Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2008-11-11, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Sposób niekomercyjny :D
Przyk³adowa naparwa elementu:
1. Reaktywny 1 warstwa pauza 10 min 2 warstwa, pauza 15 min
2. Akrylowy - pauza 5 dni ;)
3. Szpachel - nak³adam, pauza 1 dzieñ, szlifujê nak³adam 2 raz - pauza 1 dzieñ i tak do wyprowadznie porz±danego kszta³tu
4. Akrylowy - pauza 3 dni, szlif
5. Baza + bezbarwny Spectral VHS
Przyk³adowe czasy moje pracy:
- 4 felgi - malowanie + polerka rantów - pó³ roku :spoko:
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-11, 22:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Ryba napisa³/a:
Sposób niekomercyjny :D
Przyk³adowa naparwa elementu:
1. Reaktywny 1 warstwa pauza 10 min 2 warstwa, pauza 15 min
2. Akrylowy - pauza 5 dni ;)
3. Szpachel - nak³adam, pauza 1 dzieñ, szlifujê nak³adam 2 raz - pauza 1 dzieñ i tak do wyprowadznie porz±danego kszta³tu
4. Akrylowy - pauza 3 dni, szlif
5. Baza + bezbarwny Spectral VHS
Przyk³adowe czasy moje pracy:
- 4 felgi - malowanie + polerka rantów - pó³ roku :spoko:


System nie do przyjêcia ...dzi¶ w warsztatach ma siê na naprawê boku pojazdu 2-4 dni ;)
 
 

siwy_1981 
Wys³any: 2008-11-11, 22:18   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
gola napisa³/a:

nie powiem ci jak jest z novolem bo nie robie shitem ;) ,kazda szanujaca sie firma podaje proporcje w ml i w gr,a ze novol nie podaje,widocznie nie sa szanujaca sie firma,nie wiem.
W kazdym razie ojetosc w mililitrach i waga to nie te same proporcje,i jezeli pisze na puszce 2:1 to nie mozesz pomieszac 200 gr lakieru np i 100 gr utwardzacza,bo to nie to samo.


http://www.novol.pl/att/1...PROTECT_310.pdf


Podaj± te¿ wagowo, tylko na puszkach nie drukuj±. Zreszt± kto odmierza proporcje np. podk³adu na wadze. Raczej siê odmierza w kubku wed³ug ml, czyli objêto¶ciowo. W takim razie kolego GOLA je¿eli kupisz NOVOLA to te¿ sobie na wadze bêdziesz móg³ odmierzyæ.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-11, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@ Ryba ... ja Cie rozumiem kolego doskonale ale we¼ to wyt³umacz klientowi co chce auto na wczoraj?
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-11-11, 22:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No w³a¶nie, dlatego ja zapieram siê rêkami i nogami przed robieniem aut kolegom itp. Dla mnie nie istnieje co¶ takiego jak termin ... chce to robie, nie chce mi sie to nie robie.
Kupi³em sobie auto - kompletnego z³oma pod wzgledem blacharsko - lakierniczym i sobie d³ubê ju¿ prawie rok. Mam warunki, auta nie u¿ywam na codzieñ bo nie potrzebujê i tak sobie stoi. Mam czas i ochotê to idê robiæ, nie mam to nie i tak to siê krêci.
Jednak wiem, ze jestem jednostkowym przypadkiem, wy¿yæ siê z tego nie da :cool:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-12, 12:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ryba napisa³/a:
No w³a¶nie, dlatego ja zapieram siê rêkami i nogami przed robieniem aut kolegom itp. Dla mnie nie istnieje co¶ takiego jak termin ... chce to robie, nie chce mi sie to nie robie.
Kupi³em sobie auto - kompletnego z³oma pod wzgledem blacharsko - lakierniczym i sobie d³ubê ju¿ prawie rok. Mam warunki, auta nie u¿ywam na codzieñ bo nie potrzebujê i tak sobie stoi. Mam czas i ochotê to idê robiæ, nie mam to nie i tak to siê krêci.
Jednak wiem, ze jestem jednostkowym przypadkiem, wy¿yæ siê z tego nie da :cool:

Ale jest na to rada - auto zastepcze i wtedy klient nie plumka ze jego auto stoi 2 tygodnie. Swiety spokój.
Robi³em avensisa i termin by³ 14 dni...zrobi³em go w 12 dni, w tym czasie klient dosta³ seicento zastêpcze... czekalismy jescze 15 dni po naprawie na odebranie auta. Czyli z 14 sie zrobi³o 31 :) Kazdy panikuje ze D£UGO a zostawia auto nie maj±c kasy na naprawe.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-11-12, 12:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
kazzik_yo napisa³/a:
widze ze kolega @gola jest najmadrzejszy na tym forum i usilnie brobuje kazdemu dogrysc.
nie wiem tylko do czega darzy bo akurat w tym temacie kolega pytal tylko o pomoc w jego pracach


darzylem do tego ze Ty jako czlowiek posiadajacy mieszalnie i sprzedajacy lakiery polecasz poczatkujacemu dodawanie utwardzacza na "oko" i wedlug mnie to nie w porzadku jak zaczyna robic na "oko"
pozdrawiam

siwy_1981 napisa³/a:
Podaj± te¿ wagowo, tylko na puszkach nie drukuj±. Zreszt± kto odmierza proporcje np. podk³adu na wadze. Raczej siê odmierza w kubku wed³ug ml, czyli objêto¶ciowo. W takim razie kolego GOLA je¿eli kupisz NOVOLA to te¿ sobie na wadze bêdziesz móg³ odmierzyæ.


nie sadze abym kupil kiedykolwiek Novola to jedna rzecz a druga rzecz ,ja odmierzam wagowo i to dosc czesto wiec dlatego zainterweniowalem,ale skoro to blachy powod to oki niech bedzie ze 100ml utwardzacza w podkladzie wazy tyle samo co 100gr tego produktu.
 

siwy_1981 
Wys³any: 2008-11-12, 17:26   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
gola napisa³/a:

nie sadze abym kupil kiedykolwiek Novola to jedna rzecz a druga rzecz ,ja odmierzam wagowo i to dosc czesto wiec dlatego zainterweniowalem,ale skoro to blachy powod to oki niech bedzie ze 100ml utwardzacza w podkladzie wazy tyle samo co 100gr tego produktu.


Wiadomo przecie¿, ¿e istnieje co¶ takiego jak ciê¿ar objêto¶ciowy. W przypadku podk³adu ciê¿ar objêto¶ciowy podk³adu jest zdecydawanie wiêkszy ni¿ ciê¿ar objêto¶ciowy utwardzacza do tego podk³adu. Rzadko siê zdarza ¿e 100ml jednego sk³adnika bêdzie wa¿y³o tyle samo co 100ml drugiego sk³adnika. Je¶li by te ciê¿ary by³yby równe producent napisa³by proporcje mieszania np:
5:1 objêto¶ciowo
500gr:100gr wagowo (1000gr:200gr..itd...).

A co odmierzania to w przypadku kolegi choya1986, który nie posiada wagi nie ma co zawracaæ gitary z odmierzaniem wagowo. Zostaje mu odmierzanie objêto¶ciowe.
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2008-11-12, 17:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
gola napisa³/a:

darzylem do tego ze Ty jako czlowiek posiadajacy mieszalnie i sprzedajacy lakiery polecasz poczatkujacemu dodawanie utwardzacza na "oko" i wedlug mnie to nie w porzadku jak zaczyna robic na "oko"
pozdrawiam


zauwaz ze mowilem ze utwardzacza dodaje sie "na oko" mowiac o szpachli bo tam najczesciej sa podane proporcje wagowe. a mysle ze nawet Ty majac wage to szpachli nie rozrabiasz wazac skladniki na wadze ;P
mysle ze juz wszystko wyjasnione :)
a swoja droga to rzadko sie spotyka zeby ktos robil proporcje wagowo. zaden z moich klientow tak nie robi, choc kilku wagi posiada ale juz sie chyba tak u nich przyjelo ze wszystko dziela objetosciowo.
rowniez pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-12, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
POkazcie mi kto miesza kit na wadze?
Kto miesza podkad na wadze?
Kto miessza lakier na wadze?


odp - NIKT
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-12, 18:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
POkazcie mi kto miesza kit na wadze?
Kto miesza podkad na wadze?
Kto miessza lakier na wadze?
JA :jupi:
 
 

gola 
Wys³any: 2008-11-12, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
POkazcie mi kto miesza kit na wadze?
Kto miesza podkad na wadze?
Kto miessza lakier na wadze?


odp - NIKT


szpachli na wadze nie mieszam ale pozostale produkty i owszem,ze ty tak nie robisz to nie znaczy ze nikt tak nie robi.
 

zed
Wys³any: 2008-11-12, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
mebArth napisa³/a:
Kto miesza podkad na wadze?
Kto miessza lakier na wadze?

ja
juz pisalem dawno o tym ze rozrabiam towar w kubanach od bro a on jest w stozek
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-12, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
pamietasz PPG? Fiat na tym jecha³ a teraz juz nie ma PPG i do czego mam sie odniesc z kolorem? Przynjamniej PPG wchodzi³ na fiatach w miare jako tako..


ppg jest i ma sie dobrze,moze u ciebie nie ma.Niedaleko mojej pracy wybudowali nie tak dawno dzial badan technicznych ;)


A czy przypadkiem PPG juz nie wesz³o w AKZO NOBEL ?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-11-14, 09:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
na pewno nie.
 

choya1986
Wys³any: 2008-11-14, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 25
Czyta³em z pó³ godziny wszystkie posty, analizuj±æ je dok³adnie. Troszkê mam mieszane uczucia co do Novola, aczkolwiek mam ograniczone fundusze i zdecydowa³em sie na produkty Novola. Je¶li chodzi o specyfikacjê doboru sk³adników to w dokumentacji technicznej Novola ( do ¶ci±gniêcia z ich strony ) s± podane proporcje wagowe. Wagi nie mam skorzystam z "kubka z miarkami". Bede mia³ okazjê przekonaæ siê czy Novol to dobra firma... Jednak chcialem zapytaæ Ciebie gola jakie argumenty przewa¿aj± za tym, ¿e uwa¿asz, ¿e Novol to shit ? Musia³e¶ chyba korzystaæ z tych produktów skoro wyra¿asz tak± opiniê. Móg³by¶ siê podzieliæ do¶wiadczeniem ? Skoro sie zdecydowa³em na te materia³y to przynajmniej chcia³bym wiedzieæ z czym muszê sie liczyæ ( z jakimi problemami ). Czyta³em, ¿ê na przyk³ad szpachlê ciê¿ko siê roznosi po powierzchni ale czy to prawda ? Auto bêdziê ca³e lakierowane wiêc ze spasowaniem nie powinienem mieæ problemu prawda ? Jak mo¿na zauwa¿yæ, ¿e robota jest spaprana w przypadku po³o¿enia podk³adu akrylowego ? Bardzo prosze o rzeczowe odpowiedzi, bo od nich zale¿eæ bêdzie wynik mojej pracy :)


A co do pytania czy 100ml cieczy A bedzie wa¿y³o tyle samo co 100 ml cieczy B....Odpowiedz jest prosta otó¿ zale¿y to od gêsto¶ci tych materia³ów.
Ze wzoru podawanego w liceum:
gesto¶æ = masa / objêto¶æ

ρ - gêsto¶æ w kg/m3
m - masa w kg
V - objêto¶æ w m3

przekszta³caj±æ ten wzór: masa = gêsto¶æ * objêto¶æ



[swf width= height=]Problemy do rozwa¿enia dla ka¿dego indywidualnie[/swf]

[swf width= height=]PROBLEM NR 1[/swf]
Jak± masê ma 1 litr wody (gêsto¶æ wody to 1000 kg/m3)?

Rozwi±zanie:
Poniewa¿ 1 litr to 0,001 m3, wiêc masa tej wody to: m = 1000∙ 0,001 = 1 kg.

Uda³o siê udowdniæ w ten sposób ¿e 1000 ml to 1kg, ale tylko w przypadku wody, bo jej gêsto¶æ wynosi 1000kg/m3


[swf width= height=]PROBLEM NR 2[/swf]
Porównaæ masy dwóch cieczy o takiej samej objêto¶ci jednego litra, lecz ró¿nych gêsto¶ciach.

Ciesz A - utwardzacz, gêsto¶æ 500kg/m3, objêto¶æ 1L.
Ciecz B - lakier,gêsto¶æ 700kg/m3, objêto¶æ 1L.

Masa cieczy A:
Poniewa¿ 1 litr to 0,001 m3, wiêc masa cieczy A: m = 500∙ 0,001 = 0,5 kg.

Masa cieczy B:
Poniewa¿ 1 litr to 0,001 m3, wiêc masa cieczy B: m = 700∙ 0,001 = 0,7 kg.

1L cieczy A wa¿y 0,5kg
1L cieczy B wa¿y 0,7kg

Wniosek NR 1:
1L utwardzacza nie w±¿y tyle samo co 1L lakieru, co oznacza, ¿e NIE MO¯NA przeliczaæ bezpo¶rednio wagi cieczy na jej objêto¶æ bez uwzglêdnienia gêsto¶æi tej cieczy.

Wniosek NR2:
1L utwardzacza bêdzie wa¿y³ tyle samo co 1L lakieru je¶li ich gêsto¶ci bêd± takie same.

C.K.D. ( co koñczy dowód )

CIEKAWOSTKA:

Jak± masê mia³by kieliszek 50ml wype³niony z³otem?

Dane:
V = 50 ml = 0,05 l = 0,00 005 m3 = 5∙ 10-5 m3.
ρ z³ota = 19300 kg/m3

Szukamy:
masa m

Rozwi±zanie:
m = ρ ∙ V = 19300 ∙ 0,00005 = 0,965 kg

50ml kieliszka wype³nionego z³otem wa¿y³ by prawie 1 KG :)


PS. Kwiat potrzebuje kilku godzin, aby siê rozwin±æ, a rozwijanie wiedzy trwa latami. Ale mo¿e i warto... Dziekuje wszystkim za odpowiedzi... w nastêpnym tygodniu biorê sie za malowanko...:)

Pozdrawiam.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-15, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
choya dlaczego sobie utrudniasz zycie? kupujesz kubek za 1z³, na nim jest miarka i mieszasz zgodnie z zalecieniem producenta. Po jasny ch.... ci gramy miligramy wyliczenia jak masz gotowe wzory?
Przyjmij do wiadomosci - 2:1 to 2 czesci produktu na jedna czesc drugiego produktu. Tak samo 3:1 4:1 5:1 ..a jak produkty zmierzysz to juz Twoja sprawa..moze byc nawet w kieliszkach odmierzana.

A zeby cie spuscic na ziemie mierzymy w ml.
_________________
Bart
 
 

choya1986
Wys³any: 2008-11-15, 13:59   
0
UP DOWN

Posty: 25
mebArth nie utrudniam sobie ¿ycia:) w poprzednim po¶cie napisa³em przecie¿:

Cytat:
Wagi nie mam skorzystam z "kubka z miarkami".


Pozdrawiam
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-24, 19:40   
0
UP DOWN

Posty: 46
choya1986 napisa³/a:
Ok mebArth - dzieki :) . Witam siwy_1981 je¶li chodzi o sam lakier to mam go w nieoryginalnej puszce i jakiej serii on by³ to ju¿ raczej nie bêdê mia³ mo¿liwo¶ci siê dowiedzieæ, ale by³ on rozrobiony w proporcji 2:1. Dodatkowo dosta³em taki plastikowy pojemniczek, a na nim od wewnêtrznej czêsci s± narysowane miarki dla ró¿nych proporcji jest miêdzyinnymi dla proporcji 2:1. Osoba, która mi to sprzeda³a obja¶ni³a mi, ¿e mam zmieszaæ lakier z utwardzaczem dok³adnie w takiej proporcji jak wynika to z tego plastikowego pojemniczka. Czyli najpierw wlewam do niego lakier do pewnej kreski, pó¼niej tak kreska ma taki ostry skok do góry do kolejnego poziomu, do którego muszê uzupe³niæ w pojemniku utawdzacz, a pó¼niej s± pionowe kreski ( ka¿da jest przeznaczona w zale¿no¶ci od tego ilu procentowy jest rozcienczalnik), moj rozpuszczalnik jest 10%, i do odpowiedniej pionowej kreski mam dolaæ rozpuszczalnik. Tak przygotowany lakier mam wlaæ do pojemnika z pistoletem. Na 3L lakieru gdzie¶ okolo 250 ml rozpuszczalnika zu¿yje.

Wiesz o jakim pojemniku plastikowym mówie ? Czy jest w porzadku to co opisa³em powy¿ej?

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-11-10, 17:47 ]
Po wszystkich wypowiedziach postanowi³em zebraæ wszystko razem:

1. Na wspawan± blachê nak³adam podk³ad rekatywny i czekam a¿ do jego wyschniêcia (czas schniêcia zale¿y od temperatury otoczenia przy 20ºC oko³o 2 godzin i nak³adam w ten drug± warstwê i znów czekam, a¿ wyschnie), nastêpnie nak³adam podk³ad akrylowy czyli ten szary firmy Novol na podk³ad reaktywny i czekam do wyschniêcia. Na podk³ad reaktywny nie mo¿na k³a¶æ bezpo¶rednio szpachlówki, ani nie wolno go szlifowaæ. Podk³ad reaktywny dobiera siê w proporcji 1:1 z utwardzaczem do podk³adu reaktywnego( wagowo 100:80 ). Niezbêdne jest aby podk³ad reaktywny by³ ca³kowicie matowy – wyschniêty, bo inaczej podk³ad akrylowy nie bêdzie w stanie go pokryæ.

2. Jak wyschnie to k³adê szpachel uni plus z Univolu na te miejsca gdzie mia³em wspawan± blachê. Czekam a¿ to wyschnie i szlifuje te miejsca. Proporcje mieszania szpachlówki 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Po zmieszaniu czas przydatno¶ci szpachlówki od 4-6 min w temperaturze 20 stopni.

3. Zmatowiæ stary lakier, bo inaczej nowy lakier bêdzie odchodzi³ po jakim¶ czasie z auta.

4. Nastêpnie nak³adam na ca³e auto podk³ad czyli ten szary...Podk³ad nale¿y dorobiæ w proporcji 4:1 z utwardzaczem i dodaæ trochê rozpuszczalnika (objêto¶ciowo 10%) , aby w ogóle przelecia³o przez pistolet. ... Zalecana grubo¶æ dyszy 1.8, 2.0, 1.6 (zwykle 1.6) Czekam a¿ to wyschnie...nastêpnie ca³e auto trzeba zeszlifowaæ. Szlifujê podk³ad 400 maszynk± na sucho, potem poprawk± 800 na mokro. Jak szlifniesz podk³ad to pod ¶wiat³o widaæ czasem dziurki (zawsze s±) i to nie jest zale¿ne od szpachli tylko od wykoñczenia czyli od Ciebie. Potem jak masz dziureczki to je delikatnie zalepiasz szpachl± wykoñczeniow±. Wykoñczeniówka to siê praktycznie LEJE ze szpachelki i siê piêknie obrabia lekkim papierkiem (240) Szlifujê te fleki (dziurki) najlepiej na klocku z korka ( lub zwyk³ym drewnianym ),bo na rêce to wychodz± ³aty i po malowaniu widaæ gdzie by³a dziurka). Szpachlówka z utwardzaczem dorabiana w proporcji 100czêsci wagowych, utwardzacz 2 -3 czê¶ci wagowe. Szpachlówka wykoñczeniowa jest SUPER poniewa¿ ³adnie siê szlifuje 240 na sucho co zapobiega SIADANIU (odciêcia w miejscach gdzie jest ³±czenie ³aty szpachli a starego lakieru). Potem ca³o¶æ dmuchasz, przemywasz zmywaczem do silikonu (polecam Novol bo siê ³adnie wgryza w podk³ad i zmywa WSZYSTKO, zw³aszcza odbite ³apska z przenoszenia elementów itp.) Potem przecierasz ¶ciereczk± antystatyczn± ¿eby zdj±æ paprochy ze szmatki któr± przemywa³e¶ i pozostaje malowanko.

5. Nak³adam lakier akrylowy...Mieszanie lakieru utwardzacza i rozpuszczalnika zgodnie z proporcjami na plastikowym pojemniku. Wa¿na jest kolejno¶æ dodawania sk³adników: lakier, nastêpnie utwardzacz, a na koñcu rozpuszczalnik. Nigdy w odwrotnej kolejno¶ci. Zalecana grubo¶æ dyszy 1.3 lub 1.4.

Potrzebne materia³y:

Podk³ad akrylowy koloru szarego firmy Novol 2L
Podk³ad reaktywny firmy Novol
Szpachla Uni Novol Plus
Szpachla wykoñczeniowa FINISH Novol
Zmywacz do usuwania silikonu Novol
Utwardzacz do podk³adu akrylowego H5520
Utwardzacz do podk³adu reaktywnego H5910
Rozcieñczalnik do wyrobów akrylowych standard THIN 850
¦cierka antystatyczna


MAM PYTANIE co znaczy dobraæ wagowo np. 100:80 to znaczy ¿e na 100gram podk³adu nale¿y u¿ywæ 80 gram utwardzacza ?

Pozdrawiam.




to dobra kolejnosc prac, czy mozna wedlug niej robic spokojnie auto :roll: :?:
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-24, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mo¿na
_________________

 
 

jola817 
Wys³any: 2009-04-06, 14:47   
0
UP DOWN
nirwana

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
czy to forum nadal dzia³a?
_________________
jola817
 
 

jola817 
Wys³any: 2009-04-06, 14:49   
0
UP DOWN
nirwana

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
proszê o kontakt mebArtha...mam pytanko...ale nie wiem czy nadal to tu dzia³a....bo widzê wpisy z 2008 roku..!!!
_________________
jola817
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-06, 15:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
jola817 napisa³/a:
proszê o kontakt mebArtha...mam pytanko...ale nie wiem czy nadal to tu dzia³a....bo widzê wpisy z 2008 roku..!!!


Odpisa³em ci na PW i poda³em GG.
_________________
Bart
 
 

Prezes
Wys³any: 2009-04-06, 16:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Je¿eli kwestia jest natury technicznej, to dlaczego nie zapytaæ na forum? :/ :D :cojest: :>
 

jola817 
Wys³any: 2009-04-06, 18:52   
0
UP DOWN
nirwana

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
natury jest..technicznej...ale bardziej naiwno¶ci i wiary baby w umiejêtno¶ci tzw."fachowców "..fachman lakiernik odwali³ robotê na id¼ i nie patrz..ja umówi³am siê z nim ustnie i....co teraz...??jak obawiam siê,¿e ten lakier do koñca roku mi odpadnie..zaznaczam,¿e to nie ja auto rozbi³am!! :help:
_________________
jola817
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-06, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
jola a co on tam zle zrobi³?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania