Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: acidhouse 2009-05-30, 13:20
Autor Wiadomo¶æ
bachus 
Wys³any: 2009-05-03, 11:56   calibra - full
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
czesc koledzy !
To moj pierwszy post wiêc przy okazji sie przywitam - mi³o mi jest tu zagoscic.
Wrzucam fotki auta które dotad najbardziej da³o mi w kosc (dwie reperaturki, wyklepywanie elementów... pasowanie bodykitu... ale czego sie spodziewac po porzuconym w krzakach smietniku... bior±c pod uwage jego stan przed, mozna powiedziec ze chyba zmartwychwsta³o autko :P

Obraz 183.jpg
Plik ¶ci±gniêto 78 raz(y) 461.57 KB

Obraz 022.jpg
Plik ¶ci±gniêto 65 raz(y) 413.73 KB

Obraz 042.jpg
Plik ¶ci±gniêto 83 raz(y) 344.04 KB

Obraz 029.jpg
Plik ¶ci±gniêto 73 raz(y) 360.31 KB

Obraz 020.jpg
Plik ¶ci±gniêto 102 raz(y) 380.59 KB

  
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-03, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
i jeszcze kilka ... chêtnie przeczytam Wasze opinie

Obraz 424.jpg
Plik ¶ci±gniêto 97 raz(y) 506.85 KB

Obraz 078.jpg
Plik ¶ci±gniêto 128 raz(y) 482.48 KB

Obraz 154.jpg
Plik ¶ci±gniêto 73 raz(y) 480.52 KB

 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-05-03, 12:25   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Piêknie wysz³a, lecz nie podoba mi siê sam pomys³ zmiany przednich reflektorów. :/ Mo¿e to kwestia gustu w³a¶ciciela lub mojego...
Masz mo¿e fote jak wygl±da przód po lakierowaniu?
 
 

dawid
Wys³any: 2009-05-03, 14:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
No calkiem gitara na plus ze grafika ze srodkami ( mi sie na mojej audi nie chcialo:) ale szkoda ze nie ten sam motyw z dwochstram. Ale ogolnie elegancko:)
_________________
hmmm
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-03, 14:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
maska i zderzak jeszcze s± w gruncie. Co do przodu: jak auto do mnie trafi³o mia³o juza zaspawane narozniki w b³otnikach a lampy przednie by³y w stanie op³akanym z punto II.
Poszuka³em co mi zalega i znalaz³em soczewki od mazdy xedos. spodoba³ sie klientowi nowy FACE i przerobilismy przód.nied³ugo jakos wrzuce jeszcze foto dachu z grafik±, maski i zderzaka.
Z pocz±tku calibra mia³a byc TWOFACE :P ca³kiem inne kolory z 2 stron, jednak w koncu ró¿ne s± wzory ...
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-05-03, 14:31   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Jeszcze pamiêtasz to czy móg³by¶ jeszcze napisaæ w jakiej kolejno¶ci nak³ada³e¶ poszczególne kolory i okleja³e¶? To nie wa¿ne, ale patrz±c na foty nie umiem sobie "wyobraziæ" kolejno¶ci.
 
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-03, 14:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
po zagruntowaniu naiperw posz³a biel, potem zó³ty. na zó³tym wyklei³em wzór g³ówny czyli ten który jest czarny z zó³tym outline'mpotem b³êkit i maskowanie outline'u, zielony i tak samo. Nastêpnie maskowa³em i robi³em wype³nienia. maskowa³em i zrobi³em t³o.
Krok nastêpny to dorobienie cieni i szachownicy. zdjêcie masek i docieniowanie gdzie trzeba. w miêdzyczasie na kolejne bazy nak³ada³em w drugiej warstwie per³y. Ta niby czerñ to czysta per³a dodawana do czarnego. elementy bia³o z³ote pokryte s± pomarañczoowo z³ot± per³±, elementy zielone, seledynow± a niebieskie b³êkitn± per³± (niektóre dwoma per³ami cieniowane... niestety nie dysponuje sprzêtem ktory uchwyci³by efekt.

druga strona medalu...
przed na³ozeniem czarnej per³y która by³a ostatnim kolorem, calosc zosta³a pokryta lakierem i potem zmatowana, na to czern , znów lakier, matowanko i polerka. lakier swoje odsta³ i znów zostanie zmatowany i po³o¿e kolejne warstwy klaru y wypoleruje aby uzyskac typow± dla amerykañskiego custom paintingu g³adko¶ powloki - bez struktury. Nie wszystkim siê to podoba - ja osobiscie lubiê jak lakier ma delikatn± strukturkê - jak w orygina³ach... ale có¿ ... klient nasz Pan :)
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-04, 16:39   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
no no calibra wyszla wysmienicie ale lampy porazka sam mam calibre i wiem jak beznadziejne lampy sa oryginalne wogóle nieswiec± ale lepiej juz dolozyc troche pieniedzy i miec Angel eyes dedykowane do tego auta..

Piekna robota! :tak: :tak:
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-04, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
tez za³uje ze da³em klientowi te lampy- nagadal ze nie ma kasy da³em mu je za friko bo mi by sie nie przyda³y. mia³em dwa komplety. ostatnio patrze na allegro zeby je wystawic a tam sztuka 400-500z³ (!!) jak bym widzia³ co mam to bym je sprzeda³ i w gratisie kupi³ oryginaly :P teraz za pozno bo musia³em odciac od lamp oryginalne mocowania i przyspawac inne ;/ trudno... niech mu swieca ...

dziekuje za mi³e s³owo.
pozdrawiam
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-05, 18:21   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
bachus jesli mozna do poprosze o wiecej fotek jak to wszytsko wyglada w pe³nym kadrze:)
z mask± cos robi³e¶?
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-06, 09:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
maski narazie nie ruszam - czekam az klient przyniesie kase i cos doczekac sie nie moge.

wieczorkiem wrzuce fotki wszystkie jakie mam po kolei.

narazie smigam do firemki - pracuje teraz nad OS¡ z 55roku. niestety ca³kowity oryginal ale chyba tez ³adna bedzie
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

malchov 
Wys³any: 2009-05-13, 21:40   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
To ju¿ profeska, bez w±tpienia.

Pytanko takie mam techniczne:
przed malowaniem koniecznie trzeba zmatowiæ powierzchniê?

Bo mam klienta chêtnego, ale do koñca nie jest zdecydowany, wola³by pomalowaæ mo¿e na próbê, jak nie podpasi to zmyæ to, a jak podpasi to pokryæ to klarem.
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

pitterek 
Wys³any: 2009-05-13, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
malchov napisa³/a:
To ju¿ profeska, bez w±tpienia.

Pytanko takie mam techniczne:
przed malowaniem koniecznie trzeba zmatowiæ powierzchniê?

Bo mam klienta chêtnego, ale do koñca nie jest zdecydowany, wola³by pomalowaæ mo¿e na próbê, jak nie podpasi to zmyæ to, a jak podpasi to pokryæ to klarem.


Trzeba
_________________
Pit
 

acidhouse
Wys³any: 2009-05-13, 22:00   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
(zmazaæ co???)jaka bzdura podpasi nie podpasi niech wypier da lasi
_________________
Training all life
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-14, 06:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Klient musi na etapie projektu powiedzieæ czy pasi czy nie....zrób mu wizualizacjê w fotoszopie, poka¿ swoje portfolio i wszystko powinno byæ jasne. Jak jaki¶ ambitny projekt i zale¿y Ci na puszczaniu w ¶wiat swoich prac to najwy¿ej siê dogadaj, ¿e po kosztach zrobisz, ale nie daj sie wkrêciæ w zmywanie swojej roboty... :blee:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

malchov 
Wys³any: 2009-05-14, 09:56   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Macie racjê. Trochê szacunku dla samego siebie!

Niech zasuwa papierkiem! Szybciutko! Bo siê rozmy¶lê
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-14, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
zelek-lakiernictwo napisa³/a:
bachus jesli mozna do poprosze o wiecej fotek jak to wszytsko wyglada w pe³nym kadrze:)
z mask± cos robi³e¶?



zelek - jak chcia³bys fotki to podeslij prosze maila - podesle Ci wszystkie albo adres daj to na CD Ci podesle bo sporo jest ich ze 25 i ciezko wsio wrzucac na Forum.


_____________________________

"
Cytat:
Pytanko takie mam techniczne:
przed malowaniem koniecznie trzeba zmatowiæ powierzchniê? "

- kup sobie abralon 2000 (firma 3M chyba) lub podobny produkt innej firmy, zmatuj powierchnie. na niej mozesz malowac, jak cos nie halo mozesz zmyc rozcieñczalnikiem do bazy, tylko odmuchuj aby nie odpazyc poprzendiej warstwy (oryginalnej)
jak chcesz znów po³ysk to kup jeszcze abralon 3000 przelec maszynk± i pasta polersk±.


Osobiscie polecam nie zmywac i zrobic jak ch³opaki mówi±. Klient przychodzi do artysty nie do supermarketu. - jezeli decyduje sie klient na zmywanie - to bierz kase za to co zrobi³es.

powodzonka!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-15, 08:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Do matowania jest te¿ dobry "Scotch" z 3M lub ogólnie w³uknina o gradacji przyk³adowo 1800 ze zmywaczem silikonów lub jak kto¶ woli ludwikiem....
A co do polerki to ostatnio u¿ywa³em pasty z K2 i polerowa³em rêcznie (komóra) i wysz³o ca³kiem przyzwoicie...
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-05-29, 18:33   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Moim skromnym zdaniem za pierwszego wygl±du wygl±da³a gorzej- przynajmniej znik³a ohydna "lista p³ac" i lotka. Mam nadziejê, ¿e meganiepasuj±cAlotkadocalibry ju¿ nie powróci na klapê. ;)
 
 

Balantina¦ 
Wys³any: 2009-05-29, 18:35   
0
UP DOWN
Balantina¦

Posty: 1
Sk±d: a czy to wa¿ne:)
czytaj miedzy wierszami!!!:) Skoro tak zapraszam do klienta i zobacz jako¶æ wykonania:) o ile mozna nazwac to wykonaniem:)
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-29, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
A po co kto¶ wogóle robi z auta wioche?
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-05-29, 18:45   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
To przynajmniej napisz co jest nie tak. Na zdjêciach wygl±da ok. A jak jest naprawdê? ( jako¶æ wykonania)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group