Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
raper66
Wys³any: 2009-02-09, 12:26   Malowanie owiewek motocykla kilka pytañ
0
UP DOWN

Posty: 85
Witam
mam porysane owiewki w motocyklu lakier byl w miare ok postanowilem to polakierowac niestety po wczesniejszych motocyklach wychodzil mi efekt pomaranczy wiec sie boje i chce dobrze.
stary lakier zmatowilem 400k± na rysy dalem szpachle 1komponentow± i wyrownalem 400tk± czy moge na to pomalowac baz± (metalic srebrny) czy musze dawaæ podklad do plastiku na stary lakier?? jakie cisnienie ustawic na pistolecie jak kryæ zeby nie by³o skórki pimarañczy?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 13:11   Re: Malowanie owiewek motocykla kilka pytañ
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
Witam
mam porysane owiewki w motocyklu lakier byl w miare ok postanowilem to polakierowac niestety po wczesniejszych motocyklach wychodzil mi efekt pomaranczy wiec sie boje i chce dobrze.
stary lakier zmatowilem 400k± na rysy dalem szpachle 1komponentow± i wyrownalem 400tk± czy moge na to pomalowac baz± (metalic srebrny) czy musze dawaæ podklad do plastiku na stary lakier?? jakie cisnienie ustawic na pistolecie jak kryæ zeby nie by³o skórki pimarañczy?

POdk³ad do plstiku nie jest potrzebny;teraz musisz po³o¿yæ podk³.akrylowy,przeszlifowaæ na mokro papierem 1000,1200;po³o¿yæ dwie pe³ne /wylane/warstwy bazy.Ci¶nienie zale¿y od typu pistoletu.Jak na g³adko wylejesz bazê i bezbarwny bêdzie dobrze.Nie lakieruj gêst± baz±/rozcieñczenie ok. 1-1 lub 1-0,8.Nie prósz,trzymaj±c pistolet za daleko od elementu.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 16:34   Re: Malowanie owiewek motocykla kilka pytañ
0
UP DOWN

Posty: 85
Pistolet ma taki jakis z zestawu za 100z³ jakie¶ badziewie 1.5mm dysza ale da sie tym malowaæ niewiem tylko jak go ustawic cisnienie wyreguluje na kompresorze(kompresor 50l)
czyli po³o¿yc warstwe podk³adu akrylowego szlifowaæ 1000czk± i baza? kurcze ciezko mi bedzie wylac zazwyczj wychodzi³o mi pruszenie jak zaczalem lac robi³y sie mokre i suche palmy na przemian gdzie b³±d?
 

marathon 
Wys³any: 2009-02-09, 17:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Nie ustawiaj ci¶nienia na kompresorze tam ma byæ max, tylko przy pistolecie musisz mieæ manometr z reduktorem i przy wci¶niêtym spu¶cie ustawione ok 2.0 bara. Pistolet HP ma swoj± specyfike, wa¿na jest odleg³o¶æ od malowanej p³aszczyzny. Ja bym zaopatrzy³ siê w jakiego¶ mini gana z dysz± 1.0 i spróbowa³ te elementy nazwijmy pomalowaæ.
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-09, 18:26   
0
UP DOWN

Posty: 99
Kup sobie lepszego guna bo taki z zestawu to nawet do podk³adu nie zabardzo siê nadaje. Tylko sie niepotrzebnie zdenerwujesz.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 18:28   
0
UP DOWN

Posty: 85
zdenek_zdenek napisa³/a:
Kup sobie lepszego guna bo taki z zestawu to nawet do podk³adu nie zabardzo siê nadaje. Tylko sie niepotrzebnie zdenerwujesz.



maci koledzy jakie¶ linki ile taki pistolet kosztuje najtaniej z manometrem ¿eby siê tym malowaæ da³o?

takimo¿e byæ?
http://www.allegro.pl/ite...hit_cenowy.html
  
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-09, 18:31   
0
UP DOWN

Posty: 99
Manometr nie jest niezbêdny, mo¿na sobie bez niego poradziæ.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 18:41   
0
UP DOWN

Posty: 85
zdenek_zdenek napisa³/a:
Manometr nie jest niezbêdny, mo¿na sobie bez niego poradziæ.

to jak to zrobiæ jakie ci¶nienie ustawiæ na kompresorze?
mam taki pistolet ztego zestawu dok³adnie co s±dzicie ? da siê tym robic czy kupowaæ taki jak wy¿ej poda³em?
http://www.allegro.pl/ite...kompresora.html

nie ukrywam ¿e chce to pomalowaæ tanim kosztem i z dobrym efektem nie chce zrobiæ lipy ....
czy taki pistolet tez sie nada (owiewka ma 70na 40cm)
http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-09, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 43
odno¶nie ustawiania ci¶nienia na kompresorze to dzi¶ zrobi³em sobie ma³y te¶cik, i na kompresorze na manometrze 5 barów potem 10m 10mm przewodu potem takie marketowy 1.5 metra skrecany i pistolet z manometrem i wiecie co jak odkreci³em pistol to spad³o do 1.5 bara na manometrze pod pistolem wiec lipa na samym 10mm by³o 2 bary wiec regulacja tym przy sprê¿arce to fikcja taka troszkê
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-09, 19:59   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ci¶nienie ustawia siê przy wci¶niêtym cynglu na pistolecie, nie maj±c manometru przy pistolu trzeba wzi±æ poprawkê na spadek ci¶nienia w wê¿u. Wê¿e spiralne nie nadaj± siê (za ma³a ¶rednica wewnêtrzna).
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 85
[quote="-BARON-"]odno¶nie ustawiania ci¶nienia na kompresorze to dzi¶ zrobi³em sobie ma³y te¶cik, i na kompresorze na manometrze 5 barów potem 10m 10mm przewodu




Ja mam w±¿ marketowy 1.5metra skrecany oraz gumowy z 10metrów prosty narazie malowalem tylko na marketowym i kiepskie efekty..
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 20:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
zdenek_zdenek napisa³/a:
Ci¶nienie ustawia siê przy wci¶niêtym cynglu na pistolecie, trzeba wzi±æ poprawkê na spadek ci¶nienia w wê¿u..


J.w..Na kompresorze /masz50l?/ustaw cisnienie 6,0bar-a przy wêzu dl.max 5m.Pozniej wlej nitra do gana;na reduktorze przed pistol. ustaw 2.5 bara/po wcisnieciu spustu/; ustaw miotle/tj.szerokosæ strumienia na max.wyreguluj ilosc wyplywu optymalnie.tak zeby po przykreceniu iglicy nieco strumien sie zwezyl.Jak bedziesz mial za duze cisnienie na pistolecie mozesz je przykrecic/taka pokretka przy wlocie pow lub od ty³u pist.jesli nie masz regulacji na gunie to wspolczoje-nic z tego nie wyjdzie./Probuj regulowac zaworem na komresorze.to male elementy,wiec moze Ci sie uda/.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 85
J.w..Na kompresorze /masz50l?/ustaw cisnienie 6,0bar-a przy wêzu dl.max 5m.Pozniej wlej nitra do gana;na reduktorze przed pistol. ustaw 2.5 bara/po wcisnieciu spustu/; ustaw miotle/tj.szerokosæ strumienia na max.wyreguluj ilosc wyplywu optymalnie.tak zeby po przykreceniu iglicy nieco strumien sie zwezyl.Jak bedziesz mial za duze cisnienie na pistolecie mozesz je przykrecic/taka pokretka przy wlocie pow lub od ty³u pist.jesli nie masz regulacji na gunie to wspolczoje-nic z tego nie wyjdzie./Probuj regulowac zaworem na komresorze.to male elementy,wiec moze Ci sie uda/.[/quote]



Niestety pistolet ma tylko regulacje wysuniecia iglicy i ogranicznik wci¶niecia cyngla a kompresor który obecnie mam ma 50l ale musz e zwrocic bo to kolegi moj ma 24l jak sie szybko nie uwine bede musia³ lakierowac 24litrowym
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
zdenek_zdenek napisa³/a:
Manometr nie jest niezbêdny, mo¿na sobie bez niego poradziæ.

to jak to zrobiæ jakie ci¶nienie ustawiæ na kompresorze?
mam taki pistolet ztego zestawu dok³adnie co s±dzicie ? da siê tym robic czy kupowaæ taki jak wy¿ej poda³em?
http://www.allegro.pl/ite...kompresora.html

nie ukrywam ¿e chce to pomalowaæ tanim kosztem i z dobrym efektem nie chce zrobiæ lipy ....
czy taki pistolet tez sie nada (owiewka ma 70na 40cm)
http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html


Szkoda kasy.Tojuz lepiej sprobuj tym z zastawu.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
J.w..Na kompresorze /masz50l?/ustaw cisnienie 6,0bar-a przy wêzu dl.max 5m.Pozniej wlej nitra do gana;na reduktorze przed pistol. ustaw 2.5 bara/po wcisnieciu spustu/; ustaw miotle/tj.szerokosæ strumienia na max.wyreguluj ilosc wyplywu optymalnie.tak zeby po przykreceniu iglicy nieco strumien sie zwezyl.Jak bedziesz mial za duze cisnienie na pistolecie mozesz je przykrecic/taka pokretka przy wlocie pow lub od ty³u pist.jesli nie masz regulacji na gunie to wspolczoje-nic z tego nie wyjdzie./Probuj regulowac zaworem na komresorze.to male elementy,wiec moze Ci sie uda/.




Niestety pistolet ma tylko regulacje wysuniecia iglicy i ogranicznik wci¶niecia cyngla a kompresor który obecnie mam ma 50l ale musz e zwrocic bo to kolegi moj ma 24l jak sie szybko nie uwine bede musia³ lakierowac 24litrowym[/quote]

Moze byc 24 litrowy.Ma manometr na wyjsciu?Jak ma,to krotki waz inapisz jaka dysza.Aha!zerkn±lem na twoj post 1,5mm.Niedobrze.Musisz ustawic cis. ok.3-3,5bara iwylewac z odl. ok.25cm do wylania kazda warstwe/do lustra/na szybkim rozcienczalniku.
  
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 85
Moze byc 24 litrowy.Ma manometr na wyjsciu?Jak ma,to krotki waz inapisz jaka dysza.[/quote]






ma manometr wydajnosc 160l/min , dysza w pistolecie 1,5mm
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
Moze byc 24 litrowy.Ma manometr na wyjsciu?Jak ma,to krotki waz inapisz jaka dysza.







ma manometr wydajnosc 160l/min , dysza w pistolecie 1,5mm[/quote]

J.w..Co do cynga-masztylko regulacje wyplywu lakieru,tzn.,ze nie mozesz ustawic miotly/rozpylenia/ i cisnienia na pistolecie.Jednak mimo to sprobuj./To sa male elementy i mozna je ulozyc na lezaco/.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 85
J.w..Co do cynga-masztylko regulacje wyplywu lakieru,tzn.,ze nie mozesz ustawic miotly/rozpylenia/ i cisnienia na pistolecie.Jednak mimo to sprobuj./To sa male elementy i mozna je ulozyc na lezaco/.[/quote]


z boku jest jakies pokrete³ko zmienia strumien wylowotowy na tzw miot³e wiec mo¿e co¶ z tego bêdzie spróbuje z podk³adem na pocz±tek zobacze jak pójdzie jak wyjdzie pomarañcza to bêdzie lipa ale jestem dobrej my¶li .
drugie pytanie jak bardzo wykrecic t± iglice tak aby puszczala farbe przy pelnym wcisnieciu czy odrazu?
  
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 22:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
J.w..Co do cynga-masztylko regulacje wyplywu lakieru,tzn.,ze nie mozesz ustawic miotly/rozpylenia/ i cisnienia na pistolecie.Jednak mimo to sprobuj./To sa male elementy i mozna je ulozyc na lezaco/.



z boku jest jakies pokrete³ko zmienia strumien wylowotowy na tzw miot³e wiec mo¿e co¶ z tego bêdzie spróbuje z podk³adem na pocz±tek zobacze jak pójdzie jak wyjdzie pomarañcza to bêdzie lipa[/quote]

Sprobuj na lezacym elemencie.Anajlepiej jak zrobisz natrysk probny na kawa³ku blachy.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-09, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 85
Sprobuj na lezacym elemencie.Anajlepiej jak zrobisz natrysk probny na kawa³ku blachy.[/quote]




tak te¿ zrobie wyci±gne owiewki(plastik) po³o¿e na krze¶le i zaczne dzie³o najpier jakims podladem akrywlowym baza i klar na koniec ciekawe co z tego bedzie najpierw popsikam na kawa³ku starych drzwi ...
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 00:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
Sprobuj na lezacym elemencie.Anajlepiej jak zrobisz natrysk probny na kawa³ku blachy.





tak te¿ zrobie wyci±gne owiewki(plastik) po³o¿e na krze¶le i zaczne dzie³o najpier jakims podladem akrywlowym baza i klar na koniec ciekawe co z tego bedzie najpierw popsikam na kawa³ku starych drzwi ...[/quote]

NIe zapomnij o przeszlifowaniu podk³adu,odtluszeniu i odpyleniu. :rotfl:
 

raper66
Wys³any: 2009-02-10, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 85
NIe zapomnij o przeszlifowaniu podk³adu,odtluszeniu i odpyleniu. :rotfl: [/quote]



podk³ad dosta³em w spreyu niestety nada sie (app)??
pistol bardzo dmucha i dzieje sie cos takiego jak wcisne do po³owy cyngiel leci ma³o farby jak do konca wali za du¿o dmucha te¿ fes ,jak po³o¿e owiewke na le¿aco pod jakim k±tem mam malowaæ 45stopni?? wkurza mnie to ju¿
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-10, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 43
wiesz co kolego mozesz tym ustrojstwem prubowac ja sam mia³em taki pistol z kompletu za 60 i pomalowa³em nim etz 251 na z³oty metalik i wysz³o ca³kiem oraz 2 komplety alufelg na srebrny metalik ale jak kupisz chociazby takiego fobo hp za 66 z³ z alledrogo to zobaczysz tak± róznice ¿e ciêzko to opisaæ w stosunku do tego wynalazku.Niewiem czy warto czy nie ale jak my¶lisz co¶ tam jeszcze zrobiæ mo¿e to ja bym wyda³ te kase.
 

raper66
Wys³any: 2009-02-10, 16:11   
0
UP DOWN

Posty: 85
-BARON- napisa³/a:
wiesz co kolego mozesz tym ustrojstwem prubowac ja sam mia³em taki pistol z kompletu za 60 i pomalowa³em nim etz 251 na z³oty metalik i wysz³o ca³kiem oraz 2 komplety alufelg na srebrny metalik ale jak kupisz chociazby takiego fobo hp za 66 z³ z alledrogo to zobaczysz tak± róznice ¿e ciêzko to opisaæ w stosunku do tego wynalazku.Niewiem czy warto czy nie ale jak my¶lisz co¶ tam jeszcze zrobiæ mo¿e to ja bym wyda³ te kase.


sprubuje to pomalowaæ jeszcze dzi¶ lub jutro jak sie da to sie musi daæ a mia³ kolega reduktor cisnienia na w±¿?
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-10, 17:25   
0
UP DOWN

Posty: 43
nie niemia³em wtedy reduktora pod pistolet , w±¿ mia³em pod³±czony 10metrowy 10mm i jedn± spiralke pomaranczow± 1.5 metra na komprsoze ustawia³em 5 barów.sza³u niezrobi³em ale by³em zadowolony.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 20:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
raper66 napisa³/a:
NIe zapomnij o przeszlifowaniu podk³adu,odtluszeniu i odpyleniu. :rotfl:




podk³ad dosta³em w spreyu niestety nada sie (app)??
pistol bardzo dmucha i dzieje sie cos takiego jak wcisne do po³owy cyngiel leci ma³o farby jak do konca wali za du¿o dmucha te¿ fes ,jak po³o¿e owiewke na le¿aco pod jakim k±tem mam malowaæ 45stopni?? wkurza mnie to ju¿[/quote]

Za du¿e cis..Mniej lakieru/regulacja iglic± /.Rozkêæ pist.,wtedy zorientujesz co do czego s³u¿y.Spray do takiej naprawy siê "nada".
 

raper66
Wys³any: 2009-02-10, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 85
Za du¿e cis..Mniej lakieru/regulacja iglic± /.Rozkêæ pist.,wtedy zorientujesz co do czego s³u¿y.Spray do takiej naprawy siê "nada".[/quote]




ok dziêki pokombinuje najpierw na starych drzwiach i innym lakierze
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group