Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Giezet 
Wys³any: 2009-03-21, 00:50   Podno¶nik "Auto ko³yska"
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witam. Przeszukujac siec natkn±³em sie na tak± oto aukcjê:

http://moto.allegro.pl/it...producenta.html

I tu moje pytanie: czy którys z was kiedykolwiek testowa³ tego typu podnosnik? Na aukcji jest link do strony producenta, gdzie sa filmy na których pokazane jest "przewracanie", i powrót auta na 4 ko³a. Ciekawi mnie, czy takie urz±dzenie jest w 100% bezpieczne (czy podczas lezenia na boku auto nie zsuwa sie z ko³ysek), jakos sceptycznie do tego podchodze, jednak sama aukcja bardzo mnie zainteresowa³a. Nie mam kana³u, ani podnosnika dwukolumnowego a chcia³bym zaczaæ m.in. od konserwacji podwozia, spawania, i wymiany t³umików, etc. i to urz±dzenie wydaje sie byc dosc dobrym pomys³em..
Co o tym myslicie?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-21, 07:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Oni tylko podnosza ma³e auta bo wystarczy 3 ch³opa ¿eby Corse podnie¶æ. I powinno sie utrzymac auto pod warunkiem ¿e nie ma przegnitej pod³ogi bo sie z³amie. Ciekawe jak alufelgi wygl±daj± pó¼niej po tej ko³ysce. To juz chyba lepiej zrobiæ rampê z najazdami z profili.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-21, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Giezet, u¿ywa³em tego pare razy kilka lat temu, jak jeszcze samochody mia³y jak±s warto¶c i stac mnie by³o tylko na malucha. To s± ko³yski, kiedy¶ bardzo popularne. Powiem Ci, ¿e nic innego ni¿ malucha bym na to nie wsadzi³. Trzeba si³y ¿eby samochód przerzucic na bok. Ogólnie kicha, nie polecam. Lepiej zrób sobie najazd.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-21, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
To juz z ko³yski jestem wyleczony :spoko: . W³asnie tez sie zastanawia³em jak alusy takie cus wytrzymuj±..
Co do tej rampy z profili to tez o tym mysla³em, jednak pierwsze bede musia³ jakiegos maga zakupic, zeby by³o czym b³yskac t± rampe ;)
A czy moze ktos z was s³ysza³, lub zna jakies adresy w sieci o konstrukcjach ram do konserwacji, lub podobnych wynalazków?
Pytam, poniewaz pracujê od niedawna z gosciem, który siedzi w temacie juz kilkanascie lat, i ostatnio t³umaczy³ mi jaka jest zasada dzia³ania ko³yski do konserwacji podwozia "Gerda", jednak ja nie bardzo czaje o co biega..
Poradzcie cos prosze :/
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-03-21, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
W warsztacie w ktorym sobie dorabialem w wakacje mieli taka gerde jak bede u nich to postraram sie zrobic foto
 
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-22, 11:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Dzieki kolego, bede czeka³ na fotki :spoko:
Pzdr
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-22, 13:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Gerda to jest ten podno¶nik co przewraca auto na bok? Je¿eli tak to spoko urz±dzenie bo w poprzedniej robocie to mia³em. Tylko nie wiem czy op³aca siê to kupowac jak mo¿na kupic podno¶nik ju¿ za 5tys. A taka gerda tez pewnie troche kosztuje.
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-22, 15:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
ZIEMBA napisa³/a:
Gerda to jest ten podno¶nik co przewraca auto na bok?

No w³asnie kolego Ziemba tak mi w³asnie gosc t³umaczy³, ze tak to dzia³a..
A podno¶nik dwukolumnowy mia³em mozliwosc kupic za 2.5k z Niemiec w pe³ni sprawny, ale nie posiadam na dzien dzisiejszy odpowiednio grubej betonowej posadzki, aby mozna go by³o zamontowac, i zeby ta ca³a konstrukcja by³a w pe³ni bezpieczna. ¯eby to wszystko dobrze spasowac, to potrzebny jest wiekszy pieni±zek, którym na dzieñ dzisiejszy nie dysponuje;/
A apropos podnosników dwukolumnowych to nie raz widzia³em na allegro za oko³o 3k w dobrym stanie.
Pewnie zacznê cos myslec powazniej nad tymi najazdami..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group