Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ari29
Wys³any: 2009-03-12, 18:58   jaki migomat prosze o pomoc
0
UP DOWN

Posty: 81
Witam
Moze to odbiega troche od lakiernictwa ale szukam migomatu za ok 1000zl wszyscy polecaja bestera ale jest drogi moze ktos polecic jakis migomat moze np http://www.allegro.pl/ite...y_model_ss.html albo
http://www.allegro.pl/ite...y_gw_nogaz.html prosze o opinie dodam ze amatorsko bede go uzywal raczej do cienkich rzeczy
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-12, 19:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Ja mam Shermana 200Amper.
Latem 2008r da³em za niego 1250z³,euro by³o wtedy co¶ ko³o 3z³.
Teraz widzia³em takie same za 1600z³.
Zaraz pewnie odezw± siê fachowcy którzy odradz± ¿e to chiñski g...
Tak,jest to chiñski wyrób ale bardzo dobrze zrobiony.
Sherman to nie jest marka tylko nazwa tego migomatu.
Serwis i generalny importer jest Rudzie ¶l. albo w Bytomiu o ile dobrze pamiêtam.
Spokojnie mo¿esz nim spawaæ blachy od 1 do 10mm.
Wyspawa³em ju¿ ponad dwie rolki drutu po 15kg i jak narazie spisuje siê bardzo dobrze.

Podstaw± rzecz± na któr± musisz zwróciæ uwagê przy zakupie to jest solidny podajnik drutu.
Ze z³ym podajnikeim bedziesz siê tylko denerwowac przy spawaniu,szczególnie przy wolnym wysuwaniu drutu,a spawy wyjd± "powrozowe".

Napraw linki bo nie dzia³aj±.
 
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-12, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 81
http://www.allegro.pl/ite...y_gw_nogaz.html lub
http://www.allegro.pl/ite...y_model_ss.html
ok juz poprawione linki
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-13, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 81
hm widze ze nikt nie uzywa migomatów moze jednak znajdzie sie ktos kto uzywa migomatu Einhella? podobno maja aluminiowe uzwojenie transformatora i to wlasnie mnie wstrzymuje przed zakupem
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-13, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 99
mam 190d i nie narzekam nie jest z³y za t± kase
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-14, 06:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Wszystkie migomaty które poda³e¶ maj± aluminiowe uzwojenie powlekane tlenkiem miedzi.
O czym ¶wiadczy ich waga,na miedzianym uzwojeniu wa¿y³y by oko³o 60kg.
Ztych dwóch wybra³ bym tego STAHLMANN MAG170R.
To jest ta sama buda co w Nutool'u,gdzie¶ wyczyta³em ¿e do¶æ dobrze siê sprawuje.
Ma troche kipepski podajnik do drutu,mog± byæ z nim problemy.
Dobry niedrogi podajnik wygl±da tak: http://www.allegro.pl/ite...fv.html#gallery
Minusem s± tez nieodpinane przewody.
Brak zamocowania szpuli 15kg które s± du¿o tañsze jak te 5kg.
Zasilanie tylko 230V,musisz mieæ porz±dna instalacje w domu z bezpiecznikami najlepiej 20A.
Do przetopienia blach 3mm napewno wystarczy,grubsze 5mm tez przetopi ale na 1minute pracy bêdziesz musia³ zrobiæ 9minut przerwy.
Lepiej zainwstowaæ troche wjêcej i kupiæ migomat co ma przynajmniej 200A,wtedy bedziesz bardziej zadowolony z maszyny,takie jest moje zdanie.
Rozwa¿ t± propozycje: http://www.allegro.pl/ite...0a.html#gallery
 
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-14, 10:59   
0
UP DOWN

Posty: 81
ok wielkie dzieki za odpowiedzi jeszcze sie zastanowie nad wyborem
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-14, 11:33   
0
UP DOWN

Posty: 81
zdenek_zdenek napisa³/a:
mam 190d i nie narzekam nie jest z³y za t± kase
a szybko ci sie wyl±cza przy max ampera¿u i dodam jeszcze ze na alegro wszyscy pisza ze ma miedziane uzwojenie tylko jeden gosc byl na tyle uczciwy ze powiedzial ze ma aluminiowe.Kiedys w pracy spawalem spawarka einhella 160 jak sie nagrzeje to porazka wylacza sie co minute(uzwojenie aluminiowe) a mielismy takze migomat bestera juz nie pamietam modelu ale mozna bylo spawac caly dzien i sie nie wyl±czyl
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-14, 23:03   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ari29 napisa³/a:
zdenek_zdenek napisa³/a:
mam 190d i nie narzekam nie jest z³y za t± kase
a szybko ci sie wyl±cza przy max ampera¿u i dodam jeszcze ze na alegro wszyscy pisza ze ma miedziane uzwojenie tylko jeden gosc byl na tyle uczciwy ze powiedzial ze ma aluminiowe.Kiedys w pracy spawalem spawarka einhella 160 jak sie nagrzeje to porazka wylacza sie co minute(uzwojenie aluminiowe) a mielismy takze migomat bestera juz nie pamietam modelu ale mozna bylo spawac caly dzien i sie nie wyl±czyl



Jak na razie to jeszcze sie nie wy³±czy³, a mam go ju¿ od lipca zesz³ego roku i w lecie te¿ spawa³em. Jedynym problemem jest zamarzanie reduktora (ale od czego jest opalarka albo farelka)

Jak spawasz blache to nie ci±gniesz spawów ci±g³ych na 40 50 cm bo albo by¶ przepali³ albo pofalowa³o by wszystko
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-14, 23:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
zdenek_zdenek napisa³/a:
Ari29 napisa³/a:
zdenek_zdenek napisa³/a:
mam 190d i nie narzekam nie jest z³y za t± kase
a szybko ci sie wyl±cza przy max ampera¿u i dodam jeszcze ze na alegro wszyscy pisza ze ma miedziane uzwojenie tylko jeden gosc byl na tyle uczciwy ze powiedzial ze ma aluminiowe.Kiedys w pracy spawalem spawarka einhella 160 jak sie nagrzeje to porazka wylacza sie co minute(uzwojenie aluminiowe) a mielismy takze migomat bestera juz nie pamietam modelu ale mozna bylo spawac caly dzien i sie nie wyl±czyl



Jak na razie to jeszcze sie nie wy³±czy³, a mam go ju¿ od lipca zesz³ego roku i w lecie te¿ spawa³em. Jedynym problemem jest zamarzanie reduktora (ale od czego jest opalarka albo farelka)

To dziwne ¿e przy tak ma³ym amprea¿u zamarza Ci reduktor. :shock:
Na ile masz ustawiony przep³yw?
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-15, 16:26   
0
UP DOWN

Posty: 99
gizbern, nie myl redukora od profi miga z tym od chinola, przep³yw raz ustawiam wiêkszy a raz mniejszy, ró¿nie to bywa
 

adam12
Wys³any: 2009-03-15, 17:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ja niedawno równie¿ zaopatrzy³em sie w migomat. chcia³em co¶ do blacharki za 1000z³ ale i czasem do wiêkszych rzeczy. i tak czyta³em szuka³em i kupi³em http://allegro.pl/item578...r_promocja.html
tylko kosztowa³ 2500z³z przesy³k± pe³n± butl± now± 15kgdrutu ca³y kompletny zestaw w³±czyæ i spawaæ. spu¶cili mi 100z³ czyli da³em 2400z³. nie bêdê chwali³ tego sprzêtu bo ka¿dy zna marke bester. zagrzaæ jej chyba nie idzie k³ad³em ju¿ grube d³ugie spawy jest bardzo stabilna. ma dwa przewody zasilaj±ce 230V i 400v (3fazy a nie dwie jak niektóre). jest idealna do blacharki i ciê¿szej stali. je¶li chodzi o czê¶ci i serwis to serwisów jest multum a czê¶ci s± ¶miesznie tanie. sprzêt wykonany bardzo solidnie i z dobrych materia³ów. ma 160A maks ale za³o¿e sie ¿e ci±gnie lepiej ni¿ taka 200A za 1000z³

co do zamarzania reduktora to nape³niajcie butle ArCo a nie tylko Co wtedy nie zamarza
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-15, 17:58   
0
UP DOWN

Posty: 99
adam12 napisa³/a:
co do zamarzania reduktora to nape³niajcie butle ArCo a nie tylko Co wtedy nie zamarza



ale przy ArCo masz p³ytsze spawy (im wiêcej Ar tym p³ycej przetapia)
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-15, 18:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Cytat:
tylko kosztowa³ 2500z³z przesy³k± pe³n± butl± now± 15kgdrutu ca³y kompletny zestaw w³±czyæ i spawaæ. spu¶cili mi 100z³ czyli da³em 2400z³.


To chyba trochê przep³aci³e¶,w Parktikerze widzia³em dzi¶ takie same za 1700z³.
Do tego butla z CO2 za 160z³,drut 85z³,reduktor 60z³ =2005PLN
To i tak jest linia hobby na której temat serwisy maja ró¿ne zdanie.
Trafo nie jest 3 fazowe tylko 2 fazowe zasilane z gniazda si³owego.
W podajniku jest napêdzana tylko jedna rolka.
Wszystko zale¿y na jaki egzemplarz trafisz.

Cytat:
co do zamarzania reduktora to nape³niajcie butle ArCo a nie tylko Co wtedy nie zamarza

Na ile Wy macie ustawione reduktory ¿e wam zamarzaj± ??? :shock: :shock:
Z tego co wiem podgrzewacze stosuje siê dopiero powy¿ej 300Amper.
 
 

adam12
Wys³any: 2009-03-15, 19:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
kupi³em dok³adnie ten zestaw z tej akucji http://moto.allegro.pl/it...ostawa_0zl.html
mo¿e i przep³aci³em ale jak ile¶ osób pisze na forach ¿e do marketów s± puszczane spawarki marki bester z chiñskimi pozdespo³ami to nie chcia³em sie zastanawiaæ dla 200z³. nie obserwuje a¿ tak rynku ale to ca³kiem mo¿liwe. bo markety na swoje ¿yczenie i dla niby wielkich promocji dogadaj± sie z ka¿dym producentem.
Co do serwisów....... tak spawarka jest nie do zajechania na blacharce chyba ¿e kto¶ nie umie dbaæ o sprzêt a wierz mi w niej nawet po przewodzie mo¿na ko³em przejechaæ i bêdzie spawaæ. z tymi amperami i zamarzaniem masz racje te¿ tak s³ysza³em. mi przy maksymalnym spawaniu tylko sie bardzo zimny robi jeszcze nie zamarz³ a gaz ustawia sie w zale¿no¶ci jaki mamy drut. jak mamy 0.8 x 10 = 8l na minute. taka zasada. mno¿ymy razy 10. tak s³ysza³em i tak sie dobrze spawa
Pracuje w firmie gdzie 15 du¿ych (400A) migomatów pracuje dzieñ w dzieñ po 10h non stop wiêkszo¶æ to bestery ich awaryjno¶æ jest znikoma pomimo wielu lat a u nas dostaj± naprawde wycisk niesamowity.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-16, 00:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
adam12 napisa³/a:

mo¿e i przep³aci³em ale jak ile¶ osób pisze na forach ¿e do marketów s± puszczane spawarki marki bester z chiñskimi pozdespo³ami to nie chcia³em sie zastanawiaæ dla 200z³. nie obserwuje a¿ tak rynku ale to ca³kiem mo¿liwe. bo markety na swoje ¿yczenie i dla niby wielkich promocji dogadaj± sie z ka¿dym producentem.

Chyba cos w tym jest. Kolego mój szef dwa i pó³ roku temu kupi³ Bestera (wtedy jeszcze 1800 Turbo) w³asnie za 1700z³ w Praktikerze...
Skusi³ sie, bo kosztowa³ cos ko³o 400 z³ taniej, niz w normalnym sklepie ze sprzetem spawalniczym..
Co sie okaza³o?
Otóz po kilku miesiecznej pracy (i spaleniu dwu transformatorów w miedzyczasie) Bester pad³..
Pech chcia³, ze w miedzyczasie równiez wymienia³ wtyczke, i gwarancja wygas³a. Odda³ go do naprawy do jakiegos serwisanta tego typu sprzêtów (nie mówiac wczesniej, gdzie zakupi³ spawarke) - gosc od razu po sciagnieciu obudowy pozna³, ze to sprzêt z marketu, i równiez przyzna³, ze te sprzety nie maj± tych samych bebechów, co spawarki z autoryzowanych sklepów.
Zostawi³ w serwisie jakies nieca³e tysiac z³, i od tamtej pory besterek smiga do dzisiaj.
A róznica by³a tylko 400 z³... :sciana:
Co jest tanie..to jest drogie.
 

adam12
Wys³any: 2009-03-16, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ale wiesz co ci powiem to jest chamstwo. to tak jakby mercedesa robili chiñczycy wg swoich upodobañ i byle taniej. zreszt± z autami to samo sie dzieje. gdybym by³ prezesem takiej firmy która przez tyle lat pracowa³a na swoj± dobr± marke nigdy bym nie pozwoli³ ¿eby pod jej nazw± siedzia³ pieprzony sko¶nooki z miernikiem. ale có¿ mo¿liwo¶ci producentów i hurtowników sie wyczerpa³y na tani± sprzeda¿ a jednak jakie¶ pomys³y jeszcze maj±....... ¿a³osne
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-17, 23:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
No niestety teraz produkuje sie bardziej na ilosc, niz jakosc.. Duzo koncernów w branzy elektrycznej/elektronicznej korzysta z taniej si³y roboczej z CHRl, bo poprostu oszczedzaja..a swoja drog± jakosc produktów tez jest nizsza, i oczywiste jest to, ze czesciej padaj±, i klienci musza czesciej je zmieniac..
Do mnie juz tez dotar³o, ze lepiej jest dozbierac parê z³, i kupic lepszy egzemplarz danego sprzêtu, niz kupic jakas tania chiñska padake, zeby za jakis czas znów topic kase w ten sam produkt, tylko, ze z pó³ki wyzej.. :blee:
 

-BARON-
Wys³any: 2009-03-19, 09:34   
0
UP DOWN

Posty: 43
a ja polecam na przysz³o¶c miga produkcji polskiej ozas esab osobi¶cie posiadam takiego 170 amper 3 fazowego , przy 100% cyklu pracy czyli bezprzerwy mozna spawac 100 amperami.
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-19, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 81
Dzieki wszystkim za odpowiedzi po przemysleniu sprawy kupilem Bestera 1800 uzywany w bardzo dobrym stanie za 1300zl mysle ze bedzie dobrze sie sprawowa³
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang