Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dev246
Wys³any: 2009-06-02, 15:36   Zmiana koloru plastików a stary lakier ?
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam

Chcê przemalowaæ sobie motocykl na inny kolor ni¿ mam obecnie, tylko pytanie co zrobiæ ze starym lakierem? Wystarczy go zmatowiæ na to podk³ad itd. czy trzeba go najpierw papierem ¶ciernym ca³y zetrzeæ, czy mo¿e jest jaki¶ ¶rodek do zmywania starego lakieru ?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-06-02, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
wszystko zalêzy w jakim stanie masz ten lakier na plastikach! Je¶li stan jest idealny to wystarczy przemyæ zmywaczem, zmatowaæ i lakierowaæ bez podk³adu.
_________________

 
 

dev246
Wys³any: 2009-06-02, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 9
Lakier w wiêkszo¶ci jest w bardzo dobrym stanie, na kilku plastikach s± spawy wiêc rozumiem te plastiki mam oczy¶ciæ w ca³o¶ci i zrobiæ ¿eby nie by³o progów z lakieru.
No a w z dobrym lakierem to mam na stary lakier k³a¶æ podk³ad , je¶li tak to z ile warstw ? no i ile warstw lakieru. Dodam ¿e plastiki s± srebrne matowe oraz w kilku przypadkach metalik a ja chce po³o¿yæ niebieski metalik. Dodam ¿e chodzi o plastiki od motocykla wiêc lakier jest tam nara¿ony na zewnêtrzne czynniki no i naprê¿enia.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-06-02, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nie potrzebny jest podk³ad je¶li s± w dobrym stanie polakierowane ju¿ wcze¶niej plastiki - matujesz i od razu lakierujesz! Bazê k³adziesz do pokrycia tj. ok. 3 warstw. w zale¿no¶ci czym lakierujesz, na to bezbarwny (dodaj uelastyczniacz do lakieru bezbarwnego). Plastiki, które s± spawane - spawy - wyg³ad¼ na równo p 120/240 (w razie konieczno¶ci szpachla - szpachle obrabiasz p80/120/240). Przedarcia do go³ego plastiku traktujesz podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ, a na niego dopiero podk³ad akrylowy.
_________________

 
 

dev246
Wys³any: 2009-06-05, 01:18   
0
UP DOWN

Posty: 9
Czy za ka¿dym razem kolejne warstwy podk³adu / bazy powinienem powierzchnie zmatowiæ ?
 

banshee 
Wys³any: 2009-06-05, 10:18   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
dev246 napisa³/a:
Czy za ka¿dym razem kolejne warstwy podk³adu / bazy powinienem powierzchnie zmatowiæ ?


Je¿eli k³adziesz warstwy podk³adu jedna po drugiej to trzesz papierem tylko po utwardzeniu ostatniej.
Je¿eli malujesz ju¿ baz± to po wyschniêciu ka¿dej warstwy przecierasz ¶ciereczk± antystatyczn±, je¿eli element ³apie syf.
Je¿eli wpad³ paproch to po wyschniêciu bazy trzesz w tym miejscu papierkiem wodnym 1500 ¿eby go usun±æ i znów k³adziesz bazê.

Je¿eli masz spawy na plastiku i bêdziesz go tar³ na sucho P120/240 to mog± sterczeæ mikro w³oski tworzywa. Radzê wówczas na pocz±tek zapyliæ podk³adem chwilê poczekaæ i dalej normalnie. Wówczas nic siê nie pogryzie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group