Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 07:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mebArth napisa³/a:
NIech to kto¶ zamknie....ten temat PROJEKTER ty nie porównuj ASO do innych dziupli. ASO liczy 900z³/element a dziupla 300. O czym ty w ogóle mówisz? Ty nadal ¿yjesz w swiecie milionów a MY forumowicze ¿yjemy w swiecie stówek/tysiêcy. Swoja proz± nas nie przekonasz bo NIKT z NAS forumowiszów nie we¼mie kreski na 3 i pól bañki. Bo ¿aden bank nie da nawet jak zrobisz plan na 40 lat
Takze poraz kolejny prosze - Jako lakiernik od 16 lat....zacznij z nami rozmawiac, a nie chwaliæ siê...oferowaæ..itd. Zacznij gadaæ gosciu. kapiszi ? :) Mam gdzie¶ Twoje komory, kaabiny smiechu..inwestycje..stanowiska...miszczu......kogo na to staæ stad z tego forum? NIKOGO. wiêc sprowadzam Ciê na ziemie. Jesli sie nie przystoszujesz to ludzie zaczna Cie olewaæ alebo napieprzac na Ciebie.


meBart ! Tak nawi±za³e¶ do tematu, ¿e a¿ musia³em szukaæ na forum do czego ty pijesz !
i zalaz³emn moj± STAR¡ odpowiedz do CIEBIE !

Wiêæ pos³uchaj ! Na tym forum innych forach dyskusyjnych i ... na ca³ym rynku bran¿y motoryzacyjnej ludzie dziel± siê na dwie grupy. 1. Posiadaj±cych pofalowany mózg z wysi³kiem trudem ciê¿k± prac± darz±cych do czego¶ ... LATAMI !!!! i im zawsze warto pomagaæ z nimi trzeba nawet zawieraæ przyaj¼nie , oraz na grupê 2 jednozwojowców mózgowych prezentuj±cych roszczeniow± postawê i ogólne pretensje do innych o w³asne ¶lamazarstwo lenistwo i (to moje ulubione sformowanie) dyletanctwo.

Zacznij wrzucaæ jak to okre¶li³e¶ TY ! LENIU ¦LAMAZARO I NIEUDACZNIKU ! Zblamuj siê do koñca bo na razie to twoje notowania przypikowa³y w dó³. Id¼ na emeryturê jak nie chcesz siê rozwijaæ i zrób na rynku miejsce kolegom po fachu !
Wkurzy³ Ciê mój post bo my¶la³e¶ ¿e ja nie wiem gdzie jest Kraków ? i ¿e nie wiem jak wygl±da lokalny przekrój rynku ... mam tam kilku partnerów z przed kilku lat i b³yskawicznie mogê sprawdziæ czy jest jaki¶ regionalny kryzys czy nie ? a swoj± drog± .... w Polsce o was Krakusach mówi siê "centu¶" nie wiedzia³em co to znaczy dopóki sam nie zacz±³em tam dzia³aæ - Ja was wolê nazywaæ "Polsk± Szkocj±". B³y¶nij inteligencj± i zapytaj o co¶ m±drze na PW jak inni to robi± ! Nie stracisz na forum opinii TWARDZIELA A CZEGO¦ SIÊ DOWIESZ !

Pa ! Szkocie.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 07:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER napisa³/a:
Lobu¶ ! co tak oszczêdnie ? ... napisz : POPIS MO¯LIWO¦CI, ELOKWENCJI ZDECYDOWANIA, SPOSTRZEGAWCZO¦CI, DO¦WIADCZENIA I Z£O¦CI !!!
... ale przyjmujê propozycjê rozejmu od DrCruel ... bo spory o kompetencje na tym forum do niczego nie doprowadz± i nikomu nie pomog± w problemach !


Oszczêdnie... bo jeste¶ w sobie tak zakochany, ¿e nic do ciebie nie dociera...
ale widzê ¿e sie op³aci³o... wreszcie jakie¶ informacje zamiast wy³adowywania emocji...

Cytat:
Jedna jedyna pro¶ba LOBU¦ ! PROSZÊ NIE PROWOKUJ MNIE ! bo ja te¿ mam granice wytrzyma³o¶ci i czasami gorszy dzieñ !


Po pierwsze wolno¶æ s³owa pozwala mi na wyra¿enie swojego odmiennego zdania i na swobodn± polemikê, a po drugie twoje granice wytrzyma³o¶ci i z³e dni nie usprawiedliwiaj± twojego sposobu prowadzenia konwersacji. Jeste¶ doros³ym cz³owiekiem , wiêc powiniene¶ panowaæ nad sob±, zw³aszcza ¿e forum pozwala na przemy¶lenie tego co chce siê napisaæ... Nazywanie mnie w jakikolwiek sposób ¶wiadczy o tobie, nie o mnie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 07:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Panowaæ nad sob± powiadasz ?

Zajrzyj na chwilê do FILMÓW INSTRUKTA¯OWYCH - Moderatorku ! tam to dopiero jest opanowanie i luz ..... i dobry dzieñ !

Poza tym Lobu¶ ! WORLD ROOM !!! ( to ¿art z wyborów miss ) ROZEJM, ROZEJM NIE ZAPOMINAJ...... R O Z E J M ! albo wolno¶æ s³owa i dalej siê zapominaj !!!

Pa ty ! niu niu niu ¶liczny Haski !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 08:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER napisa³/a:
Pa ty ! niu niu niu ¶liczny Haski !

To by³ cios poni¿ej pasa... ^^

nie zapomnia³em siê, a wolno¶æ s³owa to nie przyzwolenie na obelgi itp. , tylko swoboda posiadania i wyra¿ania w³asnych pogl±dów... niech bêdzie rozejm.
a filmy widzia³em, ale ja nie moderujê dzia³u lakiernictwo.... :fiu:

[ Dodano: 2009-05-29, 09:40 ]
A powiedz mi tak± rzecz, jaki trzeba mieæ minimalny wk³ad w³asny? Powiedzmy ¿e mam uzbrojon± dzia³kê budowlan±na której ro¶nie sobie trawka. Nie zak³adam super interesu, który ma milionowe obroty, tylko ma³± rodzinn± firmê, która pozwala na utrzymanie domu, rodziny itd... Planujê powiedzmy 2 stanowiska mechanika i blacharka, plus pomieszczenie na przygotówkê i kabina oczywi¶cie ... ca³o¶æ przygotowana na samochody osobowe do 3,5T...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 08:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Najpierw Loboloco ! twój Haski jest bardzo ³adny ( my¶lê ¿e to Haski bo tak trochê wygl±da ) to m±dry i silny pies !

W temacie ... najlepiej by³oby to omówiæ na jakim¶ rysunku ... przemo1972 przes³a³ mi instrukcjê jak to wkleiæ, ale chyba za ciê¿kie bo siê wylogowuje strona po dodaniu za³±cznika - Mo¿e wy¶lê jako¶ e-mail do ciebie z rysunkiem a ty to wkleisz i wtedy bêdzie ³atwiej pogadaæ ! Na razie tylko ma³a lakiernia z blacharni± OK ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 09:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
ok, mój adres wys³a³em ci na PW...

Na avatarze jest wilk... Lobo - wilk (hiszp.)...

A oto projekt:

ECONOMI-2-mniej.gif
Plik ¶ci±gniêto 3161 raz(y) 462.37 KB

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 09:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale i tak ¶liczny ten piesek ! Rysunek jest ju¿ u u Ciebie ! Dawaj niech siê ch³opaki pastwi± !

[ Dodano: 2009-05-29, 10:57 ]
Dziêki Lobo za pomoc ! Znasz siê na tych kompach ! Szacunek !

[ Dodano: 2009-05-29, 11:12 ]
Kilka s³ów wprowadzenia :

Opis tego uk³adu jest gdzie¶ na forum. To o tym pisa³em z ....yyy ! chyba z przemo1972.

To wariant inwestycyjny ECONOMI. Jest kilka ró¿nych ustawieñ i wymiarów budynku w tym wariancie. Wszystkie maj± wspólny ³±cznik - zbli¿onych kosztów budowy i wyposa¿enia. Podobne zdolno¶ci przerobowe i ilo¶æ zatrudnionych, osób oraz standard urz±dzeñ wyposa¿enia ! Wy¿sze standardy i wiêksze obiekty to po kolei standard :

CLASSIC ( szcególnie ceniony w firmach rodzinnych )
STANDARD - przerobiony dla ma³ych dealerów na HI STANDARD po wymianie w tej koncepcji urzadzeñ na renomowane i drogie.
TOP CLASSA - najwiêksze obiekty blacharsko lakiernicze ok 800 - 1000 m2 powierzchni.
S± wiêksze ale mim zdaniem zdolno¶æ przerobowa 7 napraw dziennie na jednej zmianie to granica rozs±dku ekonomicznego bo przy dwóch zmianach to 12 - 14 napraw a to miesiêcznie to ok 250 - 300 napraw miesiêcznie. No a tyle to chyba nikt w Polsce nie robi ?!!! wiêc max mim zdaniem to 1000 m2 warsztatu !

i wynik minimum 200 m2 - maxuimum 1000 m2 !
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 10:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zkoncentrujmy siê na rozwi±zaniu Economi... powiedzmy ¿e posiadam (mam akt w³asno¶ci i wpis do ksi±g) dzia³kê , na której zmie¶ci siê budynek z projektu (czy raczej hala) i ma³y parking na zewn±trz...

Jaki muszê mieæ wk³ad w³asny? czy dotacje np. z urzêdu pracy mog±byæ przedstawione we wnioskach o dotacje z UE jako wk³ad w³asny? W jaki sposób udokumentowuje siê przewidywane przeroby przy sk³adaniu wniosków, o ile takie dokumenty s±wymagane...?

Jakie s± koszta poszczególnych stref w warsztacie, znaj±c ich przybli¿on± cenê mo¿na t± warto¶æ mno¿yæ przy szacowaniu warto¶ci wiêkszego warsztatu jak s±dzê ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 10:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
WOW LOBO ! .... ale mnie przygniot³e¶ pytaniami !

Taka czytelna i wnikliwa odpowiedz na to to mi zajmie z tydzieñ i Braknie stron na forum ! Daj mi chwilê niech pomy¶lê jak to zredukowaæ do jaki¶ zagadnieñ czy pod informacji ¿eby ka¿dy móg³ pó¼niej dr±¿yæ ju¿ to co go bardziej interesuje i nie musia³ czytaæ wszystkiego !

Pozwól ¿e bêdê po kolei omawia³ ka¿de zagadnienie a ty jak mogê prosiæ pó¼niej zrobisz porz±dek i pouk³adasz to w jaki¶ wyczerpuj±cy jeden uk³ad ( bo na pewno bêd± pytania z³o¶liwo¶ci i ba³agan w opisie )

Wiêc mamy takie zagadnienia :

1. TEREN POD INWESTYCJE !
Czy siê da postawiæ lakierniê ?, Jakie formalno¶ci po kolei ?, Wymagane media i ich
warto¶ci nominalne ? Przepisy ? Teren zewnêtrzny - wymogi ?

2. KOSZT INWESTYCJI I KREDYTOWANIE
Kosztorys ?, Wk³ad w³asny ?, Kredyt warunki i co on obejmie a czego nie ? Leasing i
co on obejmie, a czego nie - Warunki ? Dotacje unijne a. z UP b. z Programów
Regionalnych warunki i zasady ich przyznawania ?, i chyba zarys BIZNES PLANU
inwestycji ?

3. KOSZTY WYPOSA¯ENIA STANOWISKA
Ile co kosztuje w kwestii wyposa¿enia i ewentualnie budowy pod to wyposa¿enie np
fosy pod kabin± czy zag³êbienia pod ramê czy p³yty pod podno¶nik ?
Czy koszty wyposa¿enia i budowy rosn± proporcjonalnie do wielko¶ci obiektu ?

Lobo ? ... a nie mo¿esz do mnie zadzwoniæ ... to zajmie z miesi±c ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 11:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER, nie chodzi o super dok³adny wyk³ad, ale o zarys. Wiem, ¿e temat jest bardzo obszerny i nie bêdzie ³atwo ale dobrze by by³o czê¶ciowo opisaæ wiêcej zagadnieñ ni¿ superdok³±dnie kilka...

Pisz ile pamiêtasz, je¿eli kto¶ bêdzie siê decydowa³ na inwestowanie to skontaktuje siê z tob± osobi¶cie i dalej bêdziecie dr±¿yæ temat... Mi chodzi o stworzenie takiego szkicu, który bêdzie mówi³ co musimy mieæ, a co musimy zdobyæ i gdzie lub +/- za ile... a szczegó³y typu normy i dok³adne wypisy niezbêdnych dokumenów w danych instytucjach to powinny byæ na urzêdowych stronach internetowych... ale najpierw trzeba wiedzieæ do kogo i po co uderzyæ i z czym oczywi¶cie...
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 11:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No dobra !

TEREN POD INWESTYCJE !

1. Trzeba siê pofatygowaæ z nr dzia³ki do Urzêdu ( Gminy, Miasta ) i wyci±gn±æ WYPIS Z PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO. W wypisie bêdzie okre¶lone przeznaczenie terenu i zarys tego co mo¿na tam zrobiæ a co jest zabronione ! To króciutki opis wiêc trzeba go czytaæ miedzy zdaniami np. Wy³±cznie pod us³ugi nie uci±¿liwe .... to zgodna na ma³y warsztat, a nie zakaz ! trzeba wykazaæ tylko brak uci±¿liwo¶ci !

2. Gorzej jak nie ma PLANU dla miasta lub Gminy ... wtedy wyst±pienie o WZiZT Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu ! jak wys±piæ o wydanie tego dokumnetu nie ch pytaj± zainteresowani!

3. Decyzja ¶rodowiskowa z WIO¦ - absolutna konieczno¶æ podstawa do rozpoczêcia prac nad lakierni± lub .... klapy i koñca planów !

4. Dalej to ju¿ trzeba mieæ projekt technologiczny ( nie wiem jak siê wkleja gigantyczne banery reklamowe ale to tu powinny migaæ PROJEKTER GROUP - PROJEKTER GROUP, PROJEKTER GROUP !!! ) Z projektu technologii wynika wiele koniecznych danych zwanych bilansami technologicznymi instalacji medialnych ... ile wody, pr±du, ciep³a, czy bêdzie lina telefoniczna itd. Na tej podstawie wystêpuje siê do gestorów sieci czy dla tej dzia³ki i planowanej inwestycji dostarczon± takie media i w ilo¶ci jak± chcemy dostaæ.

5. Jak s± ju¿ wszystkie dokumenty i odpowiedzi to mo¿na zacz±æ opracowywaæ projekt budowlany obiektu tj Projekt zgodny z przepisami Prawa Budowlanego, ale tak prosty ¿e wielu elementów w nim nie bêdzie. taki szczegó³owy to Projekt budowalny - wykonawczy i nie zawsze jest on potrzebny !
Wa¿ne bo jak kto¶ zada pytanie ile kosztuje projekt tego warsztatu powy¿ej to odpowiem ¿e 50 000 z³ i nie sk³amiê , albo ¿e 100 ty¶ z³ i te¿ nie sk³amiê ... a jak kto¶ wie co robi i powie Sam pozbieram wszystkie dokumenty przed projektowe to wtedy mo¿e uda siê go zrobiæ za 30 000 z³ . Oczywi¶cie zadaniem biura projektów jest zebraæ do kupy wszystkie bran¿e uzgodniæ, skoordynowaæ i wyst±piæ o pozwolenie na budowê ... a gdy zostanie wydane to dopiero projekt jest kompletny ! Sama technologia to koszt od 3 ty¶ do 20 ty¶ ! ... ale przy adaptacji obiektu projekt technologiczny wykonawczy jest ju¿ koñcow± dokumentacj± z wszystkimi ¶wistkami z urzêdu ... dlatego taki rozstrza³ ceny !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 12:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER napisa³/a:
Z projektu technologii wynika wiele koniecznych danych zwanych bilansami technologicznymi instalacji medialnych ... ile wody, pr±du, ciep³a, czy bêdzie lina telefoniczna itd. Na tej podstawie wystêpuje siê do gestorów sieci czy dla tej dzia³ki i planowanej inwestycji dostarczon± takie media i w ilo¶ci jak± chcemy dostaæ.


Móg³by¶ podaæ przyk³adowy przerób i odpowiadaj±ce mu przyk³adowe zapotrzebowanie na media? Chodzi o przerób rozs±dny tj. pozwalaj±cy na racjonalne sp³acanie inwestycji (w jakim¶ po¶cie wspomina³e¶ o dobowych przerobach, wiêc rozumiem ¿e s± tabele okre¶laj±ce takie dane) oczywi¶cie trzymaj±c siê planu ECONOMI.

Czy projekt technologiczny jest wymagany przez instytucje dotuj±ce lub urzêdy? Czy jest to raczej wymóg "prywatny" , by wszystko by³o odpowiednio zgrane i by decyzje o odpowiednich przy³aczach mediów by³y podejmowane ¶wiadomie?

PROJEKTER napisa³/a:
Wa¿ne bo jak kto¶ zada pytanie ile kosztuje projekt tego warsztatu powy¿ej to odpowiem ¿e 50 000 z³ i nie sk³amiê


Rozumiem , ¿e je¿eli powierzymy zadanie zwi±zane z projektem biurze projektowemu to nie interesuje nas ¿adne zdobywanie dokumentacji... tylko sprawdzamy w kalendarzu kiedy zamkniêcie robót?
Czy mo¿na kupiæ gotowy projekt (nie wykonawczy) i samemu wyst±piæ o pozwolenie i zleciæ pracê firmie budowlanej?
  
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-29, 12:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
To chyba dobry temat do zadania tego pytania-Projekter, co sadzisz-Vat czy Ryczalt?
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-29, 12:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
przemo1972 napisa³/a:
To chyba dobry temat do zadania tego pytania-Projekter, co sadzisz-Vat czy Ryczalt?
poczekaj a¿ PROJEKTER, wyjdzie chocia¿ z do³ka. jeszcze nawet nie ma ³aw ^^ ^^ ^^przy takiej inwestycji na ryczaucie,chocia¿ vat -owcem mo¿na byæ.
  
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 12:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Przemo1972 ! Wiesz to ustaw skarbowa ! Nie orientujê siê do koñca .... ale ale co¶ pamiêtam ¿e od 1996 roku us³ugi blacharski i lakiernicze a od 1999 tak¿e mechaniczne nie mog± byæ rozliczane rycza³tem. taki us³ugodawca ma do wyboru albo zasady ogólne ( Ksi±¿ka ) albo pe³n± ksiêgowo¶æ jak dla podmiotów prawa handlowego !

Najwy¿ej niech kto¶ to sprawdzi w necie i uzupe³ni lub sprostuje !

Co do vat - No jak jest inwestycja to jest na koñcu i zwrot vat.... wiêc na pewno Vat !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 12:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tak wogóle to chyba jest to pytanie do ksiêgowych.... a chyba chodzi o rycza³t czy KPiR...

Tu jest conieco:
http://biuro-tax.pl/ryczalt_vs_kpir.html
http://www.twoja-firma.pl...zy-ryczalt.html

Pozatym chcia³bym zeby projekter dokoñczy³ temat mini zak³adu lakierniczego...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dobre BAQO ! NAPRAWDÊ DOBRE !!!!

[ Dodano: 2009-05-29, 13:32 ]
LOBO ! TAK OD KOÑCA ! Raczej nie ma gotowców ... s± oczywi¶ci gotowe koncepcje zagospodarowania przestrzeni warsztatu jaki¶ fajny uk³ad obiektu czy lakierni ale ca³y projekt jako gotowiec .... proszê tylko bez z³o¶liwo¶ci !!! to tylko jak skoñczymy pracê projektowe nad przeno¶nym warsztatem ten Niemiecki NUSSBAUN Cars satellite to 3 melony, staramy siê rozpoznaæ jak bardzo da siê obni¿yæ koszty jakby wiêkszo¶æ elementów by³a krajowa ... na razie cena idzie w dó³ jak cholera ... i jeszcze siê powa¿nie do tego nie dobra³em tylko zebra³em oferty na ro¿ne gotowe elementy. Musicie mi daæ z pó³ roku a bêdzie gotowiec i wszystko jak na tacy wy³±cznie po zapytaniu ofertowym .... ale na razie

Nie ma gotowców ... Choæ teraz mi tak przysz³o do g³owy, ¿e jak siê parê osób na forum spotka oko w oko wychla piwko to mo¿e uda siê zrobiæ jedn± dokumentacjê dla kilku kilkunastu identycznych blacharni i lakierni ... no to by by³o du¿o du¿o taniej i budowa te¿ ! no ale to tylko dygresja ... wracamy do tematu :

[ Dodano: 2009-05-29, 13:40 ]
Projekt technologiczny nie jest wymagany nawet w projekcie budowlanym stanowi on wy³±cznie ochronê interesów inwestora i dok³adniejsza dokumentacja tym mniej pieniêdzy wydanych na kosztowne zmiany i poprawki na budowie. Biura projektowe takie ogólne nie zajmuj± siê tematem u¿ytkowym budynku od tego maj± technologów np wyobra¿acie sobie projekt masarni albo klejarni butów ... ja te¿ nie i biuro projektów te¿ nie ! St±d technolodzy z ró¿nych dziedzin .... takie m±drusie PROJEKTERKI co wszystko wiedz± i musz± znaæ odpowiedz na ka¿de pytanie dotycz±ce takiej masarni czy ..... lakierni ! Z formalnej strony technologia wymagana jest wy³±cznie przy uzgodnieniach projektowych BHP SANEPID i ppo¿ bo spec. musi sprawdziæ zgodno¶æ rozwi±zañ projektowych z za³o¿eniami technologicznymi !

[ Dodano: 2009-05-29, 13:44 ]
Gdy jest zawierana umowa na projekt i uzyskanie pozwolenie na budowê to inwestor musi tylko mieæ .... pieni±dze na zap³acenie zaliczek i FV na koniec ! Resztê robi biuro Projektów w uzgodnionym terminie ! ... No tj staram siê jak mogê ale czasami urzêdy np Warszawa Poznañ i najgorsze - Katowice nie u³atwiaj± dotrzymywania terminów !

[ Dodano: 2009-05-29, 13:53 ]
Przeroby ! Co do ekonomicznego aspektu ile trzeba przerobiæ ¿eby obs³ugiwaæ zobowi±zania inwestycyjne i koszty no to temat rzeka i masa obliczeñ na takim trochê akademickim poziomie ! na ch³opski rozum wiecie o co chodzi musi byæ do¶æ wp³ywów ¿eby pokryæ koszty i kredyty i .... zgrzewkê piwa po 17.00

Mam gdzie¶ opracowanie analityczne dla SKODY w Bia³ejpodlaskiej fajne bo pokaza³o nawet jakie bêd± generowane straty inwestycji w pierwszych 6 mc dzia³alno¶ci i le kasy trzeba zabezpieczyæ ju¿ po skoñczeniu inwestycji ¿eby nie splajtowaæ. Pod wzglêdem ekonomicznym mam jakie¶ opracowania ... jak kto¶ Bardzo bardzo bardzo zainteresowany no to pytajcie !

Co do technicznej czê¶ci to trochê ³atwiejsze. Bierzemy DTR urz±dzeñ które siê znalaz³o na wcze¶niej przygotowanej li¶cie naszego wyposa¿enia i w tabelce wpisujemy po kolei ile wody potrzebuje to a ile tamto a ile pr±du ... taki karcher i woda i pr±d !
jak dodamy mamy bilans np 65 KW ... teraz tzw. wspó³czynnik jednoczesnego u¿ycia ... niestety dla lakierni do¶æ du¿y a dla blacharni ju¿ nie ! i wychodzi np 36,8 KW wiêc wystêpujemy o 40 - 45 KW bo za moc przy³±czeniow± jest sta³a op³ata wiêc ostro¿nie !

[ Dodano: 2009-05-29, 13:56 ]
I to chyba wszystkie odpowiedzi !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 12:58   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PROJEKTER napisa³/a:
s± oczywi¶ci gotowe koncepcje zagospodarowania przestrzeni warsztatu jaki¶ fajny uk³ad obiektu czy lakierni


czy znasz miejscê gdzie mo¿na je kupiæ, obej¿eæ?

[ Dodano: 2009-05-29, 14:02 ]
PROJEKTER napisa³/a:
2. KOSZT INWESTYCJI I KREDYTOWANIE
Kosztorys ?, Wk³ad w³asny ?, Kredyt warunki i co on obejmie a czego nie ? Leasing i
co on obejmie, a czego nie - Warunki ? Dotacje unijne a. z UP b. z Programów
Regionalnych warunki i zasady ich przyznawania ?, i chyba zarys BIZNES PLANU
inwestycji ?


teraz pora na kombinowanie funduszy... dalej zak³adamy plan ECONOMI.... i w³asna dzia³ka.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Trochê jest na stronach producentów kabin. Ja mam ich z 300 samych projektów z fabryki USI ITALIA to jest setka i wiêkszo¶æ w A4. Mam kilkana¶cie pomys³ów z SAICO co¶ z PPG i Sikkensa, To ¿adna tajemnica i koncepcja to czasami jest w ramach oferty na projekt - gratis. To mechanika ale bardzo dok³adna koncepcja gratis :

http://www.nussbaum-lifts...04apr2008-1.pdf

[ Dodano: 2009-05-29, 14:10 ]
Wiêkszo¶æ lakierni i blacharni opiera siê o piêæ uk³adów przestrzennych. Reszta to ju¿ wariacje na temat wielko¶ci projektowanego obiektu. Gorzej jak jest adaptacja , wtedy trzeba ruszyæ g³ow± ¿eby wszystko gra³o a i tak utrudnieñ i niedogodno¶ci jest co niemiara !

[ Dodano: 2009-05-29, 14:16 ]
W wariancie ECONOMI i CLASIC pojawiaj± siê prawie wszystkie z tych piêciu uk³adów.
... no mo¿e z cztery bo ECONOMI to malutki warsztaciki i trudno ustawne ... ale w Classic jest ok 300 - 400 m2 warsztatu i ju¿ mo¿na zagospodarowaæ przestrzeñ na kilka sposobów. Od razu mówiê ¿e nie ma jednego cacy uk³adu. Ka¿dy inwestor ma swoje preferencje i przyzwyczajenia i wybiera ten który mu najlepiej pasuje.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 13:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
A te uk³ady to : mechanika, blacharka, przygotówka, kabina, i... pomieszczenia techniczne?

W planie który da³em w za³±czniku rozumiem ¿e s± minimalne odleg³o¶ci miêdzy stanowiskami zapewniaj±ce w miarê swobodne poruszanie sie. Potem tylko mno¿ymy stanowiska wedle zapotrzebowania....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 13:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Kapita³ startowy to tak z 50 000 - 100 000. Etap projektu, uzbrojenia terenu, prac ziemnych to raczej z w³asnych ¶rodków. Kwoty Startowe do leasingu ok 10 -20 % warto¶ci urz±dzeñ te¿ z w³asnych ¶rodków. Bezpo¶rednie kredyty to hipoteka na inwestycji lub kredyt inwestycyjny ale to nadal kredyt komercyjny tylko inaczej rozliczany ! Leasing to jasna sprawa ... ale pamiêtajcie ¿e hale stalowe przykrêcane do pod³o¿a te¿ mo¿na Leasigowaæ.
Kredyty specjalne to Regionalne Agencje Rozwoju tu procedura jak we wniosku o dofinansowanie ale w efekcie nisko oprocentowany kredyt z mo¿liwo¶ci± umorzenia !
BO¦ - ale tu to wiêksze inwestycje w lakierni ! Te¿ korzystnie


Dotacje - w zasadzie trzy dostêpne ¼ród³a ¦rodki z Programów Regionalnych, /Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - polecam tym co w ma³ych gminach wiejskich ... prosty wniosek ³atwo dostaæ ³atwo rozliczyæ i daj± na ma³e obiekty warsztatowe. Gdzie ! £owicz na pewno ! Piotrków Trybunalski, Okolice Czêstochowy i okolice Olsztyna ! to uruchamiane nie d³ugo obiekty z udzia³em takich pieniêdzy !

Wniosek RPR - to z³o¿ony problem ale chyba sobie nikt nie wyobra¿a ¿e dostanie pieni±dze jak napisze podanie ! Jak siê chce 200 000 dotacji to trzeba siê napociæ !
Zasady - wniosek oceniany jest na dwóch etapach. spece od pisania wniosków mog± najwy¿ej zagwarantowaæ akceptacjê na etapie FORMALNYM tj brak b³êdów prawnych we wniosku. Jak kto¶ do was przyjdzie i powie ZA£ATWIAM DOTACJE 100% GWARANCJI kop w ty³ek i poszczuæ psami ! NIE MA TAKIEJ MO¯LIWO¦CI to z³o¿ona wielopoziomowa procedura i Urzêdnicy dbaj± o ka¿dy drobiazg ¿eby unikaæ machlojek. Nie wa¿ne kto kogo zna i gdzie pracowa³ ... tego siê nie da za³atwiæ uk³adzikiem ... polecam Szkolenie p³atne tylko wy¿ywienie i kwaterunek w firmach które s± w necie.
Tam mo¿ecie pytaæ o konkret i trenerzy wam pomog± .. a poza tym bêdziecie znali procedurê odwo³awcz± jak nie przejdzie i negocjacyjn± jak wniosek przejdzie !

[ Dodano: 2009-05-29, 14:46 ]
Dotacja to zwrot poniesionych nak³adów inwestycyjnych ! Trzeba na chwilê tak do 3 mc mieæ pieni±dze na ca³o¶æ inwestycji. Dopiero ja z³o¿ycie FV i potwierdzenie jej p³atno¶ci uruchamiana jest procedur zwrotu kasy. Mo¿na rozliczaæ inwestycjê etapami ! Pod przygotowany i z³o¿ony wniosek banki chêtniej daj± kredyt bo i tak po³o¿± kasê na otrzymanych z urzêdu pieni±dzach !

Kasa z UP to w porównaniu z Urzêdem Marsza³kowski - ³atwizna - ale to 12 - 18 000 zale¿nie od Urzêdu. S± jednak ograniczenia sprawdzajcie w punkcie info urzêdu bo ka¿dy naczelnik ma w³asn± filozofiê udzielania pomocy i kierunków likwidacji bezrobocia w regionie. tryska pomys³ami walcz±c o 1awans w Resorcie i w efekcie co Kraj to Obyczaj ! najlepiej na miejscu przy okienku !

[ Dodano: 2009-05-29, 14:54 ]
Te gotowce projektowe to raczej same lakiernie ! Niektóre z nich obejmuj± blacharnie. S± gotowce dla samej mechaniki i SKP.
Wszystko razem zw³aszcza ma³e to rzadko¶æ. Minimalne wymogi dla stanowiska w otwartej hali bez ¶cian dzia³owych to 6 x 4 rama to 7 x 7. Mo¿na trochê zagêszczaæ a trochê rozszerzaæ ... co kto lubi ! Przepisy reguluj± szer. przej¶cia odleg³o¶ci pomiêdzy kolumnami podno¶ników, odleg³o¶æ do WC. Nic co by znacz±co ogranicza³o kszta³t lakierni czy blacharni !
Czê¶æ techniczna i biurowa obiektu to ju¿ absolutna swoboda ustawieñ ! Elewacja to popis wiedzy i wyobra¼ni architekta ¶rodek to projektant wnêtrz. Ta cze¶æ mo¿e byæ z piwnic± i z piêtrem - swoboda decyzji !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-29, 14:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Co do wniosków RPR to tutaj jest te¿ trochê informacji:
http://www.acquis.pl/
Kiedy¶ siês tara³em o kasê z unii i bylem u prawnika op³±canego ze ¶rodków unijnych, który za darmo jest w stanie pomóc w pozystkiwaniu pieniêdzy z unii, w ka¿dym wiêkszym mie¶cie prawdopodobnie jest taka jednostka.
O ile dobrze pamiêtam wygl±da³o to wtedy w nastêpuj±cy sposób, mojego wk³±du 20% resztê dostajê jako kredyt z banku, a je¿eli moje dzia³ania zakwalifikuj± mnie do dotacji, unia sp³±ca moje zobowi±zania wobec banku. (mam nadziejê, ¿e nie namiesza³em , to by³o dosyæ dawno)...

PROJEKTER napisa³/a:
Kapita³ startowy to tak z 50 000 - 100 000.


to jest na projekt , przygotowanie terenu i uzbrojenie go jak rozumiem, plus wk³ad dla sprzêtu branego w leasing... czy to co wymieni³em zalicza siê w "inwestycjê" ? i jest doliczane do kwoty, o któr± bêdziemy staraæ siêz unii? tzn. ... je¿eli przyk³adowo przy dotacji muszê mieæ 20% wk³adu w³asnego... to znaczy ¿e biorê 500 000 dotacji a wk³ad w³asny wysoko¶ci 100 000 przeznaczam na przygotowanie projektu przygotowanie terenu i uzbrojenie go , plus wk³ad dla sprzêtu branego w leasing... ? czy czê¶æ tych 100 000 mogê pozyskaæ z innych ¼róde³ dofinansowania np UP ?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 14:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Z tym leasingiem w rozliczeniu dotacji jest najgorzej bo to pieni±dze za u¿ytkowanie sprzêtu a nie za sprzêt... ale pierwsza wp³at jest uznawana jako ¶rodki w³asne.

Zasady ka¿dego Programu Pomocowego i tzw Dzia³ania i podzia³ania okre¶laj± co jest tzw KOSZTEM KWALIFIKOWANYM a co nim nie jest. I TAK :

Jak kto¶ siê stara o dotacjê na inwestycjê o warto¶ci 200 000 z³ i ma informacjê "¿e unia to zwraca do 40 % " to liczy szybko i wychodzi ¿e to 80 000. A faktycznie kosztem kwalifikowanym jest tylko 90 000 z tych 200 a to oznacza ¿e dotacja jest na 36 000 z³ z czego cze¶æ to pieni±dze z unii a cze¶æ z budrzetu RP a jak z bud¿etu to vat niekwalifikowany i wtedy to tylko kwota netto !

Czasami programy pomocowe obejmuj± tylko cze¶æ inwestycji np na PRZYGOTOWANIE TERENU POD ZABUDOWÊ TECHNICZN¡ I INFRASTRUKTURÊ ZAPLECZA TRANSPORTU.

No ... to sruu wniosek na zniwelowanie terenu i przy³±cza techniczne pod stacjê naprawy ciê¿arówek i autobusów ... a ¿e lakierni± i blacharni± dotowan± ju¿ z innego programu ??? to co dwa albo dwadzie¶cia dwa wnioski na ró¿ne elementy tej samej inwestycji to standard i nie jest to zabronione ! Chyba ¿e jest ! ale wtedy to od razu umieszczone jest w opisie danego dzia³ania czy pod dzia³ania !

Projekt technologiczny i niektóre opracowania np Raport ¶rodowiskowy daj± siê .... przemyciæ we wniosku o dotacjê, ale projekt budowlany ju¿ nie !
Ci co potrafi± liczyæ i maj± jakie¶ pojêcie o ksiêgowo¶ci to szybko zobacz± jakie te kabiny s± drogie taka zwyk³a na alegro sama obudowa i dwie ¿arówki 200 000 ty¶ netto a rama bez si³owników i najazdów i osprzêtu ( wygl±daj±ca jak rama okienna ) nastêpne 200 000 no to wnisek jak nic na 400 ty¶ i niech urz±dliczy te kwalifikowane i niekwalifikowane pieni±dze ! ale ostro¿nie bez przegiêæ bo czeka was i tak nawet 5 lat kontroli rozliczeniowych ¶rodków pomocowych !

[ Dodano: 2009-05-31, 12:39 ]
DRUGI PROJEKT ( powinien byæ pierwszy ! ) bo jest mniejszy !


OPIS : System wentylacyjny mo¿e pracowaæ w recyrkulacji w trakcie prac przygotowawczych i w uk³adzie otwartym w trakcie lakierowania. Nadmuch i wyci±g realizowany przez jedn± turbinê zasilan± silnikiem od 5,0 KW do 7,5 KW mo¿liwo¶æ samdzielnego wykonaia kan³ów wentylacji nawiewowej i wyci±gowej oraz do³±czenia o¶wietlenia ( standard - przeciwpy³owy - poza stref± zagro¿enia wybuchem ). Mo¿liwo¶æ legalizacji lakierni prze WIO¦ i PSP z TAKIM SYSTEMEM WENTYLACYJNYM. dla sanepid i pip jeszcze potrzebna cze¶æ socjalna. Dla Nadzoru Budowlanego zmiana sposobu u¿ytkowania pomieszcenia na lakierniê Serce uk³adu wentylacyjnego to ekstraktor ( turbina wyci±gowa ) kabiny lakierniczej koszt od 4000 do 10 000 z³. WARIANT ECONOMI - POZWALA NA ROZPOCZÊCIE ma³ej dzia³alno¶ci.

Rozwój = ZAKUP u¿ywanej, lub nowej KABINY LAKIERNICZEJ i monta¿ obok pomieszczenia lub ... kolejne dobudowy modu³ów Dzisiejsza wada - jedno pomieszczenie do przygotowania i lakierowania po zakupie kabiny stanie siê ogromn± zalet± ... Pomieszczenie nie bêdzie wymaga³o ¿adnych zmiany i przeróbek stanowi±c profesjonaln± strefê przygotowawcz± lub pomocnicz± lakiernicz± dla kabiny
P³acisz za wyposa¿enie RAZ i w miarê mo¿liwo¶ci siê rozwijasz. Mo¿na pomy¶leæ o dobudowaniu ma³ego biura dla klientów !!! tak z 15 m - 20 m/kw i jakiego¶ WC.

Konstrukcja budynku nie ma znaczenia. Wymiary mo¿na modyfikowaæ do w³asnych potrzeb nie mniej jednak ni¿ 9 m d³ugo¶ci ( brak zaplecza ) i 4,5 szeroko¶ci.
Poni¿ej to ju¿ problem. POZDRAWIAM i czekam na m±dre pytania .

[ Dodano: 2009-05-31, 12:41 ]
UWAGA ! znacznie lepiej jest wykonaæ okratowane zag³êbienie w posadzce. wtedy nie potrzeba kana³u wyci±gowego z przodu stanowiska ! ale wychodzi trochê dro¿ej i s± prace budowlane !

MINI LAKIERNIA.gif
Plik ¶ci±gniêto 2488 raz(y) 52.94 KB

_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

JE£OP 2000
Wys³any: 2009-06-07, 08:56   
0
UP DOWN

Posty: 2
PROJEKTER napisa³/a:
I jak ju¿ skoñczysz porz±dki to w³±cz mo¿e kabinê bez pokryw i zobacz czy wentylator nie ma bicia !

Nawet jak by wentylator mial bicie to oko ludzkie nie jest w stanie tego wychwycic (no chyba ze najadl by sie kryptonitu ^^ ) przy takich obrotach, wystarczy minimalne bicie i juz byly by wielkie drgania, a jak bylo by to mozliwe zobaczyc to na starcie by juz sie on rozlecial w kawalki,juz lepiej jak by go reka zakrecil, dziwi mnie ze problem nierownomiernego osadzenia sie pylu omijasz szerokim lukiem, sprawdz gola dobrze k±ty lopatek
I gratulacje z urodzin synka PROJEKTOR :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-07, 10:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Witaj JE£OP 2000 ! Dziêkujê za gratulacje. Syn to syn .... jeszcze tylko muszê posadziæ jakiego¶ Dêba i bêdê spe³nionym Facetem :D

jedna mikro uwaga ( b³±d bardzo czêsty ) P R O J E K T E R !
druga mikro uwaga - Fajny Nick !!! ju¿ go gdzie¶ widzia³em w swoich postach.

ODP. Masz trochê racji ale, musisz to rozwin±æ ¿eby by³o zrozumia³e. Co oznacza WIELKIE DRGANIE ? drgnie albo jest i jest problem albo nie ma i wszystko gra !
Im wiêksze obroty tym drganie jest czêstsze i przechodzi w jednostajne ...
Na ³o¿ysko wentylatora jest poduszka gumowa która t³umi niewielkie drgania, a wentylator napêdzany jest przez ko³o pasowe ... !
I co ma sprawdziæ GOLA ? niby jak ? .... i jakby siê okaza³o ¿e te ³opatki s± pogiête w "ósemkê" to jak ma je ustawiæ ? .... jak s± spawane albo w najgorszym wypadku nitowane ! i jak ma w efekcie wywa¿yæ turbinê.

Przykro mi jest tak do ciebie zwracaæ JE£OPie 2000 ( podaj jak±¶ ksywkê ! ) ale twój post to taki wrzut za wêg³a niczego nie wnosz±cy i nie rozwi±zuj±cy problemu. Rozwiñ swoj± teoriê ( lub praktyczne spostrze¿enie ) to bêdzie mo¿na siê z tob± zgodziæ i potwierdziæ ze tak w³asnie jest .... lub wykazaæ ze nie masz racji !

a tak Kryptoninowy Supermenie nie bardzo jest to jak skomentowaæ !

pozdrawiam Robert !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 12:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
JE£OP 2000 napisa³/a:
...sprawdz gola dobrze k±ty lopatek...

katy nie maja tutaj nic do rzeczy.Turbiny wyczyszczone z pylu lakierniczego (bylo na lopatkach okolo 15-20 kilogramow) i problem wibrowania zniknal sam.
 

JE£OP 2000
Wys³any: 2009-06-07, 12:32   
0
UP DOWN

Posty: 2
PROJEKTER napisa³/a:
musisz to rozwin±æ ¿eby by³o zrozumia³e. Co oznacza WIELKIE DRGANIE ? drgnie albo jest i jest problem albo nie ma i wszystko gra

Tu chyba sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie, jezeli ktos lub Ty nie rozumiesz mojego posta to sprecyzuj dokladniej swoje pytania
PROJEKTER napisa³/a:
i jakby siê okaza³o ¿e te ³opatki s± pogiête w "ósemkê" to jak ma je ustawiæ ? .... jak s± spawane albo w najgorszym wypadku nitowane ! i jak ma w efekcie wywa¿yæ turbinê.

W skrajnym wypadku proponuje wymiane wentylatora jak bys nie wiedzial jak sobie z tym problemem poradzic
PROJEKTER napisa³/a:
Przykro mi jest tak do ciebie zwracaæ JE£OPie 2000 ( podaj jak±¶ ksywkê ! )

Ale ja naprawde sie nie gniewam ktos mnie tu zaprosil z innego forum i znikne szybciej jak Ty.
PROJEKTER napisa³/a:
Rozwiñ swoj± teoriê

Ja nie jestem bajkopisarz pisze krotko zwiezle i na temat
PROJEKTER napisa³/a:
a tak Kryptoninowy Supermenie

jedna mikro uwaga ( b³±d bardzo czêsty ) K R Y P T O N I T O W Y ! S U P E R M A N I E !
PROJEKTER napisa³/a:
nie bardzo jest to jak skomentowaæ !

w to akurat nie wierze ze Ci slow braklo, poza tym juz to zrobiles
Pozdrawiam Kamil

[ Dodano: 2009-06-07, 13:39 ]
gola napisa³/a:
problem wibrowania zniknal sam.

No nie tak do konca sam pewnie musiales sie troche pomeczyc
Ciesze sie ze nie musze sobie wiecej strzepic klawiatury w tym temacie.
 

gola 
Wys³any: 2009-06-07, 14:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
JE£OP 2000 napisa³/a:
...No nie tak do konca sam pewnie musiales sie troche pomeczyc
Ciesze sie ze nie musze sobie wiecej strzepic klawiatury w tym temacie.

no troche sie nameczylem,ale twoja rada zapewne nic tutaj nie pomoglai niepotrzebnie nastrzepiles sie klawiatury ;P .
@PROJEKTER przewidzial w swoich odpowiedziach ze moze to byc nagromadzony na lopatkach pyl lakierniczy i jemu musze podziekowac :tak:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-07, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zawsze chêtnie pomogê ! Tu z kabin± to drobiazg ale ... jak jeden z Usherów wzi±³ siê za za³atwianie dopuszczenia lakierni do u¿ytkowania i rozbudowê warsztatu to .... szok ! Ekspresowe tempo dzia³añ i tylko czasami spyta gdzie teraz ma po co i¶æ ! Niektórzy ju¿ wiedz± ¿e mo¿na braæ kasê z UP i ARiMR i ju¿ widz± "¶wiate³ko w tunelu" beznadziei ... taka zmiana postrzegania rzeczywisto¶ci .... to jest sukces z tych wszystkich postów, nerwów i wymiany uwag ! Przecie¿ nikt nie lubi s³uchaæ o sobie - GARA¯OWIEC ! :spoko:

Kamil ? to jaki¶ problem z czestotliwo¶ci nadawania ! :sciana: ... napisz co¶ o sobie co robisz, twoje zainteresownie kabinami to konieczno¶æ u¿ytkowa, zawodowa, hobby ? Napisz czym siê zajmujesz ... Na pewno bêdziesz nie raz pomocny !
Je¿eli skorzysta³e¶ z zaproszenia to zak³adam ¿e zrobi³e¶ to w jakim¶ celu ... choæ przyznam ¿e nick to sobie wybra³e¶ "z³o¶liwie" z tych moich postów ! :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mineks600
Wys³any: 2009-06-29, 09:43   
0
UP DOWN

Posty: 25
Panowie orientujecie siê w temacie zabudowy stanowisk przygotowawczych.
Czy jest wymagana jakas minimalna odleg³o¶æ pomiêdzy dwoma stanowiskami?
Chodzi oczywi¶cie o konstrukcjê stal± a nie mobiln±.
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-29, 10:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zabudowaæ ? tzn : os³oniæ obudow± czy umie¶ciæ w budynku ? Odleg³o¶æ minimalna ? tzn : pomiêdzy takimi os³onami ? czy pomiêdzy pojedynczymi stanowiskami w jednym pomieszczeniu ?

STANDARDOWE lakiernicze stanowisko przygotowawcze ( zwane bezsensu - otwart± kabin± ) ma wymiary 6 x 4 a plenum instalowane jest na wysoko¶ci 2,8 do 3,0 ( dolna krawêd¼. ) Dopóki jest ono przestrzeni± otwart± tylko z kotarami to powierzchnia ta jest wystarczaj±ca do prowadzenia prac przygotowawczych. Je¿eli j± zabudujesz i sformujesz pomieszczenie to powinno ono mieæ wymiary 5 x 7 ( 8 ) + zespó³ wentylacyjny ( bo nie wiem gdzie stoi z boku czy z ty³u ? ) Odleg³o¶æ pomiêdzy stanowiskami to ... temat na oddzieln± pracê doktorsk± !

Moim zdaniem odleg³o¶æ pomiêdzy stanowiskami lakierniczymi w hali obiektu wynosiæ powinna ... 0,00 cm ( tak zero przecinek zero zero cm ! )

Doprecyzuj o co dok³adnie ci chodzi i dlaczego ? .... to zamieszczê odpowiednie informacje jakie s± zasady i wymogi projektowe w tej kwestii.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

manieks 
Wys³any: 2009-07-05, 00:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
(to bêdzie jedynie maleñka dygresyjeczka - przepraszam, ¿e nie na temat ale w temacie)

Moje uszanowanko :) wszystkim ... "Salve Magistra"
- nie wniosê pewnie nic specjalnie konstruktywnego do kabiny, bo dyletant to okre¶lenie, w moim przypadku, du¿o/du¿o na wyrost....
Pocz±³em czytanie jak zazwyczaj, kierowany przednim górnym zakrêtem skroniowym, od ostatniego postu
i ... du¿o przepu¶ci³em przez przedzia³ek ¶ród mózgowy... poczochra³em mocno ³eb bo bezsprzecznie w tej dziedzinie, co tu gadaæ - jestem kiep...
Gdy skoñczy³em haustem- abarot, nazad i co wam powiem to wam powiem, ale takiego rozwoju wydarzeñ to u Gombrowicza by daremnie szukaæ ... wiêc czo³a chylê, tak przed uczniami (tym wytrwa³o¶ci) jak i belframi (pokory ciut) , ale ca³okszta³t na du¿y +

Za¶ na sam koniec winno siê gadaæ: "Vale magistra", lecz jemu salve wszak ¶cie¿ka d³uga i wyboista, aaa... jedno jeszcze, gdy drogowskazu oblicze znika pomnijmy jeno s³owa klasyka. ACIDHOUSE rzecze (a my¶l to s³odka - wiêc):

Jaki idzie, takiego spotka ................. ;)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-07-05, 14:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No ! @manieks. 6 razy to czyta³em ¿eby z³apaæ kontekst ... ale chyba rozumiem o co ci chodzi w tych podtekstach i metaforach ... pozdrawiam ! :spoko: ... i gratulacje za cierpliwo¶æ bo z e-maili które do mnie przychodz± wynika ¿e ma³o komu udaje siê przebrn±æ przez te wszystkie posty, rady, ostrze¿enia, gro¼by i .... g³upoty .... wyj±æ z tego to co najwa¿niejsze i zrozumieæ ! ... ale wielu zmieni³o ju¿ pojmowanie tego co wa¿ne, legalne, i mo¿liwe, oraz tego co mo¿na i czego nie wolno ! ... reszta musi dojrzeæ. :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

DonKichot
Wys³any: 2009-08-03, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 7
A jaka jest minimalna odleg³o¶æ od granicy s±siada dla lakierni przy nowobudowanej i juz istniej±cej?
Pozdrawiam
 

zibi86
Wys³any: 2009-08-11, 16:37   
0
UP DOWN

Posty: 54
witam mam pytanko mam pomieszczenie d³ugosc 8m x szer 4m wys 2,80 i chcialbym zrobic sobie pomieszczenie tylko do malowania nie jestem jakims profesjonalista mam male fundusze ale od czegos trza zaczac chcialbym prosic o porade jakich wentylatorow uzyc do wyciagu zeby byly wydajne czy na poczatek takie za 400z³ z castroramy wystarczy doradzcie cos??? i chce wykuc podloge i cztery w podlodze zamontowac kolo kazdego kola samochodu podloga w kratownicach i od gory jakis nawiew nie wiem jeszcze jak to zrobic zeby cieple powietrze wpadalo od gory i nie wiem jakich filtrow uzyc mile widziany linki jestem na etapie takim ze mam pomieszczenie z plyt zrobione mam je zrobione w srodku wymurowanego budynku doradzcie cos jak zrobic to tanszym sposobem bo fundusze wiadomo... bede wdzieczny za odp
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-08-12, 07:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
DonKichot ! To skomplikowane pytanie ... bo np. kabinê pod wiat± mo¿esz postawiæ w granicy je¿eli operat powietrza potwierdzi ¿e opad na dzia³kê s±siada jest w granicach normy. To zale¿y np od wysoko¶ci emitera. Natomiast sam budynek mo¿esz postawiæ cztery metry od granicy je¿eli ma okna drzwi, lub inne otwory w ¶cianie ... i metr je¿eli ¶ciana jest ¶lepa ! PRAWO BUDOWLANE oraz ROZPORZ¡DZENIE WARUNKI TECHNICZNE JAKIM ODPOWIADAÆ POWINNY BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE nie rozró¿niaj± lakierni i malarni. Jedynie jest zapis o "uci±¿liwo¶ci funkcji budynku lub pomieszczeñ"... a to bardzo dyskusyjny zapis. Ja np mogê dowie¶æ ¿e wielka lakiernia autobusów nie jest "uci±¿liwa" !!! .... to tylko kwestia argumentów i przytaczanych dowodów ! Ustawodawca nie doprecyzowa³ przecie¿ CO MIA£ NA MY¦LI z t± uci±¿liwo¶ci± ?

[ Dodano: 2009-08-12, 09:01 ]
zibi86 ! ¯yjesz z tego lakierowania czy to hobby ? Jak sprawa zawodowa to ... kup u¿ywan± kabinê i postaw obok tego pomieszczenia, ale wcze¶niej poczytaj na forum jak zalegalizowaæ ca³y ten zak³ad ! Takie "pomieszczenia do lakierowania" to szajs ! Spytaj tych co takie mieli, a teraz lakieruj± w kabinie ! a tych co lakieruj± w takich pomieszczeniach nie pytaj ... bo i tak jako zawodowcy prêdzej, czy pó¼niej kupi± kabinê !!! ( i proszê nie wypisuj ¿e DOPIERO ZACZYNAM ... ZOBACZYMY JAK TO BÊDZIE ... NIE MAM PIENIÊDZY - przykro mi ale interesów nie da siê udawaæ ! albo dzia³asz jak zawodowiec albo to hobby .... a jak to sprawa hobby to ... te wentylatory z Castoramy s± OK ! ... a jak nie bêd± dzia³aæ to najwy¿ej zaczniesz zbieraæ znaczki, albo monety... albo ³owiæ ryby !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zibi86
Wys³any: 2009-08-12, 19:07   
0
UP DOWN

Posty: 54
Wiem projekter ze kazy chcialby miec kabine ale niestety nie kazdego stac ja traktuje to jak hobby i w zupelnosci takie pomieszczenie wystarczy, wiem ze ludzie maja takie pomieszczenia i zdaje to egzamin kazdy orze jak moze i chcialbym zey wypowiedzieli sie ci co maja takowe pomieszczenia bo kabina to inna bajka
 

e-lupus 
Wys³any: 2009-08-16, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam,

Jako amator chcia³bym ¿ebyscie zwrócili uwagê ¿e mimo fochów Projektera i strasznej wra¿liwo¶æi na jego nazwê trzeba wzi±æ z niego przyk³ad no bo nie boi siê ¿adnych wyzwañ i chcia³by wam zaszczepiæ nieskoñczony optymizm co poza kas± jest istotnym elementem.

No i jednak odpowiada na pytania byæ mo¿e z wielkomiejskim rozmachem , niektóre przytaczane ceny s± wy¿sze ni¿ wie¿owce na Manhattanie ale nie wyssa³ ich z palca.

Pozdrawiam
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-08-17, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
e-lupus ! to twój pierwszy post ... a ju¿ taki rzeczowy i twardo osadzony na glebie !
wow !!! Fajnie, ¿e tu zawita³e¶ z takim normalnym spojrzeniem na temat.

Ja tak naprawdê nie mam ¿adnych pretensji do amatorów i tych którzy zaczynaj± stawiaæ pierwsze kroki w tym biznesie ... bo jako¶ trzeba zacz±æ.
Okrutnie jednak wkurzaj± mnie pytania ... Jak zrobiæ kabinê z wentylatora od pralki i kartonu po telewizorze ... dodam kineskopowym wiêc podajê wymiary 20 cm x 70 cm x 90 cm... i chcia³em zapytaæ, czy oprócz pomieszczenia do lakierowania i blacharni wcisnê tam jeszcze, magazyn, sprê¿arkê od Jelcza, kibel z przyczepy campingowej, ramê z szyny tramwajowej z si³ownikiem od tylnej klapy BMW i spawark± zasilan± z akumulatora ... od motoroweru 6 V ? .... no kur....a !!! Ch³opaki ! Chcecie pomocy i rady ? ... i wsparcia i konkretów ? To bardzo was proszê przemy¶lcie sami te zagadnienia o które pytacie i najpierw poczytajcie ... choæby tu na forum LAKIEROWANKO.... a potem PYTAJCIE ! Obiecujê ¿e rzeczowo odpowiem opieraj±c siê fakty przepisy potwierdzone opinie... o w³asne do¶wiadczenie z 17 lat w bran¿y i 12 lat prowadzenia firmy ! Jak czego¶ nie wiem to siedzê cicho ! Jak wiem odpowiadam ... ale niestety zgodnie z prawd± i stanem faktycznym. Cuda, marzenia, i ... wydaje mi siê ¿e tak jest .... to pozostawiê innym. Chcecie faktów i rady ? Odpowiadam ! Chcecie potwierdzenia g³upot i dyrdyma³ów ... to z was polewam ! ... no nie nie ma lekko !

... zawsze mo¿ecie siê postawiæ sztorcem i dopiero za kilka lat i ... wydanych bezsensu kilkudziesiêciu tysi±cach .... wróciæ tu na forum po rzeczow± poradê ...
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-08-17, 23:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Bez komentarza... :spoko:
 

lakiernik175
Wys³any: 2009-08-30, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich.Mam dwa pytania.Kupujê u¿ywan± kabinê a wiadomo ¿e wszystkie przyje¿d¿aj± z zagranicy.Czy kto¶ w krawacie mo¿e zapytaæ siê o DTR-kê w jêzyku polskim czy mo¿e jest niepotrzebna dla kabiny??? Drugie pytanie to ile wynosi ta op³ata w ochronie ¶rodowiska (pi razy oko)?.Mówiê tu o ma³ej rodzinnej firmie i kilku,kilkunastu elementach na tydzieñ.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-08-31, 05:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Formalnie dla ka¿dego urz±dzenia w warsztacie w tym tak¿e kabiny lakierniczej konieczne jest posiadanie : DTR, instrukcji obs³ugi w jêzyku polskim. skróconej instrukcji obs³ugi umieszczonej na panelu przednim lub przy wej¶ciu z boku, Instrukcji postêpowania na wypadek awarii, instrukcji postêpowania na wypadek po¿aru. Deklaracji zgodno¶ci z Dyrektyw± Maszynow± UE tj. zgodno¶ci urz±dzenia z normami PN-EN szczególnie z norm± PN-EN 13555. Gdy nie ma deklaracji konieczne jest indywidualne opracowanie oceny zagro¿enia wybuchem lub po¿arem kabiny lakierniczej w trakcie realizowanego procesu i jej przestrzeni zewnêtrznej. Jeszcze Certyfikat CE na podzespo³y ruchome i elektryczne. Krajowa Homologacja na palnik szczególnie gazowy i protokó³ z jego instalacji i kalibracji wystawiony przez specjalistê z uprawnieniami ( tak¿e z badania szczelno¶ci przy³±cza ) W przypadku oleju opa³owego certyfikat na zbiornik dwup³aszczowy. Jak w lakierni s± kotary dzia³owe to certyfikat na nierozprzestrzeniane ognia dla u¿ytego materia³u. Wiêkszo¶æ renomowanych firm robi kotary z plandeki samochodowej w kolorze wybranym przez inwestora a ta ... nie ma takiego certyfikatu tak jak i przezierny pas wklejany z zasady centralnie do kotary.

Op³aty ¶rodowiskowe. Koneczne jest posiadanie pozwolenia na wytwarzanie odpadów sta³ych a 30 dni przed uruchomieniem lakierni lub zmian± kluczowych urz±dzeñ ( np wprowadzenie kabiny do uk³adu technologicznego lub zmian± starego urz±dzenia na nowe ) uzyskanie pozwolenia na emisjê gazów i py³ow do powietrza. Pierwsze pozwoenie wydaje Starostwo Powiatowe, lub Urz±d Miasta, drugie WIO¦ lub terenewy przedstawiciel ¶rodowiskowy. W przypadku ma³ego zu¿ycia materia³ów chemicznych w firmie ( wszystkich - ³±cznie z p³ynem do spryskiwaczy samochodowych i benzyn± do mycia czê¶ci ! ) wystarcza zg³oszenie. koszt opracowania do 1000 z³. Przy zu¿yciu pow, 1 tony rocznie lub przekroczeniu okre¶lonego poziomu LZO wymagane jest uzyskanie pozwolenia ( wa¿ne maks. 10 lat ) koszt opracowania do 3 000 z³. W przypadku konieczno¶ci opracowania jednego i drugiego trzeba posiadaæ pozwolenie zintegrowane maks. koszt 5000 z³. Do tego Co roczne op³aty ¶rodowiskowe zale¿ne od ilo¶ci wprowadzanych gazów i odpadów sta³ych. Od 260 - 2800 z³. Gdy narzucone zostan± pomiary startowe emisji i kontrola co 12- mc to dodatkowo ok. 2500 za ka¿dy emiter. Kabina ma dwa ! Jeszcze gdy zatrudniony zostanie pracownik to pomiar NDS, I HA£ASU na stanowisku pracy dla SANEPIDu ok. 4000 z³ ( chyba ¿e jest mniej substancji do oznaczenia ). Jeszcze coroczna legalizacja ga¶nic i obowi±zkowe pomiary elektryczne dla wszystkich stacjonarnych urz±dzeñ elektrycznych ... lub wydzielonych obwodów ! Szczególnie dla podno¶ników i sprê¿arki podlegaj±cej zg³oszeniu do UDT ( w sprê¿arce zbiornik ! ) i prowadzeniu ksi±¿ki przegl±dów. Przegl±dy podno¶ników s± obowi±zkowe raz na kwarta³, a raz w roku podlegaj± kontroli i dopuszczeniu do dalszego u¿ytkowania ).
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-09-24, 13:20   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
przemo1972 napisa³/a:
Bez komentarza... :spoko:


Zgadzam siê, widaæ Projekter rozwin±³ skrzyd³a... :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

inginio
Wys³any: 2010-04-28, 07:32   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam! Jestem tu nowy ale ten temat ¶ledzê bardzo uwa¿nie. W³a¶nie buduje warsztat o wymiarach 25x8 w jednych z pomieszczeñ bêdzie lakiernia(wymiary 4x7.5) i teraz moje pytanie do PROJEKTERA lub kogo¶ kto siê zna na tym. Sprawe filtrów i nawiewu ¶wie¿ego powietrza prawie rozgryz³em jednak ca³y czas nie mogê zrozumieæ jak zrobiæ wyci±g w pod³odze tzn. jakiej szeroko¶ci ma byæ kana³ wentylacyjny i jak ma byæ skonstruowany aby na ca³ej swojej d³ugo¶ci równomiernie wyci±ga³ powietrze??? Rozwi±zanie to ma byæ dora¼ne na 2-3lata poniewa¿ pó¼niej mam w planie kupiæ kabine. Projekter tylko nie pomy¶l ¿e trafi³e¶ na biznesmena bo na budowe warsztatu ciê¿ko pracowa³em wiele lat i jeszcze musia³em po¿yczyæ sporo gotówki. Z zakupem kabiny te¿ tak bêdzie no chyba ¿e nie dam rady finansowo.Pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-28, 13:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Có¿ ... Ja nie wyznaczam cen krat pomostowych, ani stali konstrukcyjnej... nie mam wp³ywu na cenê cementu ani robocizny.

Pytasz jak .... normalnie dziura 320 x 700 cm g³êboka na 60 cm pokryta kratami powiêkszona o otwór pod wentylator zasysowy ( + z boku 60 lub + z ty³u 60 albo p³yta betonowa nad ³±cznikiem i dziura np za budynkiem 60 x 320. Na niej p³yta betonowa redukuj±ca pod wymiar podstawy wentylatora np 60 x 100.

Podpora HEB 100 ... ale mo¿esz zespawaæ dwa ceowniki 100 x 50 x 100 mm. minimum dwa punkty podparcia na ka¿dej z trzech belek biegn±cych wzd³u¿ otworu. na krawêdziach k±towniki w beton 40 x 40 mm ( tu ma byæ 40 mm wewn±trz ! ) Na t± konstrukcjê k³adziesz kraty Wema 80 x 100 x 4 cm .... siedem w ka¿dym z czterech rzêdów = 28 szt.

Na dolnej pó³ce ceowników ... siatka budowlana zbrojeniowa z drutu 6 mmm max 8 mm na to filtry PAINT STOP.

Uruchamiasz wentylacjê malujesz i jest do kitu bo w jednej czê¶ci ci±gnie mocno, a w innej ledwo co ... malujesz dalej i dalej tak ci±gnie .... i dalej malujesz ,a skoro tak ci±gle ci±gnie w jedno miejsce to siê wreszcie zapcha to miejsce trochê i .... ci¶nienie siê wyrówna i bêdzie równomiernie zbieraæ. To tyle na temat otworu.

Nie bardzo jednak kapujê po co ci teraz takie powa¿ne wydatki i potem znowu powa¿ne wydatki bo jak rozumiem ta nowa kabina za trzy lata stanie na zewn±trz, a to .... nowe pozwolenie na budowê i nowe pozwolenie na emisjê gazów i py³ów do powietrza.

Nie lepiej zrobiæ teraz od pocz±tku profesjonaln± adaptacjê wnêtrza tego pomieszczenia 7 x 4, a za dwa trzy lata kupiæ tylko ¶wietn± now± jednostkê termo wentylacyjn± za 30 - 40 ty¶ i bez dodatkowych inwestycji masz super profesjonaln± komorê ... od pocz±tku tylko super profesjonalny wygl±d ... ale jak ju¿ kupisz jednostkê i sterowanie to normalna kabina taka sama jak ka¿da panelowa i z tych samych materia³ów nawet wrota mo¿esz mieæ od kabiny ... ¿adnej lipy :

Tu masz publikacjê SAM BUDUJÊ KABINÊ ... http://elakiernictwo.pl/c...akiernicz%C4%85

Napisz e-mail na projekter@projekter.pl dostaniesz pdf. z publikacj± o pozwoleniu na budowê dla kabiny zlokalizowanej na zewn±trz budynku.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

inginio
Wys³any: 2010-04-28, 22:31   
0
UP DOWN

Posty: 2
My¶lalem ¿e olejesz moje pytanie. Adaptacja tego pomieszczenia na lakiernie tak czy inaczej bêdzie zrobiona a to z tego wzglêdu i¿ lakieruje nie tylko auta wiêc gdy kiedy¶ kiedy¶ siê dorobie...(byæ mo¿e garba) to zakupie kabine z prawdziwego zdarzenia a te pomieszczenie które zrobie i tak bêdzie wykorzystywane do lakierowania wszystkiego poza autami.Wla¶nie zastanawialem siê jak to jest w kabinach ¿e powietrze równomiernie wyci±ga cal± podlog±???
 

baqo 
Wys³any: 2010-04-29, 07:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
inginio napisa³/a:
zastanawialem siê jak to jest w kabinach ¿e powietrze równomiernie wyci±ga cal± podlog±
nie ci±gnie ca³± pod³og± . s± do tego kana³y ,a ¿eby kana³ami równiej ci±gnê³o ,pod filtrami pod³ogowymi s± blachy które reguluj± prze¶wit .przy wyci±gu kana³ jest bardziej zd³awiony ,a najdalej od niego w ogóle nie jest zakryty . jest jeszcze jedno rozwi±zanie .kana³ centralny na ¶rodku pod kratami .
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-29, 20:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
inginio napisa³/a:
Wla¶nie zastanawialem siê jak to jest w kabinach ¿e powietrze równomiernie wyci±ga cal± podlog±???


@inginio ... napisa³em ci. Maty filtracyjne stawiaj± opór i wyrównuj± ci¶nienie w kabinie jak siê zapychaj± w miarê tego jak lakierujesz.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Brader
Wys³any: 2010-07-16, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam odgrzewam temat, aktualnie jestem na etapie budowania kabiny lakierniczej i chcia³em was zapytac jakie wentylatory oraz wyci±gi najlepiej nadawalyby sie do takiej kabiny... jesli moglobyscie podac mi kilka takich przyk³adów z odnosnikami do linków z konkretnymi wentylatorami (moga byc i te z allegro) to by³bym wdzieczny. Potrzebuje rowniez porady w kwestii ogrzewania samej kabiny, z góry dziekuje za pomoc.:)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-07-17, 09:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak budujesz kabinê ... a nie wentylowany gara¿ .... to jeste¶ skazany na zakup kompletnej jednostki termo-wentylacyjnej z automatyk± cykli ( cena od 20 000 do nawet 80 000 z³ choæ to to ju¿ niez³y huragan i sporo automatyki )

... o co tu chodzi i jak dzia³a kabina znajdziesz tu w tek¶cie SAM BUDUJÊ KABINÊ LAKIERNICZ¡ http://elakiernictwo.pl/c...akiernicz%C4%85
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group