Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:30
Autor Wiadomo¶æ
mercedes207
Wys³any: 2009-02-15, 11:40   Jak wspawiec repereturki- dostawczak
0
UP DOWN

Posty: 46
Siema, mam pytanko jak wspawia sie reperaturki na zakladke 1cm czy tak jak uwazaja niektorzy "na styk" podobno nie da sie wspawac np. nadkola do kaczki na styk aby niepowciagalo blachy :?: Natomiast gdy wspawuje na zakladke to reperaturke przyspawuje do wewnetrznej czesci blachy autka czy od zewnatrz :?: Czy gdy spwie sie na zkladke to czy po np. roku niezacznie odpadywac szpachla z tekiego elementu :?:
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-15, 12:08   
0
UP DOWN

Posty: 46
przydalyby mie sie jakies zdiecia z przebiegu wstawiania reperaturek,moze macie takie zdiecia :roll:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-15, 12:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Po wierzchu sie spawa na zak³adke. NA elemencie tobisz zagiêcie do ¶rodka tak na 5mm i na to reperaturke i cyk cyk cyk....tak ¿eby nowa blacha sie schowa³a pod rant zagiêtki. Najlepiej pytaj kowali :fiu: Ja tu tylko zamiatam.
_________________
Bart
 
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-02-15, 12:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Kolego mercedes207 tu jest wszystko opisane http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1830
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-17, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 46
gdzie mozna kupic takie szczypce do robienia tego schodka, zagiecia do srodka :?:

ewentualnie czym innym mozna to zrobic :?:


ma ktos zdiecia z przebiegu wstawiania reperaturek albo filmik :?:
moze ktos jest w stanie zrobic takie zdiecia :/ napewno wielu uzytkownikom forum by pomogly przy wstawianiu reperaturek :tak: :help:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-02-18, 19:17   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Mam rozumieæ ¿e robicie co¶ takiego? ( "schodek" do wewn±trz?) nowa blacha wchodzi na "schodek" potem pospawaæ i szlifn±æ.
http://www.youtube.com/watch?v=YdhGEsKNtoQ
Fajne pneumatyczne urz±dzonko. O ile pamiêtam to siê nazywa "felcarka" tylko ¿e pneumatyczna.
 
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 11:29   
0
UP DOWN

Posty: 46
czy na gola blache moge klasc podklad reaktywny, bo slyszalem ze reaktywnego niekladzie sie na zwykla blache (stal), tylko na aluminium i ocynk :roll: :?:

Czy reaktywny podklad mozna zastapic podkladem 1k z Novola :roll: :?:
A na 1K potem akrylowy i szpachla, akrylowy, i lakier g³owny tez akrylowy
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-02, 12:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mercedes207 napisa³/a:
bo slyszalem ze reaktywnego niekladzie sie na zwykla blache (stal)
bzdura jakich ma³o!!! a zastanawia³e¶ siê nad podk³adem epoxydowym jako zabezpieczenie pod szpachel???
 
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 12:14   
0
UP DOWN

Posty: 46
baqo napisa³/a:
mercedes207 napisa³/a:
bo slyszalem ze reaktywnego niekladzie sie na zwykla blache (stal)

bzdura jakich ma³o!!! a zastanawia³e¶ siê nad podk³adem epoxydowym jako zabezpieczenie pod szpachel???


Myslalem zeby zrobic to tak :
1.Zdzieram podklad ze wspawanej reperaturki :spoko:
2.Klade na go³a blache reperaturki podklad reaktywny z np. Novol-a
A standox ma podklady reaktywne czy standox ma tylko 1K :?:
2.podklad akrylowy
3.Szpachla z w³ukien lub uniwersalna jaka lepsza :?:
4.podklad akrylowy
5.lakier akrylowy g³owny kolorek :spoko:

Jaki polecicie tani a dobry podklad akrylowy, z jakiej firmy :?:
Slyszalem rozniez ze im wiecej produktow z tej samej firmy bedzie to tym mniejsze szanse na to zeby cos sie spieprzylo :roll:

Ile litrów lakierku akrylowego bedzie mi potrzebne zeby pomalowac tego mojego dostawczaka (mercedes 208 sredniak :blee: ), bede malowal tylko cala karoserke na zewnatrz auta, ewentualnie jeszcze dzwi w srodku tez ale na drzwi to i tak malo farby pojdzie :tak:

I ile podkladu akrylowego zejdzie, tak na poczatek :roll: :?:

Ile podkladu reaktywnego, bede potzrezbowal tak napoczatek :roll: :?:
 

lukas94 
Wys³any: 2009-03-02, 18:42   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
¿eby ci co¶ napisaæ typu ile czego, musisz bardziej opisaæ tego mietka czyli jaki kolor jego jest jaki ma byc.jedyne co mogê ci napisaæ to na temat szpachli na reperaturki czyli najpierw z w³óknem a potem na ni± uni.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mercedes207 napisa³/a:
baqo napisa³/a:
mercedes207 napisa³/a:
bo slyszalem ze reaktywnego niekladzie sie na zwykla blache (stal)

bzdura jakich ma³o!!! a zastanawia³e¶ siê nad podk³adem epoxydowym jako zabezpieczenie pod szpachel???


Myslalem zeby zrobic to tak :
1.Zdzieram podklad ze wspawanej reperaturki :spoko:
2.Klade na go³a blache reperaturki podklad reaktywny z np. Novol-a
A standox ma podklady reaktywne czy standox ma tylko 1K :?:
2.podklad akrylowy
3.Szpachla z w³ukien lub uniwersalna jaka lepsza :?:
4.podklad akrylowy
5.lakier akrylowy g³owny kolorek :spoko:

/////////////////////////////////
ad1:ok
ad2 i2A:reaktywny 2k
ad3:podk³ad epoxy 2k
ad4:szpachla w zale¿.od g³eb.
ad4:podk³. akryl. wype³n.
ad5:lakier jednowastw. lub bazowy.

powodzenia ;)
//////////////////////////////////////////

polecicie tani a dobry podklad akrylowy, z jakiej firmy :?:
Slyszalem rozniez ze im wiecej produktow z tej samej firmy bedzie to tym mniejsze szanse na to zeby cos sie spieprzylo :roll:

Ile litrów lakierku akrylowego bedzie mi potrzebne zeby pomalowac tego mojego dostawczaka (mercedes 208 sredniak :blee: ), bede malowal tylko cala karoserke na zewnatrz auta, ewentualnie jeszcze dzwi w srodku tez ale na drzwi to i tak malo farby pojdzie :tak:

I ile podkladu akrylowego zejdzie, tak na poczatek :roll: :?:

Ile podkladu reaktywnego, bede potzrezbowal tak napoczatek :roll: :?:


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
U¿ywaj produktów jedne j firmy.Czym mniej umiejêtno¶ci,tym lepsza firma.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 18:48   
0
UP DOWN

Posty: 46
lukas94 napisa³/a:
¿eby ci co¶ napisaæ typu ile czego, musisz bardziej opisaæ tego mietka czyli jaki kolor jego jest jaki ma




taki ma byc a jest teraz biala :roll: a co to za roznica jaki kolorek jest teraz skoro na cale autko i tak pojdzie podklad akrylowy ktory jest szary :roll: :?:

moge podac szczegulowe wymiary kaczki :spoko: Jakby byly potrzebne
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 46
No-limit napisa³/a:
ad3:podk³ad epoxy 2k


czy ten podklad epoxywny mozna zastapic akrylowym, jaka roznica jest miedzy nimi :roll: :?:

Najtansza i najlepsza firma produkujaca lakiery szpachle i podklady to ........ :?: :roll:

No-limit napisa³/a:
ad5:lakier jednowastw. lub bazowy.


jak róznica miedzy nimi, myslalem zeby kupic akryl niebieski na ta kaczke :roll: :?:
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 19:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mercedes207 napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
ad3:podk³ad epoxy 2k


czy ten podklad epoxywny mozna zastapic akrylowym, jaka roznica jest miedzy nimi :roll: :?:

Najtansza i najlepsza firma produkujaca lakiery szpachle i podklady to ........ :?: :roll:

No-limit napisa³/a:
ad5:lakier jednowastw. lub bazowy.


jak róznica miedzy nimi, myslalem zeby kupic akryl niebieski na ta kaczke :roll: :?:


MIêdzy podk³. epoxy.,a akryl. jest taka,¿e na epoxy. mo¿na k³a¶æ szpachlê na akryl. nie.
Lakier jednowarstwowy,to lakier ,na który nie musisz k³a¶æ bezbarwnego.a dwuwarstwowy tj. baza+bezbarwny.
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 46
No-limit napisa³/a:
MIêdzy podk³. epoxy.,a akryl. jest taka,¿e na epoxy. mo¿na k³a¶æ szpachlê na akryl. nie.


czytale nieraz na waszym forum ze mozna klasc na pod.akryl szpachlówke :tak:
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mercedes207 napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
MIêdzy podk³. epoxy.,a akryl. jest taka,¿e na epoxy. mo¿na k³a¶æ szpachlê na akryl. nie.


czytale nieraz na waszym forum ze mozna klasc na pod.akryl szpachlówke :tak:


Daj przyk³ad "fachowca" ;P ,to GO wy¶mieje :D
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 46
choya1986 napisa³/a:
Ok mebArth - dzieki :) . Witam siwy_1981 je¶li chodzi o sam lakier to mam go w nieoryginalnej puszce i jakiej serii on by³ to ju¿ raczej nie bêdê mia³ mo¿liwo¶ci siê dowiedzieæ, ale by³ on rozrobiony w proporcji 2:1. Dodatkowo dosta³em taki plastikowy pojemniczek, a na nim od wewnêtrznej czêsci s± narysowane miarki dla ró¿nych proporcji jest miêdzyinnymi dla proporcji 2:1. Osoba, która mi to sprzeda³a obja¶ni³a mi, ¿e mam zmieszaæ lakier z utwardzaczem dok³adnie w takiej proporcji jak wynika to z tego plastikowego pojemniczka. Czyli najpierw wlewam do niego lakier do pewnej kreski, pó¼niej tak kreska ma taki ostry skok do góry do kolejnego poziomu, do którego muszê uzupe³niæ w pojemniku utawdzacz, a pó¼niej s± pionowe kreski ( ka¿da jest przeznaczona w zale¿no¶ci od tego ilu procentowy jest rozcienczalnik), moj rozpuszczalnik jest 10%, i do odpowiedniej pionowej kreski mam dolaæ rozpuszczalnik. Tak przygotowany lakier mam wlaæ do pojemnika z pistoletem. Na 3L lakieru gdzie¶ okolo 250 ml rozpuszczalnika zu¿yje.

Wiesz o jakim pojemniku plastikowym mówie ? Czy jest w porzadku to co opisa³em powy¿ej?

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-11-10, 17:47 ]
Po wszystkich wypowiedziach postanowi³em zebraæ wszystko razem:

1. Na wspawan± blachê nak³adam podk³ad rekatywny i czekam a¿ do jego wyschniêcia (czas schniêcia zale¿y od temperatury otoczenia przy 20ºC oko³o 2 godzin i nak³adam w ten drug± warstwê i znów czekam, a¿ wyschnie), nastêpnie nak³adam podk³ad akrylowy czyli ten szary firmy Novol na podk³ad reaktywny i czekam do wyschniêcia. Na podk³ad reaktywny nie mo¿na k³a¶æ bezpo¶rednio szpachlówki, ani nie wolno go szlifowaæ. Podk³ad reaktywny dobiera siê w proporcji 1:1 z utwardzaczem do podk³adu reaktywnego( wagowo 100:80 ). Niezbêdne jest aby podk³ad reaktywny by³ ca³kowicie matowy – wyschniêty, bo inaczej podk³ad akrylowy nie bêdzie w stanie go pokryæ.

2. Jak wyschnie to k³adê szpachel uni plus z Univolu na te miejsca gdzie mia³em wspawan± blachê. Czekam a¿ to wyschnie i szlifuje te miejsca.
Proporcje mieszania szpachlówki 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Po zmieszaniu czas przydatno¶ci szpachlówki od 4-6 min w temperaturze 20 stopni.

3. Zmatowiæ stary lakier, bo inaczej nowy lakier bêdzie odchodzi³ po jakim¶ czasie z auta.

4. Nastêpnie nak³adam na ca³e auto podk³ad czyli ten szary...Podk³ad nale¿y dorobiæ w proporcji 4:1 z utwardzaczem i dodaæ trochê rozpuszczalnika (objêto¶ciowo 10%) , aby w ogóle przelecia³o przez pistolet. ... Zalecana grubo¶æ dyszy 1.8, 2.0, 1.6 (zwykle 1.6) Czekam a¿ to wyschnie...nastêpnie ca³e auto trzeba zeszlifowaæ. Szlifujê podk³ad 400 maszynk± na sucho, potem poprawk± 800 na mokro. Jak szlifniesz podk³ad to pod ¶wiat³o widaæ czasem dziurki (zawsze s±) i to nie jest zale¿ne od szpachli tylko od wykoñczenia czyli od Ciebie. Potem jak masz dziureczki to je delikatnie zalepiasz szpachl± wykoñczeniow±. Wykoñczeniówka to siê praktycznie LEJE ze szpachelki i siê piêknie obrabia lekkim papierkiem (240) Szlifujê te fleki (dziurki) najlepiej na klocku z korka ( lub zwyk³ym drewnianym ),bo na rêce to wychodz± ³aty i po malowaniu widaæ gdzie by³a dziurka). Szpachlówka z utwardzaczem dorabiana w proporcji 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Szpachlówka wykoñczeniowa jest SUPER poniewa¿ ³adnie siê szlifuje 240 na sucho co zapobiega SIADANIU (odciêcia w miejscach gdzie jest ³±czenie ³aty szpachli a starego lakieru). Potem ca³o¶æ dmuchasz, przemywasz zmywaczem do silikonu (polecam Novol bo siê ³adnie wgryza w podk³ad i zmywa WSZYSTKO, zw³aszcza odbite ³apska z przenoszenia elementów itp.) Potem przecierasz ¶ciereczk± antystatyczn± ¿eby zdj±æ paprochy ze szmatki któr± przemywa³e¶ i pozostaje malowanko.

5. Nak³adam lakier akrylowy...Mieszanie lakieru utwardzacza i rozpuszczalnika zgodnie z proporcjami na plastikowym pojemniku. Wa¿na jest kolejno¶æ dodawania sk³adników: lakier, nastêpnie utwardzacz, a na koñcu rozpuszczalnik. Nigdy w odwrotnej kolejno¶ci. Zalecana grubo¶æ dyszy 1.3 lub 1.4.

Potrzebne materia³y:

Podk³ad akrylowy koloru szarego firmy Novol 2L
Podk³ad reaktywny firmy Novol
Szpachla Uni Novol Plus
Szpachla wykoñczeniowa FINISH Novol
Zmywacz do usuwania silikonu Novol
Utwardzacz do podk³adu akrylowego H5520
Utwardzacz do podk³adu reaktywnego H5910
Rozcieñczalnik do wyrobów akrylowych standard THIN 850
¦cierka antystatyczna


MAM PYTANIE co znaczy dobraæ wagowo np. 100:80 to znaczy ¿e na 100gram podk³adu nale¿y u¿ywæ 80 gram utwardzacza ?

Pozdrawiam.


zaczerpniete z tematu http://www.lakierowanko.i...?t=1578&start=0 :tak:
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="mercedes207"]
choya1986 napisa³/a:
Ok mebArth - dzieki :) . Witam siwy_1981 je¶li chodzi o sam lakier to mam go w nieoryginalnej puszce i jakiej serii on by³ to ju¿ raczej nie bêdê mia³ mo¿liwo¶ci siê dowiedzieæ, ale by³ on rozrobiony w proporcji 2:1. Dodatkowo dosta³em taki plastikowy pojemniczek, a na nim od wewnêtrznej czêsci s± narysowane miarki dla ró¿nych proporcji jest miêdzyinnymi dla proporcji 2:1. Osoba, która mi to sprzeda³a obja¶ni³a mi, ¿e mam zmieszaæ lakier z utwardzaczem dok³adnie w takiej proporcji jak wynika to z tego plastikowego pojemniczka. Czyli najpierw wlewam do niego lakier do pewnej kreski, pó¼niej tak kreska ma taki ostry skok do góry do kolejnego poziomu, do którego muszê uzupe³niæ w pojemniku utawdzacz, a pó¼niej s± pionowe kreski ( ka¿da jest przeznaczona w zale¿no¶ci od tego ilu procentowy jest rozcienczalnik), moj rozpuszczalnik jest 10%, i do odpowiedniej pionowej kreski mam dolaæ rozpuszczalnik. Tak przygotowany lakier mam wlaæ do pojemnika z pistoletem. Na 3L lakieru gdzie¶ okolo 250 ml rozpuszczalnika zu¿yje.

Wiesz o jakim pojemniku plastikowym mówie ? Czy jest w porzadku to co opisa³em powy¿ej?

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-11-10, 17:47 ]
Po wszystkich wypowiedziach postanowi³em zebraæ wszystko razem:

1. Na wspawan± blachê nak³adam podk³ad rekatywny i czekam a¿ do jego wyschniêcia (czas schniêcia zale¿y od temperatury otoczenia przy 20ºC oko³o 2 godzin i nak³adam w ten drug± warstwê i znów czekam, a¿ wyschnie), nastêpnie nak³adam podk³ad akrylowy czyli ten szary firmy Novol na podk³ad reaktywny i czekam do wyschniêcia. Na podk³ad reaktywny nie mo¿na k³a¶æ bezpo¶rednio szpachlówki, ani nie wolno go szlifowaæ. Podk³ad reaktywny dobiera siê w proporcji 1:1 z utwardzaczem do podk³adu reaktywnego( wagowo 100:80 ). Niezbêdne jest aby podk³ad reaktywny by³ ca³kowicie matowy – wyschniêty, bo inaczej podk³ad akrylowy nie bêdzie w stanie go pokryæ.

2. Jak wyschnie to k³adê szpachel uni plus z Univolu na te miejsca gdzie mia³em wspawan± blachê. Czekam a¿ to wyschnie i szlifuje te miejsca.
Proporcje mieszania szpachlówki 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Po zmieszaniu czas przydatno¶ci szpachlówki od 4-6 min w temperaturze 20 stopni.

3. Zmatowiæ stary lakier, bo inaczej nowy lakier bêdzie odchodzi³ po jakim¶ czasie z auta.

4. Nastêpnie nak³adam na ca³e auto podk³ad czyli ten szary...Podk³ad nale¿y dorobiæ w proporcji 4:1 z utwardzaczem i dodaæ trochê rozpuszczalnika (objêto¶ciowo 10%) , aby w ogóle przelecia³o przez pistolet. ... Zalecana grubo¶æ dyszy 1.8, 2.0, 1.6 (zwykle 1.6) Czekam a¿ to wyschnie...nastêpnie ca³e auto trzeba zeszlifowaæ. Szlifujê podk³ad 400 maszynk± na sucho, potem poprawk± 800 na mokro. Jak szlifniesz podk³ad to pod ¶wiat³o widaæ czasem dziurki (zawsze s±) i to nie jest zale¿ne od szpachli tylko od wykoñczenia czyli od Ciebie. Potem jak masz dziureczki to je delikatnie zalepiasz szpachl± wykoñczeniow±. Wykoñczeniówka to siê praktycznie LEJE ze szpachelki i siê piêknie obrabia lekkim papierkiem (240) Szlifujê te fleki (dziurki) najlepiej na klocku z korka ( lub zwyk³ym drewnianym ),bo na rêce to wychodz± ³aty i po malowaniu widaæ gdzie by³a dziurka). Szpachlówka z utwardzaczem dorabiana w proporcji 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Szpachlówka wykoñczeniowa jest SUPER poniewa¿ ³adnie siê szlifuje 240 na sucho co zapobiega SIADANIU (odciêcia w miejscach gdzie jest ³±czenie ³aty szpachli a starego lakieru). Potem ca³o¶æ dmuchasz, przemywasz zmywaczem do silikonu (polecam Novol bo siê ³adnie wgryza w podk³ad i zmywa WSZYSTKO, zw³aszcza odbite ³apska z przenoszenia elementów itp.) Potem przecierasz ¶ciereczk± antystatyczn± ¿eby zdj±æ paprochy ze szmatki któr± przemywa³e¶ i pozostaje malowanko.

5. Nak³adam lakier akrylowy...Mieszanie lakieru utwardzacza i rozpuszczalnika zgodnie z proporcjami na plastikowym pojemniku. Wa¿na jest kolejno¶æ dodawania sk³adników: lakier, nastêpnie utwardzacz, a na koñcu rozpuszczalnik. Nigdy w odwrotnej kolejno¶ci. Zalecana grubo¶æ dyszy 1.3 lub 1.4.

Potrzebne materia³y:

Podk³ad akrylowy koloru szarego firmy Novol 2L
Podk³ad reaktywny firmy Novol
Szpachla Uni Novol Plus
Szpachla wykoñczeniowa FINISH Novol
Zmywacz do usuwania silikonu Novol
Utwardzacz do podk³adu akrylowego H5520
Utwardzacz do podk³adu reaktywnego H5910
Rozcieñczalnik do wyrobów akrylowych standard THIN 850
¦cierka antystatyczna


MAM PYTANIE co znaczy dobraæ wagowo np. 100:80 to znaczy ¿e na 100gram podk³adu nale¿y u¿ywæ 80 gram utwardzacza ?

Pozdrawiam.


zaczerpniete z tematu http://www.lakierowanko.i...?t=1578&start=0 :tak: [/quotz

MEBARTH@ COS TY NAPISA£?SORRY TO NAAPISA£ choya co¶ tam :shock: :shock: :shock:

mercedes207@poczytaj jeszcze na ^^ ten temat na forum
  
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mercedes207, T±""kaczkê"" robisz na Tip-top?To zrób jak pisa³em-na reaktywny 1warstwa 1warstwa epoxy,szpachla,podk³.akryl.+ lakier ok. 6l w komplecie/lak.+utw+rozc./






















=[b][/b]
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-02, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
No-limit napisa³/a:

MIêdzy podk³. epoxy.,a akryl. jest taka,¿e na epoxy. mo¿na k³a¶æ szpachlê na akryl. nie.

z jakiego powodu na podk³ad akrylowy nie wolno nak³adac szpachli?
_________________
Pit
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 20:49   
0
UP DOWN

Posty: 46
No-limit napisa³/a:
T±""kaczkê"" robisz na Tip-top?


no co ty ona juz jest tip top, moja druga kaczka biala spody zgnite :spoko:
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-02, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 99
@No-limit ja sie zastanawiam jakie tarty techniczne ty czyta³e¶ (czy wogóle jakie¶ czyta³e¶), bo ja jeszcze nigdzie sie nie spotka³em z przeciwwskazaniem do nak³adania szpachli na podk³ad akrylowy, ba nawet niektórzy producenci to zalecaj±. Nie s³ysza³em tak¿e od nikogo jeszcze, aby takowe przeciwwskazania istnia³y. Je¿eli masz inne zdanie to podaj powody dlaczego tak uwa¿asz.
 

zed
Wys³any: 2009-03-02, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
No-limit napisa³/a:
zrób jak pisa³em-na reaktywny 1warstwa 1warstwa epoxy,szpachla,podk³.akryl
:shock:

z tego co mi wiadomo to zadna firma nie zaleca nakladania epoksydu na reaktywny(moze cos sie zmienilo) . novol kiedys tak pisa³ w tds'ach ale tez sie z tego wycofal, no i GÓRU konkurencyjnego forum(rbfm) tak zalecal
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-02, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
No-limit, 1warstwa reaktywny+1warstwa akryl.l i szpachla ;1warstw epoxy+szpachla+akryl;tyle razy o tym na forum by³o pisane,¿e ju¿ mi siê pokie³basi³o,a robiê to na codzieñ. :/
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-03, 09:15   
0
UP DOWN

Posty: 46
No-limit napisa³/a:
No-limit, 1warstwa reaktywny+1warstwa akryl.l i szpachla


czyli jednak dobrze mówilem :tak:
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-03, 15:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mercedes207 napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
No-limit, 1warstwa reaktywny+1warstwa akryl.l i szpachla


czyli jednak dobrze mówilem :tak:


TAK :tak:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group