Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-02, 07:47   Portret na raty ...
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jak widaæ na pierwszy ogieñ idzie ucho... podk³ad z komórczaka... Wymiary przeciêtnego ucha, godzinka z haczykiem przy u¿yciu createxów + evo + infinity ... Praca z dwoma aerografami ma sie nijak do pracy z jednym... bezcenna oszczêdno¶æ czasu.

Ca³o¶æ bez klaru, jutro bedzie upload w lepszej jako¶ci z klarem rzecz jasna ;)

_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

malchov 
Wys³any: 2009-11-02, 11:34   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Naprawdê fajny pomys³. Czekam na realizacjê kolejnych czê¶ci cia³a.
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-11-02, 15:37   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
hehe ciekawe ,szkoda ¿e nie w kolorze by³by lepszy efekt ale i tak fajnie siê prezentuje :spoko:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-03, 08:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tutaj foto po lakierowaniu bezbarwnym z puszki... ucho jest w kolorze skóry, niestety fotki nie oddaj± prawdziwego efektu...

_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-11-03, 16:21   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Teraz widaæ ,na pierwszym jako¶ tak czarno bia³o wysz³o :)
 

Asellus5
Wys³any: 2009-11-08, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Byloby idealnie gdyby nie maskowanie! raza ostre krawedzie! ogolnie-przyjemne dla oka ;)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-09, 08:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tak... gdyby szablon mi nie uciek³ by³oby idealnie... ;)

Wydaje mi siê, ¿e je¿eli bym by³ w stanie namalowaæ takie co¶ BEZ szablonów w pó³tora godziny, to siedzia³ bym teraz w lakierni i malowa³, a p³acone mia³bym w euro... ale rzeczywisto¶æ jest troche inna, lecz mimo wszystko ciekawa.... dziêki za commenty, biore na klate :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2009-11-15, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Jestesmy tu po to zeby sie czegos nauczyc i sobie pomagac,a nie krytykowac! Bez obrazy!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-16, 08:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tak, jestem za, a nawet przeciw. Te¿ sie uczê co mam nadzieje widaæ ;) i ludzie nie obra¿ajcie sie i nie ura¿ajcie siê, wiem ¿e jestem czasem ciê¿ki w odbiorze ale serio lubie was i skoro daje tu prace, to po to zeby ka¿dy móg³ siê wyraziæ równie¿ krytycznie. Te¿ widze jak co¶ spieprze, ale gdybym mial to poprawiaæ tak d³ugo, ¿eby by³o takie jak bym chcia³, to chyba bym tydzieñ siedzia³ i malowa³... Tak czy inaczej nauka wyp³ywa ze s³ów krytyki a nie z pochwa³, takie moje zdanie.

Na przyk³±dzie ucha: szablon który uciek³, kolory nie dokoñca takie, blik w górnej czê¶ci nie na miejscu, musialem zrobiæ poprawke a nie chcia³o mi sie farby mieszaæ... u¿y³em tej co mia³em... ogólnie ¿le o¶wietlenie bo robione z fotki z flashem, a powinno byæo¶wietlone lekko z góry... p³±tek ucha powinien sie troche ostrzej ³±czyæ z g³ow±... pozatym telefon ¼le przygotowany, bo napis samsung i inne badziewia powinny byæ zaszpachlowane itd, "klar" pe³en rys.... maskowanie jak dla mnie niezbêdne, a niektóre krawêdzie musz± byæ ostre...

gdybym tego nie widzia³ to wszelka krytyka pozwoli³a by mi na szybszy rozwój, bo wiedzia³bym gdzie robie b³êdy inne ni¿ te które widze... pozatym, który z was jest do koñca zadowolony ze swej pracy (prucz primo) ...

Ja sie nie obra¿am , nie obra¿ajcie siê i wy.... ja mam odwage i krytykowaæ i krytyke przyjmowaæ, wiêc raz jeszcze zapraszam.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-11-16, 09:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Na tym forum krytyka jest w 100% podszyta hejterk±...Czemu?? Krytyka tutaj to znale¿æ i jak najszybciej wymienic wady, ubytki, niedopatrzenia,maj±c w dupie konkretne elementy pozytywnie wykonane...Ka¿dy to widzi..Nawet laik.....Ró¿nica omiedzy konstruktywn± krytyk± jest taka, ¿e ja zamiast pieprzyc: o uciek³ Ci szablon, spieprzy³es z bia³ym,i nie te kolory, moge Ci smia³o podpowiedziec jak to skorygowaæ, i czego u¿yc zeby nastepnym razem by³o lepiej...Ty niestety ze swoim Polskim ego, wolisz wytykaæ i ubli¿ac...Pozatym jak mo¿na komu¶ co¶ podpowiedziec, skoro wiedza któr± sie posiada to wiedza tylko zas³yszana, lub ksi±zkowa, bez ¿adnego poparcia praktycznego??

Chcecie?? Mo¿emy spróbowaæ....I my¶le ze to bedzie ciekawe...jak jest b³±d, niech kazdy komentuj±cy wady, powie jak je skorygowaæ,czego u¿yæ , lub jak nale¿a³o to zrobiæ zeby tego unikn±c...Mozna szybko wysnuæ du¿o wniosków i nauki......
Zapraszam..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-16, 09:55   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
PrimoOne napisa³/a:
a zamiast pieprzyc: o uciek³ Ci szablon, spieprzy³es z bia³ym,i nie te kolory, moge Ci smia³o podpowiedziec jak to skorygowaæ, i czego u¿yc zeby nastepnym razem by³o lepiej...
jeszcze nie zauwa¿y³em na tym forum zeby¶ sypn±³ jakimi¶ radami.... czekam na twoj± wiedzê nieksi±¿kow± i niezas³yszan±... :rotfl: jak na razie wydaje mi sie ¿e to ja wiêcej razy pomog³em... wystarczy spoj¿eæ na cyfrê obok napisu Pomóg³: a co do wytykania i ubli¿ania... to nie wiedzia³em ¿e z ciebie taki delikatny kole¶ jest... i nie zauwa¿y³em ¿ebym ubli¿a³ tobie krytykujac twoje prace... no chyba ¿e dla ciebie krytyka to obraza... ^^

" patrz jak ty malujesz... i ty chcesz mnie oceniaæ? [ + link do badziewia jakie malujesz] " - to jest szydera i hejterka, i to nie ja wale takie posty... PrimoOne, jeste¶ hipokryt± i tyle... a jak masz jakie¶ propozycje zmiany podej¶cia to zacznij od siebie... co powinienem zrobiæ ¿eby to ucho by³o lepsze? s³ucham...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-11-16, 10:52   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ja tam lubiê nasze Polskie ego :) ,z Tabasco smak potrawy staje siê dla mnie ciekawszy ;)

Co do ucha to naturalniej by wysz³o bez u¿ycia czarnego. To taka podstawowa tutaj chyba nauczka na przysz³e "cia³o"
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-16, 11:07   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No wlasnie to jest kwestia dupiatego zdjêcia... wiem ze nie jest to super skintone ale w uchu nie ma wogóle czarnego (czystego)... jest taki bardzo ciemno br±zowo-ró¿owy, nawet ten cieñ za uchem jest bardzo ciemno br±zowy, taka ciep³y ciemnoszary... bêdê musia³ sprawiæ sobie jaki¶ lepszy aparat...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-16, 13:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
LoboLoco, móg³by¶ wrzuciæ fotke z tym telefonem "przy uchu" jestem ciekawy jak to wygl±da. Jak tak spojrza³em to mi taka my¶l przysz³a, ¿e zazwyczaj telefon trzyma siê g³o¶nikiem celuj±c w ¶rodek ucha, wiêc ciekawy jestem jak to wygl±da. Co do samego ucha mi siê podoba szczególnie idea i nie wiem jak poprawiæ. Najlepiej pewnie sprawdzon± metod± prób i b³êdów. A z tymi zdjêciami to tak jest, ¿e kolory przek³amane s±, szczególnie je¶li masz inny aparat ni¿ lustrzanke, ja mam lustro i te¿ czasami nie tak jest jak w realu.
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-11-16, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 99
Najlepiej samo naturalne ¶wiat³o (z okna np) lub sztuczne odbite + statyw (lub co¶ pe³ni±cego to zadanie) + lepiej z dalsza na wiêkszej ogniskowej/zoomie (nie cyfrowym) + mierzony balans bieli, w wiêkszo¶ci aparatów oprócz auto WB (balansu bieli) i innych predefiniowanych ustawieñ (daylight, incandescent, fluorescent etc.) istnieje opcja custom, measure etc, nazwa zale¿nie od producenta, po wybraniu której robimy "zdjêcie" naszemu wzornikowi bieli (np. kartce papieru, czy czemu¶ zamalowanemu naszym bia³ym kolorem co jednak mo¿e przesun±æ trochê pozosta³e barwy) w danym ¶wietle.
Najlepsza ostro¶æ i ziarnisto¶æ wypada przy jak najmniejszej liczbie ISO (przewa¿nie min. to 100 lub 200) i przys³onie w okolicach F8 dla obiektywów "lustrzankowych", w kompaktach ró¿nie to bywa (mo¿na poczytaæ testy) ale generalnie lepiej przymkn±æ, czyli numerek 'F' wiêkszy ni¿ minimalny. przy takich ustawieniach i pewnie sk±pym ¶wietle mog± wyj¶æ d³u¿sze czasy, czyli solidnie mocujemy aparat, nie dotykamy statywu (czy tam sterty ksi±¿ek za niego s³u¿±cych), i korzystamy z kabelka, pilota lub opcji opó¿nienia migawki, nie dotykamy aparatu.

Przy takich ustawieniach zdjêcia powinny wychodziæ lepiej na ka¿dym aparacie (z literk± M ;) ) Ale ¿eby robiæ lepsze zdjêcia swoich prac i ogólnie mo¿e zacz±æ bawiæ siê równie¿ fotografi±, co pomaga równie¿ w aerografii, trzeba zaopatrzyæ siê w lustrzankê. Niekoniecznie za "tysi±ce", mo¿e byæ starsza, u¿ywana za "setki". Przyk³adowo Nikon D50 lub lepiej D70s do tego nikkor 18-70mm 3.5 to dobry wybór. Mogê podpowiedzieæ w wyborze sprzêtu :) Mo¿e by jaki¶ topic o fotografii ? :roll:
  
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-16, 14:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Fotka robiona olympusem c4000z przy oswietleniu natural plus jarzeniówki "daylight" lekko wyci±gniêta w szopie... Bilans bieli, przes³ona i inne - automat, robione z rêki na lekkim zumie bez lampy, iso automat takze pewnie 200, robi³em w du¿ej rozdzielczo¶ci wiêc ziarno nie by³oby problemem nawet przy iso 400. Ogólnie by³o ca³kiem jasno i nie powinno tak przek³amaæ kolorów mimo robienia fotki z automatu. Przy d³u¿szych na¶wietlaniach mog³oby daæ radê w sumie i troche bardziej nasyciæ kolory... niestety nie mialem czasu zrobiæwiêkszej ilo¶ci zdjêæ przy ró¿nych ustawieniach. Mo¿e nastêpnym razem ;) wiadomo ze lepiej by bylo z jakim¶ dobrym ekranem i ogólnie bardiej przemy¶lanym o¶wietleniem plus lustrzanka na statywie - ale niestety. Mo¿e jak bêdê grzeczny, to co¶ wpadnie na ¶wiêta ;) Kiedy¶ co¶tam próbowa³em siê w fotografice, ale to stare dzieje... dziêki za podpowiedzi.... Tadeusz, :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-16, 16:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
No widze mamy speca od fotografii równie¿ :) Twój aparcik LoboLoco zadziwi³ mnie warto¶ciami przys³ony F2.8 / F11.0 ;) i to pozytywnie, chyba niewiele kompaktów mo¿e siê pochwaliæ takimi warto¶ciami. Przed wakacjami przymierza³em siê do kupna jakiego¶ aparatu, mia³ byæ kompakt, nie drogi i robiæ ³adne zdjêcia :p ale tak sie nie bardzo da. Po pos³uchaniu rad m±drych ludzi kupi³em u¿ywanego canona 350D i to by³a jedna z lepszych decyzji w ¿yciu :) sory za offtop'a

co do zdjêcia to to co napisa³ Tadeusz sztuczne (jarzeniowe, ¿arówki itp) nieco przek³amuj± kolory je¿eli siê dobrze nie ustawi, w sumie nie ma co dodawaæ wszystko napisa³ :spoko:

P.S. te¿ jestem za otwarciem tematu fotografii ;)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-11-16, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 99
Camedie klasyka, bardzo fajny aparacik z dobrym szk³em, jak na kompakta. Teraz ju¿ takich nie robi± :nie: Na pewno uzyskasz nim lepsze fotki (trafniejsze barwy) je¶li trochê pokombinujesz, szczególnie z balansem bieli. Lustrzanka ma t± przewagê, ¿e mo¿esz sobie wybieraæ paletê barw zdjêcia czy to w aparacie czy ju¿ na kompie, bawi±c siê zdjêciem w formacie RAW / NEF. Praca z JPG to ju¿ nie to samo, taka foto musztarda po obiedzie.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-17, 07:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zanim kupi³em tego olympusa sporo czytalem o cyfrówkach ¿eby dob¿e trafiæ, ogólnie robi ¶wietne zdjêcia w plenerze, nawet z automatu fajnie wyci±ga kolory... ma równie¿ pe³en manual, co ¿adko siê spotyka w kompaktach... (z któego rzadko ko¿ystam , mea culpa ;) ) ale mimo wszystko to nie lusterko...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania