Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gallardo83
Wys³any: 2009-03-14, 21:52   Polerowanie samochodu
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich forumowiczów.
Chcia³bym wypolerowaæ moje autko, ale do koñca nie wiem jak siê za to wzi±æ
Moje auto to Astra III, metalik z 2004 r. w bardzo dobrym stanie. Oto moje pytania:
1. Czy warto polerowaæ polerk± autko stosunkowo m³ode ?
2. Czy o wiele lepszy efekt otrzymam poleruj±c za pomoc± polerki czy bêdzie zbli¿ony do tego jakbym polerowa³ rêcznie ?
3. Czy rzeczywi¶cie za pomoc± polerki szybko mo¿na lakier zedrzeæ ? To by by³a moja pierwsza tego typu praca.
4. Na masce mam parê odprysków, a nawet w jednym miejscu ma³a rdza siê pojawi³a, co z tym zrobiæ - jako¶ wyczy¶ciæ t± rdzê ? Pó¼niej jaki¶ lakier i lakier zaprawkowy na to ?
5.Jak± pastê polecacie - z tego co siê orientuje do farecle g3 ? Te¿ siê nadaje do rêcznego polerowania ?
6. Jaki papier ¶cierny polecacie do polerki ?
7. Jak d³ugo mniej wiêcej poleruje siê w jednym miejscu ?
8. Jaki wosk polecacie po polerowaniu ?
9. Jak± polerkê polecacie - tak na w³asny u¿ytek, cena do ok 250 z³.
10. Jakie¶ wskazówki dotycz±ce polerowania polerk±, tak aby sobie szkód nie wyrz±dziæ ?
Pozdrawiam i z góry dziêkujê cierpliwym osobom za odpowied¼.
Nie ukrywam, ze dalsze pytania mogê siê pojawiæ :)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 22:03   Re: Polerowanie samochodu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gallardo83 napisa³/a:
Witam wszystkich forumowiczów.
Chcia³bym wypolerowaæ moje autko, ale do koñca nie wiem jak siê za to wzi±æ
Moje auto to Astra III, metalik z 2004 r. w bardzo dobrym stanie. Oto moje pytania:
1. Czy warto polerowaæ polerk± autko stosunkowo m³ode ?
2. Czy o wiele lepszy efekt otrzymam poleruj±c za pomoc± polerki czy bêdzie zbli¿ony do tego jakbym polerowa³ rêcznie ?
3. Czy rzeczywi¶cie za pomoc± polerki szybko mo¿na lakier zedrzeæ ? To by by³a moja pierwsza tego typu praca.
4. Na masce mam parê odprysków, a nawet w jednym miejscu ma³a rdza siê pojawi³a, co z tym zrobiæ - jako¶ wyczy¶ciæ t± rdzê ? Pó¼niej jaki¶ lakier i lakier zaprawkowy na to ?
5.Jak± pastê polecacie - z tego co siê orientuje do farecle g3 ? Te¿ siê nadaje do rêcznego polerowania ?
6. Jaki papier ¶cierny polecacie do polerki ?
7. Jak d³ugo mniej wiêcej poleruje siê w jednym miejscu ?
8. Jaki wosk polecacie po polerowaniu ?
9. Jak± polerkê polecacie - tak na w³asny u¿ytek, cena do ok 250 z³.
10. Jakie¶ wskazówki dotycz±ce polerowania polerk±, tak aby sobie szkód nie wyrz±dziæ ?
Pozdrawiam i z góry dziêkujê cierpliwym osobom za odpowied¼.
Nie ukrywam, ze dalsze pytania mogê siê pojawiæ :)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Na razie zabezpiecz miejsca z ogniskami rdzy np.Brunoxem,wcze¶niej odt³u¶æ np.benz.extra.A druga sprawa ,Co siê sta³o,¿e auto z 2004r. ju¿ rdzewieje?Na masce? :cool:
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-14, 22:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Najlepszy efekt bêdzie jak zrobisz to rêcznie przy pomocy flaneli lub zwyk³ej waty po uprzednim dok³adnym umyciu.
Je¶li nigdy nie robi³e¶ polerk± to lepiej daj sobie spokój,to zbêdny i niepotrzebny wydatek.
Bardzo ³atwo mo¿na poprzecieraæ oryginalny lakier na krawêdziach,a i tak musisz pó¼niej poprawiaæ rêcznie.
Polerkê stosuj± lakiernicy po lakierowaniu aby wyrównaæ lakier ze "skórek pomarañczy"i innych b³edów po lakierowaniu.
Odpryski je¶li nie s± du¿e poprostu zetrzyj do go³ej blachy i zrób zaparwki najpierw podk³adem antykorozyjnym a pózniej lakierem nawierzchniowym,wystarczy do tego taki pêdzelek od paznokci.
Kup sobiê t± G3 bez ¿adnych wosków i to wystarczy.
Poleruj do momentu a¿ sam uznasz ¿e ju¿ wystarczy,pamietaj±æ ¿e oryginalny lakier jest bardzo cieñki.
Zabardzo nierozumiem co chcesz polerowaæ papierem ¶ciernym??? :shock:
Je¶li gdzie¶ s³usza³e¶ o polerowaniu papierem ¶ciernym,to robi to lakiernik na nowym lakierze zanim odda auto do klijenta,a pózniej tylko i wy³acznie pasta.
 
 

gallardo83
Wys³any: 2009-03-14, 22:23   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dziêki za fajne wyt³umaczenia. Je¶li chodzi o t± rdzê - to mam w³a¶nie tylko taki jeden odprysk na masce. z ogniskiem rdzy. W³a¶nie jeszcze tu mam pytanie - jak takie bardzo ma³e ognisko rdzy zetrzeæ do go³ej blachy ? Jaki¶ papier ¶cierny ?
Mo¿ecie mi jeszcze na jedno pytanie odpowiedzieæ - jak bardzo ró¿ni siê efekt polerrowania polerk± od polerowania rêcznego ?
Pozdrawiam i z góry dziêkujê za odpowiedzi
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-14, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Jesli to jest odprysk po kamieniu to uzyj na sucho 60-tki.
Je¶li siê postarasz i zrobisz to z sercem to efekt rêcznego polerowania bêdzie napewno du¿o lepszy od maszynowego.
 
 

gallardo83
Wys³any: 2009-03-14, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ok :) I wtedy polerowaæ rêcznie past± G3 ? Tak¿e wtedy na mokro, czy na sucho ? A mo¿e jeszcze jak±¶ lepsz± pastê polecacie - np 3M ? Tylko nie wiem czy ona nadaj siê do rêcznego polerowania ?
Pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-15, 08:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
PRIMO - czy masz na aucie rysy po szczotkach z myjki? Jesli nie to wystarczy Ci mleczko STP byle jakie na szmatkê i rêcznie albo AUTOPOLITURA PLASTMALL.
Jesli masz rysy to maszyna jest potrzebna i profi pasty i mleczka = wizyta u lakiernika.
SECUNDO - jak masz rdzawke na masce to zadnych 60 nie uzywaj jak ktos wczesniej poleci³ tylko 180 delikatnie oczysc rdzawke i zapaækaj to pêdzelkiem lakierem bazowym. A najlepiej jed¼ to pomalowaæ.

A czemu jest rdza na 5 letnim OPLU? Bo to OPEL. Dlaczego na moim 19-letnim audi nie by³o rdzy tylk na rantach od kamieni? Bo jest obustronny ocynk. OPEL takowego nie posiada.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-15, 10:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
No-limit napisa³/a:
Co siê sta³o,¿e auto z 2004r. ju¿ rdzewieje?Na masce? :cool:
to chyba na skutek odprysku,odbicia lakieru przez kamyk :?:
 
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-15, 10:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Przede wszystkim trzeba zapytaæ autora postu czy jest pierwszym w³a¶cicielem samochodu.
Je¶li jest którym¶ z kolei to mo¿emy siê tylko domy¶laæ dlaczego rdzewieje.
 
 

gallardo83
Wys³any: 2009-03-15, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
Samochód mam od pocz±tku jego istnienia i je¶li chodzi o t± rdzê to nie róbcie z tego nie wiadomo czego, jest to jedna kropka rdzy na masce, a tworzenie podejrzeñ, ze by³ gdzie¶ uderzony jest bezzasadne. mebArth mam na aucie drobne ryski, ale to raczej od jazdy a, nie od myjni automatycznej - korzysta³em z nich bardzo sporadycznie. Czyli takie ryski rêcznie siê nie usunie ? Tylko polerk± ?
A co do lakierów - to opel rzeczywi¶cie ma cieniutki lakier, s³ysza³em z tego powodu, ¿e s± to lakiery wodne i bardzo miêkkie. Nadal nie wiem czy pasta farecla g3 nadaje siê do rêcznego polerowania na mokro czy na sucho ?
pozdrawiam i dziêki za odpowiedzi.
 

gallardo83
Wys³any: 2009-03-17, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 5
To co farecla g3 nadaje siê do polerowania rêcznie na sucho czy na mokro ? Polecacie co¶ lepszego do rêcznego polerowania, co¶ co daje bardzo dobre efekty ?
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-17, 21:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Cytat:
To co farecla g3 nadaje siê do polerowania rêcznie na sucho czy na mokro ?


100% na mokro, mozna tez recznie ale nie natyrasz

gallardo83 napisa³/a:
Jaki papier ¶cierny polecacie do polerki ?


jesli w gre wchodzi tylko polerka rêczna to zaponnij o papierze bo sie zatyrasz na smieræ

gizbern napisa³/a:
Najlepszy efekt bêdzie jak zrobisz to rêcznie przy pomocy flaneli lub zwyk³ej waty po uprzednim dok³adnym umyciu.
Polerki maszynowej niema co porównywac do rêcznej. Maszyna jest lepsza tzn efekt jest bezporównania lepszy

Cytat:
Kup sobiê t± G3 bez ¿adnych wosków i to wystarczy.


Kup wost i nawoskuj po wszystkim ca³e auto. gdy nawoskujesz to powierchnia lakieru bedzie znacznie g³adsza, po czym woda z brudem bedzie ³atwiej z niego odpada³a= samochód mniej sie brudzi, pozatym warstwa wosku jest tak jakby izolatorem przed np sol±

gizbern napisa³/a:
Jesli to jest odprysk po kamieniu to uzyj na sucho 60-tki.



Odprysk oklej jakos tasma i oczy¶æ papierem 180 a nawet 240, potem zabezpiecz tak jak
pisa³ @mebart albo w³asnie jedx do lakiernika

gizbern napisa³/a:
Odpryski je¶li nie s± du¿e poprostu zetrzyj do go³ej blachy i zrób zaparwki najpierw podk³adem antykorozyjnym a pózniej lakierem nawierzchniowym,wystarczy do tego taki pêdzelek od paznokci.


z odpryskami nic nie zrobisz sam, nawet gdybys mia³ maszyne. musisz sie z nimi pogodziæ, ewentualnie baza na zapa³ke i sobie pokoloruj
_________________
Pit
 

Sciema66 
Wys³any: 2009-03-18, 00:30   
0
UP DOWN


Posty: 9
baqo napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
Co siê sta³o,¿e auto z 2004r. ju¿ rdzewieje?Na masce? :cool:
to chyba na skutek odprysku,odbicia lakieru przez kamyk :?:


nieee...... to opel :)
 
 

Sciema66 
Wys³any: 2009-03-18, 00:43   
0
UP DOWN


Posty: 9
[quote="pitterek"]
Cytat:
To co farecla g3 nadaje siê do polerowania rêcznie na sucho czy na mokro ?


100% na mokro, mozna tez recznie ale nie natyrasz

to sie zgodze tylko ze na sucho , G3 i rozowy mop na sucho , pozniej 3M z niebieskim lub czarnym korkiem(zalezy) i czarny mop
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group