Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Arbiter
Wys³any: 2009-08-24, 01:24   Co to za pistolet i jak± ma dyszê?
0
UP DOWN

Posty: 34
Pistolet z zestawu supermarketowego. Jakiej wielko¶ci mo¿e mieæ dyszê? Na froncie przy dyszy jest cyfra 2, czy to 2mm?

Czy to jest HVLP czy LVLP?

Chcê tym pomalowaæ primer na zderzak, potem podk³ad, bazê metalic i klar. CZy to siê nada?

 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-24, 06:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
To jest ten z zestawu za 50 z³.
HP 1,4
 

Arbiter
Wys³any: 2009-08-24, 08:50   
0
UP DOWN

Posty: 34
Nurglepl napisa³/a:
To jest ten z zestawu za 50 z³.
HP 1,4


DZieki, tak to jest z takiego zestawu za 50z³.
Na jakim ci¶nieniu lakierowaæ?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-08-24, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Arbiter napisa³/a:
Na froncie przy dyszy jest cyfra 2, czy to 2mm?
je¶li na dyszy jest 2,0 tzn, ¿e dysza 2.0, a nie 1,4! Podk³ad mo¿esz "k³a¶æ" ale do bazy i bezbarwnego siê nie nada!
_________________

 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-24, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Nie doczyta³em do koñca postu.
Ale po wygl±dzie odrazu oceni³em ¿e to ten z najpopularniejszego zestawu, wiêc standardowo tam wpychaj± 1,4 :) .

A skoro jest to 2,0 to podk³ad na 2 bary moze byc, a nawet 2,5 :) . Jak kto woli, i tak trzeba bêdzie szlifowaæ :) . Ale ci¶nienie te¿ mo¿esz wyczytaæ na etykietce podk³adu. Jest tam jak± dysz± i jakim ci¶nieniem.
 

Arbiter
Wys³any: 2009-08-24, 18:39   
0
UP DOWN

Posty: 34
czy dyszê w tym pistolecie da siê wymienic czy muszê kupiæ inny pistolet?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-24, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Raczej kup inny.
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-08-24, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
jacenty 741, widze ze jestes z moich stron :devil: Ja mam taki pistol do podkladu z dysza 1.5 jest nie do zaechania ;P
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-25, 07:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Do podk³adu mo¿e byæ,tu kupuje siê najtañsze,ale Arbiter chcia³ wykorzystaæ go do bazy i klaru,a to z³y wybór.Pozdro,ziom :spoko:
 
 

Arbiter
Wys³any: 2009-08-30, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 34
DZiêki za odpowiedzi w tym w±tku. Ju¿ podk³ad 3x po³o¿y³em. Podk³ad akrylowy 2K, nie rozcieñcza³em pocz±tkowo. By³ gêsty, nie uda³o mi siê wylaæ. Jest baran. Czy to przy szlifowaniu siê wyrówna?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-30, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
We¼ odrobinê ciemnej bazy,je¶li masz jakie¶ pozosta³o¶ci,lub kup czarny akryl w sprayu (chocia¿ fachowo przewidziany jest do tego tzw kontrast,produkuje go np. Wurth),przepyl delikatnie ca³± powierzchniê podk³adu,tak aby j± delikatnie zabarwiæ,wtedy podczas szlifowania bêdziesz mia³ lepszy widok na to,która czê¶æ jest ju¿ g³adka,a która wymaga jeszcze szlifowania.Brzmi to mo¿e niezbyt jasno,ale jak spróbujesz,zrozumiesz,o co mi chodzi. :spoko:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-30, 20:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Taki pistol nie nadaje siê do bazy/klaru nawet z dysz± 1,4 to kompletne DNO. Sam kiedys taki mia³em.
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-30, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
jacenty 741 napisa³/a:
We¼ odrobinê ciemnej bazy,je¶li masz jakie¶ pozosta³o¶ci,lub kup czarny akryl w sprayu (chocia¿ fachowo przewidziany jest do tego tzw kontrast,produkuje go np. Wurth),przepyl delikatnie ca³± powierzchniê podk³adu,tak aby j± delikatnie zabarwiæ,wtedy podczas szlifowania bêdziesz mia³ lepszy widok na to,która czê¶æ jest ju¿ g³adka,a która wymaga jeszcze szlifowania.Brzmi to mo¿e niezbyt jasno,ale jak spróbujesz,zrozumiesz,o co mi chodzi. :spoko:

To jest dobry pomys³, albo mo¿esz szlifowaæ papierkiem na kloku i co jaki¶ czas dotykaæ palcem i sprawdzaæ czy jest g³adkie. Ja g³adko¶æ sprawdzam przeci±gaj±c papierkiem albo palcem i wtedy g³adka warstwa zmienia kolor, bo wysycha, a w do³kach jest mokro, i to wyra¼nie widaæ te do³ki. To znaczy ¿e jeszcze trzeba trzeæ.
 

Arbiter
Wys³any: 2009-08-30, 23:28   
0
UP DOWN

Posty: 34
jacenty 741 napisa³/a:
We¼ odrobinê ciemnej bazy,je¶li masz jakie¶ pozosta³o¶ci,lub kup czarny akryl w sprayu (chocia¿ fachowo przewidziany jest do tego tzw kontrast,produkuje go np. Wurth),przepyl delikatnie ca³± powierzchniê podk³adu,tak aby j± delikatnie zabarwiæ,wtedy podczas szlifowania bêdziesz mia³ lepszy widok na to,która czê¶æ jest ju¿ g³adka,a która wymaga jeszcze szlifowania.Brzmi to mo¿e niezbyt jasno,ale jak spróbujesz,zrozumiesz,o co mi chodzi. :spoko:


Dzieki za radê, tak te¿ zrobiê, juz nawet spraj mam który bêdzie robi³ za kontrast. Nied³ugo za³o¿ê w±tek w fotorelacjach, bo zrobilem dzis pare fotek
 

Arbiter
Wys³any: 2009-08-31, 01:09   
0
UP DOWN

Posty: 34
Kontynuacja tego w±tku w fotorelacjach:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2761
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime