Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
siwus2007 
Wys³any: 2009-02-23, 23:49   Akryl i cieniowanie
0
UP DOWN


Posty: 194
No wiec tak:

Na furmance pojawi³a sie korozja która musze wyeliminowac chcia³bym porobic zaprawki tam gdzie pojawi³as ie korozja (tylne nadkola). niechcia³bym lakierowac ca³ego elemêtu a niewiem jak sie zabrac do przygotowania pod cieniowanie i cieniowania tego bia³ego akrylu.
Tak na ch³opski rozum i wyszukiwarki mam teorie aby to uczynic w taki sposób:

- pozbycie sie rdzy (szlifiera do szysciutkiej blaszki)
- podk³ad reaktywny
- podk³ad akrylowy
- no i akryl 2k

I tu mam dylemat bo ma³o znalaz³em o cieniowaniu akryli
Rozumiem ze robimy podobnie jak w bazach przelatuje to 3 wartwami odleg³ymi od siebie np o 5cm a potem mniej wiecej posrodku przeleciec rozcienczalnikiem do cieniowania 1- warstwa z dodatkiem akrylu bia³ego a druga czysty do rozcienczalnik cieniowania.


To jest taka moja teoria ale znajac zycie jestem w b³edzie:P Licze na wyrozumia³osc i pomoc:)

Pozdro
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-24, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Akryl da sie zcieniowaæ. Wypylasz sie tak jak baz± (metallic) do po³owy, trzecie warstwa najdalej w powietrze. Najlepiej w poprzek do do³u. Oko tam nie siêga. I terza s± dwie opcje:
1: Zakanczasz koniec cieniowanego elimentu rozcienczalnikiem do cieniowania
lub
2: przykrywasz ca³osc bezbarnym NA TYM SAMYM UTWARDZACZU co wazne bo sie moga ró¿ne pogry¼æ.
Ja osobiscie jak cieniuje akryl to zalewam ca³osc klarem
Mniej zachodu jak po rozpuszczalniku do cieniowania


Jak juz rozpuszczalnik do cieniowania chcesz stosowac to zostaw kilka kropli koloru w kubku i wlej tam rozpuszczalnik tak zeby by³a farba byla taka pó³-prze¼roczysta.

pzdr
_________________
Bart
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-02-25, 10:37   
0
UP DOWN


Posty: 194
No to by sie zgadza³o w sumei z moja teori±... Nom a co do matownie to ile i jak bo tu nie mamy bezbarwnego i raczej bede uzywa³ rozpuszczalnika do cieniowania.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-25, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
matujesz ca³y elemnt cieniowany (1500 na mokro lub pasta 3M i scotch) - lecisz do po³owy akrylem a do konca rozcienczanikiem do cieniowania na 1.5 raza. Nie przylewaj bo sie pop³acze. Potem lekka polerka i bangla :)
_________________
Bart
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-02-25, 19:09   
0
UP DOWN


Posty: 194
moze to g³upie pytania ale co to znaczy "bangla" ??? xD No i czy moge uzyc pasty Faracla G3 ??? I jaka gabka do tego???
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-25, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
moze to g³upie pytania ale co to znaczy "bangla"
synonim s³owa dzia³a
_________________

 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-02-25, 22:00   
0
UP DOWN


Posty: 194
nadal nie kapuje:P
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-25, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
o matko. dzia³a, bangla - OK
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-25, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
siwus2007 napisa³/a:
moze to g³upie pytania ale co to znaczy "bangla" ??? xD No i czy moge uzyc pasty Faracla G3 ??? I jaka gabka do tego???


Farecla G3 s³u¿y do polerowania,nie matowania,g±bka te¿,obszar cieniowania zamatowaæ mo¿esz p1500.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-02-26, 00:23   
0
UP DOWN


Posty: 194
aaa... mi sie z polerka koncowa pomyli³o:/ sorki panowie
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-26, 00:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
siwus2007 napisa³/a:
moze to g³upie pytania ale co to znaczy "bangla" ???...

slang uzywany przez wielkich... ^^ ^^ ^^
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-02-26, 07:30   
0
UP DOWN


Posty: 194
ja jestem maluteñki:PP
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-26, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
moze to g³upie pytania ale co to znaczy "bangla" ???...

slang uzywany przez wielkich... ^^ ^^ ^^


bangla = dzia³a (nie dziwota ¿e szympansy nie rozumej± jak sie mówi po polsku....) Moze po niemiecku by¶ gibonie zrozumia³? Gola co?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-26, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
bangla = dzia³a (nie dziwota ¿e szympansy nie rozumej± jak sie mówi po polsku....) Moze po niemiecku by¶ gibonie zrozumia³? Gola co?


po polsku to meb zakuty leb musial by sie dopiero nauczyc ^^ ^^ ^^
a ze z rozumem u niego nie za bardzo,bo tepak jest-to i nie za bardzo umie po polsku :D
Gibon to cie S P I E R D O L I L jak cie robil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-27, 14:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
bangla = dzia³a (nie dziwota ¿e szympansy nie rozumej± jak sie mówi po polsku....) Moze po niemiecku by¶ gibonie zrozumia³? Gola co?


po polsku to meb zakuty leb musial by sie dopiero nauczyc ^^ ^^ ^^
a ze z rozumem u niego nie za bardzo,bo tepak jest-to i nie za bardzo umie po polsku :D
Gibon to cie S P I E R D O L I L jak cie robil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jedna róznica misiu kolorowy - mnie mia³ kto spiedroliæ a Ty z IN VITRO przyszed³e¶. Zlaz³e¶ z drzewa na wygnanie i ¶wirujesz :] Bananka mo¿e? :D Frank sie trzyma.... leniwce te¿...w dó³ dóp±. :D
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-27, 16:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
bangla = dzia³a (nie dziwota ¿e szympansy nie rozumej± jak sie mówi po polsku....) Moze po niemiecku by¶ gibonie zrozumia³? Gola co?


po polsku to meb zakuty leb musial by sie dopiero nauczyc ^^ ^^ ^^
a ze z rozumem u niego nie za bardzo,bo tepak jest-to i nie za bardzo umie po polsku :D
Gibon to cie S P I E R D O L I L jak cie robil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jedna róznica misiu kolorowy - mnie mia³ kto spiedroliæ a Ty z IN VITRO przyszed³e¶. Zlaz³e¶ z drzewa na wygnanie i ¶wirujesz :] Bananka mo¿e? :D Frank sie trzyma.... leniwce te¿...w dó³ dóp±. :D


Jak IN VITRO to gorszy :?: :?: :?:Szympans raczej nie jest "In Vitro".Pie......rz± sie kilka razy w ci±gu dnia. ;)
 

gola 
Wys³any: 2009-02-27, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
... Frank sie trzyma.... leniwce te¿...w dó³ dóp±. :D


trzyma,trzyma,a co zal ci dupe sciska ze za grosze musisz do roboty chodzic czy jak ^^ ^^ ^^
Wyjechalem z wlasnego wyboru pitoku zeby nie pracowac w takich budach za takie pieniadze jak ty zakuty lbie.
Ty w szwecji nie pobawiles dlugo,bo tempakow i matolow nie potrzebuja to cie pogonili,co ?
;P
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-27, 18:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
... Frank sie trzyma.... leniwce te¿...w dó³ dóp±. :D


trzyma,trzyma,a co zal ci dupe sciska ze za grosze musisz do roboty chodzic czy jak ^^ ^^ ^^
Wyjechalem z wlasnego wyboru pitoku zeby nie pracowac w takich budach za takie pieniadze jak ty zakuty lbie.
Ty w szwecji nie pobawiles dlugo,bo tempakow i matolow nie potrzebuja to cie pogonili,co ?
;P


Dobra "DUPA" nie jest z³a. ^^ :D
 

stek
Wys³any: 2009-02-27, 19:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
No-limit napisa³/a:
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
... Frank sie trzyma.... leniwce te¿...w dó³ dóp±. :D


trzyma,trzyma,a co zal ci dupe sciska ze za grosze musisz do roboty chodzic czy jak ^^ ^^ ^^
Wyjechalem z wlasnego wyboru pitoku zeby nie pracowac w takich budach za takie pieniadze jak ty zakuty lbie.
Ty w szwecji nie pobawiles dlugo,bo tempakow i matolow nie potrzebuja to cie pogonili,co ?
;P


Dobra "DUPA" nie jest z³a. ^^ :D


nie ^^ z³e informacje co o tematu??? ^^
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-27, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Mi zal nie jest... ale mam swoich ludzi pod rek±,dom, MOJE MIASTO a ty masz tylko $ i robote. A szwedzi sie wycwanilli jak polaki, skonczy³y sie kokosy. Zreszt± CH....Cie to interesuje pawianie.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-27, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Mi zal nie jest... ale mam swoich ludzi pod rek±,dom, MOJE MIASTO a ty masz tylko $ i robote. A szwedzi sie wycwanilli jak polaki, skonczy³y sie kokosy. Zreszt± CH....Cie to interesuje pawianie.


a kto ci powiedzial ze ja nie mam tutaj nikogo tempy lbie ^^ ^^ ^^
swoich ludzi pod reka? ^^ ,twoje miasto buahahah,twoj dom buahaha.U mamusi mieszkasz w M2? :D ,jezdzisz zgnitym audi,a zaiwaniasz caly tydzien ^^ ^^ -oto czego sie dorobiles tempaku.
A szwedzi cie pogonili Bartus bo mebli nawet pomalowac nie umiales malarzu z Bozej laski :rotfl:
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-27, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
Mi zal nie jest... ale mam swoich ludzi pod rek±,dom, MOJE MIASTO a ty masz tylko $ i robote. A szwedzi sie wycwanilli jak polaki, skonczy³y sie kokosy. Zreszt± CH....Cie to interesuje pawianie.


a kto ci powiedzial ze ja nie mam tutaj nikogo tempy lbie ^^ ^^ ^^
swoich ludzi pod reka? ^^ ,twoje miasto buahahah,twoj dom buahaha.U mamusi mieszkasz w M2? :D ,jezdzisz zgnitym audi,a zaiwaniasz caly tydzien ^^ ^^ -oto czego sie dorobiles tempaku.
A szwedzi cie pogonili Bartus bo mebli nawet pomalowac nie umiales malarzu z Bozej laski :rotfl:


Mia³ facet ¿ywop³ot i kilka ga³±zek odros³o.Pomy¶la³,¿e trzeba je obci±æ.Ale nie mam sekatora!Ale od Szwagra s....na nie po¿yczê!Te odrosty jednak nie dawa³y mu spaæ.
Wreszcie zdecydowal siê pój¶æ i po¿yczyæ ten sekator od szwagra.Zapuka³,ajak szwagier otworzy³ drzwi od razu wypali³:cenzura CIEBIE I TWOJ SEKATOR!!!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group