Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
-BARON-
Wys³any: 2009-05-01, 23:10   co proponujecie czerwony akryl czy czerwona baza+clar
0
UP DOWN

Posty: 43
w³asnie jak w temacie bêde sobie psika³ w³asne autko Peugeot 205 takie moje ma³e oczko w g³owie i co lepiej wedle was dac czerwony akryl czy zaszaleæ i czerwona baze +klar ,jakie bed± tego ró¿nice na gotowo ??? Co s±dzicie.
 

Greg
Wys³any: 2009-05-01, 23:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
wg mnie lepiej "zaszaleæ" i po³o¿yæ baze+ klar. Dla mnie lepiej siê maluje takim sposobem ;) Akryl to akryl... po jakim¶ czasie straci swój po³ysk ;) Ja osobi¶cie radze drug± opcje w szczególno¶ci je¶li to Twoje ma³e oczko :D Na swoim nie ma co oszczêdzaæ ;P Przynajmniej ja tak robie :P
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-05-02, 08:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
jak mój szanowny przedmówca,baza +klar. :spoko:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-02, 09:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja te¿ potwierdzam, sam bêde tak malowaæ, wiesz jak to jest z maowieniem czerwonego - szybciej ni¿ inne i du¿o gorzej to wygl±da :cool:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-02, 10:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dobry akryl sie swieci jak baza + klar. Jak dasz TANI klar to bedzie bardziej matowy po szczotkach myjki niz akryl Standox'a
_________________
Bart
 
 

zelek-lakiernictwo 
Wys³any: 2009-05-02, 19:48   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: z Warsztatu
kilka razy w ¿yciu lakierowalem akrylem i jestem na nie nic mnie do niego nieprzekonuje

Lepiej Baza + dobry klar
 

-BARON-
Wys³any: 2009-05-02, 20:47   
0
UP DOWN

Posty: 43
czyli zaszalec i tradycyjnie zapytam jako baza ixell jako klar dp3750 :) dobre zestawienie a moze macie propozycje jakiego¶ konkretnego czerwonego takiego krwistego :) a nie jak±¶ tam cenzura³ke. :devil:
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-05-02, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Nie ma jak to baza i dobry klar :spoko:
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-03, 11:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Klar DP 3750 to bdb klar. A kolor znajdziesz w mieszalni.
_________________
Bart
 
 

tajmus 
Wys³any: 2009-10-10, 22:40   
0
UP DOWN


Posty: 71
Sk±d: Gorlice i okolice
Witam szanowne grono po dluzszym czasie nieobecnosci... no udzielania sie. Jestem na etapie reanimacji swojej fiesty "drugiej dziewczyny". Podloga zrobiona, dziury polatane i zabezpieczone brunoxami epoksydami itp. Wszystkie repertuarki wstawione. Czeka mnie jeszcze przygotowanie pod malowanie ale to temat opanowany. Mysle zeby nie zasmiecac nowym tematem napisze tutaj o co biega. Czasu malo ostatnio troche na kompa wiec forum tylko przelecialem tak ooo. Kwestia malowania calego auta. CZYM<???> Aktualnie jest stary majacy juz prawie 15 lat akryl z palety Forda, niebieski Ontario bodajze. Chce pomalowac cale auto tylko w sumie nie wiem czy po prostu dobry akryl DuPoint'a czy szalec drozej i baza z klarem. CHOLERNIE podoba mi sie ten kolorek http://moto.allegro.pl/it..._seat_lb5n.html . Taka per³a AUDI VW SEAT LB5N INDIGOBLAU PERLEFFEKT. Mam pistolet dobrze wszystkim znany AZ3 HTE2 takze powinien ladnie to klasc.
Wiec. Jaka jest roznica w przygotowaniu i malowaniu pomiedzy per³a o ktorej mowa w linku a normalna baza?? Tez tak samo daje sie podklad akrylowy, potem kladzie sie baze i na to klar?? Czy moze jest inna procedura kladzienia perelki?? A jak sie to ma do techniki malowania?? Takie samo cisnienie ruchy itp?? I na koniec jak to sie przeklada na koszty ogolne malowania calego auta?

Troche sie spisalem ale chcialem przedstawic na szybko swoj dylemat o co mi dokladnie chodzi. Bylbym wdzieczny gdybyscie sie postarali w miare mozliwosci na kazde pytanie podac konkretna odpowiedz. Po zakonczonych pracach napewno przedstawie to wszystko w odpowiednim temacie i dziale tutaj na forum. Z gory dziekuje za czas na mnie poswiecony. POZDRAWIAM
_________________
www.fiestaklubpolska.pl
http://lakierowanko.info/...hp?t=3246#33565
 
 

Greg
Wys³any: 2009-10-11, 14:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Cytat:
Jaka jest roznica w przygotowaniu i malowaniu pomiedzy per³a o ktorej mowa w linku a normalna baza?? Tez tak samo daje sie podklad akrylowy, potem kladzie sie baze i na to klar?? Czy moze jest inna procedura kladzienia perelki?? A jak sie to ma do techniki malowania?? Takie samo cisnienie ruchy itp?? I na koniec jak to sie przeklada na koszty ogolne malowania calego auta


Przygotowanie pod per³y- musisz bardzo dok³adnie przygotowaæ pod ten kolor- jest bardzo wymagaj±cy bo widaæ najmniejsze nawet niedoróbki, za³amania itp. Proponuje u¿yæ kontrastu ¿eby sprawdziæ ewentualnie, czy wszystko jest cacy. Potem podk³ad szlifujesz P1000- P1200 i lecisz z baz±, potem klar. Ci¶nienie takie same jak zwykle i technika ta sama. Byle wylaæ baze na g³adko bez chmurek i cieni.
co do kosztów lakierowania- za ile kupisz materia³y tyle wyjdzie kasy- robisz sam wiêc koszty zamykaj± sie w doborze materia³u ;)

CO do wyboru pomiêdzy akrylem Dp czy baza + klar to zale¿y czy chcesz mieæ to autko dla siebie czy planujesz go w bliskiej przysz³o¶ci sprzedaæ. No i przede wszystkim to zale¿y czy chcesz mieæ taki kolorek co poda³e¶ w linku- bo jesli tak to odpowiedzi ju¿ sam sobie udzieli³e¶ :spoko:
 

tajmus 
Wys³any: 2009-10-18, 21:55   
0
UP DOWN


Posty: 71
Sk±d: Gorlice i okolice
Autko robie dla siebie. I planuje je zostawic... Sie ma pier%%olca na punkcie fiesty... Zreszta zapraszam do linku ponizej :) Tylko czy dam rade nie spier%%olic roboty?? W koncu bede pierwszy raz malowal cale auto... :blee: Z baza i klarem wiecej roboty bo malo tego ze 2-skladnikowy to jeszcze podklad musze klasc i wiadomo z matowieniem duzo wiecej roboty. Mysle ze AZH3 pomoze mi w tym hehe. I jeszcze 1. Czy 15 stopni w garazu srednio nie wplynie mi za bardzo na lakier itp... Mam garazyk dosc duzy a ogrzewany malym piecykiem gazowym tylko :/
_________________
www.fiestaklubpolska.pl
http://lakierowanko.info/...hp?t=3246#33565
 
 

tajmus 
Wys³any: 2009-10-19, 07:35   
0
UP DOWN


Posty: 71
Sk±d: Gorlice i okolice
baza ktora mam zamiar kupic jest taka:
http://moto.allegro.pl/it...m_oplacony.html
_________________
www.fiestaklubpolska.pl
http://lakierowanko.info/...hp?t=3246#33565
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania