Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ZIEMBA
Wys³any: 2009-05-23, 17:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
PROJEKTER napisa³/a:
bo warsztat z kabin± i wentylacj± stanowiska + rama na podno¶niku i dwa podno¶niki i socjal to tak z 60 KW i jeszcze separator na ¶cieku deszczowym i piaskownik na porz±dkowym i do³o¿ysz gaz lub miejskie CO ... jak jest i .... 50 000 pstryk ! ( oby starczy³o )

Projekter, ju¿ Ci mówi³em, nikt tu nie pisze i nie mówi o warsztacie za 3mln tak¿e nie pisz mi o takich rzeczach. 25kw na kabine podno¶nik i pare cenzura³ek spokojnie wystarczy. Nie przepraszaj bo nie ma za co. Powtarzam Ci tylko, ¿e to o czym piszesz to tylko piêka bajka a takich warsztatów o jakich mówisz jest mo¿e kilka w polsce. Pojezdzij troche po warsztatach to sam sie przekonasz jak wygl±da rzeczywisto¶c.
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-23, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
na razie tylko ja na tym Forum jestem w realnym ¶wiecie,
teoretycznie!!!
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-23, 18:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
ZIEMBA ! ale ty nie gotujesz wody na herbatê jak malujesz w kabinie ? Wiesz to powa¿na sprawa ... albo mi to ³askawie wyt³umacz :

kabina z wyci±giem i nadmuchem to 2 x 7,5 KW i o¶wietlenie z instalacj± sterownika to 3,5 KW razem = 18,5 KW + sprê¿arka 5 KW = 23,5 KW .... ? masz tam jeszcze chyba jakie¶ ¶wiat³o w warsztacie a zim± FARELEK ?

[ Dodano: 2009-05-23, 20:26 ]
Powiedz CHCÊ ! I dostaniesz adresy ok 150 lakierni z ostatnich trzech lat ! w których inwestycja siêgnê³a 3 ml i do³±czê ci zdjêcia niektórych !
Teraz masz taki TORUÑ Szosa Bydgoska ARPOL dealer SEATA przepiêkna inwestycja
czytaj powoli - 90 000 000 z³ dziewiêædziesi±t milionów ( bez zakupu budynku po zak³adzie przêdzy czsenkowej ) kto z Torunia wie o jakim obiekcie piszê ... TAK co¶ takiego to rzadko¶æ a ... 3 melony to klitka tak do 600 m/kw z wyposa¿eniem !

mo¿e z tych ciut Dro¿szych VW w P³ocku, HONDA w £odzi ... o tu to tak skromnie 600 000 z³ bo lakiernie i blacharniê zrobili w rogu wielkiej hali mechanicznej !

Ziemba ! Tylko w tym roku by³em w minimum 40 warsztatach w Polsce ma³ych i du¿ych i w gara¿ach i w serwisach ... i wszyscy ci ludzie maj± jedn± my¶l CHC¡ SIÊ ROZWIJAÆ jak siê dowiaduj± ile co kosztuje to tak jak ty wyrazaj± ogromne zdziwienie, ale siedz± na przeciwko a na stole maj± podliczenie punkt po punkcie sk±d te kwoty ! ... a ty siedzisz w domu i przesy³asz takie komentarze, ¿e czujê jakby¶ mi zarzuca³ niekompetencje zawodow±. A te wrzutki to sorry dziecinada. TERAZ JA SPYTAM GDZIE TY ¯YJESZ W CHINACH ¿e za miskê ry¿u kto¶ ci co¶ sprzdeda albo wybuduje ?

i jeszcze jedno ! Zauwa¿ ¿e ja nie kr±¿ê po tym forum od dzia³u do dzia³u i nie wtr±cam siê w rzeczy o których nie mam pojêcia tylko odpowiadam na posty dotycz±ce budowy. W dziale budowa .... tak spo³ecznie bo na razie mama na to czas !

Czasami atakujesz mnie "jak±¶ inn± bajk±" i "marzeniami" ... a zastanowi³e¶ siê co o takich osobach które chc± budowaæ za 50 000 lakierniê z blacharni± i wyposa¿eniem my¶l± projektanci kosztorysanci dostawcy wyposa¿enia, firmy budowlane, wykonawcy dróg i parkingów ... no to my¶l± NASTÊPNY FANTASTA I BAJKO PISARZ za 50 000 warsztat ??? .... Wysil siê kiedy¶ i wy¶lij zapytanie ile kosztuje hala stalowa z p³yty ob³o¿eniowej tak z 500 m/KW ... to pogadamy !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-05-24, 14:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Projekter, ale Ty mi tu piszesz o aso i innych wielkich firmach! A mi chodzi o przecetnego cz³owieka takiego jak ja lub wiêkszo¶c ch³opaków z forum. Zk±d my mamy wzi±c 3mln? Zejdz na ziemie cz³owieku. A te swoje opowiesci i plany mo¿esz przedstawic ludziom z
PROJEKTER napisa³/a:
VW w P³ocku, HONDA w £odzi
i innym potentatom a nie nam. Konczmy ten temat bo nie ma sensu go dalej ci±gn±c. Zreszt± sam widzisz ¿e ch³opakom z forum nawet nie chce siê juz pisac o tych Twoich opowie¶ciach o chalach za 90mln. Pozdrowionka dla Ciebie.
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-24, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
Konczmy ten temat bo nie ma sensu go dalej ci±gn±c.
bo tu s± lakiernicy ,a nie biznesmeni w krawacikach :D :D :D i nikt za komuny tu siê nie nakrad³ ^^ ^^ ^^
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-25, 07:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
baqo napisa³/a:
Cytat:
na razie tylko ja na tym Forum jestem w realnym ¶wiecie,
teoretycznie!!!


I to jest chyba najlepsze podsumowanie tych wywyodów... ale pan projekter chyba chce kogo¶ na si³e uszczê¶liwiæ, bêd±c wujkiem "dobra rada" .... w innym temacie kto¶ siê zapyta³ konkretnie o dotacje... a jaka by³a odpowied¼ projektera?
"powiedz co , do kogo? jakie pismo? itd... bo mnie tu jeszcze kto¶ obrazi jak siêodezwê" :rotfl:

Dziêki za pomoc... :spoko:
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-25, 22:31   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Projekter to ja bym tak chcia³ zobaczyæ ten twój realny ¶wiat na jaki¶ zdjêciach Jestem wzrokowcem a nie s³uchowcem (czytowcem ;P ) Skoro twój realny swiat obraca sie w tak du¿ych pieni±dzach to pokaz do czego ty "realnie" doszed³e¶?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-26, 18:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Skusi³em sie i poczyta³em temat od A do Z.
Kolega PROJEKTER jest businessman'em ok... Lew Rywin te¿ nim by³.

Cieszymy sie bardzo (nie zazdro¶cimy) ze kolega P. ma takie fajne uk³ady i potrafi to co mówi (jesli potrafi).
Tylko KOLEGO PR. widzisz...tu nie ma milionerów...jakby byli milionerami to by nie siedziali na byle forum i to BEZP£ATNYM.
Nie pytali by siê czy NOVOL jest ok czy nie bo mam ma³o ciaków i nie wiem na co sie zecydowaæ.
Nie pytali by siê, jak przerobiæ komórke w MINI kabinê.
Nie pytali by siê jak ustawiæ nawiew wyciag i le metrów potzreba, czym obieliæ sciany...co na sufit...jakie grzanie (czy piecyk starczy).

Co do projektów dla ASO...no i co z tego jak tam mato³y pracuj± a robota wychodzi jak z dziupli Pana Zdzicha?

Mój by³y szef zbudowa³ BLASZAKA ocieplanego... z instalacj± na miedzi, 3 stanowiska przygotówki PLUS co¶ a'la kabina czyli nawiew, wyci±g i obieg wewnêtrzny. Sama budowa kosztowa³a 10 000z³ Dyche. Plus oczywiscie piec kafelki i inne bzdety. I robota wychodzi LEPIEJ ni¿ z niejednej KABINY SMIECHU za 100 000.

Tak¿e w imieniu niektórych przedmówców (jesli mozna) Prosi³bym Ciê, aby¶ zacz±³ pisaæ po naszemu..doceniaj±c to ¿e 16-latek chce malowac a nie ma 3 500 000 PLN'ów.

Bo mi sie wydaje.... ¿e dalsza rozmowa/pisownia o milionach z UE,dotacjach,rozwojach nie ma sensu.

A i co najwazniejsze.... bude mozesz mieæ...ale co do niej wsadzisz? Trabanta? Tzreba miec uk³ady....tysiac aut rocznie.... znajomosci, TRZEBA MIEC ROBOTE zeby ta twoj± kabine smiechu czym¶ zape³niæ. A jak narazie to ja mia³em tydizen wolnego bo jest bryndza.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Bart
 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-05-26, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 59
mebart popieram
 

Greg
Wys³any: 2009-05-26, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Piotr112 napisa³/a:
mebart popieram


jak w/w kolega pisze !!
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-26, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebi !!! ale ³adnie to napisa³e¶ ^^ jaka¶ nowa dusza w ciebie wst±pi³a,ani razu nie napisa³e¶ du***pa . ja mam warsztat jaki mam bez dotacji. gdyby sytuacja na rynku by³a lepsza ,by³oby lepiej. nie chodzê w krawacie i robiê to co lubiê ,bez takich kredytów,wszystko budowane od zera i z tego jestem dumny.na pocz±tku ledwo dosta³em tysi±c z³otych w ratach na miga do spawania, bo nie mia³em wiêkszych moc kredytowych,kupe kasy po¿ycza³em od przyjació³. jako¶ siê wysz³o :idea:
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-27, 06:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Pan Projekter ma tak zawê¿one pole widzenia, ¿e niestety nie potrafi³ zrozumieæ tego, ¿e jego rady s± nie na miejscu... jak siê zbyt mocno zawi±¿e krawat to krew mo¿e nie dop³ywaæ... :fiu: My¶la³em ¿e facet mo¿e byæ dos³ownie skarbnic± wiedzy i mo¿e sporo doradziæ, ale takie rady... sami widzicie... i jeszcze siê obrazi³... ^^

a tak bardziej "prywatnie" to jak kole¶ mówi, ¿e najlepiej jest wspó³pracowaæ z cwaniakiem, i twierdzi ze to wielka zaleta jest przytaczaj±c jakie¶ przyk³ady o wyszarpywaniu kasy, to ja temu panu dziêkujê... ja jestem ciêty na krawaciarzy i dok³adnie wiem dlaczego im siê krêci biznes lepiej... bo po co p³aciæ zus? po co wolne soboty i niedziele? po co tak du¿e wynagrodzenie, na twoje miejsce czeka kolejka przed bram±... ja mam wiêcej szacunku do siebie i do innych...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 09:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Loboloco - moderatorze ! Nie obrazi³em siê ... bo kiedy¶ ludzie z takimi pogl±dami zostawali moimi klientami ... tylko ¿e oni zm±drzeli ! Nie gniewaj siê ( albo ) gniewaj i przeczytaj powoli co ty napisa³e¶ w pierwszych 20 s³owach swojego postu ?

Czego ty bronisz ? blaszaka za 10 000 z³, Czy kabiny z kartonu po telewizorze ?
Jako warsztatowcy gara¿owcy - jeste¶cie w mniejszo¶ci .... skazani na wymarcie jak dinozaury po uderzeniu meteorytu. Albo to wy³±cznie forum dla amatorów i nie ma tu nikogo dla kogo lakiernictwo to sposób na ¿ycie ... i wtedy ty masz racjê, a ja siê mylê.

a .... i za³ó¿ kombinezon uwal siê pyle od szpachli i wsad¼ rêce do puszki z farb± a potem id¼ do banku po 500 z³ kredytu ... dostaniesz w ciemno .., na rozwój !

I nie pisz bzdur jak nie jeste¶ pracodawc± ... tylko pracownikiem ! Bo pracownik jak popsuje samochód albo narazi firmê na straty swoj± g³upot± to siê zawija, a koszty pokrywa.... no jak my¶lisz kto .... Loboloco ?

I bezdyskusyjnie jestem skarbnic± wiedzy ! ale ty jako moderator my¶la³e¶ ¿e chamstwem i bezczelno¶ci± niektórych zachêcisz mnie do udzia³u w tym forum PROMOCJA SIÊ SKOÑCZY£A nigdy na tym forum nie by³o tylu rzetelnych i prawdziwych i profesjonalnych, informacji o projektowaniu i budowie warsztatu NIGDY LOBOLOCO !

poczytaj i przywal mi ¿e kogo¶ ok³ama³em !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:06 ]
w nawi±zaniu do profesjonalizmy i plotek na forum zamiast faktów :

poczytaj sobie wywody Bago z 2008-03-03 19.57 o recyrkulacji w kabinie !
i wymaganej prêdko¶ci opadu powietrza ??? Bago dla ciebie poni¿ej Prezent : link do rzetelnych informacji od producenta kabin ... poczytaj i zweryfikuj plotki jakie rozpowszechniasz od marca 2008 !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:07 ]
http://www.astherm.pl/mity.html
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-27, 10:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
(Powtarzaj±cy siê post)
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 10:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mebart ! Dziêki za pozdrowienia. Przykro mi ¿e przeze mnie nie masz od tygodnia roboty PRZEPRASZAM ! .... ale widzisz ZACYTUJE TU CIEBIE .... mato³y z ASO .... MAJ¡ ROBOTÊ np. MARIMEX, albo EURO CAR i narzekaj± .... ¿e lakiernia za ma³a ! to mo¿e co¶ u ciebie w warsztacie co¶ jest nie tak .... Co ?

[ Dodano: 2009-05-27, 11:14 ]
loboloco jeste¶ moderatorem ! napisa³em Chamstwem i Beczelno¶ci± NIEKTÓRYCH

[ Dodano: 2009-05-27, 11:17 ]
Wiesz akurat z tob± to lubiê siê spieraæ !

Wiêc pierwszy raz widzê proacodawcê ! który psioczy sam na siebie ... to pod publiczkê taka kokieteria tak ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-27, 10:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Po pierwsze to jest forum profesjonalistów i amatorów jak mówi napis na górze strony...

PROJEKTER napisa³/a:
I nie pisz bzdur jak nie jeste¶ pracodawc± ... tylko pracownikiem !

Jak to siê ma do tego co piszê..? jakie bzdury masz na my¶li? A pozatym to my siê znamy? sk±d ta pewno¶æ ¿e nie zatrudniam?

PROJEKTER napisa³/a:
I bezdyskusyjnie jestem skarbnic± wiedzy ! ale ty jako moderator my¶la³e¶ ¿e chamstwem i bezczelno¶ci± niektórych zachêcisz mnie do udzia³u w tym forum PROMOCJA SIÊ SKOÑCZY£A nigdy na tym forum nie by³o tylu rzetelnych i prawdziwych i profesjonalnych, informacji o projektowaniu i budowie warsztatu NIGDY LOBOLOCO !

poczytaj i przywal mi ¿e kogo¶ ok³ama³em !


Ja by³em chamski i beszczelny? w którym momencie?

przy okazji podaæ ci adres do wys³ania fakturki....?

PROJEKTER napisa³/a:
Bo pracownik jak popsuje samochód albo narazi firmê na straty swoj± g³upot± to siê zawija, a koszty pokrywa.... no jak my¶lisz kto .... Loboloco ?


A kto pracuje na wp³ywy do kasy? nie pracownik?

PROJEKTER napisa³/a:
i wtedy ty masz racjê, a ja siê mylê.

PROJEKTER napisa³/a:
poczytaj i przywal mi ¿e kogo¶ ok³ama³em !


pozatym nie ³adnie jest manipulowaæ... obra¿asz tym ludzi z którymi rozmawiasz.

Starczy mi tych s³ownych przepychanek, wiêc odpowiem krótko... nie chce mi siêz tob± gadaæ (koniec cytatu)...

i jeszcze w imieniu niektórych urzytkowników forum... nie chce mi siêtego czytaæ.... ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
LOBOLOCO ! do fakturki za doradctwo to jest konieczna umowa ¿eby ksiêgowo¶æ wiedzia³ jak to rozliczyæ - od razu w koszty czy roz³o¿yæ na miesi±ce ?

zaproponuj co¶ na prywatnym ³±czu ... albo ciesz siê z informacji za free które s± na forum !

A jak ju¿ skoñczysz siê ze mn± przepychaæ ? to zapro¶ mnie na forum, a mo¿e - mo¿e - w ka¿d± sobotê po¶wiêcê wam godzinê na odpowiedzi za free ... i jestem otwarty na w±tpliwo¶ci i rzeczowe pytania ... natomiast zamkniêty na z³o¶liwo¶ci i podwa¿anie mojej wiedzy bo kosztowa³o mnie to 16 lat pracy ! ... ale mogê siê zalogowaæ jako JE£OP 2000 i i zawsze odpowiadaæ .... Ta ty siê znasz na lakierowaniu frajerze ! albo ... we¼ siê w ³eb cenzura cz³owieku ! albo ... spadaj biedaku gara¿owcu ... albo ... Rozumiesz LOBOLOCO DO CZEGO ZMIE¯AM ? ... ludzie to czytaj± i wyrabiaj± sobie opinie nie o anonimowym nick-u tylko o ca³ej rzetelno¶ci i fachowo¶ci tego forum.

i przypominam nie wchodzi³em nigdy w tematy zwi±zane z radami dla amatorów ... Sprawd¼! .... i jeszcze jedno nale¿y rozdzielaæ czyje¶ pogl±dy od faktów jakie podaje ... faktów nie zmienisz ... a o pogl±dach mogê dyskutowaæ choæ trzeba mieæ co¶ wiêcej ni¿ NEGACJÊ WSZYSTKIEGO ¿eby mnie przekonaæ lub zainteresowaæ !

zupe³nie szczerze - Ciê pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-27, 11:43 ]
I raz na zawsze koniec tematu warsztatu za 3 000 000 ! to tylko 580 000 EUR !

Poogl±dajcie sobie rewelacyjne rozwi±zanie techniczne i fachow± wiedzê konstruktora bo niektórzy z was nie potrafi± obj±æ rozumem nawet 5% problemów jakie trzeba by³o rozwi±zaæ ¿e zrobiæ co¶ takiego ! Wielkie uznanie i szacunek dla ich wiedzy ! Top wyposa¿enie ! Geometria zawieszenia bez monta¿u g³owic na ko³ach ! ale co ja tu do was o tym jak bran¿a naprawa samochodów wygl±da - Europejczycy !

http://www.automotive.eur...%20(ENG)_NP.pdf

http://www.nussbaum-lifts...nt.php?idcat=95

to jest CEL !!! A nie blaszak za 10 000 zl !

[ Dodano: 2009-05-27, 11:49 ]
Warsztat w 10 dni !!! ja tak nie potrafie. Dlatego ich podziwiam !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-27, 10:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
to jest CEL !!!
no dobra ! dzia³amy! od czego zaczynamy?
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-27, 10:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER napisa³/a:
[ Dodano: 2009-05-27, 11:14 ]
loboloco jeste¶ moderatorem ! napisa³em Chamstwem i Beczelno¶ci± NIEKTÓRYCH

racja, ¼le przeczyta³em...

Kurde cz³owieku, ci±gle nie rozumiemy siê do koñca... To forum jest dedykowane amatorom i profesjonalistom... nie chodzi o nazwê dzia³u tylko o urzytkowników... jak chcesz za³ó¿ temat w og³oszeniach lub firmie "profesjonalne projektowanie warsztatu" i zaoferuj swoje porady... Ja wszystkiego nie negujê tylko broniê tych skazanych na wymarcie jak to okre¶li³e¶. Kapitalizm nie ma lito¶ci dla ludzi którzy maj± marzenia, ale nie s± w stanie tyle zainwestowaæ co ludzie z którymi wspó³pracujesz... albo nie maj± tyle odwagi by zaryzykowaæ dorobek ¿ycia i ca³± kasê wpompowaæ w biznes...

Podsumowój±c zapraszam ciê oczywi¶cie, je¿eli chcesz, lecz postaraj siê odpowiadaæ na pytania nie proponuj±c rozwi±zañ najlepszych ale nieosi±galnych.... Je¿eli etyka zawodowa nie pozwala ci na polecenie amatorskich rozwi±zañ to przecie¿ nikt ciebie nie zmusza do radzenia...

dla niektórych celem JEST blaszak za 10 000... I daj± z siebie wszystko, ¿eby doj¶æ do tego celu... nie mówiê o partactwie tylko o walce o swoje, stoj±c na ziemi obiema nogami... dlatego ich podziwiam... ale to moje odmienne i odklejone od rzeczywisto¶ci, ca³kowicie prywatne zdanie...
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 12:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Doskonale siê rozumiemy ! ale dopiero jak masz swoje odmienne i odklejone od rzeczywisto¶ci, ca³kowicie prywatne zdanie ! Wtedy rozumiesz o co te spory !

[ Dodano: 2009-05-27, 14:08 ]
Bago ! ZACZNIJ OD SPROSTOWANIA !

B±d¼ profesjonalist± za którego siê uwa¿asz i zacznij od sprostowania i przeprosin dla Amigoo BO ON MIA£ RACJÊ A TY NIE ! choæ Ciê pochopnie przeprosi³ ! .... myliæ siê rzecz ludzka przy tak skomplikowanych tematach, ale ¿eby to sprostowaæ to ju¿ trzeba mieæ klasê !

Szczegó³y w post z dzi¶ 10.59 na koñcu !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-27, 14:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
poczytaj sobie wywody Bago z 2008-03-03 19.57 o recyrkulacji w kabinie !
i wymaganej prêdko¶ci opadu powietrza ??? Bago dla ciebie poni¿ej Prezent : link do rzetelnych informacji od producenta kabin ... poczytaj i zweryfikuj plotki jakie rozpowszechniasz od marca 2008 !
mo¿e ³askawie zacytujesz,bo nie bardzo wiem do czego pijesz?
Cytat:
Tak wiêc w kabinie o wymiarach 7 x 4 m wydajno¶æ uk³adu wentylacyjnego powinna wynosiæ 30240 m3/h
ja mam saime 24000 m3/h ,wymiary 6,6x3,96 . co mam j± na z³om wywaliæ?lakierowa³em i w kabinie co mia³a 18000 na grawitacyjnym wyci±gu ,jako¶ nie wybuch³a,a wcze¶niej dwadzie¶cia lat robi³a we w³oszech,teraz jest u kogo innego.
PROJEKTER napisa³/a:
Bago dla ciebie poni¿ej Prezent
nie zachwyci³e¶ mnie :nie: nie pamiêtam co kiedy¶ pisa³em ,ale zastosowaæ 30000 m3/h to ¿aden problem ,tylko kto zarobi na pr±d i paliwo do takiej kabiny. ty znowu zaczynasz waliæ zerami i powiem ci ¿e ju¿ mam tego do¶æ. doklejasz co chwilê posty i w ogóle nie mo¿na ciê zrozumieæ. z twoich kilometrowych opisów mo¿e jeden metr co¶ wnosi do forum a reszta to spam .
Cytat:
Szczegó³y w post z dzi¶ 10.59 na koñcu !
szczegó³y ! nie widzê ¿adnych szczegó³ów ! zacznij cytowaæ . dla mnie tylko szczujesz swoj± wiedz± a nic nie wnosisz do forum!!! przyszed³e¶ bawiæ siê tu z nami w ciu ciu babkê :?:

[ Dodano: 2009-05-27, 16:25 ]
Cytat:
"najbardziej nowoczesne to wentylatory zawieszone na osi silnika" - oczywi¶cie, zw³aszcza kilkadziesi±t lat temu, bo mniej wiêcej tak dawno by³y ju¿ stosowane. Kiedy¶ stosowa³o je wielu producentów kabin, jednak ich niska sprawno¶æ i ha³a¶liwo¶æ prawie wyeliminowa³a je z zastosowania w kabinach lakierniczych. Obecnie stosuje je chyba ju¿ tylko 2 producentów z po³udniowej czê¶ci naszego kontynentu. Bez komentarza.
a to ,to pewnie ty pisa³e¶. te firmy to blowtherm i usi . co masz do tych firm ?ha ha ha

[ Dodano: 2009-05-27, 16:32 ]
no i znalaz³em ten text,zrobi³em to za ciebie
Cytat:
Wys³any: 2008-03-03, 19:57
kalbi napisa³/a:
jaki najlepszy powinien byc przep³yw powietrza by suszyæ wodê??
by suszyæ wodê podstawa to pe³na cyrkulacja powietrza w czasie suszenia.opad powietrza powinien wynosiæ 0,25 m/s w pustej kabinie. proponujê pe³n± kratê,czyli ca³a pod³oga okratowana. za 60 ty¶ :roll: na pewno kupisz chinszczyznê :cry: ostatnio u znajomka ogl±da³em tak± YOKI.nazwa i pochodzenie mówi sama za siebie :mrgreen: . ch³opaki robili pó³ roku nie wiedz±c ¿e wyci±g ma zapchane wiltry. jak zobaczy³em auto po lakierowaniu to :shock: .! klapa od recyrkulacji ustawia³a siê jak sama chcia³a,si³ownik belimo w ogóle jej nie trzyma³,drzwi serwisowe wygina³y siê podczas otwierania,na ramkach trzymaj±cych filtry sufitowe oznaki korozji,w panelach styropian,a tak poza tym to w miarê chodzi³o,dobre kabiny chodz± ko³o 20 000 euro. proponujê ci zobaczyæ za firm± saima -w³oska.nuzior sprzedaje na allegro . ja mam saime model chimera 4/6/2,5 22 000 m3/h nadmuch. da³em 10 000 e bez krat,kana³ów i wyci±gu.




@PROJEKTER, zakoñcz te swoje dyrdyma³y,reklamujesz kabinê co ¶miga 30000 m3/h firmy astherm, pewnie za 150 000 z³ i dalej nic ciekawego do forum nie wnosisz,a siejesz zamêt :nie:

[ Dodano: 2009-05-27, 16:35 ]
i ostatnie pytanie! jakie jest zagro¿enie w kabinie wybuchem przy lakierowaniu lakierami wodnymi ???
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 17:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Wiedzia³em amatorze i dyletancie ¿e siê nie przyznasz do braku z bladego pojêcia o kabinach lakierniczych bladego AMATORZE !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:07 ]
Norma PN-EN 13355 Urz±dzenia malarskie Kabiny zespolone Wymagania bezpieczeñstwa stanowi integraln± czê¶æ Dyrektywy maszynowej UE i do tej normy wydaje siê deklaracje zgodno¶ci ! Kup sobie i poczytaj zanim zaczniesz wypisywaæ amatorskie cenzura³ody !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:13 ]
Prêdko¶æ opadu powietrza w strefie roboczej musi wynosiæ 0,3m/sek w sze¶ciu z dziesiêciu punktach pomiarowych i nie mniej ni¿ 0,25 m/sek w pozosta³ych czterech.

... inaczej urz±dzenie nie jest zgodne z wymogami bezpieczeñstw i nie mo¿na wydaæ do nie go deklaracji zgodno¶ci. Jak masz tak± przy swojej Saimie to se poczytaj do czego siê odwo³uje. Musi byæ po Polsku wiêc nie bêdziesz mial³ problemów !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:18 ]
Pos³ugiwanie siê sformu³owaniami których nie rozumiesz to Dyletanctwo !

np RECYRKULACJA -

Wyja¶nij mi te¿ o co ci chodzi z tymi tysi±cami metrów sze¶ciennych w kabinie ? te 24000 czy 30 000 m3/h bo to jakie¶ bzdety ... nie do zmierzenia !

mam to gdzie¶ czy kabina kosztuje landrynkê czy 1 mln z³ ... mnie zawsze interesuje czy oferta jest zgodna z obowi±zuj±cymi przepisami i wymogami technicznymi a twoje wywody kochanieñki to nie s± zgodne ani z jednym ani z drugim !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:30 ]
i w przeciwieñstwie do ciebie ja wiem o co chodzi z wad± wentylatorów na osi silnika ... to ¿eby¶ by³ m±drzejszy .... o wywarzanie turbiny i drgania przenoszone na korpus urz±dzenia i wentylacjê ale to jeszcze musisz wiedzieæ co to korpus a co wentylacja ?

moje zdanie jest trochê inne bo oddawa³em do u¿ytkowania kabiny Blowtherma. Dwie z nich stoj± w fabryce VW w Poznaniu. A Yoki która tak krytykujesz to te¿ ma wentylator na silniku ... tylko tu krêci siê stojan !

Nie pisz o pr±dzie i paliwie jak siê na tym nie znasz .... w nowych kabinach jest falownik na silniku zmniejszaj±cy i zwiêkszaj±cy prêdko¶æ w zale¿no¶ci od fazy pracy wiêc mo¿esz j± nawet w fazie lakierowania jak nie lakierujesz tylko przewietrzasz spowolniæ do prêdko¶ci opadu 0,15 m/sek i momentalnie przyspieszyæ. Obowi±zkiem producentów kabin jest zmniejszenie wydajno¶ci cieplnej kabiny i odzysk ciep³a miêdzy innymi w rekuparatorze .... takie jest Prawo .... i teraz ju¿ wiesz dlaczego nowa kabina kosztuje 120 000 ty¶ a ta wyprodukowana przed 2003 roku 30 000 ty¶ !

Jedne s± dopuszczone do eksploatacji a inne nie !

[ Dodano: 2009-05-27, 18:38 ]
I doprecyzuj amatorze od kabin lakierniczych swoje ostatnie pytanie ?

Chodzi ci o strefy zagro¿enia wybuchem w kabinie lakierniczej, Czy o Klasyfikacjê wybuchow± kabino suszarki i jej przestrzeni zewnêtrznej !

ale wybaczam ci takie dyletanctwo ! i odpowiem zwiê¼le :

strefa zagro¿enia 2 wyznaczona pomiêdzy pistoletem a lakierowanym elementem,
strefa zagro¿enia 2 we wnêtrzu elementów w których utrzymuje siê mieszanina palnych gazów i powietrza w kondensacji mog±cej przy sprzyjaj±cych warunkach zapaliæ siê i doprowadziæ do wybuchu.

Wnêtrze kabiny lakierniczej o prêdko¶ci przep³ywu powietrza 0,3m/sek nie jest zagro¿one wybuchem bez wzglêdu na ilo¶æ i rodzaj rozpylonych materia³ów lakierniczych. Wystarczaj±ca odpowied¼ ?

[ Dodano: 2009-05-27, 18:45 ]
i zanim wyskoczysz z czym¶ idiotycznym to od razu Ciê uprzedzam ... nie ma takiego zagadnienia NIE MA ! dotycz±cego kabiny lakierniczej którego nie znam lub nie móg³bym rozpoznaæ w ci±gu 24 godzin JA Z TEGO ¯YJÊ ! ze wspó³pracy z polow± dostawców tych urz±dzeñ w Polsce to moi zleceniodawcy ! ... wiêc Bago nie wydurniaj siê wiêcej !

i uprzedzam zwróci³em uwagê na "wodnymi"w twoim ostatnim pytaniu wiêc siê zastanów zanim siê pod³o¿ysz ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gola 
Wys³any: 2009-05-27, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
PROJEKTER napisa³/a:
... nie ma takiego zagadnienia NIE MA ! dotycz±cego kabiny lakierniczej którego nie znam lub nie móg³bym rozpoznaæ w ci±gu 24 godzin JA Z TEGO ¯YJÊ...

oki.a wiec pewnie bedziesz znal odpowiedz na moje pytanie.
Czym moze byc spowodowane drzenie calej kabiny.Od jakiegos czasu zaobserwowalem takie zjawisko na kabinie w ktorej pracuje.poprostu na cyklu lakierowania kabina dostaje jakichs dziwnych wibracji i zauwazalne jest delikatne jej drzenie.Na cyklu suszenia zjawisko takie nie wystepuje.Kabina to Nova Verta 6x4 .
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-27, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Wiedzia³em amatorze i dyletancie ¿e siê nie przyznasz do braku z bladego pojêcia o kabinach lakierniczych bladego AMATORZE !
mam w nosie twoje wyzwiska,a jak ju¿ na forum dla amatorów wyzywaæ od dyletantów :?: za kogo siê uwa¿asz. za lakiernika mo¿e??? mo¿e to samo mogê powiedzieæ o tobie ,¿e i ty jeste¶ w naszej bran¿y amatorem,wiêc nie czepiaj siê tego co wiem,a czego nie wiem. albo grzecznie odpowiadasz i nie szpanujesz swoimi studiami ,lub zniknij z tego forum dla amatorów. przyznam ci szacun za wiedzê,ele nie pasuje tu twoja osoba.mo¿e liczysz tu na zdobycie jakiego¶ klienta ?powodzenia.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-27, 21:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To nie jest z regu³y problem tego typu kabin. U CIEBIE I w urz±dzeniach bli¼niaczych SAIMY I SAICO wentylatory s± na paskach i bardzo stabilnie osadzone. Nestety drganie obudowy to zawsze problem z elemntami ruchomymi napêdu.
Je¿eli tego nie by³o, a jest, lub siê powiêksza to zdejmij os³onê klapy rewizyjnej na jednym i drugim wentylatorze. Nie wiem jaki model, ale w korpusie na osi jest czêsto gumowa poduszka przy ³o¿ysku .. szarpnij zdecydowanie wentylator i zobacz czy nie ma tam luzu. Sprawd¼ ¶ruby mocuj±ce wentylator i silniki na obudowie... jak to standard to s± na wierzchu !
No oczywi¶cie wykluczam, ¿e na wentylatorze ekstraktora osadzi³ siê py³ lakierniczy i wentylator ma bicie przy maksymalnych obrotach ... te kabiny s± na to bardzo oporne ! Kiedy¶ w Katowicach w Hodzie Auto Kopex w urz±dzeniu Nova Verta zablokowa³a siê niefortunnie klapa bajpasu i drganie pojawi³o siê na kana³ach wentylacyjnych i obudowie zestawu napêdowego od samego przep³ywu i zawirowania powietrza ... ale serwis twierdzi³ ¿e to ekstremalny i wyj±tkowy przypadek !

Je¿eli to prostszy model to napêd turbiny wyci±gowej powinien siê w ogóle wy³±czyæ w trakcie suszenia i jak wtedy drganie ustêpuje to trzeba szukaæ problemu tylko w ekstraktorze !

Ha³as z kabiny i drgania to najwiêksza zmora przy oddawaniu urz±dzeñ do u¿ytkowania po ich z³o¿eniu !

[ Dodano: 2009-05-27, 23:13 ]
Bago ! I co kole¶ ? Super jest siê m±drowaæ i popisywaæ przed kim¶ kto nie ma pojêcia co mówisz ?
Gorzej jak na forum zajrzy kto¶ zorientowany w temacie. Wtedy co specu od przep³ywu powietrza i recyrkulacji ? Wymiêkasz ze ze swoimi m±drymi fachowymi radami i z³o¶liwo¶ciami !

Nadal nie przeprosi³e¶ Amiggo za to ¿e go zaszczu³e¶ i ch³opaka napisa³ ....przepraszam z tym 0,3m/sek to trochê przesadzi³em. a mia³ racjê !

i przeczytaj sam ... t± swoj± odpowied¼ skierowan± do mnie ..... KLASA, STYL, SZYK I ELEGANCJA WYPOWIEDZI Brawo Bago ! Brawo ... daleko zajdziesz !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-27, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
amatorze od kabin lakierniczych
wali mnie to jak mnie nazywasz. zajmujê siê lakiernictwem ,a kabina to najlepsze miejsce do tego dzie³a. ile o niej wiem to moje,a ¿e tu siê znalaz³e¶ i poprawisz mnie ¿e zamiast recyrkulacja napisa³em cyrkulacja
( mog³em napisaæ obieg zamkniêty 75%, jak nakazuje Norma PN-EN 13355 :D )
PROJEKTER napisa³/a:
Wyja¶nij mi te¿ o co ci chodzi z tymi tysi±cami metrów sze¶ciennych w kabinie ? te 24000 czy 30 000 m3/h bo to jakie¶ bzdety ... nie do zmierzenia !
to takie ma³e kwadraciki :cool: nie znasz siê?
PROJEKTER napisa³/a:
JA Z TEGO ¯YJÊ
widzisz! a ja mam kabinê bo lubiê lakierowaæ :tak:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Bago ! ja nie poprawiam b³êdów jêzykowych bo sam je robiê jak piszê szybko !

Chodzi o to ¿e recyrkulacja to zamkniêty obieg powietrza w fazie suszenia przy zamkniêtych klapach kabiny. I ca³y ten proces nie ma ¿adnego wp³ywu na szybsze suszenie baz wodnych. To znaczy ma bo w³a¶nie uruchomi³e¶ suszarkê ... tylko jeszcze trzeba klar, ale to wiesz lepiej ode mnie !

Jak przestaniesz ciskaæ inwektywy pod moim adresem to ci wyt³umaczê dlaczego te ma³e kwadraciki zwane m3 s± gów...o wartym parametrem kabiny ! Nic nie znacz± a potrafi± cudownie na mieszaæ w g³owie i ju¿ jest klient !

Po pierwsze to warto¶æ nie do zmierzenia .... wiêc jak sprawdziæ ile tysiêcy metrów przep³ywa przez kabinê ?

Trzeba policzyæ z kubatury i prêdko¶ci opadu powietrza i uwzglêdniæ sprê¿ czyli opory filtrów sufitowych i pod³ogowych. Dlatego 24, 26, 28, 30 000 metrów to parametry tak samo istotne jak kolor obudowy !

Chcesz wiedzieæ wiêcej ... zapytaj grzecznie, a powiem ci jak dzia³a kabina ASTHERM któr± tak opluwasz .. a to urz±dzenie jak siê popsuje to samo dzwoni do serwisu tak tak dzwoni telefonem sygna³owym podaje kod i ju¿ operator wie które i gdzie w Polsce siê schrzani³o. A zamiast sterownika jest 10 calowy monitor dotykowy !

Ale to musisz poprosiæ o tak± wiedzê. Chêtnie ci odpowiem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-28, 06:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER, nie zgrywaj tu szeryfa mówi±c kto ma kogo przepraszaæ i za co, jeste¶ nachalny i nieprzyjemny, a wiêkszo¶æ twoich postów zawiera "wyplute" strzêpki informacji wykorzystane w k³utniach z innymi urzytkownikami, których nazywasz dyletantami i amatorami...
PROJEKTER napisa³/a:
Chcesz wiedzieæ wiêcej ... zapytaj grzecznie, a powiem ci

Na pocz±tek sam móg³by¶ daæ przyk³ad dobrych manier, lecz obawiam siê ¿e jest to niemo¿liwe... tak¿e albo dziel siê swoj± wiedz± kulturalnie i rzeczowo, albo dowidzenia...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 08:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Loboloco Moderatorku ! Zaczynasz mnie irytowaæ tymi swoimi wrzutkami. We¼ ty siê cz³owieku zastanów dla kogo powsta³o to forum ! TYLKO DLA CIEBIE i dwóch trzech napuszonych dyletantów ! Odwal siê w koñcu !!! Albo choæ raz napisz co¶ m±drego ! Do mnie masz pretensje nieudaczniku ¿yciowy, ¿e nie masz kasy na inwestycje i odwagi na rozwój ! Do mnie masz pretensje ¿e ty i kilku obecnych tu doradców to amatorzy i dyletanci ! Przestañ siê o¶mieszaæ anonimie i rusz g³ówk± jak tu zaprosiæ specjalistów z ro¿nych dziedzin ... bo na razie to stajesz na rzêsach ¿eby nie dopu¶ciæ do g³osu nikogo kto siê zna na tym co robi ! LUDZIU SZKODZISZ WIZERUNKOWI TEGO FORUM !!! Co ty masz do powiedzenia na temat projektowania i wyposa¿enia i WARSZTATU. Co ty masz do powiedzenia na temat systemów organizacji zarz±dzania lakierni± a o przepisach ... to co znajdziesz w likach w necie ! Ju¿ siê parê razy wydurni³e¶ w postach do mnie i komentarzach ... Przyhamuj ¼dziebko ! CZ£OWIEKU LUDZIE TO CZYTAJ¡ ! Co ty masz tu do powiedzenia konkretnego ? Negacie ! Ca³y czas na NIE ! Nie to nie tamto nie sramto za drogo do kitu nie to forum .... We¼ siê zastanów co ty cenzura !

I wreszcie przy¶lij te dane FV VAT ? ... albo siê ucisz i poczytaj za darmo o wiedzy i do¶wiadczeniu specjalistów !

Loboloco ! autorytet to siê wypracowuje latami ... a zblamowaæ siê mo¿na jednym idiotyzmem i w³a¶nie przegi±³e¶ pa³ê ! Wyjmij sobie co¶ z kontekstu mojego postu neguj neguj i neguj ! ... I co z tym ZUS em ? Peniasz ¿e wyjdzie na to ¿e o tym te¿ nie masz pojêcia ? internauto !
 

DrCruel
Wys³any: 2009-05-28, 08:13   
0
UP DOWN


Posty: 418
Panowie, proponujê rozejm. Emocje s± du¿e ale nie potrzebne a efekty ju¿ kiedy¶ mogli¶my obserwowaæ. Dajcie na luz.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-28, 08:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Projekter da³ popis swoich mo¿liwo¶ci, mnie to nie bierze... niech ka¿dy sam oceni z kim ma do czynienia... ja koñczê temat... :x: ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Po pierwsze to warto¶æ nie do zmierzenia .... wiêc jak sprawdziæ ile tysiêcy metrów przep³ywa przez kabinê ?
w kabinie nie zmierzê ,bo nie mam niestety jako amator takiego czujnego miernika,ale w tunelu z³apiê prêdko¶æ .zmierzê przekrój i pomno¿ê przez trzy tysi±ce sze¶æset sekund i mam masê przep³ywaj±cego powietrza,a jak mam masê to j± przeliczê przez przekrój kabiny razy sekundy i znajdê jej opad :D teraz tak. mój generator ma 24000 m3/h nadmuchu,po za³o¿eniu filtrów i oporów przet³oczy 23000 . jaki jest opad w pustej kabinie 6,6x3,96?
zobacz na to zdjêcie sufitu kabiny i powiedz dlaczego w³osi dali te blachy od panela do filtra na suficie?[img][/img] ,a przecie¿ móg³by byæ pe³ny sufit w filtrach?

[ Dodano: 2009-05-28, 09:57 ]
PROJEKTER napisa³/a:
Chodzi o to ¿e recyrkulacja to zamkniêty obieg powietrza w fazie suszenia przy zamkniêtych klapach kabiny. I ca³y ten proces nie ma ¿adnego wp³ywu na szybsze suszenie baz wodnych. To znaczy ma bo w³a¶nie uruchomi³e¶ suszarkê .
no i sam mi to potwierdzi³e¶ o co siê spiera³em z AMIGGO. :) :) :)

[ Dodano: 2009-05-28, 10:03 ]
PROJEKTER napisa³/a:
powiem ci jak dzia³a kabina ASTHERM któr± tak opluwasz
nie opluwam,bo wszystkie kabiny dla mnie maj± szacun ,nawet stare kopciuszki,bo pracowaæ w nich to jest co¶ wspania³ego. tylko zwróæ uwagê ¿e kabin wybór jest bardzo wielki ,a ka¿de dodatkowe wyposa¿enie lakierni to cena o tysi±c euro w górê. mam taki sprzêt na jaki mnie staæ,z regulacj± rêczn± przepustnicy extraktora a nie na falownikach. :/
PROJEKTER napisa³/a:
Ale to musisz poprosiæ o tak± wiedzê
nie bêdê ciê prosi³. jak chcesz to rozmawiaj ,jak nie to nie.
a teraz mam tak± kabinkê [img][/img] my¶lê aby w naro¿niki dodaæ cztery lampy. jest to wysoka kabina i jednak trochê brakuje ¶wiat³a w dolnej czê¶ci. co s±dzisz o takim domontowaniu?
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 15:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lobu¶ ! co tak oszczêdnie ? ... napisz : POPIS MO¯LIWO¦CI, ELOKWENCJI ZDECYDOWANIA, SPOSTRZEGAWCZO¦CI, DO¦WIADCZENIA I Z£O¦CI !!!
... ale przyjmujê propozycjê rozejmu od DrCruel ... bo spory o kompetencje na tym forum do niczego nie doprowadz± i nikomu nie pomog± w problemach !

Jedna jedyna pro¶ba LOBU¦ ! PROSZÊ NIE PROWOKUJ MNIE ! bo ja te¿ mam granice wytrzyma³o¶ci i czasami gorszy dzieñ !

[ Dodano: 2009-05-28, 17:04 ]
baqo, propozycja pierwsza ! Obni¿ymy nasz± dyskusjê o ton ni¿ej a ³atwiej bêdzie siê dogadaæ. Masz wiedzê o kabinie lakierniczej,wiec nie jeste¶ amatorem, ale jest w tej wiedzy trochê chaosu i niedok³adno¶ci.

Na pierwszy ogieñ porz±dek z tym przep³ywem!

[ Dodano: 2009-05-28, 17:23 ]
Prêdko¶æ opadu powietrza w kabinie lakierniczej mierzy siê w fazie lakierowania we wnêtrzu urz±dzenia. Pomiary wykonywane w kana³ach pokazuj± jedynie prêdko¶æ przep³ywu powietrza za i przed wentylatorem i nie odnosz± siê do wielko¶ci przep³ywu powietrza przez wnêtrz kabiny ! trochê zawi³e ale mam nadziejê ¿e jeszcze jasne !

We wnêtrzu przy u¿yciu tzw miernika ANOMETRU - TO TAKI PIERWSZY LEPSZY !http://www.muratorplus.pl/technika/narzedzia-budowlane/przenosne-mierniki-parametrow-powietrza_57518.html

mierzy siê kilka punktów pomiarowych norma wskazuje 10 ale wystarczy 5.
Z tych pomiarów wyci±ga siê ¶redni±. Zak³adamy ¿e to jest 0,3m/sek !
to oznacza ¿e 30 cm powietrze z góry na dó³ pokona w sekundê a kabina ma np 3 metry wiec w 10 sek jedna wymian powietrza w kabinie.

Jedna wymiana to 7x 4 x 3 m = 84 m3 ( wypchniête z kabiny w 10 sek )

[ Dodano: 2009-05-28, 17:26 ]
w minute 84 m3 x 6 = 504 m/3
w godzinê 504 x 60 = 30 240 m3

czyli dla tej kabiny wydajno¶ci to 30 240 m3/h

mam nadziejê ¿e to jasne ..... za chwilê wyja¶nie dalej sorry !

[ Dodano: 2009-05-28, 18:36 ]
Je¿eli zmieni siê jaki¶ parametr np. prêdko¶æ opadu wynosi 0,21 m/s to zmieniasiê wynki na mnjejszy a zasada obliczeniowa pozostaje taka sama !

tzw. Sprê¿ czyli opory filtrów powoduj±cych wzrost ci¶nienia w takim obliczeniu ju¿ nie graj± roli bo prêdko¶æ opadu jest zmierzona. Gdy jednak ( i oto posz³o trochê przytyków ) podany jest parametr wielko¶ci przep³ywu powietrza jako dane techniczne urz±dzenia np 26 000 m3/h to nawet maj±c gabaryt policzenie prêdko¶ci opadu jest problematyczne bo nie znamy sprê¿u czyli oporów filtrów ! z tego powodu niektórzy dostawcy urz±dzeñ stosuj± triki np montuj± w suficie filtr VILEDON 500 anie 600 i w pod³odze unikaj± papierowego filtra stabilizacyjnego zostawiaj±c tylko matê PAINT STOP na siatce, czasami tak¿e wk³adane s± rzadkie filtry wstêpne to wszystko u³atwia przep³yw powietrza i pozwala na monta¿ silników w zestawie np 4 x 3,5 KW i sugerowanie ze kabina ma 24 000 m3/h wiêc jest lux ! A ci super bezczelni to pisz± w katalogu .... Wydajno¶æ przesy³owa wentylatora 26 000 m3/h ! to dopiero jest cenzura !

i tak .... parametr wielko¶ci przep³ywu powietrza w kabinie lakierniczej jest tak samo wa¿ny jak jej kolor !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czyli jak kabina bêdzie ni¿sza, np 2,8 m ,to z prêdko¶ci± 0,3 m/s szybciej pokona ten dystans???
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 17:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Falowniki to ¶wietna sprawa ale nawet dzi¶ renomowane firmy ich unikaj± bo nie chc± podnosiæ cen urz±dzeñ. Ja mam inne zdanie tj. Rozwi±zanie technicznie jest perfekt a kasa ... ( nie chcê nikogo denerwowaæ moje zdanie znacie ... 100 z³ wiêkszy kredyt i s± falowniki ) Rêczne sterowanie klap± to standard dla tañszych modeli kabin z 1995 - 2001 pó¼niej nawet w tych tañszych pojawia³y siê si³owniki. Mówimy o nowych urz±dzeniach wprowadzanych na rynek .... jednak klient ma zawsze racjê wziê³o górê i w pewnym okresie kabiny sprzedawane by³y jak klocki lego .... ka¿dy sk³ada³ sobie zestaw, a nazwa modelu to bardziej by³ design obudowy !

[ Dodano: 2009-05-28, 18:44 ]
Tak ! dok³adnie tak !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 17:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gdy nas interesuje opad ,to wysoko¶æ kabiny nie ma na niego wp³ywu ,ale zmienia siê ilo¶æ wymian :)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 17:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Bago ! kolego - jeszcze o tych lampach ! wiesz ju¿ jak czy pisaæ ?

[ Dodano: 2009-05-28, 18:49 ]
Wysoko¶æ kabiny ma wp³yw na prêdko¶æ opadu i zmienia siê ilo¶æ wymian. Tak o to chodzi !

Chyba ¿e pytasz o dane techniczne np prêdko¶æ opadu 0,3 kabina wysoka na 2,8 wtedy s³absze turbiny .... a jak kabina uro¶nie a opad zostanie na 0,3 to silniejsze turbiny ... ale to samo dotyczy d³ugo¶ci i szeroko¶ci. wa¿ny jest gabaryt czyli ta pocz±tkowa objêto¶æ kabiny w m3 !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 17:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
wiesz ju¿ jak czy pisaæ ?
pisz pisz :spoko:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 17:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To tylko jako przyk³ad .... Astherm ma kabiny 7 x 4 x 3 i gwarantowan± prêdko¶æ opadu powietrza 0,3m/sek. W standardzie falowniki i o¶wietlenie pionowe w ka¿dym panelu 3600 lux ... a¿ nie mo¿na patrzeæ ! Dlatego maj±c takie do¶wiadczenie jakie mam i tak± wiedzê jak± mam napisa³em kiedy¶ ... ¿e to najlepsi specjali¶ci w Polsce od kabin lakierniczych.

Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauwa¿y³e¶ kiedy¶ zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi siê trochê do góry przy samej ¶cianie i opada na element jako ma³y syfek jak malujesz blisko ¶ciany np na stojaku maskê albo drzwi? Albo czy na foli ochronnej przy ¶cianach i pod³odze nie zaobserwowa³e¶ wiêkszego zabrudzenia ni¿ wy¿ej ! Wy¿ej to tak z metr ?

[ Dodano: 2009-05-28, 19:08 ]
Oprawy mo¿esz zawiesiæ w rogach kabiny, Tak robi od wielu lat USI w modelu TECHNO. Oprawa powinna mieæ klasyfikacjê EX ... ale ta w USI nie m nawet oprawy tylko szczelne d³awiki na z³±czu z gumy. Wada jest taka ¿e siê taka lampa szybko zabrudzi ... zaleta ¿e to tania inwestycja ! Ja sugerowa³bym lampê EX ( przeciwwybuchow± ) a w najgorszym razie w standardzie IP 65 to lampy do pomieszczeñ o wysokim zapyleniu lub zawilgoceniu. Ceny EX ok 2600 z³ szt IP65 od 600 do 1200 z³ .... z trzema lampami. Nie polecam ciêcia ¶cian i monta¿u w panelu to go os³abi ... a po za tym musia³by¶ siê zwróciæ do producenta kabin o elementy Taka uszczelka z gumy nie mo¿e popêkaæ a w kabinie rano zim± O st C ... a jak zaczniesz pracowaæ po wysuszeniu .... 60 st ! Taka guma to musi wytrzymywaæ 4 - 5 razy dziennie ! albo lampa zaparuje i pêknie szk³o !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 18:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauwa¿y³e¶ kiedy¶ zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi siê trochê do góry przy samej ¶cianie i opada na element jako ma³y syfek jak malujesz blisko ¶ciany np na stojaku maskê albo drzwi? Albo czy na foli ochronnej przy ¶cianach i pod³odze nie zaobserwowa³e¶ wiêkszego zabrudzenia ni¿ wy¿ej ! Wy¿ej to tak z metr ?
dzieje siê tak :tak:
 
 

gola 
Wys³any: 2009-05-28, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
PROJEKTER napisa³/a:
...No oczywi¶cie wykluczam, ¿e na wentylatorze ekstraktora osadzi³ siê py³ lakierniczy i wentylator ma bicie przy maksymalnych obrotach ... te kabiny s± na to bardzo oporne!...

A jednak.Dzisiaj wszedlem na kabine celem sprawdzenia turbin.Dostalem sie do srodka,tam gdzie sa i jednak to jest pyl lakierniczy.Ogromne ilosci na lopatkach turbin.Kiedys juz byl taki problem,caly dzien spedzilem przy turbinach,czyszczac je :blee: .
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 18:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Gola ! to naprawdê musia³o byæ tego du¿o !!! i bardzo nierównomiernie ! Takie rzeczy to raczej standard w USI i BLOWTHERM ! Wspó³czujê to szorowanie szczot± ka¿dej ³opatki brrrrry.

Ale wiesz, ¿e to wina filtrów pod³ogowych ? To one odpowiadaj± za ochronê turbiny. Jak s± nieszczelnie pouk³adane to tak siê dzieje. To musia³o narastaæ od d³u¿szego czasu ! I jak ju¿ skoñczysz porz±dki to w³±cz mo¿e kabinê bez pokryw i zobacz czy wentylator nie ma bicia ! Uwa¿aj to wbrew zasad± BHP !!!

Przykro mi Gola ! to taka przer±bana robota to czyszczenie i odkurzanie !
I nie ma wygodnego doj¶cia !

Jak ta kabina ma dobry wydatek to mo¿e paierowe filtry ANDREA uchroni± ciê w przysz³o¶ci przed problemem . Nie s± drogie i montuje siê je pod mat± PAINT STOP i nie wymienia tak czêsto jak pod³ogowych .... stabilizuj± Ci¶nienie w kabnie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gola 
Wys³any: 2009-05-28, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
filtry ulozone sa rownomiernie,na wyciagu.nie ma nawet cm2 gdzie moglby przedostawac sie pyl lakierniczy.Filtry zmieniam systematycznie co 3 miesiace (podlogowe) i raz w roku sufitowe.Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje,ostatnio to bylo jakies 3 lata temu,ten sam problem.Tak drzy kabina,ze sterownik az podskakuje ;) .
Nie mam wlasnie filtrow o ktorych wspominasz,bede musial zapytac o nie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 18:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale dr¿y chocia¿ wyczy¶ci³e¶ ju¿ turbiny ????
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gola 
Wys³any: 2009-05-28, 18:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie czyscilem jeszcze,bylem tylko upewnic sie przy turbinach,ze to jest ten problem.Czyscil bede chyba w przyszlym tygodniu,jak czas pozwoli.
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Bago ! czy w swojej nowej kabinie zauwa¿y³e¶ kiedy¶ zjawisko turbulencji, przy skosach sufitu ? tzn . czy rozpylony lakier unosi siê trochê do góry przy samej ¶cianie
potem pogadasz z gola :> , skoñcz ten temat . dziêkujê :tak:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-28, 19:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To trochê jak w samochodzie ... Jak dr¿y kierownica to :albo opona, albo felga, albo ³o¿ysko, albo przegub, albo pó³o¶, albo tarcza ! kilka mo¿liwych wad elementów i przyczyn .... JEDNA LOKALIZACJA PROBLEMU !

[ Dodano: 2009-05-28, 20:11 ]
Nooo ! W kabinie w której lampy montowane s± w skosach sufitu zmniejsza siê powierzchnia nadmuchu ... i to tak nie fortunnie ¿e mg³a lakiernicza przy ¶cianach nie jest spychana do do³u przez nap³ywaj±ce powietrze bo nadmuch nie siêga do krawêdzi ³±czenia sufit ¶ciana. Jak siê maluje elementy i o tym nie wie a stoj± one blisko ¶cian to czêsto jest du¿o wiêcej syfu ni¿ na samochodzie czy elementach które stoj± na ¶rodku. Te syfki to lakier który siê uniós³ do góry trochê podsech³ i osiad³ w pow³oce.
Nie bardzo jest na to rada !

No mo¿e tak mniej profesjonalnie ... dbaj o to aby py³och³on na foli ochronnej ¶ciany by³ aktywny tj ¿eby siê klei³ ... i jak mo¿esz unikaj ustawiania elementów przy ¶cianach. Jak nie masz wyj¶cia uchwyty stojaków na max do góry.... im wy¿ej tym lepiej
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-28, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
przy samych ¶cianach mam blachy z ma³ymi otworami ,aby te¿ wyci±ga³o w tych miejscach.i to fakt ¿e przed zmian± zabezpieczenia paneli ,jak ju¿ folia sucha ,jest wiêcej wtr±ceñ w lakierze. pe³ny sufit zapobiega temu zjawisku, ale w³osi dali te blachy aby wiêksza masa powietrza pada³a na ¶rodek kabiny ,tam gdzie siê najwiêcej lakieruje,gdzie stoi centralnie auto.hmm :roll:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-28, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
NIech to kto¶ zamknie....ten temat PROJEKTER ty nie porównuj ASO do innych dziupli. ASO liczy 900z³/element a dziupla 300. O czym ty w ogóle mówisz? Ty nadal ¿yjesz w swiecie milionów a MY forumowicze ¿yjemy w swiecie stówek/tysiêcy. Swoja proz± nas nie przekonasz bo NIKT z NAS forumowiszów nie we¼mie kreski na 3 i pól bañki. Bo ¿aden bank nie da nawet jak zrobisz plan na 40 lat
Takze poraz kolejny prosze - Jako lakiernik od 16 lat....zacznij z nami rozmawiac, a nie chwaliæ siê...oferowaæ..itd. Zacznij gadaæ gosciu. kapiszi ? :) Mam gdzie¶ Twoje komory, kaabiny smiechu..inwestycje..stanowiska...miszczu......kogo na to staæ stad z tego forum? NIKOGO. wiêc sprowadzam Ciê na ziemie. Jesli sie nie przystoszujesz to ludzie zaczna Cie olewaæ alebo napieprzac na Ciebie.

@BAQ no mia³em dobry dzieñ to sie ³adnie wys³owi³em :D
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-28, 22:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
mebArth napisa³/a:
NIech to kto¶ zamknie....ten temat PROJEKTER ty nie porównuj ASO do innych dziupli. ASO liczy 900z³/element a dziupla 300. O czym ty w ogóle mówisz? Ty nadal ¿yjesz w swiecie milionów a MY forumowicze ¿yjemy w swiecie stówek/tysiêcy. Swoja proz± nas nie przekonasz bo NIKT z NAS forumowiszów nie we¼mie kreski na 3 i pól bañki. Bo ¿aden bank nie da nawet jak zrobisz plan na 40 lat
Takze poraz kolejny prosze - Jako lakiernik od 16 lat....zacznij z nami rozmawiac, a nie chwaliæ siê...oferowaæ..itd. Zacznij gadaæ gosciu. kapiszi ? :) Mam gdzie¶ Twoje komory, kaabiny smiechu..inwestycje..stanowiska...miszczu......kogo na to staæ stad z tego forum? NIKOGO. wiêc sprowadzam Ciê na ziemie. Jesli sie nie przystoszujesz to ludzie zaczna Cie olewaæ alebo napieprzac na Ciebie.

@BAQ no mia³em dobry dzieñ to sie ³adnie wys³owi³em :D

@Mebarth-Jezeli mowimy tu o zamykaniu tematow-to bardziej bylbym sklonny zrobic to z popularnym swego czasu na Forum tematem pt."Projekt Infinity"Jezeli nie interesuje Cie zdanie kol.Projektera to po prostu nie czytaj.Co do kredytow bankowych-racja, ale pewnie sa tacy , ktorzy z biegiem czasu beda doposarzac warsztat za pieniadze,ktore na nim zarobili.A co do "kaabiny smiechu"-nie oceniaj ludzi wlasna miara,bo na forum sa osoby ktore maja wlasne kabiny, nie brakuje tez takich osob ktore w przyszlosci zamierzaja je kupic.Najwyzszy czas samemu zejsc na ziemie,a biorac pod uwage przepisy unijne tego czasu masz bardzo malo.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime