Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
¿uraw
Wys³any: 2009-06-12, 14:28   Pocz±tkuj±cy, potrzebne informacje.
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.
Zabieram siê za malowanie mojego samochodu. Jest to fiat 126p z 1977r.
Mam kompresor, pistolet, malowa³em ju¿ kiedy¶ malucha - ale brak odpowiednich technologii dotycz±cych podk³adów, zakoñczy³ siê tym ¿e lakier w wielu miejscach odpryskiwa³.
Ostatnio malowa³em motorower, wysz³o nie¼le, mam nadziejê ¿e z maluchem bêdzie podobnie.
Otó¿, mam auto, po blacharce, wyszpachlowane, tymczasowo zabezpieczone podk³adem z novola w sprayu. Chcê teraz to ³adnie zeszlifowac, wyrównaæ, i tutaj nasuwa siê pytanie, jaki podk³ad po³o¿yæ? Docelowo chcê malowaæ akrylem (jakie¶ wskazówki? czego nie robiæ, itp).
Chcia³bym pracowaæ na dobrych jako¶ciowo produktach (my¶lê ¿e novol jest dobry).
Podk³ad musi siê trzymaæ go³ej blachy ( bo w nie których miejscach takowa jest) oraz wype³niaæ nie równo¶ci. Jakim papierem go szlifowaæ, na mokro czy na sucho? Ile czasu po na³o¿eniu odczekaæ do matowania?
Jeszcze jedno pytanko, czym zmyæ konserwacje ró¿nego rodzaju z maski przedniej i tylnej (od wewn±trz), oraz czego u¿ywaæ do odt³uszczania powierzchni?
Wertowa³em forum, ale na wiele pytañ nie znalaz³em odpowiedzi.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-06-12, 17:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Oczywi¶cie zak³adam ¿e przeczyta³es wiele w±tków na tym forum i nie znala¿³e¶ odpowiedzi na swoje pytania?
 

¿uraw
Wys³any: 2009-06-12, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 2
znalaz³em, to ¿e mogê u¿yæ podk³adu novola 350 - tylko za¶ jedni pisz± ¿e jest nie dobry do szlifowania, wiêc mam mêtlik w g³owie. Co do odt³uszczania to benzyna ekstrakcyjna, ale czy przed w³a¶ciwym malowaniem tak¿e trzeba? poniewa¿ widzia³em w±tek gdzie w³a¶nie odt³uszczona powierzchnia ta benzyn± , spowodowa³a nierównomiern± g³ad¼ lakieru.
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-12, 21:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
¿uraw napisa³/a:
znalaz³em, to ¿e mogê u¿yæ podk³adu novola 350 - tylko za¶ jedni pisz± ¿e jest nie dobry do szlifowania, wiêc mam mêtlik w g³owie. Co do odt³uszczania to benzyna ekstrakcyjna, ale czy przed w³a¶ciwym malowaniem tak¿e trzeba? poniewa¿ widzia³em w±tek gdzie w³a¶nie odt³uszczona powierzchnia ta benzyn± , spowodowa³a nierównomiern± g³ad¼ lakieru.


Bzdura,chyba ,¿e nie by³a to benzyna ekstrakcyjna,tylko np. lakowa.A w zasadzie taniej wyjdzie zmywacz antysilikonowy,który wolniej odparowuje.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group