Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariush19
Wys³any: 2009-10-09, 20:14   Ma³e ogniska korozji
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Przasnysz/M³awa
Witam wszystkich. Poniewa¿ za lakierowanie mojej Felki profesjonali¶ci chcieli policzyæ 2-2,5tys z³ z malowaniem praktycznie ca³ej oprócz dachu ( felka warta 3tys) postanowi³em sam powalczyæ z ogniskami korozji.
oto kilka przyk³adów



mam jeszcze kilka b±belków tu i ówdzie.
mam pytanie co do s³uszno¶ci mojego planu tej naprawy:

1. Szlifujê ogniska korozji ale nie na b³ysk ( aby brunox epoxy mia³ siê czego trzymaæ)
2. odt³uszczam i stosujê brunox
3. delikatnie szlifujê brunoxa
4 odt³uszczam i nak³adam szpachlówkê je¶li to konieczne ( mam na stanie dwa rodzaje firmy Troton, z w³oknem szklanym i wykañczaj±c±)
5. Przycieram szpachlówkê na zadowalaj±c± mniê g³adko¶æ na sucho oczywi¶cie.
6. odt³uszczam i nak³adam podklad akrylowy ( VHS)
7. Matujê podk³ad na mokro P800 uwa¿aj±c aby go nie przetrzeæ do szpachli.
8. odt³uszczam i nak³adam akryla.
9. Na koniec polerka itd.

Czy taki plan dzia³ania jest w³a¶ciwy? z góry dziekuje za odpowied¼
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-10-09, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 349
to ma³o chcieli za tak± robotê zw³aszcza ¿e auto jest pognite. co z tego ¿e auto jest warte 3 tys. to powinienwzi±æ ko³o 50 z³ za element wed³g ciebie? to za nowe trzeba by by³o braæ ko³o tysi±ca za elemenent conajmniej. nie wa¿ne jakie auto cena za element jest sta³a i tyle. ra¿ robi³em facetowi ca³e auto z zewn±trz a koszt roboty przewyzszy³ warto¶æ samochodu a jadnak siê zgodzi³. auto mia³o dla niego warto¶æ sentymentaln± tak stwierdzi³ pozdro
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-10-09, 21:54   
0
UP DOWN

Posty: 349
to ma³o chcieli za tak± robotê zw³aszcza ¿e auto jest pognite. co z tego ¿e auto jest warte 3 tys. to powinienwzi±æ ko³o 50 z³ za element wed³g ciebie? to za nowe trzeba by by³o braæ ko³o tysi±ca za elemenent conajmniej. nie wa¿ne jakie auto cena za element jest sta³a i tyle. ra¿ robi³em facetowi ca³e auto z zewn±trz a koszt roboty przewyzszy³ warto¶æ samochodu a jadnak siê zgodzi³. auto mia³o dla niego warto¶æ sentymentaln± tak stwierdzi³ pozdro
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-10-09, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Ludzie mysla ze jak starsze auto to powinno sie brac mniej! Ludzie przy starych jest jeszcze wiecej roboty niz z nowymi autami :roll:
 
 

mariush19
Wys³any: 2009-10-10, 05:49   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Przasnysz/M³awa
Wiem ¿e element to element tyle kosztuje i koniec kropka. Dlatego te¿ postanowi³em siê sam pobawiæ w malowanie, zaoszczêdzê kasy a i do¶wiadczenie bezcenne. Moje pytanie raczej dotyczy³o tego czy dobr± strategiê wybra³em do tej naprawy?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-10-10, 08:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mariush19 napisa³/a:
Moje pytanie raczej dotyczy³o tego czy dobr± strategiê wybra³em do tej naprawy?
strategia taka, ¿eby sprzedac strucla i kupiæ co¶ zdrowego. Ta rdza wyjdzie po zimie znowu, a najdalej za rok.
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-10-10, 08:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak ch³opak ma auto za 3 ko³a i kilka pln na naprawê,któr± mia³ wykonaæ,to za te 4 ko³a(strzelam) co proponujecie zdrowego?Jakie¶ konkretne auto?Dajcie spokój,on i tak nie bêdzie zmienia³ samochodu,a obczytawszy siê na forum my¶li,¿e to bu³ka z mas³em taka naprawa.Mariusch19,ogólnie strategia nie jest z³a,jak na samochód o tej warto¶ci ,trochê jednak bojê siê,¿e jak ruszysz te purchle z chocia¿by 1 zdjêcia,uka¿e siê dziura na wylot.A jako ¿e to fela,to jak tam tylna klapa?Takich niespodzianek bêdzie wiêcej,ale baw siê!Je¶li ju¿ upierasz siê na brunoksa,to mo¿e odizoluj go dla ¶wiêtego spokoju od szpachli dwoma warstwami podk³adu,zawsze kilka tygodni spokoju wiêcej.
 
 

mariush19
Wys³any: 2009-10-10, 09:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Przasnysz/M³awa
Dok³adnie, nie bedê zmienia³ bo mam sentyment do tego auta jezdze nim juz 6 rok:) Wiem ¿e to nie jest bu³ka z mas³em, ale tez nie jestem z pierwszej ³apanki ch³opaczek , dwie rêce mam , pojêcie o technice równie¿ i troche zapa³u:) Tylna klapa by³a robiona 2 razy przez fachowców. Za drugim razem ju¿ nowe wstawki posz³y wiêc teraz mam minimalne ogniska korozji . Dziêki jacenty 741, Odetne Brunoxa podk³adem :)
 

marikk 
Wys³any: 2009-10-10, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Ogólnie koncepcja wporz±dku je¶li chcesz to robiæ z tym ¿e jak napisa³e¶ ¿e nak³adasz szpachle je¶li to konieczne w tym przypadku bêdzie to konieczne i troche Ci tego pójdzie dobrze ¿e masz z w³óknem szklanym do takich napraw idealna ogólnie je¶li chodzi o trotona to s³ysza³em ¿e to syf ale ja sie nie bêde wypowiadaæ je¶li chodzi o podk³ad i szlif jego to mo¿esz ¶mia³o zacz±æ od P400 lub P500 i zakoñczyæ na P600 bo bêdziesz lakierowaæ akrylem tylko musisz mieæ na tyle grubo podk³adu zeby¶ sie nie poprzediera³ pozdro
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-10, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jakbym ja mia³ auto warte 3 gole... to bym z nim NIC nie robi³ a jak zgnije to bym wypie... na smietnik. szkoda zachodu pieniedzy i czasu.
Zreszta kto da 3 gole za takie auto? Ja kupi³em Audi 80 2.8 V6 za 3 gole zdrowa...wiec.,...za twoje moge Ci daæ 200z³. :x:
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-10, 17:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Na czym¶ siê trzeba uczyæ i zawsze warto saemu co¶ podzia³aæ, a nie tylko patrzeæ jak niszczeje.
Ja kupi³em auto za 1000 a teraz po roku ka¿dy siê za nim ogl±da na ulicy :D
 
 

mariush19
Wys³any: 2009-10-12, 07:06   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Przasnysz/M³awa
mebArth, ja twojego audi za darmo bym nie chcia³ nawet. Jak by¶ nie zauwa¿y³ nie pyta³em tutaj co warto a co nie warto tylko konkretnie o proces technologiczny takiej naprawy.

Auto mam ju¿ pomalowane. £±cznie 8 ca³ych elementów . Nigdzie nie by³o dziur, korozja by³a tylko powierzchowna, brunox za³atwi³ j± mam nadzieje chocia¿ na rok:)
Pochwalê siê robot± jak zrobie polerkê i usunê dwa zacieki ;)
 

camel
Wys³any: 2009-10-12, 15:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
Dobr± radê wam dam - przestañcie u¿ywac brunoxa :) - testowa³em na paru autach - albo nie doschnie i wy³a¿± plamy, albo siê zwa¿y z podk³adem, ewentualnie odpada od blachy wraz z podk³adem - nie idzcie t± drog±:):). Brunox jest dobry na totalna amatorkê, gdzie¶ od spodu, pod baranka mo¿e i tak - pod lakier wg. mnie nie nadaje siê. Reaktywny, akryl i zrobione porz±dnie i raz a nie poprawiane 10 razy.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group