Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2008-05-16, 13:25   Ocenienie sprzêtu
0
UP DOWN

Posty: 135
Czy ten pistolet siê nadaje czy lepiej do³o¿yæ i kupiæ ten drugi?
http://moto.allegro.pl/it...nowosc2008.html

http://moto.allegro.pl/it...al_nowosc_.html

Czy ta polerka jest w porz±dku? Daje radê?

http://moto.allegro.pl/it...0w_eurotec.html

Mo¿e macie jakie¶ typy w podobnej cenie?
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-16, 13:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
lolejko napisa³/a:
Czy ten pistolet siê nadaje czy lepiej do³o¿yæ i kupiæ ten drugi?
http://moto.allegro.pl/it...nowosc2008.html

http://moto.allegro.pl/it...al_nowosc_.html


bylo milion razy na forum. jedno i drugie to gowno.

Cytat:
Czy ta polerka jest w porz±dku? Daje radê?

http://moto.allegro.pl/it...0w_eurotec.html


polerka daje rade.
 

tomekgrula 
Wys³any: 2008-05-16, 18:05   
0
UP DOWN

Posty: 45
u mnie na bazarku taka polerke kupi³em za 90zl :mrgreen: a tu chce kolo 102 plus przesylka. tak pozatym to jest spoko tylko jest cholernie ciezka :wink:
_________________
Tomek
 
 

lolejko
Wys³any: 2008-05-17, 16:56   
0
UP DOWN

Posty: 135
No a jaki pistolet proponujecie w podobnej cenie?
Co do polerki - wytrzyma³a jest czy typowa chiñszczyzna?
rbfm napisa³/a:
bylo milion razy na forum. jedno i drugie to gowno.

No to dobrze wiedzieæ, bo my¶la³em ¿e co¶ warte to jest!
_________________

 
 

tomekgrula 
Wys³any: 2008-05-17, 18:48   
0
UP DOWN

Posty: 45
[ Dodano: 2008-05-17, 18:52 ]
polerka pewnie troche pochodzi i sie co¶ spali jak znam zycie ale z drugiej strony to có¿ mozna kupiæ pozadnego za 100zl. za ta cene wydaje mi siê ze i tak nie jest najgorzej :wink: co do pistoletów nie mia³em z zadnym z nich stycznosci wiêc siê nie wypowiadam ja mam co¶ takiego http://moto.allegro.pl/it...del_.html#photo
i nawet fajnie mi siê tym lakieruje. :grin:
_________________
Tomek
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-17, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
polerka wytrzyma minimum 50 wozkow w calosci. moja ma taki przebieg i dziala prawie jak nowa (regulacja obrotow cos szwankuje - pewnie potencjometr sie zabrudzil od wody z pasta)
 

Bzyku 
Wys³any: 2008-05-18, 00:23   
0
UP DOWN

Posty: 43
to jest polerka na któr± nic innego nie da sie nakrêciæ ni¿ to co by³o w zestawie? :) bo ja mam wynalazek który ma taki gwint ze za ¿adne skarby nie mogê nakrêciæ zwyk³ej g±bki polerskiej (oczywi¶cie normalnym sposobem) nakrêcam na si³ê sam gwint sie tworzy :D i sie trzyma dobrze
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-18, 01:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
na mojej gwint przyjmuje wszystko
 

tomekgrula 
Wys³any: 2008-05-18, 09:35   
0
UP DOWN

Posty: 45
ja na swoja te¿ normalnie nakrecam g±bkê bez problemu
_________________
Tomek
 
 

Bzyku 
Wys³any: 2008-05-18, 10:41   
0
UP DOWN

Posty: 43
czyli tylko ja mam wynalazek :D z gie³dy zakup fajna maszyna ale nie zgodna ze standardem.
 
 

lolejko
Wys³any: 2008-05-18, 17:57   
0
UP DOWN

Posty: 135
No a pistolet jaki polecacie? Na polerkê siê ju¿ zdecydowa³em!
_________________

 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-05-18, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Je¶li chodzi o gun'a to s± dwie opcje moim skromnym zdaniem:
1. Zamierzasz pomalowaæ pare elementów i mo¿e w przysz³o¶ci co¶ tam jeszcze - kup co¶ podobnego jak da³es w pierwszym po¶cie
2. Chcesz zacz±æ co¶ na powa¿nie z lakiernictwem - inwestuj w sprzêt. Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e im lepszy sprzêt tym lepsza jako¶æ wykonanej pracy (pomijaj±c nabyte umiejêtno¶ci)

My¶le ¿e granica 400 pln w góre to takie minimum ;)
A konkretne modele to m. in. Airgunsa AZ3 HTE (Sam takim robie - przyzwoity sprzêt)
Walcom Slim S (wiele osob poleca³o mi go zanim kupi³em AZ3 HTE)
Jaki¶ tañszy DeVillbiss

Generalnie ja szuka³bym czego¶ do czego istniej± zestawy naprawcze i czego¶ sprawdzonego.
 

lolejko
Wys³any: 2008-05-18, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 135
Joker_Paint, no w³±¶nie jest taki jeden problem, ¿e jestem w rozterce!
Malowa³em ju¿ paru klijentom elementy i byli zadowoleni! Ogólnie mam prace nie zwi±zan± z lakiernictwem, ale ci±gnie mnie do tego. Nawet mam w my¶lach ca³y czas rozwój, ale jest te¿ opcja ¿e to nie wypali bo jeszcze du¿o mam do nauki!
W tej chwili malujê jakim¶ badziewiem po którym mêczê siê poleruj±c rêcznie. Pozostawia morkê choæby nie wiem jak malowaæ. I wiêkszo¶æ czasu spêdzam poleruj±æ! Dlatego chcê kupiæ pistolet który ju¿ co¶ daje satysfakcji z k³adzenia lakieru, ¿eby zobaczyæ czy da radê lepiej po³o¿yæ lakier! Mam te¿ projekt do zrobienia, a mianowicie restauracja BMW E21.
_________________

 
 

marikk 
Wys³any: 2008-05-19, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
lolejko napisa³/a:
W tej chwili malujê jakim¶ badziewiem po którym mêczê siê poleruj±c rêcznie. Pozostawia morkê choæby nie wiem jak malowaæ. I wiêkszo¶æ czasu spêdzam poleruj±æ! Dlatego chcê kupiæ pistolet który ju¿ co¶ daje satysfakcji z k³adzenia lakieru, ¿eby zobaczyæ czy da radê lepiej po³o¿yæ lakier!
Kolego pistolet sam nie lakieruje tylko zale¿y kto nim maluje kwestia ustawienia pistoletu odleg³o¶æ wiesz je¶li chodzi o polerowanie to kup polerkê to za 100 z³ daje rade sam w³a¶nie u¿ywam takiej i problem z g³owy
 

lolejko
Wys³any: 2008-05-19, 18:15   
0
UP DOWN

Posty: 135
marikk napisa³/a:
Kolego pistolet sam nie lakieruje tylko zale¿y kto nim maluje kwestia ustawienia pistoletu odleg³o¶æ

NIe no zgadza siê tylko, ¿e ja trafi³em na jakiego¶ badziewiaka!!!
Ledwo kryje choæby nie wiem ile mu farby dawaæ, ogólnie pora¿ka!
Mam drugi pistolet, ale do zaprawek to czasem my¶lê ¿eby tym maleñstwem polecieæ ca³y element, bo naprawdê fajnie siê nim maluje!!
_________________

 
 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-05-19, 21:17   Ocenienie sprzêtu
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
To sobie popróbuj ustawienia na arkuszu bia³ego papieru a najlepiej a jakiej¶ blasze.Ja malowa³em wcze¶niej takim za 160 a teraz kosztuje 100(pryska³em metalikiem,wodnymi i by³o ok) Lakier wymieszaj z innymi sk³adnikami wed³ug proporcji i potem ustaw sobie szeroko¶æ strumienia co do ilo¶ci materia³u,,,a jak rzeczywiscie pistolet k³adzie nie równo( w co nie wierze) to ustaw sobie ¿eby k³ad Ci bardzo Ci bardzo cienk± warstwe i powinno byæ dobrze..A co do pistoletu to kup sobie taki za min. 400z³...inwestujesz w przysz³o¶æ ...
Pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-21, 00:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kazdym pistoletem da sie pomalowac. Jak zostawia "morke" to cos ¼le robisz. Albo nie dolewasz albo za gesty masz lakier albo za ma³e cisnienie. Nawet jak masz ma³± dysze w pistolecie to odkrecenia na max materia³u da rade. To nie wina pistoletu. Pracowa³em na wielu i tych tanich po 100z³ i tych po 1500z³ i kazdym sie da³o pomalowac.
Nie za³uj $ na pistolet...jak o niego zadbasz to i 5 lat ci wytrzyma jak nie d³uzej. Bo te badziewia do 300z³ to mozna nimi rowery malowac.
Amatorsko to do 300z³ ci starczy, profi to juz 1500 szykuj (ja pracujê na SATA 2000 i 3000) i to s± cuda a nie pistolety.
_________________
Bart
 
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2008-05-21, 02:10   
0
UP DOWN

Posty: 24
A co s±dzicie o DeVilbiss FLG ?? W³a¶nie zakupi³em na allegro za 590z³ i w sumie nie wiem czy siê nie pospieszy³em bo widzê,¿e du¿o ludzi chwali tañszy pistolet star evo-t. My¶lê jednak ¿e DeVilbiss nawet w niskim modelu jest ju¿ w jakim¶ stopniu wyznacznikiem jako¶ci.Robi³em wcze¶niej na podróbkach SATY (mówi±c o wygl±dzie) po ok.300z³.Dzisiaj w najmniej oczekiwanym momencie pistolet odmówi³ pos³uszeñstwa.Co prawda ma ju¿ parê lat i od kilku miesiêcy szykowa³em siê do zmian bo coraz to gorzej siê na nim pracowa³o.Nie wiem czy dobrze wybra³em ale prawdê mówi±c chcia³em kupiæ pistolet firmowy bo przy podróbkach s± ró¿ne wahania w jako¶ci...jak np. mia³em 2 w/w podróbki SATY i jedn± zwróci³em po pierwszym dniu gdy¿ nie uda³o siê ustawiæ szerszego strumienia ni¿ 10cm (pyli³ jak cholera ale nie na element).

Zadam dodatkowe pytanie.Co dobrego by¶cie mi doradzili do klaru i akryli. Pytanie tak na przysz³o¶æ gdy¿ stary pistolet do klaru i jeszcze ¿yje ale jednak chcia³bym kupiæ co¶ sprawdzonego.
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-06, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
grzesiu grzesiu jesli wypowiadasz sie na forum w temacie ocena sprzetu ze zakupiles dv ftg to bylo by super milo jak bys tez troszke opisal jak ten sprzet sie spisuje i co o nim saszisz
bo ludzie szukaj informacji np jak ja teraz wpisuje flg i forumowicze gdybaja co to jest ale nikt go dluzej nie mial zeby napisac cos konkretniejszego a ty tylko sie pochwaliles ze go kupiles
co teraz o nim myslisz jak ci sie sprwuje opisz prosze
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2009-03-06, 12:35   
0
UP DOWN

Posty: 24
Witam witam! D³ugo(od kilku miesiêcy) by³em nieobecny na forum wiêc z góry t³umaczê siê i usprawiedliwiam:D Pistolet sprawuje siê ¶wietnie. Je¿eli chodzi o lakiery bezbarwne i akryle to wg. mnie rewelacja, do bazy mam pistolet HVLP wiêc nie powiem nic w tym temacie. Pistolet ma miêkki precyzyjny spust,³adny szeroki strumieñ, bardzo ³atwo utrzymaæ go w czysto¶ci, nie zawiesza sie. Jestem zadowolony. Je¿eli chodzi o bazy to nie powiem nic na ten temat.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group