Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
caspi
Wys³any: 2009-03-03, 10:01   Jak ustawic ci¶nienie dla LVLP??
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam mam problem z ustawieniem ci¶nienia w pistolecie Star EVO-T V2 LVLP,a mianowicie reduktor na kompresorze jest ustawiony na 4 bary a nabity jest do 7, reduktor pod pistoletem rowniez pokazuje 4 bary, i teraz jak chcê wyregulowaæ ci¶nienie do 1,3 bara na pistolecie to rozkrecam na MAXA ¶róbkê od ci¶nienia na pistolecie przyciskam spust a wskazówka na reduktorze pod pistoletem spada do 0 nawet jak jest odkrêcona na maxa?!?I teraz nie wiem czy mam regulowac to ¶róbka pod pistoletem? czy zostawiæ j± w spokoju i dzia³aæ co¶ z tym reduktorem pod pistoletem który jak bym go nie krêci³ to spada do 0 ?!?! :help:
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-03, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 99
ci¶nienie na kompresorze sie ustawia przy wci¶niêtym cynglu na pistolecie, tak samo jak na reduktorze pod pistoletem
 

caspi
Wys³any: 2009-03-03, 10:39   
0
UP DOWN

Posty: 8
Tak te¿ robiê,wciskam cyngiel ci¶nienie na reduktorze od kompresora poakzuje 3 bary,a na reduktorze pod pistoletem(wci¶niêty cyngiel) spada do ZERA!nawet jak oba reduktory rozkrêcam to manometr pod gunem pokazuje 0 ale powietrze leci jakby by³o z 2!Wymieni³em reduktor pod gunem i to samo?!?! Moze cos z pistolem nie tak???
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-03-03, 14:40   Re: Jak ustawic ci¶nienie dla LVLP??
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
caspi napisa³/a:
Witam mam problem z ustawieniem ci¶nienia w pistolecie Star EVO-T V2 LVLP,a mianowicie reduktor na kompresorze jest ustawiony na 4 bary a nabity jest do 7, reduktor pod pistoletem rowniez pokazuje 4 bary, i teraz jak chcê wyregulowaæ ci¶nienie do 1,3 bara na pistolecie to rozkrecam na MAXA ¶róbkê od ci¶nienia na pistolecie przyciskam spust a wskazówka na reduktorze pod pistoletem spada do 0 nawet jak jest odkrêcona na maxa?!?I teraz nie wiem czy mam regulowac to ¶róbka pod pistoletem? czy zostawiæ j± w spokoju i dzia³aæ co¶ z tym reduktorem pod pistoletem który jak bym go nie krêci³ to spada do 0 ?!?! :help:

Ustaw na kompresorze ( reduktorze ) ci¶nienie 4 bar ale z wci¶niêtym cynglem od pistoletu.
Tak samo ustawiaj na reduktorze przy pistolecie- ze wci¶niêtym cynglem
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-03, 16:07   Re: Jak ustawic ci¶nienie dla LVLP??
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
caspi napisa³/a:
Witam mam problem z ustawieniem ci¶nienia w pistolecie Star EVO-T V2 LVLP,a mianowicie reduktor na kompresorze jest ustawiony na 4 bary a nabity jest do 7, reduktor pod pistoletem rowniez pokazuje 4 bary, i teraz jak chcê wyregulowaæ ci¶nienie do 1,3 bara na pistolecie to rozkrecam na MAXA ¶róbkê od ci¶nienia na pistolecie przyciskam spust a wskazówka na reduktorze pod pistoletem spada do 0 nawet jak jest odkrêcona na maxa?!?I teraz nie wiem czy mam regulowac to ¶róbka pod pistoletem? czy zostawiæ j± w spokoju i dzia³aæ co¶ z tym reduktorem pod pistoletem który jak bym go nie krêci³ to spada do 0 ?!?! :help:


Na kompresorze ustaw 4bary.Na pistolecie regulatorem ci¶nienia ustaw ¿±dane ci¶nienie i wci¶nij cyngiel do pierwszej pozycji tzn.bez wyp³ywu lakieru.Po zwolnieniu cyngla sprawdz na manometrze pod pistoletem jakie masz ci¶nienie i to jest ci¶nienie,które masz na pistolecie.Je¶li bêdzie za ma³e lub za du¿e nale¿y regulatorem przy pistolecie zmniejszyæ lub zwiêkszyæ ci¶nienie i sprawdziæ jw.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-03, 18:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Caspi, ustaw na reduktorze przy sprêzarce 2,5at przy wci¶niêtym cynglu. Je¿eli masz w±z nie d³u¿szy ni¿ 5m to bezbarwny ³adnie Ci siê wyleje.
 

-BARON-
Wys³any: 2009-03-03, 18:50   
0
UP DOWN

Posty: 43
ja u siebie mam 20 metrów wê¿a 12 mm na komprsorze mam ustawione 7bar to jak rozkêcê pokrêt³o pod pistolem na maxa ustawie miot³e ilo¶c lakieru to po wci¶niêciu cygla na maxa mam 2.5 bara na manometrze pod pistolem,wiêc u ciebie poprostu ci¶nienie sie gubi w zad³ugim b±d¿ zacienkim we¿u.jak na koncu mia³em spiralny ten marketowy pomarañczowy to z ledwo¶ci± wyciska³em w takim zestawieniu 1,5 bara.najpierw napisz co masz przed pistoletem to ³atwiej powiedzieæ bo tak to wrózenie z fusów.
 

stek
Wys³any: 2009-03-03, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Caspi, jaki masz w±¿ minimum 10 mm ¶rednica. Mo¿e za cienki w±¿ i rozprê¿a Ci powietrze przed gunem.
 

caspi
Wys³any: 2009-03-04, 19:20   
0
UP DOWN

Posty: 8
kurcze chyba jednak te wê¿e bo mam spiralny od kompreosra do reduktora i filtra(ten przykrecany do ¶ciany)potem idzie znowu spiralka:) i dopiero 6 m wê¿a ju¿ nie spirala!Jutro wszystko wymieniam!Ale da³em d... :sciana: z tymi wê¿ami!thx!
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-03-04, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 349
caspi jak ci siê lakieruje tym gunem
 

stek
Wys³any: 2009-03-04, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
caspi napisa³/a:
kurcze chyba jednak te wê¿e bo mam spiralny od kompreosra do reduktora i filtra(ten przykrecany do ¶ciany)potem idzie znowu spiralka:) i dopiero 6 m wê¿a ju¿ nie spirala!Jutro wszystko wymieniam!Ale da³em d... :sciana: z tymi wê¿ami!thx!


Ogranicz odleg³o¶æ wê¿y, i niech bed± jednej ¶rednicy, tak jak Ci pisa³em ma byæ redukowane a nie na odwrót, gun potrzebuje du¿o wiatru i jest problem.
 

caspi
Wys³any: 2009-03-04, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 8
Jak mi siê lakierujê?Jest ok tylko nie moge sobie poradziæ z odpowiednim ci¶nieniem(producent podaje 1,1 do 1,3) i ostatnio chyba by³o za duze i wszystko mi siê rozpyli³o zamiast ³adnie zlaæ i wyszed³ delikatny baranek,ale jak ogarne wê¿e(bo mam niez³y tam bajzel)to mo¿e co¶ napiszê,ale chyba nie ma sensu bo jest o tym gunie troche na forum!
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-05, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Caspi, baranek nie jest win± pistoletu czy wêza tylko lakiernika :D
 

caspi
Wys³any: 2009-03-05, 20:55   
0
UP DOWN

Posty: 8
no dobra dobra :fiu: ale pistoletu troche tez!Dzisiaj wszystko "zweryfikowa³em" tzn. ca³y mój sprzêt i podej¶cie do samego wykoñczenia i ju¿ jest extra gites :spoko: wyszed³ piêkny metalik na furce i czê¶ciowo :D wyglada jak nowa!U¿ywam lakierów standox i naprawdê fajnie mi siê nimi prysnê³o moja nyse!pozdro
 

jurek 
Wys³any: 2009-03-05, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
evo -t v2 lakieruje sie cisnieniem 2atm a klar 2,5 producent napisa³ z tym cisnieniem g³upoty.Te¿ jak go kupi³em to prubowa³em ma³ym ci¶nieniem takim jak podaje producent,i nic z tego wiêc zwiêkszy³em i jest super.
 
 

caspi
Wys³any: 2009-03-06, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 8
no w³a¶nie do tego doszed³em ¿e 2 atm to minimum bo inaczej bryzga czê¶cowo dobrze a czê¶ciowo lec± du¿e krople!Ale ca³y czas nie potrafiê tym gunem dobrze rozlaæ lakieru(metalik)muszê bardzo wolno go przesówaæ ¿eby co¶ z tego wogóle by³o! ...a mo¿e potrzebuje wiecej praktyki :/
 

jurek 
Wys³any: 2009-03-07, 10:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
albo z gunem co¶ nie tak ,albo musisz siê poduczyæ ale nim siê ³atwo lakieruje,trzeba guna w dwie strony przedmuchiwaæ po lakierowaniu.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-07, 12:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
caspi napisa³/a:
no w³a¶nie do tego doszed³em ¿e 2 atm to minimum bo inaczej bryzga czê¶cowo dobrze a czê¶ciowo lec± du¿e krople!Ale ca³y czas nie potrafiê tym gunem dobrze rozlaæ lakieru(metalik)muszê bardzo wolno go przesówaæ ¿eby co¶ z tego wogóle by³o! ...a mo¿e potrzebuje wiecej praktyki :/

Przy tañszych gun-ach zdarza siê niedopasowanie iglicy z dysz± i dysz do miot³y/skrzyde³ka/.Zwróæ siê do Sprzedawcy o wymianê g³owicy.
 

jurek 
Wys³any: 2009-03-07, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
caspi kolega No-limit ma racjê z dysza ,nie jest chyba centralnie wy¶rodkowana ,zagl±dnij od przodu dyszy naciskaj±c spust ,czy jest wy¶rodkowana centralnie . :tak:
 
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-08, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Za du¿o masz reduktorów!!!
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi