Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
skyline84
Wys³any: 2009-07-04, 15:57   cieniowanie
0
UP DOWN

Posty: 42
witam wszystkich mam pytanie jak dobrze wycieniowac zeby sie nie ró¿ni³o . czy rozcienczalnik do cieniowania bedzie dobry gdy go dodam do bezbarwnego pod koniec
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-04, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
czy rozcienczalnik do cieniowania bedzie dobry gdy go dodam do bezbarwnego pod koniec
to bezbarwny chcesz cieniowaæ? ten rozpik jest do tego aby wyzbyæ siê odkurzu w miejscu przej¶cia,oraz aby akryl lepiej wgryz³ siê w star± pow³okê.
 
 

skyline84
Wys³any: 2009-07-04, 17:13   
0
UP DOWN

Posty: 42
czyli dolac go do bazy,on s³uzy jako rozc do bazy czy tylko go troszke dolac
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-07-04, 17:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nie dolewaæ do bazy!!Bazê wycieniuj normalnie,a rozcieñczalnik do cieniowania tylko w sytuacji,gdy nie chcesz z jakiego¶ powodu polakierowaæ bezbarwnym ca³ego elementu,chocia¿ to najlepsze wyj¶cie,i dajesz go na miejsce ³±czenia starego zmatowanego i nowego lakieru,dodaj±c do reszty bezbarwnego.O proporcjach niech wypowie siê kto¶,kto tak robi,ja bezbarwnym jadê ca³y element.
 
 

skyline84
Wys³any: 2009-07-04, 20:13   
0
UP DOWN

Posty: 42
jak mam go dok³adnie uzyc rozcienczalniku do cieniowania
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-05, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
skyline84 napisa³/a:
jak mam go dok³adnie uzyc rozcienczalniku do cieniowania
aplikujesz go w miejscu styku starego i nowego bezbarnego (mo¿esz kupiæ rozcieñczalnik w sprayu lub pod pistolet, to akurat bez znaszenia) Aplikacja oczywy¶cie powinna byæ na zmatowanej czê¶ci. Pamiêtaj, ¿e tam gdzie koñczysz lakierowanie bezbarwnym to nie mo¿esz koñczyæ te¿ baz±.
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-07-05, 09:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
jak mam go dok³adnie uzyc rozcienczalniku do cieniowania

A ja robie tak, ¿e nie samym rozcienmczalnikiem konczê, tylko robie mixa 1:10 z resztk± klaru, buzuje w pistolu i tym zakanczam. Tez sie ³adnie poleruje bez kanta.
_________________
Bart
 
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-05, 15:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Pytanie techniczne. W handlu mo¿emy spotkaæ wiele ofert z rozpuszczalnikiem do cieniowania od Bolla , Motip , APP ( areozole) do rozpuszczalników przeznaczonych do aplikacji pistoletem lakierniczym. Jest tego do¶æ szeroka gama Podczas lakierowania elementów podk³ad bazê klar oraz rozpuszczalniki, komletujê od jednego producenta. Moje pytanie brzmi :
Czy w przypadku stosowania rozpuchu do cieniowania, dopuszcza siê stosowanie rozpuszczalnika innego producenta?

( Np jadê standardow± naprawê lakiernicz± elementu uszkodzonego materia³ami Novol, a na zakoñczenie procesu cieniujê rozpuchem np APP, albo areozolem Bolla. )
 

kalbi 
Wys³any: 2009-07-05, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
binsu18 napisa³/a:
Czy w przypadku stosowania rozpuchu do cieniowania, dopuszcza siê stosowanie rozpuszczalnika innego producenta?
wg mnie nie ma to znaczenia!!!
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-07-07, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
nie ma znaczenia tak jak @kalbi napisa³.
_________________
Bart
 
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-07, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Kalbi,, mebArt, dziêki..
 

mezotr 
Wys³any: 2009-08-30, 17:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
Cytat:
Nie dolewaæ do bazy!!Bazê wycieniuj normalnie

wycieniuj normalnie czyli pistol z dalsza i szybkimi ruchami tak zeby dalej tylko zapylic czy jak bo zawsze dolewalem i bylo bobrze .
a czy pod jasne metaliki(np srebra) dajecie cos pod baze chodzi mi o jak±¶ zywice czy cos zeby sie lepiej ziarenko ukladalo bo czeka mnie srebro i troszke mam cykora
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-09-08, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
no sreverko przechlapane jest i musi byæ cosik pod baze i to tak prpoponowa³ bym pociwiczyæ bo mi niekiedy wyjdzie a niekiedy troszke widaæ :roll:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group