Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
krzysztof66
Wys³any: 2009-02-08, 11:10   Gazowanie pow³oki - pomó¿cie!!
0
UP DOWN

Posty: 19
Cze¶æ wszystkim.Mam problem z którym próbujê sobie poradziæ jak dot±d bezskutecznie.Chodzi o gazowanie pow³oki.Setki,tysi±ce uk³uæ szpilki rozsiane po ca³ych elementach.Np.kilka dni temu lakierowa³em oryginalnym zestawem Le Chler lakier+utwardzacz+rozc. ,temp.20stopni,ci¶nienie 3,5-4 odwadniacz przy kompresorze i pod pistoletem.Stara³em siê nie nak³adaæ zbyt grubych warstw i zachowaæ odpowiedni czas odparowania miêdzy warstwami (15-25min)Na pocz±tku pow³oka by³a super,ale po ok 2 godz zaczê³y wy³aziæ mikrob±belki.Dodam,¿e wczoraj u¿ywa³em innego lakieru i te¿ to samo,mo¿e mniej drastycznie ale jednak.Najgorsze ¿e nie mam ju¿ oryginalnego lakieru ¿eby cokolwiek poprawiæ,polerowanie chyba niewiele tu pomo¿e.Jaki¶ lakiernik podpowiedzia³ mi ¿ebym zmatowa³ powierzchniê i pokry³ klarem.Co my¶licie o tym wszystkim ?Mo¿e jaki¶ wolny rozp.lub utwardzacz by pomóg³ (lub inny specyfik) - pomó¿cie proszê bo mi rêce opadaj± :sciana:
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-08, 12:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A baza byla dobrze doschnieta?Jesli tak, to sproboj moze na jakims HS-ie bez rozpuszczalnika i na "wolnym"harterze.A jakiego rozpuszczalnika uzywasz?Czy napewno jest on dedykowany do bezbarwnego ktory stosujesz?
_________________
Wyrywanie chwastow
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-08, 13:37   
0
UP DOWN

Posty: 19
Lakierowa³em akrylem,wiêc niedoschniêta baza nie wchodzi w grê.Mo¿e to wilgoæ?Pomieszczenie w którym stoi kompresor jest b.wilgotne,ale mam dwa odwadniacze "po drodze"....Czy¿by nie dawa³y rady?
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-08, 15:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Na akryl nie aplikuj nigdy MS-a,klar HS bez zadnych rozpuszczalnikow i najwazniejsze-zadnego grzania,po prostu temperatura otoczenia.Warstwa akrylu MUSI BYC PYLOSUCHA.Na tym etapie mozesz jeszcze wyjsc z tego idac za rada lakiernika-po prostu delikatnie zmatuj element uwazajac aby sie nie "przeciac"i zapodaj klar.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-08, 16:11   
0
UP DOWN

Posty: 19
Dziêki za ka¿d± podpowied¼ która mo¿e byæ dla mnie pomocna (czekam na dalsze!).Czy kto¶ móg³by mi jeszcze poleciæ jaki¶ odwadniacz-odolejacz z prawdziwego zdarzenia?Najlepiej z Allegro.Jest tam spory wybór,wiêc mo¿e kto¶ z Was ma taki który dobrze spe³nia swoj± funkcjê?
 

lukas94 
Wys³any: 2009-02-08, 16:19   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
a lakierusz odrecony element czy na samochodzie?moze warto dolac antysylikonu do klaru skoro masz zamiar nim malowac bo mi sie wydaje ze to silikon jest przyczyna tego nie woda.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-08, 16:58   
0
UP DOWN

Posty: 19
Lakierujê elementy ka¿dy z osobna.S± to elementy zabytkowych motocykli i skuterów bo ich renowacj± siê zajmujê.W sumie lakierujê ju¿ kupê lat,ale jeszcze takich jaj nie mia³em z tym gazowaniem.Silikonki swego czasu te¿ mi siê pojawi³y(one wygl±daj± inaczej ni¿ to badziewie co mi teraz powy³azi³o),ale poradzi³em sobie z nimi zmniejszaj±c nieco ci¶nienie przy pistolecie i zak³adaj±c nowy odwadniacz.Nie by³ to jednak odwadniacz wysokiej klasy i by³o to ju¿ chyba z siedem lat temu wiêc tym bardziej kusi mnie ¿eby zmieniæ co¶ w tym kierunku.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-08, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
2 wyjscia:
ALbo za grubo lejesz, mówisz ze nie ale .... lechler tyko na 2x sie wylewa.
Druga sprawa - woda w powietrzu. Odolejasz mozesz miec....ale juz sie zapcha³ i puszcza wode do wê¿a.

Ratunek = przylej na 1.5x akrylem i po przeschnieciu z 20 minut zalej to 2x bezbarwnym. NIE DOLEWAJ akrylu tak zeby nie gazowa³. Nie wiem co wiecej Ci powiedizeæ, co¶ tam masz nie teges. Albo materia³ albo sprzet albo technika.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-08, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A Plaka nie uzywales w tym samym pomieszczeniu? ;) Na Allegro 95% sprzetu to chinszczyzna, moze pora rozejrzec sie za czyms markowym.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-08, 21:25   
0
UP DOWN

Posty: 19
Z Plakiem te¿ ju¿ kiedy¶ mia³em nauczkê i przerabia³em ten temat - wtedy powsta³y kraterki du¿o wiêksze ni¿ te dziurki które mam teraz.To wygl±da jak tysi±ce uk³uæ szpilki i jest to raczej na pewno spowodowane gazowaniem albo rozpuszczalnika albo wilgoci która zosta³a uwiêziona pod zewnêtrzn± przyschniêt± ju¿ warstw± lakieru.Lakier nak³adam w dwóch warstwach i zgazowa³ nawet tam gdzie zaaplikowa³em go b. cienko.Ogl±da³em to przez lupê.Niektóre pêcherzyki gazu nie zd±¿y³y siê pootwieraæ na powierzchni i jako mikro b±belki zastyg³y na powierzchni
 

dooku 
Wys³any: 2009-02-09, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
ja mialem problem z lakierm bezbarwnym HS RM basic clar.
jest on bardzo gesty i sie zle wylewa wiec dawalem zozcienczalnik do klaru gazowalo jak chol..era ale bez rozpuchy lux:)
stawiam na rozcienczalnik lub za gruba warstwa
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
krzysztof66, My¶le,ze masz racje co wilgoci.Chyba nie szlifujesz szpachli na mokro?
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-09, 23:25   
0
UP DOWN

Posty: 19
Oczywi¶cie ¿e nie!Szlifowanie szpachli na mokro to zbrodnia!!Podk³ad schn±³ 2 dni i po przeszlifowaniu na mokro jeszcze dobê,wiêc raczej odpada.Próbowa³em te¿ innych rozpuszczalników,ale te¿ kicha.Co ciekawe w miejscach gdzie lakier wylany jest b. cienko lub nawet jest jedna warstwa te¿ zgazowa³o.Dzisiaj da³em kompresor do innego pomieszczenia w którym nie ma tyle wilgoci co w poprzednim,rozgl±dam siê te¿ za jakim¶ dobrym odwadniaczem.Rozmawia³em tel.z go¶ciem ze sklepu ze sprzêtem lakierniczym i on stwierdzi³ kategorycznie ¿e to co mi powychodzi³o nie mo¿e byæ spowodowane wilgoci± a co najwy¿ej gazowaniem rozpuszczalnika.Tak czy inaczej dobry odwadniacz nie zaszkodzi.Niebawem dalszy ci±g moich zmagañ.O wynikach napiszê.Pozdro dla wszystkich.
 

gola 
Wys³any: 2009-02-09, 23:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jak przygotowujesz elementy do lakierowanie,na mokro czy na sucho?Chodzi mi o szlifowanie podkladu
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 23:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
krzysztof66, Skad masz lakier i reszte kompon.?Moze wym tkwi przyczyna?. :sciana:
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-10, 15:07   
0
UP DOWN

Posty: 19
Szlifowanie elementów po podk³adzie przeprowadzam na mokro,zgodnie z piktogramami na puszce.Wiem ¿e idea³em by³oby szlifowaæ podk³ad te¿ na sucho ale je¶li producent dopuszcza szlif na mokro?Co do samego lakieru to ca³y komplet (Lechler)lakier+utwardzacz+rozc. jest oryginalny do Lambretty z mieszalni w Nowym S±czu.Klient sobie taki za¿yczy³ i koniec (chocia¿ osobi¶cie wolê np.PPG).Nie podejrzewam jednak lakieru bo nie pierwszy raz nim lakierujê - zawsze by³o spoko.Kiedy¶ tylko przyla³em za grubo,by³y upa³y i ogólna gor±czka i te¿ mi zgazowa³o.Ale wtedy to by³ mój b³±d.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
krzysztof66 napisa³/a:
Szlifowanie elementów po podk³adzie przeprowadzam na mokro,zgodnie z piktogramami na puszce.Wiem ¿e idea³em by³oby szlifowaæ podk³ad te¿ na sucho ale je¶li producent dopuszcza szlif na mokro?Co do samego lakieru to ca³y komplet (Lechler)lakier+utwardzacz+rozc. jest oryginalny do Lambretty z mieszalni w Nowym S±czu.Klient sobie taki za¿yczy³ i koniec (chocia¿ osobi¶cie wolê np.PPG).Nie podejrzewam jednak lakieru bo nie pierwszy raz nim lakierujê - zawsze by³o spoko.Kiedy¶ tylko przyla³em za grubo,by³y upa³y i ogólna gor±czka i te¿ mi zgazowa³o.Ale wtedy to by³ mój b³±d.


Pozostaje szlif, suszenie i ponowne lakierownie.Spróbuj po³o¿yæ podk³. izolacyjny.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-02-10, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 19
Jaki masz na my¶li?Móg³by byæ np.epoksyd Novola?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-11, 12:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
krzysztof66 napisa³/a:
Jaki masz na my¶li?Móg³by byæ np.epoksyd Novola?


Mo¿e.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-03-12, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 19
Cze¶æ wszystkim.Chcia³bym odgrzaæ temat gazowania i ponowiæ pro¶bê o pomoc.Mo¿e kto¶ co¶ jeszcze wymy¶li.Dzisiaj lakierowa³em akrylem z RM i znów zgazowa³o.temp.18-20 stopni,przerwa miêdzy warstwami 15-20 min.Trzy odwadniacze po drodze(dwa nowe)Wygrzewa³em nawet elementy przed lakierowaniem.Wszystko cacy,powierzchnia lustro,a po ok 1-1,5 godz widaæ jak zaczynaj± wy³aziæ na powierzchniê mikrob±belki gazu.Po jakim¶ czasie wygl±daj± jak p³ytkie kraterki.S± b. ma³e,ale widaæ je dobrze.Jest tego ok.5-10 na cm2.Co to mo¿e byæ do cholery???Nie mam ju¿ si³y i nerwów.Da siê to spolerowaæ,ale przecie¿ nie têdy droga.Trzeba doj¶æ przyczyny.Lakierniê ogrzewam nagrzewnic± olejow± z palnikiem przerobionym na olej przepracowany,ale chyba to nie mo¿e byæ przyczyn±?Wiêc co - pistolet,promieniowanie podziemne?? ;) .Mo¿e zastosowaæ wolniejszy utwardzacz lub rozcienczalnik.A mo¿e w³a¶nie szybszy ¿eby pêcherzyki gazu nie wylaz³y na powierzchniê??Pomó¿cie bo mi ju¿ rêce opadaj±.
 

jacklack 
Wys³any: 2009-03-12, 01:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
My¶lê ¿e te kraterki to powietrze zamkniête w szpachli,, zaklejone nastêpn± warstw± szpachli, b±dz te¿ s± one przylane podk³adem akrylowym i pod wp³ywem zwiêkszenia temp. po lakierowaniu (w celu suszenia)powietrze zamkniête w porach rozszerza siê i wychodzi na zewn±trz tworz±c najpierw ma³y b±belek który pêka i efekcie zostawia ma³y krater

Nie widzimy tego bo nie ma zdjêæ.. ale równie¿ powodem gazowania jest zbyt grubo wylana na zbyt niskim ci¶nieniu roboczym pow³oka lakieru bezbarwnego ..to te¿ powoduje gazowanie przy odparowaniu
 
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-03-12, 08:39   
0
UP DOWN

Posty: 19
Postaram siê zapodaæ jakie¶ fotki pow³oki.Ci¶nienie 3,5 wiêc chyba OK?Wczoraj na koniec malowa³em ramê od skutera i wy³±czy³em ogrzewanie i nadmuch.Zaraz tam jadê i zobaczê - mo¿e to co¶ da³o.Spróbujê zmieniæ podk³ad.Do tej pory przewa¿nie u¿ywa³em Golda ale pojawi³ siê jaki¶ niez³y (podobno) grecki.Ciê¿ej siê obrabia ale mo¿e bêdzie lepszy.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-12, 11:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacklack napisa³/a:
My¶lê ¿e te kraterki to powietrze zamkniête w szpachli,, zaklejone nastêpn± warstw± szpachli, b±dz te¿ s± one przylane podk³adem akrylowym i pod wp³ywem zwiêkszenia temp. po lakierowaniu (w celu suszenia)powietrze zamkniête w porach rozszerza siê i wychodzi na zewn±trz tworz±c najpierw ma³y b±belek który pêka i efekcie zostawia ma³y krater

Nie widzimy tego bo nie ma zdjêæ.. ale równie¿ powodem gazowania jest zbyt grubo wylana na zbyt niskim ci¶nieniu roboczym pow³oka lakieru bezbarwnego ..to te¿ powoduje gazowanie przy odparowaniu

Zgadzam siê np.za grobo po³o¿ony 3750s/i nie tylko/.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-12, 12:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jacklack napisa³/a:
...ale równie¿ powodem gazowania jest zbyt grubo wylana na zbyt niskim ci¶nieniu roboczym pow³oka lakieru bezbarwnego ..to te¿ powoduje gazowanie przy odparowaniu

a juz nie daj boze na szybkim utwardzaczu.
mnie przytrafilo sie raz takie gazowanie powloki o jakim piszesz na masce,gdy lakierowalem w temp.25-27 stopni w kabinie (wczesniej po polozeniu bazy nagrzalem w kabinie do 40 stopni celem szybszego odparowania rozcienczalnika z bazy),nastepnie po wylaniu lakieru bezbarwnego zdjalem teperature do 12-13 stopni i zostawilem na noc do wyschniecia.Mysle,ze powodem tego byla nagla zmiana temperatury i wytracenie sie pary na bazie pod lakierem.
Maska byla do poprawki,gdyz byl to czarny kolor i polerowanie takiego czegos zajelo by wiecej czasu niz przelakierowanie od nowa.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-03-12, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 19
Dziêki wielkie wszystkim za chêæ pomocy!! Dodajê kilka fotek,mo¿e to pomo¿e postawiæ diagnozê szanownemu gronu...
Acha! Dzisiaj rano stwierdzi³em,¿e rama któr± lakierowa³em wczoraj jako ostatni± przy ca³kowicie wy³±czonym ogrzewaniu - wysz³a o niebo lepiej,tzn kraterki s± w ¶ladowych ilo¶ciach.Czy¿by w powietrzu z nagrzewnicy podawanym do lakierni co¶ by³o?? S³ysza³em ¿e kto¶ zamontowa³ sobie do lakierni dwa Webasta od autobusu i mia³ podobne utrapienie jak ja.Problem ust±pi³ jak na wiosnê przesta³ korzystaæ z ogrzewania...Co wy na to??

defekt lakierniczy 011.jpg
Plik ¶ci±gniêto 346 raz(y) 65.36 KB

defekt lakierniczy 007.jpg
wczoraj jeszcze pojawi³y siê dodatkowo jakby ma³e silikonki....
Plik ¶ci±gniêto 1265 raz(y) 410.28 KB

defekt lakierniczy 001.jpg
Plik ¶ci±gniêto 675 raz(y) 345.41 KB

defekt lakierniczy 002.jpg
Tak wygl±da moja zmora(kraterki)
Plik ¶ci±gniêto 755 raz(y) 442.65 KB

 

gola 
Wys³any: 2009-03-12, 19:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
moim zdaniem to nie jest gazowanie a zwykly silikon.
Kratery sa nieregularne wiec przez samo to nie jest to gazowanie.Gazowanie inaczej wyglada,sa to mikro pecherzyki na powierzchni lakieru a tutaj mamy doczynienia z dziurkami.
Albo w sprezarce masz olej,albo tak jak piszesz.
 

zed
Wys³any: 2009-03-12, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gola napisa³/a:

Albo w sprezarce masz olej,albo tak jak piszesz.

po mojemuto to wyglada na olej ze sprezarki zainwestuj moze w filterek pod pistol devilbissa koszt ok 40 pln na allegro inne moze i tansze ale made in ?
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-03-12, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 19
W³a¶nie taki filtr podpistoletowy mam za³o¿ony.Przed nim du¿y filtr odwadniacz CKD,a jeszcze wcze¶niej te¿ spory - jaki¶ w³oski.Wiêc chyba to niemo¿liwe,¿eby wilgoæ lub olej przedostawa³y siê t± drog±.
 

stek
Wys³any: 2009-03-12, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
mia³em kiedy¶ takie oczkowanie, za szybko chcia³em pomalowaæ, warunki domowe, nie doschniety podk³ad mia³em pod lakier,
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-12, 21:24   
0
UP DOWN

Posty: 59
a mo¿e to jednak nagrzewnica - jak± masz z odp spalin czy bez ? mo¿e masz gdzie¶ jak±¶ nieszczelno¶æ i rozpyla ci olej . Gdzie masz ustawiony komp. i sk±d zasysa powietrze
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-12, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 59
acha a czy filtr pod pistolet masz nowy czy ju¿ stary jak stary( devilbis) to mo¿e wyrzucaæ z niego nagromadzony nadmiar wody
 

lukas94 
Wys³any: 2009-03-12, 22:07   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
dodatkowo przed lakierowaniem umyj element zmywaczem do silikonu . ja na twoim miejscu spróbowa³ bym tez pomalowac cos na probe w innym pomieszczeniu lub nawet jak nie masz gdzie to na dworze.jakis stary element i próbuj. skoro masz tyle filtrow na kompresorze to olej ze sprezarki mozna wykluczyc , choc dodatkowo je sprawdz ile w nich jest syfu.
 

krzysztof66
Wys³any: 2009-03-12, 23:04   
0
UP DOWN

Posty: 19
Filtry (te dwa przed pistoletem) s± nowe i nic w nich nie ma - ¿adnego syfu ani wody.Czy¶ciutko.Kompresor 3m od nagrzewnicy oba urz±dzenia w pomieszczeniu obok - nie w lakierni.Nagrzewnica z odprowadzeniem spalin, markowa - Kroll,jednak wymiennik nie jest 100% szczelny bo zauwa¿y³em ¿e przez pierwszych kilka sekund po rozruchu pojawia siê dym na wylotach ciep³ego powietrza (nieszczelno¶ci na ³±czeniach poszczególnych segmentów wymiennika,ale taka ju¿ konstrukcja).Potem wszystko ok nie czuæ ¿adnych spalin,nie ma dymu i po ok.30-40 sek.w³±cza siê g³ówny wentylator który t³oczy gor±ce powietrze do obu pomieszczeñ.Spalanie te¿ jest super bo na wylocie spalin zero dymu,widaæ tylko jak powietrze faluje nad wylotem rury.Mo¿liwe jednak ¿e jakie¶ cz±steczki olejowe przedostaj± siê z ogrzanym powietrzem do pomieszczeñ.
 

Radek. kania
Wys³any: 2015-08-12, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. Mam pytanie odno¶nie pêcherzyków, kraterków. Maluje juz drugi raz b³otnik i wychodzi to samo. Nie mam pojêcia co to jest. Odwadniacz mam przy kompresorze i przy pistolecie. Pistolet az3 hte2 air gunsa dysza 1.3 . Ci¶nienie malowania to 2 atm. Wcze¶niej malowa³em inne elementy i wszystko by³o ok. Razem z b³otnikiem robi³em zaprawke na zderzaku i tam jest ok. Do³±czam zdjêcie mo¿e kto¶ bêdzie wiedzia³ gdzie problem le¿y. Z góry dziêkujê.[img][/img]
 

kzychu
Wys³any: 2015-08-12, 13:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Dla mnie wygl±da jak by rozpuszczalnik nie zd±¿y³ odparowaæ , zgazowa³, a wp³yw na to ma
wysoka temp.,czas przerw miêdzy warstwami,ich grubo¶æ, stosowany utwardzacz.
 

misias
Wys³any: 2015-08-12, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Radek. kania, S³uchaj jakim klarem jakiej firmy lakierowa³e¶,wiem ¿e to ma³o istotne bo ka¿dy lakieruje tym czym mu pasuje,Ja pytam dlatego bo mnie czeka lakierowanie 5 elementów i nie chcia³ bym ¿eby w tej temperaturze mi zgazowa³o.

Kole¶ w mieszalni mówi³ ¿e,przy tych temperaturach to nawet komory wysiadaj± nie da siê lakierowaæ,wszyscy czekaj± na wieczór albo skoro ¶wit jak jest ch³odniej.
 

Radek. kania
Wys³any: 2015-08-13, 10:50   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. Równie¿ mi siê wydaje ze to zgazowalo. Bombki by³y tak jakby pod baza wiec zastanawia mnie tylko czy rozcieczalnik z podk³adu czy z bazy nie zd±¿y³ odparowac. Dodam ¿e mieszkam w Anglii wiec tutaj takich temperatur nie ma. A aktywator mam fast. Wczoraj zda³em wszystko do podk³adu i przy scieraniu baza pod klarem by³a jeszcze miêkka. Zapodkladowalem i zaraz idê to przetrzeæ na mokro 800 i pomaluje baza ze 3 warstwy tylko cienkie ostatnia bêdzie na zapy lenie. Od czekam ¿eby mo¿na by³o dotkn±æ i klar na 1.5 razu. Dodam zdjêcia czym by³o malowane jak tylko bêdê w gara¿u. Dziêki z gory
 

Radek. kania
Wys³any: 2015-08-13, 11:41   
0
UP DOWN

Posty: 9
Dodaje zdjêcia komponentów którymi maluje. Baza jest z mieszanie valspar takie tutaj maj±.[img][/img]
 

misias
Wys³any: 2015-08-13, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Radek. kania, Jak dla mnie pojecha³e¶ na szybkim utwardzaczu st±d te problemy,jak by¶ u¿y³ standardowego lub wolnego sprawy by nie by³o,to jest moja opinia nie ka¿dy siê zgodzi.
Je¿eli w okresie letnim go¶æ z mieszalni ci sprzeda³ produkt na szybkim utwardzaczu no to chyba mu na klientach nie zale¿y. :shock:
 

misias
Wys³any: 2015-08-13, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
http://www.capellasolutio...ry_brochure.pdf
 

Radek. kania
Wys³any: 2015-08-13, 22:27   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. Pe³en sukces :-) B³otnik pomalowany i wszystko ok. Wydluzylem czasy schniêcia jak i podk³adu tak i bazy. Bazê malowa³em na 3 razy. Z przerwami po 20 minut. Klar k³ad³em o 2h od po³o¿enia ostatniej warstwy bazy. Popro¶ tu da³em jej odparowac. Ja uwa¿am ¿e przesadzi³em z grubo¶ci± bazy i za szybkim na³o¿eniu klaru. Dodam ¿e dopiero zaczynam swoj± przygodê z lakierowanie i za ka¿dym jednym malowaniem uczê siê czego¶ nowego. A co do szybkiego aktywatora to mo¿e i ale tu nie ma tak wielkich temperatur. Chocia¿ mo¿e i z normalnym nie by³o by takich atrakcji. Póki co b³otnik schnie i babci juz nie ma czyli ponowna wygrana.[img][/img]
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-08-14, 00:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Radek. kania napisa³/a:
Bombki by³y tak jakby pod baza wiec zastanawia mnie tylko czy rozcieczalnik z podk³adu czy z bazy nie zd±¿y³ odparowac
Radek. kania napisa³/a:
Zapodkladowalem i zaraz idê to przetrzeæ na mokro 800
Je¶li matujesz a nie malujesz M/M to by¶ chyba widzia³ czy podk³ad dosech³ czy nie, wiêc wersja z nieodparowanym rozpuchem z podk³adu raczej odpada.
misias napisa³/a:
pojecha³e¶ na szybkim utwardzaczu st±d te problemy,jak by¶ u¿y³ standardowego lub wolnego sprawy by nie by³o,
Nie ma znaczenia. Jaki utwardzacz by nie by³ to bezbarwny idzie na bazê która powinna byæ ju¿ sucha (z wyj±tkami dla..... ;) )
Radek. kania napisa³/a:
Wydluzylem czasy schniêcia jak i podk³adu tak i bazy
A czym odt³uszczasz? I jak? Widzê ¿e¶ niecierpliwy. Je¶li u¿ywasz wolnego zmywacza to po wytarciu dajesz elementom jeszcze odetchn±æ czy ³adujesz na nie od razu towar.
 

Radek. kania
Wys³any: 2015-08-14, 13:36   
0
UP DOWN

Posty: 9
No witam. No moim zdaniem nawalilem za du¿o bazy, ogólnie dwie warstwy by³y al za szybko polecia³ z klarem i tu by³ mój b³±d. Wiec przyznam siê ze co¶ z ta moja niecierpliwo¶ci± jest no ale jak widaæ szybko siê to zweryfikowalo. A zmywacz mia³em ale nie do koñca wiem co to by³o poniewa¿ zakupi³em go na ebayu jako panel wipe. Teraz mam octoral valspar. A po przetarciu zmywacze jeszcze przedmuchuje i przecieraæ ¶ciereczk± antystatyczna.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime