Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gandalf1986
Wys³any: 2009-05-08, 20:49   proszê o ma³e rozja¶nienie tematu - warstwy
0
UP DOWN

Posty: 2
Na pocz±tek witam wszystkich, mam takie ma³e pytanko ? prosi³ bym o wyt³umaczenie mi o co chodzi z tymi pó³ warstwami i pe³nymi warstwami ja rozumuje to tak ze ta pe³na warstwa jest na normalnym ci¶nieniu np 2.0 bar i normalnej odleg³o¶ci a pó³ warstwa na zmniejszonym ci¶nieniu i z dalszej odleg³o¶ci od elementu pewno namiesza³em trochê ale od razu nie jest siê alf± i omeg± :) prosi³ bym o rozprostowanie mi tego tematu raz na zawsze za pomoc dziêkuje .
 

dooku 
Wys³any: 2009-05-08, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
na pierwsze przejscie idzie pol warstwa.jest to warstwa kontaktowa nie wylana.najlatwiej wyjasnic na bezbarwnym.jak bys napierwsze przejscie dal cala warstwe to masz pewne wafle ^^
ja daje zawsze na baze pierwsza pol warstwe to jak by sie cos gryzlo lub bylo zle zmyte zmywaczem to nie bedzie wielkiej lipy :spoko:
 

dooku 
Wys³any: 2009-05-08, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
a wlasnie pierwsza pol warstwa wplywa na to jaka ci morka wyjdzie na wylanej:P
jak dasz kasze to masz wieksza fakture ,jak dasz ja na wiekszym cisnieniu to latwiej bedzie ci wylac clear na lustro :tak:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-09, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
taaaa tylko ze jak Novola wyleje na 1 raz na lustro to na 2 raz sie pop³acze.
_________________
Bart
 
 

gandalf1986
Wys³any: 2009-05-09, 19:07   
0
UP DOWN

Posty: 2
oki! Dziêki :) to prawie tak jak my¶la³em, tylko trochê zagmatwa³em ze swojej strony. Jeszcze raz dziêki za pomoc pewnie jeszcze nie raz skorzystam z waszej pomocy.
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-11, 10:24   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
gandalf1986 napisa³/a:
oki! Dziêki :) to prawie tak jak my¶la³em, tylko trochê zagmatwa³em ze swojej strony. Jeszcze raz dziêki za pomoc pewnie jeszcze nie raz skorzystam z waszej pomocy.


to przeczytaj jeszcze raz, skoro my¶lisz, ¿e jest to samo co napisa³e¶
 

jacek!
Wys³any: 2009-06-11, 10:49   
0
UP DOWN

Posty: 3
Mo¿e troszkê wiêcej powiecie o tym wylaniu na pó³ warstwy
Czy chodzi o to ¿eby machaæ pistoletem szybciej i daæ mniejsz± ilo¶æ podawanego materia³u i w efekcie dostaniemy element niedolany a odrazy po tym wylewamy na pe³na czyli machamy wolniej i dajemy wiecej materia³u i wylewamy na lustro ???
Jakby¶cie mogli to prosi³ bym troszke bardziej opisowa jak to wygl±da
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-11, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacek! napisa³/a:
Mo¿e troszkê wiêcej powiecie o tym wylaniu na pó³ warstwy
Czy chodzi o to ¿eby machaæ pistoletem szybciej i daæ mniejsz± ilo¶æ podawanego materia³u i w efekcie dostaniemy element niedolany a odrazy po tym wylewamy na pe³na czyli machamy wolniej i dajemy wiecej materia³u i wylewamy na lustro ???
Jakby¶cie mogli to prosi³ bym troszke bardziej opisowa jak to wygl±da


W tym przypadku ci¶nienie i odleg³o¶æ pistoletu nie ma j± znaczenia.Trzeba "szybciej" operowaæ pistoletem.Opisowo:warstwa niedomkniêta,niepe³na to warstwa,w której po natrysku s±siaduj±ce krople lakieru zlewaj± siê ze sob± lecz nie tworz± lustrzanej powierzchni//tzw.morka/ i na tak± warstwê dobrej jako¶ci lakierem/nie MS,tylko HS,VHS lub UHS/ po po³o¿eniu tej warstwy bez przerwy na odparowanie tej pierwszej k³adzie siê drug± pe³n±,ktróra rozlewa siê na g³adko,na "lustro".Mam nadziejê,¿e pomog³em i nie bêdê ju¿ tego opisywa³ ;)
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-06-11, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Najlepiej jakby kto¶ zapoda³ foto takiej nie domkniêtej warstwy.Chyba jest to mo¿liwe.
 

gola 
Wys³any: 2009-06-11, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
FILM
 

timek
Wys³any: 2009-06-11, 20:41   
0
UP DOWN

Posty: 37
Do kolegi No-limit , czyli rozumiem ¿e tê pierwsz± warstwê bezbarwnego "natryskujê szybko" ? tak aby nie powsta³ po³ysk tylko taka jak gdyby "kasza" na elemencie malowanym , inaczej to ilustruj±c czy chodzi o to aby na powierzchni powsta³a struktura kropek gêsto s±siaduj±cych ze sob± {czy o to chodzi }. Dla mnie na logikê wygl±da to tak ¿e podczas malowania nale¿y szybko przeci±gn±æ pistolet po elemencie malowanym i nie poprawiaæ w jednym miejscu 2 razy {bo inaczej powstanie warstwa po³yskowa}.

Nie rozumiem jeszcze jednego , opisujesz procedurê w taki sposób ¿e na tê pierwsz± warstwê {dla uzyskania morki} u¿ywasz innego lakieru bezbarwnego , a pó¼niej jak ju¿ k³adziesz nastêpn± {wylan± } to znów u¿ywasz innego lakieru bezbarwnego , CZY JA TO DOBRZE PO£APA£EM ? :sciana: . Czyli mam rozumieæ ¿e chc±c uzyskaæ efekt morki muszê mieæ 2 ró¿ne lakiery bezbarwne , jeden na warstwê kszta³tuj±c± morkê a drugi na wykoñczenie {dla uzyskania po³ysku }????.
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-11, 21:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
timek napisa³/a:
Do kolegi No-limit , czyli rozumiem ¿e tê pierwsz± warstwê bezbarwnego "natryskujê szybko" ? tak aby nie powsta³ po³ysk tylko taka jak gdyby "kasza" na elemencie malowanym , inaczej to ilustruj±c czy chodzi o to aby na powierzchni powsta³a struktura kropek gêsto s±siaduj±cych ze sob± {czy o to chodzi }. Dla mnie na logikê wygl±da to tak ¿e podczas malowania nale¿y szybko przeci±gn±æ pistolet po elemencie malowanym i nie poprawiaæ w jednym miejscu 2 razy {bo inaczej powstanie warstwa po³yskowa}.

Nie rozumiem jeszcze jednego , opisujesz procedurê w taki sposób ¿e na tê pierwsz± warstwê {dla uzyskania morki} u¿ywasz innego lakieru bezbarwnego , a pó¼niej jak ju¿ k³adziesz nastêpn± {wylan± } to znów u¿ywasz innego lakieru bezbarwnego , CZY JA TO DOBRZE PO£APA£EM ? :sciana: . Czyli mam rozumieæ ¿e chc±c uzyskaæ efekt morki muszê mieæ 2 ró¿ne lakiery bezbarwne , jeden na warstwê kszta³tuj±c± morkê a drugi na wykoñczenie {dla uzyskania po³ysku }????.


AD 1:/pogrubiony tekst-rozumujesz prawid³owo,ale pamietaj, nie czekaj na odparowanie rozc.,tylko k³ad¿ drug± warstwê od razu je¶li chcesz mieæ na lustro.
Ad 2:ten sam lakier,ale musisz oczekaæ na odparowanie ok 5 min. i robiæ rzadszym lakierem na mniejszym ci¶nieniu np.HVLP nie 2,5 tylko 2,0.Zazwyczaj z wiêkszej odleg³o¶ci i w zalezno¶ci od rodzaju lakieru.proponujê wykonaæ natryki próbne.
 

jacek!
Wys³any: 2009-06-14, 14:28   
0
UP DOWN

Posty: 3
Wszytko jasne dziêki
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi