Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Agravka 
Wys³any: 2007-02-01, 03:25   Jaki to lakier
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Warszawa
witam serdecznie,
mam pytanie, czy kto¶ wie jak uzyskaæ taki efekt jaki widaæ na aucie na zdjêciu?
jaki to mo¿e byæ kod lakieru? jaki podk³ad baza bezbarwny...

ps. uprzejmie proszê o powa¿ne potraktowanie tematu, pomimo ¿e jestem nowym u¿ytkownikiem na forum

pozdrawiam:)



http://img01.picoodle.com...23m_e7fa8b8.jpg
 
 

malarz
Wys³any: 2007-02-01, 10:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
ca³kiem powa¿nie... ja nie wiem, ale podoba mi siê 8)
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-01, 10:42   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Hmm, trzeba by to z bliska zobaczyæ ;-)
Wygl±da jak ciemnografitowa baza (co¶ ko³o 85L) pokryta lakierem bezbarwnym z dodatkiem matuj±cym, ale mo¿e to byæ bardziej skomplikowane. Jak na baze metaliczn± troche za ma³o sie b³yszczy.
Jednak gdybym mia³ podrobiæ efekt lakieru ze zdjêcia, to tak bym zrobi³.
 

Agravka 
Wys³any: 2007-02-02, 17:14   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Warszawa
rozumiem, ¿e trudno jest tak oceniæ ze zdjêcia
ciê¿ka sprawa z tym kolorem, a raczej z tym ile taka baza pokryta cienk± warstw± p³aszczu by wytrzyma³a
dziêkujê bardzo za pomoc :) :wink:
 
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-02, 19:18   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
"P³aszczu" potrzeba tyle ile producent danego "p³aszcza" podaje ;-)
Lakier bezbarwny nanosi siê w zale¿no¶ci od gêsto¶ci i rodzaju 1,5 - 3 warstw.
Trudno powiedzieæ ile wytrzyma lakier bezbarwny, nikt tego nie zmierzy³ bo tak d³ugo ludzie nie ¿yj±.
A tak na powa¿nie, widze ¿e jeste¶ kompletnie zielona(y). Baza to "farba" daj±ca tylko kolor, ew. efekt metaliczny. Dopiero na baze daje siê lakier bezbarwny bêd±cy w³a¶ciw± pow³ok±. Im lepszy, tym lepiej. Dobrej jako¶ci lakier bezbarwny wygl±da dobrze kilka lat. Po tym czasie nale¿y go polerowaæ w celu odnowienia po³yski i usuniêcia rys i zmatowieñ. Tak mo¿na najpro¶ciej po laicku wyja¶niæ.
Je¶li chodzi o zdjêcie, tak jak mowi³êm wygl±da mi to na bezbarwny pó³mat, wiêc du¿o bardziej podatny na powstawanie rys, kompletnie niepraktyczny; ale efekt - rewelacja.
 

Agravka 
Wys³any: 2007-02-03, 04:01   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Warszawa
przyznajê, jestem zielona..
pyta³am o lakier w czyim¶ imieniu
je¿eli uda siê uzyskaæ taki czy te¿ równie ciekawy efekt to zamieszczê info i zdjêcia auta na forum

jeszcze raz dziêkujê za wyt³umaczenie, je¿eli w przysz³o¶ci bêdê mia³a lakiernicze problemy to na pewno tu wrócê, pozdrawiam
 
 

picior 
Wys³any: 2007-04-12, 09:03   
0
UP DOWN

Posty: 1
to jest 100% pe³ny mat... albo czarny albo bardzo ciemny grafit...
mam co¶ takeigo na smochodzie i to tylko ³asnie wyglada na tym zdjeciu... w praktyce to samochód jest nie do wyczyszczenia... od czasu jak pomalowa³em samochód niewyczysci³em go nigdy ¿eby by³o ³adny jak po pomalowaniu... najbardziej zbi¿ona czystosæ by³a po PLAKu, ale sie dziwnie b³yszcza³...
 
 

venoGw
Wys³any: 2008-05-23, 14:37   
0
UP DOWN

Posty: 4
nie jestem lakiernikiem ale to auto nie jest matowe :D

ten kolor ma nazwe "s2 black stealth" jest to mixtura ze stajni tuningowej skunk2

to tak zwana satyna , czyli klar + pasta matujaca :D baza jest czarna !

mam tak pomalowane duze elementy w aucie i niemam zadnego problemu z czystoscia !
 

pearlaga
Wys³any: 2008-11-03, 20:24   
0
UP DOWN


Posty: 50
zgadzam sie z venoGw
to auto to na kliku zdjeciach to poprostu majstersztyk photoshopa
tak jak wiekszosc modelek :) [retusz]
i dlatego takie zludne odbicia widac
pozdrawiam
_________________

 

Lukas1
Wys³any: 2009-02-09, 06:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 10
Samochody pokryte matowym czy polmatowym bezbarwnym od jakiegos czasu pojawiaja sie czesto na targach tuningowych. Ten tez to chyba jednak cos takiego, a nie tylko photoshop. Jak chcecie poogladac dziwne wynalazki lakiernicze do tuningu, to zajrzyjcie na www.alsacorp.com to amerykanska firma specjalizujaca sie w takich lakierach.
 

acidhouse
Wys³any: 2009-02-15, 10:34   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
zgadzam sie duzo jest takich specjali, polecam i dozucam do ALSY jeszcze www.houseofcolor.com , jakby ktos otwieral mieszalnie z tymi produktami to ja chetnie do roboty przyjde :D
_________________
Training all life
 
 

ma³ek 
Wys³any: 2009-03-06, 22:32   
0
UP DOWN
Amator lakiernik

Posty: 2
Sk±d: Elbling
No wiêc zaprezentuje swoj± próbkê któr± wykona³em bo chcê pomalowaæ auto w³a¶nie w macie

Malowano na sztukê ¿e tak powiem g³ównie aby odczuæ efekt matu na ¿ywo ale ¿e jestem amator to i bêdê mia³ kilka pytañ.

Oto efekt baza orak klar z palety Palinala:







wysz³a delikatna morka która przy macie za bardzo nie rzuca siê w oczy lecz nie jestem pewien czy gdybym da³ 3 warstwê byæ mo¿e by jej nie by³o. Zastanawiam siê jak dalej postêpowaæ z takim lakierem taki ma pozostaæ czy jakies polerowanko. Jednak po brubach z G3 zaczyna³ siê po³ysk wic odpada taka opcja.

Co Wy na to jakie porady?
_________________

 

bartek 
Wys³any: 2009-03-07, 08:58   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
elegancko.
tylko utrzymanie tego w czystosci bedzie wyzwaniem.
tym bardziej ze jak zostawisz auto na ulicy to zaraz znajdzie kilku ciekawskich do pomacania
tudziez sprawdzenia czy zostana slady po paznokciu - a zostana :D
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-07, 10:24   Re: Jaki to lakier
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Agravka napisa³/a:
witam serdecznie,
mam pytanie, czy kto¶ wie jak uzyskaæ taki efekt jaki widaæ na aucie na zdjêciu?
jaki to mo¿e byæ kod lakieru? jaki podk³ad baza bezbarwny...

ps. uprzejmie proszê o powa¿ne potraktowanie tematu, pomimo ¿e jestem nowym u¿ytkownikiem na forum

pozdrawiam:)

[url=http://img01.picoodl...8b8.jpg]Obrazek[/URL]

http://img01.picoodle.com...23m_e7fa8b8.jpg


prawdopodobnie jest to lakier Honda RP29P/New Raisin Perl.Met./ lub RP29P-3/Raisin Prl.Met./,Na który po³o¿ony jest klar z 60% matem.
 

ma³ek 
Wys³any: 2009-03-07, 11:10   
0
UP DOWN
Amator lakiernik

Posty: 2
Sk±d: Elbling
dlaczego ma pozostaæ rysa po paznokciu jak jest to klar tylko ¿e w wersji mat - za kilka dni poddam element testom na wytrzyma³o¶æ oraz zabrudzeniu i utrzymaniu w czysto¶ci.
_________________

 

No-limit
Wys³any: 2009-03-07, 11:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ma³ek napisa³/a:
dlaczego ma pozostaæ rysa po paznokciu jak jest to klar tylko ¿e w wersji mat - za kilka dni poddam element testom na wytrzyma³o¶æ oraz zabrudzeniu i utrzymaniu w czysto¶ci.


Dlatego.¿e inna jest faktura powierzchni lakieru.Np. po przejechaniu po powierzchni lakieru bezbarwnego paznokciem wystarczy zapolerowaæ,a na tego typu powierzni zostanie B£YSZCZ¡CY ¦LAD,którego nie usuniesz przez polerowanie,bo zgubisz efekt pó³matu.Tak± powirzchniê /w extra klarze mo¿na tylo utrzymywaæ w czysto¶ci,czyli myæ ¶rodkami bez wosku,jak lakier bezbarwny jest OK nie kombinowaæ z kosmetykami.
 

yermek
Wys³any: 2009-06-01, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
Moim zdaniem jest to baza dwu fazowa zwyk³y czarny pokryty klarem z dodatkiem matingu
 

gola 
Wys³any: 2009-06-01, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
yermek napisa³/a:
Moim zdaniem jest to baza dwu fazowa zwyk³y czarny pokryty klarem z dodatkiem matingu

a co to takiego ta baza dwu fazowa ;)
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
a co to takiego ta baza dwu fazowa ;)
my¶lê ¿e chodzi o lakier solid, dwuwarstwowy,matowy ;)
 
 

gola 
Wys³any: 2009-06-01, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
baqo napisa³/a:
my¶lê ¿e chodzi o lakier solid, dwuwarstwowy,matowy ;)

aha,to teraz juz wiem,dzieki @baqo za pomoc ;) :D
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
,dzieki @baqo za pomoc ;) :D
punkcik :D
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime