Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
siwus2007 
Wys³any: 2009-04-08, 12:30   Morka
0
UP DOWN


Posty: 194
panowie dzi¶ sie bawi³em moim HTE2 i niewiem czy lakier nie by³ za gesty bo w niektórych miejscach wyszed³ mi na poczatku efekt jakby pow³oki papieru sciernego taka chropowata warstwa. Potem dola³em rozcienczalnika i sie nawet ³adnie rozla³o:) coprawda to pierwszy raz by³ lakieowania wiekszego elemetu ale morka by³a zadowalajaca poza tymi miejscowymi efektami chropowatymi.

Czym to moze byc spowodowane bo moze z³e ustawieni pistola a nie gesty lakier bo wcale taki gesty nie by³
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-08, 12:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jezeli nie na calosci tylko miejscami miales baranka ;) ,to mysle raczej ze umiejetnosci ;)
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-08, 13:42   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
nie wylales rowno klaru.
czyt. byly miejsca gdzie bylo go mniej, poniewaz za szybko machnales raczka
ew spadlo ci cisnienie na pistolecie.

tak sobie wroze z mojego (malego jeszcze) doswiadczenia :)
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-08, 15:53   
0
UP DOWN


Posty: 194
no doswiadzcebnia brak dlatego cwicze:P moze bedzie lepiej niebaweam :)

Puki co to musze obczaic jaka musi byc gestosc lakieru aby sie³adnie rozlewa³o



Panowie idzie rozlac akryl na lustro? Czy raczej lustra dochodzicie po polerce??
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-08, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
siwus2007 napisa³/a:
no doswiadzcebnia brak dlatego cwicze:P moze bedzie lepiej niebaweam :)

Puki co to musze obczaic jaka musi byc gestosc lakieru aby sie³adnie rozlewa³o



Panowie idzie rozlac akryl na lustro? Czy raczej lustra dochodzicie po polerce??


Obczaiæ wedle receptury producenta , przewaznie na puszce jest napisane. Jakim materia³em malujesz?

Czy sie da na lustro wylac? .... Po co ci lustro? które auto ma lustro fabrycznie? Zadne. Kazdy ma strukturke albo FIAT barana albo FORD grubsza mora. Robi sie tak jak sasiednie elementy sa pomalowane. Lustro to na Viperach i ferrari.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-08, 22:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
no doswiadzcebnia brak dlatego cwicze:P moze bedzie lepiej niebaweam :)

Puki co to musze obczaic jaka musi byc gestosc lakieru aby sie³adnie rozlewa³o



Panowie idzie rozlac akryl na lustro? Czy raczej lustra dochodzicie po polerce??


Obczaiæ wedle receptury producenta , przewaznie na puszce jest napisane. Jakim materia³em malujesz?

Czy sie da na lustro wylac? .... Po co ci lustro? które auto ma lustro fabrycznie? Zadne. Kazdy ma strukturke albo FIAT barana albo FORD grubsza mora. Robi sie tak jak sasiednie elementy sa pomalowane. Lustro to na Viperach i ferrari.

Wreszcie kto¶ napisa³ otym,¿e jak jest lustro-znaczy robiony.Owszem robi siê na lustro ca³o¶ciówkê na4-warswy lakieru na spesjalne zlecenia.Normalnie powinna wyj¶æ morka jak najbardziej zbli¿ona do fabrycznej.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-09, 10:32   
0
UP DOWN


Posty: 194
Ja aie ucze renolakiem (ze wzgledu na cene) na starych elemetach bo chce polakietowac swój samochód. jesli mówiecie ze morka to noprmalka to w sumie jestem zadowolony pomijaj±c to miejsce gdzie sie nie rozla³o (pewnie za ma³o materia³u by³o a nie chcia³em dolac bo sie ba³em ze sie zleje)

Po co 4 warstwy? Aby by³o pole manerwru do polerki aby lustro wysz³o? czy to inne ma zastosowanie?

W sumie fajnei b by³o gdyby by³o lustro u mnie:) oko by mi cieszy³o:)
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-09, 10:47   
0
UP DOWN


Posty: 194
U mnei w sumie morke idzie spolerowac ta co zrobi³em tylko efekt tego taki ze to traci ten swój blask który by³ przed polerowaniem:/ jest na to jakas rada? U was tez tak jest ze juz tak sie nie szkli???
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-09, 11:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
siwus2007 napisa³/a:
traci ten swój blask który by³ przed polerowaniem:/ jest na to jakas rada? U was tez tak jest ze juz tak sie nie szkli???
widocznie co¶ ¿le polerujesz.za s³abo ,zle g±bki i pasty dobierasz.
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-09, 12:53   
0
UP DOWN


Posty: 194
baqo zgada³o by siê bo tania pasta i marny sprzet

Czyli mam rozumiec ze jak uzyje bia³ej g±bki i G3 to bedzie b³yszczec sie jak psu jajca?:D hehe

Pewnie efektu nie bedzie takiego szklistego jak po wylaniu bez polerki tylko ze jakos trzeba bedzie sie smietków i morki pozyc
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-09, 13:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Renolak jest bardzo ciezko dopolerowac.I to pod warunkiem ze malowales tydzien temu. Na drugi dzien nie ma co sie nawet zblizac z polerka.Moze lepiej uczyc sie na jakis tanich akrylach :?:
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-09, 15:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przemo1972 napisa³/a:
Renolak jest bardzo ciezko dopolerowac.I to pod warunkiem ze malowales tydzien temu. Na drugi dzien nie ma co sie nawet zblizac z polerka.Moze lepiej uczyc sie na jakis tanich akrylach :?:

Tanie akryle?Rozlewno¶æ,krycie,po³ysk?Chyba ze nauka pos³ugiwania siê pistoletem.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-09, 16:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
siwus2007 napisa³/a:
baqo zgada³o by siê bo tania pasta i marny sprzet

Czyli mam rozumiec ze jak uzyje bia³ej g±bki i G3 to bedzie b³yszczec sie jak psu jajca?:D hehe

Pewnie efektu nie bedzie takiego szklistego jak po wylaniu bez polerki tylko ze jakos trzeba bedzie sie smietków i morki pozyc


Kup sobie tania polerke za 120z³, bia³± gabkê i pastê g3+ mleczko i ucz sie na akrylach chemoutwardzalnych to moze sie nauczysz. Inaczej nigdy nie dojdziesz do wprawy. Z polerka te¿ trzeba d³ugo praktykowaæ zeby efekt by³ naprawdê zadowalajacy i ¿eby nie spaliæ plastikowych listew, lakieru i nie zjechaæ rantów.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-09, 16:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No-limit napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
no doswiadzcebnia brak dlatego cwicze:P moze bedzie lepiej niebaweam :)

Puki co to musze obczaic jaka musi byc gestosc lakieru aby sie³adnie rozlewa³o



Panowie idzie rozlac akryl na lustro? Czy raczej lustra dochodzicie po polerce??


Obczaiæ wedle receptury producenta , przewaznie na puszce jest napisane. Jakim materia³em malujesz?

Czy sie da na lustro wylac? .... Po co ci lustro? które auto ma lustro fabrycznie? Zadne. Kazdy ma strukturke albo FIAT barana albo FORD grubsza mora. Robi sie tak jak sasiednie elementy sa pomalowane. Lustro to na Viperach i ferrari.

Wreszcie kto¶ napisa³ otym,¿e jak jest lustro-znaczy robiony.Owszem robi siê na lustro ca³o¶ciówkê na4-warswy lakieru na spesjalne zlecenia.Normalnie powinna wyj¶æ morka jak najbardziej zbli¿ona do fabrycznej.


To troszku przesadzi³es z tym 4x.

Robi sie na 2x normalnie. POtem d³uga pauza z pó³ godziny i k³adziesz 3ci± warstwe klaru (wtedy nie zgazuje). Zeby by³o na lustro to albo trizact 3M albo 1500, poprawka 2000 i masz szk³o.
_________________
Bart
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-09, 22:55   
0
UP DOWN


Posty: 194
Kolego michalLbn ale mi zalezy na opanowaniu pistola a nei polerki:) wola³ bym aby polerka mi nie by³a niezbedna:) Przyznam ze tak jak piszecie renolak sie lipnie poleruje choc wytrw±³osc daje efekty. Jedynie co mnei drazni to to ze jest taki mieki i linie papilarne sie na nim odbijaja jak juz wypoleruje:P ale co tam. gdyby to by³ Akryl hemoutwardzalny to by by³a inna bajka ale szkoda mi lac w z³om grub± kase wiec cwicze na najtanszym.

panowie jak mam rozumiec 1,5 warstwy?:D jedna grubo polana a druga jakby przepylenie?
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-10, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Nawet dobry lakiernik w domowych warunkach poleruje syfy i tak bêdzie. Umiejêtno¶æ polerowania to podstawa zaraz po umiejêtnosci po³o¿enia lakieru. Je¿eli masz jednolity kolor pod³o¿a to mo¿esz robiæ warstwê prawie do wylania i po kilku minutach drug± do wylania ale to trudno mi okre¶liæ zale¿y te¿ od temperatury.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-10, 10:57   
0
UP DOWN


Posty: 194
ja bede dzia³a³ na bia³ej gabce i g3 tylko chcia³bym uzyskac jkanajwiekszy po³ysk i lustro o ile zdo³am wiec pewnei trezba bedzie duzo na³ozyc aby by³o jak wyjsc na to lustro
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-10, 12:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Ale zauwarz ze akryl to wygoda lakierowania w porównaniu z renowacj± i w±tpie czy renowacja nauczysz sie lakierowac akrylem
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-10, 12:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
no doswiadzcebnia brak dlatego cwicze:P moze bedzie lepiej niebaweam :)

Puki co to musze obczaic jaka musi byc gestosc lakieru aby sie³adnie rozlewa³o



Panowie idzie rozlac akryl na lustro? Czy raczej lustra dochodzicie po polerce??


Obczaiæ wedle receptury producenta , przewaznie na puszce jest napisane. Jakim materia³em malujesz?

Czy sie da na lustro wylac? .... Po co ci lustro? które auto ma lustro fabrycznie? Zadne. Kazdy ma strukturke albo FIAT barana albo FORD grubsza mora. Robi sie tak jak sasiednie elementy sa pomalowane. Lustro to na Viperach i ferrari.

Wczoraj na Hondzie Hornet po³o¿y³em 3x APP 3060.Poniew¿ ma byæ na lustro pójdzie jeszcze 1,5 warstwy DP 3750S.Dlaczego DP?Dlatego,¿e ten APP ma h..w± rozlewno¶æ.
Wreszcie kto¶ napisa³ otym,¿e jak jest lustro-znaczy robiony.Owszem robi siê na lustro ca³o¶ciówkê na4-warswy lakieru na spesjalne zlecenia.Normalnie powinna wyj¶æ morka jak najbardziej zbli¿ona do fabrycznej.


To troszku przesadzi³es z tym 4x.

Robi sie na 2x normalnie. POtem d³uga pauza z pó³ godziny i k³adziesz 3ci± warstwe klaru (wtedy nie zgazuje). Zeby by³o na lustro to albo trizact 3M albo 1500, poprawka 2000 i masz szk³o.
  
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-10, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth, Nie wiem jak,ale mój post wklei³ siê w Twój.Pogrubiê to co dzi¶ napisa³em.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-10, 13:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
siwus2007 napisa³/a:
Przyznam ze tak jak piszecie renolak sie lipnie poleruje choc wytrw±³osc daje efekty.

A probowales dodawac do renolaku ok.30-40% utwardzacza?Efekt bardziej zblizony do akrylu, wygodniej sie maluje i zdecydowanie lepszy polysk przed-jak i po polerce.
1,5 warstwy- czyli cienka warstwa wywolawcza , (taka kasza ;) ) plus pelna warstwa.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-10, 13:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przemo1972 napisa³/a:
siwus2007 napisa³/a:
Przyznam ze tak jak piszecie renolak sie lipnie poleruje choc wytrw±³osc daje efekty.

A probowales dodawac do renolaku ok.30-40% utwardzacza?Efekt bardziej zblizony do akrylu, wygodniej sie maluje i zdecydowanie lepszy polysk przed-jak i po polerce.
1,5 warstwy- czyli cienka warstwa wywolawcza , (taka kasza ;) ) plus pelna warstwa.

Lub tzw. korektor w ilo¶ci 10% :tak:
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-10, 13:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
No-limit napisa³/a:
Lub tzw. korektor w ilo¶ci 10% :tak:

Zanim wymyslili korektor dawalo sie zwyklego utwardzacza.z utwardzaczem ta emalia zachowuje sie podobnie jak akryl a z korektorem-nie bardzo. Grubosc warstwy przed i po wyschnieciu jest inna dla korektora i utwardzacza.Zawartosc rozpuszczalnika jest rowniez inna :)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-10, 14:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przemo1972 napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
Lub tzw. korektor w ilo¶ci 10% :tak:

Zanim wymyslili korektor dawalo sie zwyklego utwardzacza.z utwardzaczem ta emalia zachowuje sie podobnie jak akryl a z korektorem-nie bardzo. Grubosc warstwy przed i po wyschnieciu jest inna dla korektora i utwardzacza.Zawartosc rozpuszczalnika jest rowniez inna :)

Zgoda.Masz racjê.Poda³em tylko najtañsz± wersjê zbli¿on± do akrylu.Najlepiej dodaæ utw.2:1 w ilo¶ci 30%.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-15, 01:01   
0
UP DOWN


Posty: 194
michalLbn
Cytat:
Ale zauwarz ze akryl to wygoda lakierowania w porównaniu z renowacj± i w±tpie czy renowacja nauczysz sie lakierowac akrylem



Jak mam to rozumiec??? Chodzi o rozlewnosc, krycie???
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 01:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
siwus2007 napisa³/a:
Cytat:
Ale zauwarz ze akryl to wygoda lakierowania w porównaniu z renowacj± i w±tpie czy renowacja nauczysz sie lakierowac akrylem



Jak mam to rozumiec??? Chodzi o rozlewnosc, krycie???


Tym sie maluje po prostu trochê inacza=ej i inaczej sie zachowuhe po chwili akryl inaczej renolak a jeszcze inaczej lakier bezbarwny.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 01:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
To ze mauczysz sie malowaæ bez zacieków renolakiem nie oznacza ze nie nalejesz firan na lakierze bezbarwnym
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-15, 01:10   
0
UP DOWN


Posty: 194
Zdaje sobei z tego sprawe ale przynajmneij ruchy sobie moze wyrobie
 
 

wastag
Wys³any: 2009-04-23, 17:00   
0
UP DOWN

Posty: 27
panowie pytanie":
czy morke na bezbarwnym da sie spolerowac ze wysz³o na lustro?
jest to ca³kiem spora morka prawie jak baranek /zamy¶li³em sie a ci¶nienie spad³o na pistolecie//amator??//
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-04-23, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Da sie spolerowac ;)
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-23, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
wastag napisa³/a:
panowie pytanie":
czy morke na bezbarwnym da sie spolerowac ze wysz³o na lustro?
jest to ca³kiem spora morka prawie jak baranek /zamy¶li³em sie a ci¶nienie spad³o na pistolecie//amator??//

Na ile warstw bezbarwny? Jak na 2 to z ryzykiem przedarcia...jak na 3 to da sie
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2009-04-23, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 27
2 ale la³em jak z wiaderka 0.3 l klaru na maske civic Vgen
i jeszcze i mo¿e mi krzykn±æ kole¶ za tak± polerke samej maski bo niestety nie posiadam ani maszyny ani umiejêtno¶æi
 

kamiloosek
Wys³any: 2009-04-23, 21:44   
0
UP DOWN

Posty: 24
w takim przypadku jakim papierem to szlifowaæ rêcznie (czym zacz±æ czym skoñczyæ)??
A na mimo¶rodowej jak??
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group