Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kawas
Wys³any: 2009-08-25, 18:07   Polerka od A do Z POMOCY
0
UP DOWN

Posty: 18
Móg³by mi kto¶ wyt³umaczyæ jak polerowaæ lakier ? jakie pasty u¿ywaæ jakich papierów jak sobie poradziæ z syfem na lakierze (brak komory malowanie w ma³ym gara¿u dlatego syf sie pojawi³) lakier jest ¶wierzo po malowaniu (5dni) i jeszcze nie wszystkie elementy motocykla pomalowa³em
ile nale¿y czekaæ a¿ bêdzie mo¿na polerowaæ na bezbarwnym pisze chyba ¿ê 4dni schnie

jeszli to ma jakie¶ znaczenie maluje lakierem bezbarwnym firmy RANAL PROFESSIONAL
baza- czarna per³a
 

zibi86
Wys³any: 2009-08-25, 18:24   
0
UP DOWN

Posty: 54
Opcja szukaj sie klania.Na forum bylo o tym milion razy ile mozna pisac to samo litosci
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-25, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ja u¿ywam w³a¶nie tej pasty. Efekt jest super, tylko te bia³e plastiki trochê mnie wnerwiaj±, ale po czasie schodzi.
A wstawiê Ci opis pasty G3 z allegro :)

Po jednokrotnym u¿yciu pasta polerska FARECLA G-3 1kg na sta³e usuwa znaki i zadrapania pozosta³e po papierze ¶ciernym, daje wysokiej jako¶ci po³ysk i pozostawia powierzchniê woln± od zamazañ. Zazwyczaj po u¿yciu G3 Regular Grade polerowana powierzchnia nie wymaga dalszych prac.
G3 jest uniwersalna. Umo¿liwia usuniêcie ró¿nego rodzaju defektów powierzchni:
* ¦ladów kurzu
* Zacieków
* Skórki pomarañczowej
* Zadrapañ
* Utlenienia

Pasta G3 jest odpowiednia do wielu typów powierzchni w³±czaj±c:
* ¦rednio stê¿one, suszone na powietrzu i w niskich temperaturach
* Celulozê
* Lakiery przemys³owe
* Plastik wzmocniony w³óknem szklanym i pochodne
* Akryl i inne powierzchnie plastikowe
* Meble
* Powierzchnie syntetyczne

ABY UZYSKAÆ JAK NAJLEPSZY EFEKT STOSUJ¡C REGULAR GRADE G3:
Przygotowanie powierzchni:
* Upewnij siê, ¿e powierzchnia zosta³a odpowiednio wykoñczona w fabryce, jest czysta i nie zawiera wosku
* Tam, gdzie jest to konieczne usuñ papierem ¶ciernym wady powierzchni
Przywracanie po³ysku przy pomocy maszyny:
* Na³ó¿ ¶ciereczk± niewielk± ilo¶æ pasty polerskiej Regular Grade G3 na powierzchniê lakieru
* Namocz G-Mopa w czystej wodzie i zamontuj do maszyny polerskiej, odwiruj nadmiar wody, a¿ nie bêdzie ju¿ wyczuwalne rozpryskiwanie
* Posuwistym ruchem przesuwaj G-Mopa po powierzchni lakieru, dodaj pasty G3 je¶li jest to konieczne
* Utrzymuj G-Mopa w stanie wilgotnym, je¶li jest to konieczne dodaj wody ze spryskiwacza

Rêczne przywracanie po³ysku:
* Wilgotn± i czyst± ¶ciereczk± silnie wcieraj pastê G3 poruszaj±c j± do przodu i do ty³u, regularnie zmieniaj±c kierunek, tak by zapewniæ równomierne pokrycie
Ostateczne wykoñczenie:
* Usuñ resztki czyst± ¶ciereczk±
* Wykoñcz stosuj±c jedynie lekki nacisk i wodê
* Wypoleruj powierzchniê lakieru miêkk± ¶ciereczk± o lu¼nym splocie, tak aby uzyskaæ wysoki po³ysk bez zamazañ
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 07:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I pamiêtaj o tym,¿e pasta Farecla G# to pasta-oszustka,dobrze sprawdza siê przy pojazdach oddawanych klientowi,bo ten ³adny po³ysk po kilku tygodniach lub miesi±cach nie bêdzie ju¿ tak ³adny,ale to ju¿ problem klienta.Mo¿e to trochê z³o¶liwe stwierdzenia,ale na w³asnej skórze przekona³em siê, ¿e maj± racjê Ci,co polecaj± inne pasty.O ile nie potrafisz tego zrobiæ w³a¶ciwie,bêdziesz zadowolony z efektu na pocz±tku,a po jakim¶ czasie zaczniesz dostrzegaæ niedopolerowane fragmenty,skutek bodaj¿e wymywania silikonu zawartego w pa¶cie.No,i robi±c to tak,jak opisa³ to kolega Nurglepl,nastaw siê na syf wokó³ miejsca,gdzie polerujesz. Past± G3 mo¿na polerowaæ na sucho,mocz±c (delikatnie!)mopa tylko w celu sch³odzenia polerowanej powierzchni,nawet za pomoc± zraszacza do kwiatów.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2702
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 08:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
skutek bodaj¿e wymywania silikonu zawartego w pa¶cie
ta pasta nie zawiera silikonu :nie:
jacenty 741 napisa³/a:
Past± G3 mo¿na polerowaæ na sucho,mocz±c (delikatnie!)mopa tylko w celu sch³odzenia polerowanej powierzchni,nawet za pomoc± zraszacza do kwiatów.
sch³odzenia :nie:
jacenty 741 napisa³/a:
a po jakim¶ czasie zaczniesz dostrzegaæ niedopolerowane fragmenty
to znaczy ¿e nie dopolerowa³e¶ odpowiednio lakieru. u¿ywam G3 i do wykoñczenia 3M, i nie mam ¿adnych problemów .
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 10:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak Ty sam ze sob± wytrzymujesz,ztara zrzêdo?Powiniene¶ sam siê zwolniæ za paskudny charakter.Skoro piszesz,¿e u¿ywasz po G3 3M,ta znaczy,¿e te¿ nie uwa¿asz Farecli za szczytowe osi±gniêcie w dziedzinie polerowania.Ja po G3 u¿ywam G10,ale niedawno stosowa³em tylko G3,tak jak poradzi³ to Nurglepl,nie pisz±c nic o konieczno¶ci zastosowania pasty wykoñczaj±cej,i wiem,¿e mimo ³adnego po³ysku w chwili polerowania,po jakim¶ czasie wychodz± niedopolerowania,z czym siê z Tob± zgadzam,¿ e to skutek niedok³adno¶ci.Ale go¶æ,który siê pyta o takie rzeczy,nie ma o tym pojêcia,wiêc mo¿e zamiast siê m±drzyæ i czekaæ na mo¿liwo¶æ wiecznej krytyki postów innych forumowiczów,po prostu mu porad¼,co i jak.A co do sch³odzenia, to tak,ale chodzi mi o ch³odzenie ¶wie¿ego lakieru, a nie, jak pewnie pomy¶la³e¶,gara¿u.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
Jak Ty sam ze sob± wytrzymujesz,ztara zrzêdo?Powiniene¶ sam siê zwolniæ za paskudny charakter.
tylko po za przeprosinami za obra¿anie ,powiedz dok³adniej o co ci chodzi???
jacenty 741 napisa³/a:
Skoro piszesz,¿e u¿ywasz po G3 3M,ta znaczy,¿e te¿ nie uwa¿asz Farecli za szczytowe osi±gniêcie w dziedzinie polerowania.
dlaczego? przecie¿ wiadomo ¿e po takiej pa¶cie trzeba wykoñczyæ innym ¶rodkiem ,a ¿e to jest akurat 3m to czego siê czepiasz. nie mo¿na mo¿e??
jacenty 741 napisa³/a:
zamiast siê m±drzyæ i czekaæ na mo¿liwo¶æ wiecznej krytyki postów innych forumowiczów,po prostu mu porad¼,co i jak
to jest dyskusja. nie u¿ywam w porównaniu do ciebie wyzwisk,nie ubli¿am,a to co piszê jest na temat ,i ka¿dy user czytaj±c wypowiedzi mo¿e wyci±gn±æ jakie¶ wnioski.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 11:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
Jak Ty sam ze sob± wytrzymujesz,ztara zrzêdo?Powiniene¶ sam siê zwolniæ za paskudny charakter.
tylko po za przeprosinami za obra¿anie ,powiedz dok³adniej o co ci chodzi???
jacenty 741 napisa³/a:
Skoro piszesz,¿e u¿ywasz po G3 3M,ta znaczy,¿e te¿ nie uwa¿asz Farecli za szczytowe osi±gniêcie w dziedzinie polerowania.
dlaczego? przecie¿ wiadomo ¿e po takiej pa¶cie trzeba wykoñczyæ innym ¶rodkiem ,a ¿e to jest akurat 3m to czego siê czepiasz. nie mo¿na mo¿e??
jacenty 741 napisa³/a:
zamiast siê m±drzyæ i czekaæ na mo¿liwo¶æ wiecznej krytyki postów innych forumowiczów,po prostu mu porad¼,co i jak
to jest dyskusja. nie u¿ywam w porównaniu do ciebie wyzwisk,nie ubli¿am,a to co piszê jest na temat ,i ka¿dy user czytaj±c wypowiedzi mo¿e wyci±gn±æ jakie¶ wnioski.
Cytat:
.A co do sch³odzenia, to tak,ale chodzi mi o ch³odzenie ¶wie¿ego lakieru, a nie, jak pewnie pomy¶la³e¶,gara¿u.
poleruje siê stosuj±c wilgotnego mopa, aby poprawiæ skuteczno¶æ polerowania. ca³e polerowanie polega na wytworzeniu temperatury. podobnie jak prasowanie ¿elazkiem . po co siê spryskuje ,aby sch³odziæ pranie.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 11:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Poddajê siê,bujaj sobia dalej w ob³oku swojej nieomylno¶ci.Pa.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 11:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
Poddajê siê,bujaj sobia dalej w ob³oku swojej nieomylno¶ci.Pa.
spamujesz tylko! albo rozmawiaj na temat ,albo nie praw mi o bujaniu w ob³okach.wyluzuj trochê !!! :grin: :grin: :grin:
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-26, 14:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
:spoko:
 
 

kawas
Wys³any: 2009-08-26, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 18
Z waszych wypowiedzi wynika ¿e dopiero jak bêdê mia³ ochotê sprzedaæ motocykl to mam wypolerowaæ to bo efekt wypolerowania po paru tygodniach znika dobrze zrozumia³em?
Nigdy nie polerowa³em lakieru, w by³ej pracy nie musia³em tego robiæ bo jak co¶ spapra³em p³aci³em za lakier i odnowa musia³em pomalowaæ nie by³o polerowania.(w domu niestety siê tak nie da)
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-26, 20:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kawas napisa³/a:
dopiero jak bêdê mia³ ochotê sprzedaæ motocykl to mam wypolerowaæ
powiem ci szczerze , ¿e jak lakierujê motocykl,to nie ma co polerowaæ. rozlewa siê ³adnie lakier na takich elementach i wszycho. a z drugiej strony ,to jak tu polerowaæ jakie¶ owiewki ,plastiki itp?
 
 

kawas
Wys³any: 2009-08-26, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 18
syfu siê nalepi³o i chcê to po czê¶ci usun±æ nie mam gdzie za bardzo malowaæ (malutki gara¿) jak bym mia³ jakie¶ wiêksze pomieszczenie to podejrzewam ¿e nie by³o by tego tematu ale tak to trzeba sobie jako¶ radziæ
baqo napisa³/a:
a z drugiej strony ,to jak tu polerowaæ jakie¶ owiewki ,plastiki itp?

Nie ma pojêcia o polerowaniu dlatego siê pytam i szukam tematów z tym zwi±zanych
 

zibi86
Wys³any: 2009-08-26, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 54
baqo ma racje. Lakierowalem kilka motocyklow w warunkach gazrazowych bo lepszych nie mam i zawsze lakier sie pieknie rozla³ i zadnych syfow tez nie ma wiec bez sensu polerka to nie samochod zrob sobie komore z foli i bedzie git
 

kawas
Wys³any: 2009-08-26, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 18
chyba bêdê musia³ tak zrobiæ chocia¿ na te elementy których jeszcze nie pomalowa³em bo ten syf mnie dobija jak kto¶ chce zobaczyæ jak to wygl±da da³em zdjêcia jest tam jedno które pokazuje ten syf na boczku
zamie¶ci³em to przez przypadek tu http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2738 zamiast w FOTORELACJACH
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group