Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: przemo1972 2009-07-27, 15:24
Autor Wiadomo¶æ
michalk66
Wys³any: 2009-07-11, 10:43   Gun Devilbiss z dolnym zbiornikiem
0
UP DOWN

Posty: 7
witam wszystkich,

chcia³em sobie pomalowaæ furê, troszkê siê tym interesujê, traktujê to jako Hobby po pracy :) . Po¿yczy³em od znajomego pistolet Devilbiss JGA-544 z dolnym zbiornikiem podci¶nieniowym (dokupi³em do niego zbiornik bo nie by³o). Wszystkie ³adnie wyczyszczone elementy z³o¿y³em do kupy i rozpocze³êm próby. Okaza³o siê, ¿e czy maksymalnie rozkrêconej farbie na pistolecie farby leci bardzo ma³o, szeroko¶æ "wi±zki" maluj±cej jest bardzo ma³a no i przy natryskiwaniu bardzo czêsto wystêpuj± chwilowe przerwy w podawaniu farby (leci samo powietrze, bez farby), Nie bardzo wiem co mo¿e byæ tego przyczyn± no i najwa¿niejesz co pistolety z dolnym zbiornikiem s± warte bez pompy farby.


z góry dziêki za pomoc.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-11, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja Ci powiem tyle.
Lakierowanie ca³ego autka u lakiernika wyniesie Ciê co¶ ko³o 3000 z³, czyli:

1. 1000 z³ - sprê¿arka - Kupujesz sprê¿areczkê z minmaln± wydajno¶ci± 250 l. Czyli musi byæ 2-t³okowa i przynajmniej 50 L, aby starczy³o wiatru na lakierowanie elementami.

2. 400 z³ - pistolet - ja bym CI poleci³ STAR EVO V2 LVLP z dysz± 1.4

3. 80 z³ - pistolet do podk³adu - Ja sobie kupi³em FOBO LUX HP z dysz± 2.0

4. 100 z³ - przewód - w castoramie kupisz na metry przewodzik 10 mm ¶rednicy w ¶rodku. 10 metrów polecam. Do tego z³±czki.

5. 300 z³ - filtry, reduktory. Do pistolecików przyda³y by siê reduktory i filtry.
Ja jeszcze nie zainwestowa³em w filtr przygotowania powietrza (mam narazie tylko filterki pod pistolecikami. Ale nied³ugo sobie kupie zestawik CKD za 200 z³.

Czyli wydatki 1580 z³ + materia³y do lakierowania.

Zalety:
- masz sprzêcik do w³asnych napraw, znajomym mo¿esz co¶ zrobiæ itd
- wkoñcu to Twoje HOBBY :) , czyli tak jak u mnie :) . Ja ju¿ kase wyda³em i teraz nawet zarabiam po pracy d³ubi±c w gara¿u :) . Nie krocie, bo to znajomym i sobie, rodzinie.


A co do Twojego problemu z tym pistoletem, to mo¿e:
- farba gêsta
- brudy w farbie
- za ma³a dysza
- pistolet walniêty
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-11, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Nurglepl napisa³/a:
Lakierowanie ca³ego autka u lakiernika wyniesie Ciê co¶ ko³o 3000 z³, czyli:
Nurglepl napisa³/a:
Ja ju¿ kase wyda³em i teraz nawet zarabiam po pracy d³ubi±c w gara¿u :)
jak piszesz w ten sposób o lakierniku to pomy¶l kim ty jeste¶??? a mo¿e bran¿a lakiernik ju¿ w ogóle nie powinna istnieæ???bo po co???
Nurglepl napisa³/a:
- wkoñcu to Twoje HOBBY :)
hobby to s± rybki ,znaczki itp. a to co ty robisz to wykroczenie ponad prawo!!!Nurglepl, jak chcesz sobie mieæ to hobby ,to za³ó¿ legaln± lakierniê,p³aæ podatki ,a nie szczyæ siê swoim gara¿owaniem na publicznym forum!!! tak siê sk³ada ¿e ja jestem tym lakiernikiem ,a ty odbierasz mi chleb jad±c po najmniejszej linii oporu.
Nurglepl napisa³/a:
Lakierowanie ca³ego autka u lakiernika wyniesie Ciê co¶ ko³o 3000 z³, czyli:
akurat to forum dla lakierników a nie gara¿owców!!! :D :D :D
 
 

michalk66
Wys³any: 2009-07-11, 17:45   
0
UP DOWN

Posty: 7
dysze mam 1.4 to powinna w zupe³no¶ci wystarczyæ do akrylu, farbê rozcieñcza³em ju¿ do tego stopnia, ¿e la³a siê jak woda, a zreszt± po wlaniu samego rozpuszczalnika lub benzyny do ¶rodka te¿ wystêpuj± takie zjawiska jak opisa³em, czyli wychodzi na to, ¿e pistolet jest uszkodzony, ciekwa jestem tylko co mo¿e siê w takim pistolecie uszkodziæ ??

odno¶nie wypowiedzi baqo to nie ma co przesadzaæ, dla nurglepl te¿ jest to hobby, a to ¿e po godzinach robi co¶ ZNAJOMYM i RODZINIE to nic z³ego ze spo³ecznego punktu widzenia, a s±dze ¿e gdyby na lakierowaniu b³otnika znajomemu zarobi³ na czysto flaszkê (30 z³). to Tobie, Banqo nawet by siê niechcia³o r±k brudziæ za tak± sumê! Ciekaw tylko jestem, czy Ty Baqo prowadz±æ t± lakierniê, na ka¿d± robotê wystawiasz rachunek, nawet je¶li klient nie chce? Je¶li tak to naprawdê powiniene¶ byæ wzorem prawowito¶ci. Jak to siê mówi "Biznes is Biznes" :) :) :)
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-11, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
michalk66 napisa³/a:
Ciekaw tylko jestem, czy Ty Baqo prowadz±æ t± lakierniê,
prowadzê i nie w szopie zbitej z desek.a nawet gdybym to robi³ na dziko to nie mia³bym czelno¶ci aby jawnie na forum odradzaæ komu¶ napraw na legalnej lakierni.
Nurglepl napisa³/a:
Lakierowanie ca³ego autka u lakiernika wyniesie Ciê co¶ ko³o 3000 z³, czyli:
to tak jakby¶ wsadzi³ palca w gniazdo os . na tym forum s± nie tylko gara¿meni ale i legalni lakiernicy
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-11, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Przepraszam BAQO. Wiêcej nikomu nie bêdê doradza³ kupna pistoletu, czy sprzêtu.
Twój chleb.
A teraz ja Ci powiem.
¦niadanie, obiad, kolacja wychodzisz z domu i idziesz do restauracji. Kucharz te¿ musu zarobiæ !!.
Bran¿a KUCHARZ nie powinna istnieæ ?
Co ??, nie staæ Ciê ?
Tak samo moi znajomi niektórzy. Nie pojad± do lakierni bo ich niestaæ. A jechaæ z golfem II, czy astr± I i p³aciæ za element 450 z³ ?, gdzie u mnie zap³aci 100 z³ za kilka elementów, zale¿nie od czasu. Auto jest tañsze ni¿ malowanie.
Wiêc lepiej ¿eby je¼dzili zardzewia³ymi, zgnitymi.

No to ju¿ zamawiaj pizze, jak Ci siê nie chce wychodziæ z domu ?, albo do restauracji na kolacje.

baqo napisa³/a:
prowadzê i nie w szopie zbitej z desek
No niestety tu nie trafi³e¶. Jak sugerujesz siê zdjêciami z malowania felg to jeste¶ w b³êdzie. Tam samochodem siê nie wjedzie, a ja jako¶ lakierowa³em w pomieszczeniu, tylko ¿e w swoim gara¿u, a nie szopie znajomego.

Ja t± wypowiedzi± koñczê gadkê. Wiêcej siê odzywaæ nie bêdê w tej sprawie.



Powracaj±c do tematu, to znawc± pistoletów nie jestem, ale na ch³opski rozum to raczej nic nie powinno siê zepsuæ, iglica mo¿e siê wykrzywiæ (objawem tego by by³o chlapanie kropelkami, i krzywy strumieñ). Ale wed³ug mnie to mo¿e jest co¶ zatkane w miejscu gdzie siê nie dojdzie z papierkiem, czy igie³k±.
 

stek
Wys³any: 2009-07-11, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
baqo napisa³/a:
akurat to forum dla lakierników a nie gara¿owców!!! :D :D :D

czy aby nie przesadzi³e¶ z tym stwierdzeniem? czytam Twoje posty i nie ³adnie post±pi³e¶ wypowiadaæ siê w ten sposób. Ja nie jestem lakiernikiem z zawodu i co?mam spadaæ?, tê¿ dorywczo robiê, moja przygoda z lakierowaniem sie zaczê³a to Ty zapewne jeszcze siusia³e¶ w pieluchy, pzdr.

@Michalk66 sprawd¼ mo¿e zabrudzony lub co¶ ¼le poskêca³e¶, brak farby, to jedno a miot³a to druga regulacja, poprubuj.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-11, 21:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Nurglepl napisa³/a:
Wiêc lepiej ¿eby je¼dzili zardzewia³ymi, zgnitymi.

Miejsce takich samochodow jest na zlomie! Uwazam ze jesli kogos nie stac na utrzymanie samochodu niech jezdzi tramwajem.Temat przenosze do dzialu "Pomoc dla amatorow".
_________________
Wyrywanie chwastow
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-11, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
stek napisa³/a:
moja przygoda z lakierowaniem sie zaczê³a to Ty zapewne jeszcze siusia³e¶ w pieluchy, pzdr.
ja mam 40tkê na karku i d±¿ê do profesjonalnego warsztatu ,a ty ,nawet jeste¶ starszy ,to siê ch³opie zatrzyma³e¶ na gara¿u i to koniec twoich marzeñ .
stek napisa³/a:
nie jestem lakiernikiem z zawodu i co?mam spadaæ?,
jeste¶ stary ,ale ci powiem ¿e lakiernictwo w czasach tera¿niejszych to nie zabawa w klocki.czytajcie ca³e forum,a potem siê udzielajcie! hobbi¶ci lakiernicy ,co sobie czasem dorobi± :D :D zrozum jeden z drugim ¿e to nie jest zabawa ,a hobby bardzo drogie i wymagaj±ce.
przemo1972 napisa³/a:
Uwazam ze jesli kogos nie stac na utrzymanie samochodu niech jezdzi tramwajem.
ale dobrze ¿e jest forum lakiernicze ,gdzie mo¿na komu¶ doradziæ przed ca³ym ¶wiatem" ty nie jed¿ do lakiernika" bo oni s± drodzy :D :D lepiej zorganizuj sobie swój sprzêt to jeszcze zarobisz.
Nurglepl napisa³/a:
gdzie u mnie zap³aci 100 z³ za kilka elementów,
a tego ju¿ nie skomentujê!!! za symboliczn± stówê :D
stek napisa³/a:
czytam Twoje posty i nie ³adnie post±pi³e¶ wypowiadaæ siê w ten sposób
dlaczego nie?,
Cytat:
Przepraszam BAQO.
Nurglepl ju¿ mnie przeprosi³,ale mówi±c szczerze to bardzo mnie to poruszy³o. stek, braknie ci wyobra¿ni ,aby postawiæ siê w mojej sytuacji.
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-12, 02:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Nurglepl napisa³/a:
Tak samo moi znajomi niektórzy. Nie pojad± do lakierni bo ich niestaæ. A jechaæ z golfem II, czy astr± I i p³aciæ za element 450 z³ ?, gdzie u mnie zap³aci 100 z³ za kilka elementów, zale¿nie od czasu. Auto jest tañsze ni¿ malowanie.

I historia sie powtarza...Chyba cos w temacie:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2436
 

stek
Wys³any: 2009-07-12, 06:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
baqo napisa³/a:
stek napisa³/a:
nie jestem lakiernikiem z zawodu i co?mam spadaæ?,
jeste¶ stary ,ale ci powiem ¿e lakiernictwo w czasach tera¿niejszych to nie zabawa w klocki.czytajcie ca³e forum,a potem siê udzielajcie! hobbi¶ci lakiernicy ,co sobie czasem dorobi± zrozum jeden z drugim ¿e to nie jest zabawa ,a hobby bardzo drogie i wymagaj±ce.

Zgadzam siê z Tob±, ¿e nie zabawa i drogie hobby, Zrozum przyjacielu ¿e nie trzeba byæ Lakiernikiem aby posiadaæ potencja³ wiedzy. Fajnie ¿e d±¿ysz do profesjonalizmu, idziesz akurat wtym kierunku, ale nie wszyscy musz± byæ malarzami aby to robiæ. Ja na przyk³ad mama pracê inn±, a dorywczo od kilku lat sobie maluje nawet w gara¿u! Tak ¿e widzisz ¿e to nie mój chleb powszedni. Szanujê Cie na forum ale b±d¿ trochê wyrozumia³y dla takich w³a¶nie userów. Pozdrawiam.
 

adamndg 
Wys³any: 2009-07-12, 09:48   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: pomorskie
Ja rowniez mam inna prace, napewno trudniejsza i wymagajaca wiekszej fachowosci niz lakierowanie.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-12, 10:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
adamndg napisa³/a:
Ja rowniez mam inna prace, napewno trudniejsza i wymagajaca wiekszej fachowosci niz lakierowanie.
a co to za praca?
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-12, 10:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
adamndg napisa³/a:
Przeciez papiery lakiernika mozna otrzymac po ukonczeniu kilkudniowego kursu.
i co daja takie papiery?
_________________

 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-12, 11:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
adamndg napisa³/a:
Przeciez papiery lakiernika mozna otrzymac po ukonczeniu kilkudniowego kursu.

Panie adamndg, pisze pan bzdury.Jak na dwa pierwsze posty na tym forum obydwa to mokre siano!Warn! Prosze pisac na temat!Pomijajac to ze taki papier mozna uzyc tylko w celach higienicznych taki kurs to lipa.Zaden(powtarzam-ZADEN)szanujacy sie warsztat nie przyjmie do pracy lakiernika bez praktyki, stazu i referencji!!!A wlasna jednoosobowa firma dla takiego kursanta to stapanie po cienkim lodzie!
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-12, 13:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
przemo1972 lepiej bêdzie jak zablokujesz temat.
No chyba ¿e kto¶ chce siê wypowiedzieæ to przypominam ostatnie zdanie pytaj±cego

michalk66 napisa³/a:
dysze mam 1.4 to powinna w zupe³no¶ci wystarczyæ do akrylu, farbê rozcieñcza³em ju¿ do tego stopnia, ¿e la³a siê jak woda, a zreszt± po wlaniu samego rozpuszczalnika lub benzyny do ¶rodka te¿ wystêpuj± takie zjawiska jak opisa³em, czyli wychodzi na to, ¿e pistolet jest uszkodzony, ciekwa jestem tylko co mo¿e siê w takim pistolecie uszkodziæ ??


Kto¶ inny bêdzie szuka³ odpowiedzi na podobny problem, to ka¿dy szybko napisze ¿e "ju¿ by³o", "Jest wyszukiwarka", "U¿yj opcji szukaj" , a tak na serio to co by³o w odpowiedzi ?, praktycznie nic.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-12, 14:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
adamndg napisa³/a:
Lakiernik to zadna sztuka, to zwykla fizyczna praca do ktorej nie potrzeba wygorowanych preferencji, a wiec Panowie lakiernicy przestancie sie puszyc:)
powiedz mi czym siê zajmujesz, bo napisa³e¶, ¿e trudniejsza i wymagaj±ca wiêcej fachowo¶ci. Co do zawodu lakiernika to nie jest to prosty temat wg mnie. Ja siê uczê ci±gle w tym temacie. S± prace trudniejsze i ³atwiejsze do wykonania, tak¿e nie piedrol, ¿e to ³atwizna, tu liczy siê czas i to, ¿e ma byæ elegancko zrobione, i ¿eby klient nie wróci³ za 5 miesiêcy, ¿e co¶ mu wy³azi itd.... Tu siê nikt nie puszy ale wiêkszo¶æ siedzi w tym po ³okcie i takie teksty typu, ¿e to ³atwa robota nie s± na miejscu wiêc powtarzam czym siê zajmujesz zawodowo ??
_________________

 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-12, 15:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Travolta napisa³/a:

wow te papiery daja bardzo du¿o dziêki nim dostaniesz znizke na wszystkie lakiery ok.22% :spoko:

Nie lubie czytac bzdur Travolta,prowokujesz do klotni, za malo konkretow, za duzo siana!
Jeszcze jeden glupi post, i nie Bedziesz mial gdzie pisac!
  
 

kondzik 
Wys³any: 2009-07-12, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
przemo1972 napisa³/a:
Nurglepl napisa³/a:
Wiêc lepiej ¿eby je¼dzili zardzewia³ymi, zgnitymi.

Miejsce takich samochodow jest na zlomie! Uwazam ze jesli kogos nie stac na utrzymanie samochodu niech jezdzi tramwajem.Temat przenosze do dzialu "Pomoc dla amatorow".


sory, ze sie wtrace, ale moim zdaniem kazdy robi to co lubi i uwa¿a za dobre.Tak samo z autami, kazdy jezdzi tym na co go stac, lub tym czym lubi i tak samo z lakierowaniem, sie spinacie, ze ktos chce sobie lub sasiadowi umalowac cos w garazu/szopie, boli Was to ze Oni zarabia, a Wy nie?
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-12, 15:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
kondzik napisa³/a:
przemo1972 napisa³/a:
Nurglepl napisa³/a:
Wiêc lepiej ¿eby je¼dzili zardzewia³ymi, zgnitymi.

Miejsce takich samochodow jest na zlomie! Uwazam ze jesli kogos nie stac na utrzymanie samochodu niech jezdzi tramwajem.Temat przenosze do dzialu "Pomoc dla amatorow".


sory, ze sie wtrace, ale moim zdaniem kazdy robi to co lubi i uwa¿a za dobre.Tak samo z autami, kazdy jezdzi tym na co go stac, lub tym czym lubi i tak samo z lakierowaniem, sie spinacie, ze ktos chce sobie lub sasiadowi umalowac cos w garazu/szopie, boli Was to ze Oni zarabia, a Wy nie?

OK, ale niech nie przyjezdzaja na poprawki.Nie pracuje w Polsce, ale znam ten problem.Jezeli ktos chce reanimowac 15 letniego wraka zywica i szpachla to niestety nie tedy droga!Miejsce wrakow jest na zlomie.Jezdzij sobie czym chcesz, pod warunkiem ze stan techniczny auta nie bedzie stwarzal zagrozenia dla innych.Tak trudno to pojac?
PS
Panowie, zagladaja tu ludzie ktorzy oczekuja pomocy, piszemy w temacie!
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-12, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
adamndg napisa³/a:
W koncu lakierowanie nie jest az takie trudne,
:D :D :D mowa o jako¶ci gara¿owca ,gdzie za robotê za darmo ,to siê nikt do niczego nie doczepi:D :D :D
ale skoñczmy ten temat :!: :!: :!:
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-12, 20:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
michalk66 napisa³/a:
Okaza³o siê, ¿e czy maksymalnie rozkrêconej farbie na pistolecie farby leci bardzo ma³o, szeroko¶æ "wi±zki" maluj±cej jest bardzo ma³a no i przy natryskiwaniu bardzo czêsto wystêpuj± chwilowe przerwy w podawaniu farby (leci samo powietrze, bez farby), Nie bardzo wiem co mo¿e byæ tego przyczyn± no i najwa¿niejesz co pistolety z dolnym zbiornikiem s± warte bez pompy farby.

1 Nieszczelne polaczenie korpus pistoletu-rurka podajaca "towar"(czy ta rurka nie jest zapchana? Moze nie dokrecona?Pistolet pobiera "lewe"powietrze :tak: )
2 Nieszczelnosc korpusu pistoletu z iglica (uszczelniacze iglicy-typowe objawy dot.pistoletow z dolnym zbiornikiem)
3 Nieszczelne polaczenie korpus- dysza lakieru.
Sposobem na sprawdzenie szczelnosci pistoletu jest pokrycie go warstewka np.plynu do mycia naczyn, i podanie cisnienia na rurke pobierajaca farbe.W miejscach nieszczelnych polonczen pojawia sie "banki".Mysle ze pistolet jest OK, tylko jest zle poskladany.Test z "ludwikiem" przeprowadzamy przy odkreconym "motylku"(dysza powietrza)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-07-24, 10:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Przeczyta³em t± wymianê opinii i …wiem ¿e nie zupe³nie na temat … ale wtr±cê swoje zdanie.

Nie ma nic z³ego w tym ze kto¶ hobbystycznie w ramach wolnego czasu lakieruje we w³asnym gara¿u swój samochód …. lub brata, ¿ony dziewczyny, czy rodziców. Malujcie i piszcie na forum z pro¶b± o poradê fachowców / zawodowców. TAK JAK JEST W TEMACIE PYTAJ¡CEGO !. Ale moi mili panowie - jak we¼miecie za sw± pracê - choæ 1 z³ ! ... to ju¿ nie jeste¶cie amatorami realizuj±cymi swoje hobby tylko dzia³aj±cymi niezgodnie z prawem - z³odziejami ! Jak kto¶ chce prowadziæ biznes oparty o lakierowanie to musi ponie¶æ nak³ady inwestycyjne i od razu, lub kroku po kroku wype³niæ wszystkie wymogi prawne i techniczne. Do³±czam siê do opinii tych którzy napisali, ¿e to bardzo trudny i wymagaj±cy zawód. Od siebie dodam, ¿e jeszcze niewdziêczny ... jeden b³±d na którymkolwiek etapie pracy i trzeba czêsto zaczynaæ od nowa. S± ³atwiejsze sposoby na zarabianie pieniêdzy ! £adnie polakierowaæ to po³owa sukcesu ... to jeszcze musi wytrzymaæ z rok albo dwa, a czasami nawet 7 .... i nie odpa¶æ za bram± . Dlatego konieczna jest taka ogromna wiedza na temat materia³ów i zasad ich stosowania. Machaæ pistoletem mo¿na siê nauczyæ w 3 dni, a lakiernictwa nie daje siê opanowaæ nigdy, bo bez przerwy zmieniaj± siê zasady technologiczne urz±dzenia i materia³y ... a do tego jeszcze taki lakiernik we w³asnym warsztacie musi byæ szefem p³aciæ podatki znaæ przepisy, umieæ wystawiæ fakturê policzyæ pensje, zap³aciæ ZUS i ... TO NIE MA KOÑCA !

AMATOR - to kto¶ kto nie czerpie zysków z tego co robi choæ technicznie mo¿e w tym byæ czêsto lepszy ni¿ wielu zawodowców ( jak kto¶ lubi to robiæ i ma pieni±dze to czêsto ma sprzêt lepszy ni¿ niektóre warsztaty )... ale jak kto¶ udaje ¿e jest amatorem bo nie prowadzi firmy i lakieruje samochody za 1 z³, lub 30 z³, lub za flaszkê ... to jest z³odziejem ! ... i dlatego bardzo dobrze, ¿e wszystkie przepisy o których czêsto piszê s± tak restrykcyjne. One nie dotycz± amatorów tylko zawodowców i tych niby warsztatowców co udaj± ¿e nie maj± firmy, a za lakierowanie bior± pieni±dze ! a takich nale¿y têpiæ … panowie ! Tylko, ¿e tym to ju¿ siê zajmuje co raz skuteczniej aparat urzêdniczy i kontrolny ... wiêc jak kto¶ chce ryzykowaæ niech ryzykuje ... ale na poparcie zawodowców w bran¿y to raczej niech nie liczy !

@nurglepl - kucharzy te¿ to dotyczy … bo jak zacznie kto¶ gotowaæ w domu i sprzedawaæ to jedzenie …. to SANEPID wdepcze go w pod³ogê ! … ale sam dla siebie to mo¿e gotowaæ nawet ¶limaki z jarzêbin± - jak lubi … i je¶æ je z rodzin± !

Jak siê kto¶ poczu³ ura¿ony to ... bardzo dobrze ;P Mam nadziejê, ¿e nadchodzi
czas porz±dków ! ... i ¿e wreszcie siê skoñczy to biedowanie i kombinowanie. TU W EUROPIE KA¯DY CHCE GODZIWIE ZARABIAÆ NA RODZINÊ I JEJ UTRZYMANIE. Za wizytê u lekarza trzeba zap³aciæ 200 z³ ...i za leki drugie tyle ! Jak ciê nie staæ to siê ubezpiecz ... albo umieraj !!! Z samochodami musi byæ tak samo ... albo niech p³aci ubezpieczyciel ... albo na z³om ! .... a nie do znachora na wsi i leczenie zió³kami !!!
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-24, 11:52   Re: Gun Devilbiss z dolnym zbiornikiem
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
michalk66 napisa³/a:
Nie bardzo wiem co mo¿e byæ tego przyczyn± no i najwa¿niejesz co pistolety z dolnym zbiornikiem s± warte bez pompy farby..


Nigdy nie robi³em takim pistoletem,ale obi³o mi siê o uszy,¿e przyczyn± mo¿e byæ za ma³a ilo¶æ
lakieru w zbiorniku.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group