Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
przem833
Wys³any: 2009-10-22, 21:56   Matowienie i polerowanie MDF'u na wysoki po³ysk
0
UP DOWN

Posty: 12
Stosuje lakiery firmy ICA.
Lakieruje zarowno po³yskiem bezbarwnym, jak i po³yskiem w konkretnym kolorze.
Nie posiadam komory bezpylowej, dlatego te¿ na polakierowanych elementach zawsze wystepuja jakies wtracenia.

Wtracenia scinam grzybkiem z papierem 2000 delikatnie zwilzajac woda (ruchy prostoliniowe).
Matuje powierzchnie szlifierka mimosrodowa Festool 150/3.
Nastepnie poleruje Festool 150.
Stosowalem rozne pasty 3M (biala, niebieska) Festool (5000, 11000), gabki od zoltej do czarnej obu firm.

Mam problem ze "sprezynkami", ktore pojawiaja sie podczas matowienia.
Po polerce sa one widocze pod swiatlo.
Polerka przy zastosowaniu powyzszych past za cholere nie moge ich wyeliminowac.
Przy dluzszym polerowaniu przegrzewa sie lakier.
Polysk potrafie uzyskac bez problemu, jedynie nie moge sie pozbyc tych "koleczek/sprezynek".

Matowilem na rozne sposoby (na mokro i na sucho), papierami od 1200 do 3000.
Sposob 1:
1200 / 1500 na sucho (papier zwykly jak i na foli) + odkurzacz.
Po chwili matowienia powistaje warstwa pylu ktora i tak sie zbija pod papierem i roba sie "koleczka". Odkurzacz nie pomaga i dmuchanie powietrzem.
Chwila moment i papier i tak sie zabije. Musialbym na szybko przejechac element, wylaczyc maszynke, zetrzesz szmatka i tak w kolko ze 100 razy. Przez co czas matowienie bylby cholernie dlugi.
Sposob 2:
ma mokro 1200/1500 bez dziorek i odkurzacza (bo inaczej lozyska siada w szlifierce).
Na element psikam spryskiwaczej i jade maszynka. Za duzo wody, to sie nie szlifuje, za malo wody to papier "sie zasysa" do elementu i powstaja sprezynki.

Po sposobie 1 i 2:
Stosowalem Trizact 3000 lub Festool 2000 delikatnie na mokro, tak ze widac bylo pianke na elemencie.

No i za cholere nie moge sie pozbyc sprezynek:/

Dodam, ze przy matownieniu Festoolem 1000, pozniej trzeba nawalic wiecej pasty aby spolerowac.
Krozki 1000 - 3000 na gabce i trizac nie robia koleczek, ale nie da sie nimi dokladnie zmatowic i "wyrownac" powierzchni.

Moze ktos sie podzieli swoimi doswiadczeniami?
Czy u was zywotnosc krazkow platin 1000-2000 Festool jest strasznie niska(1mkw)?
 

djachim
Wys³any: 2009-11-14, 03:17   
0
UP DOWN

Posty: 1
ok ja powiem jak ja to robiê
zaczynam od grzybka i kolejno kr±¿ki na g±bce o gradacji 2000 potem 3000 i 4000 na mokro. Niestety w moim wypadku przydatno¶æ kr±¿ków jest tez krótka.
takie dzia³anie zapewni dobre przygotowanie pod polerkê nie wyst±pi± tzw sprê¿ynki
przy ¶cieraniu warto zabezpieczyæ plastiki,np oklejaj±c je ta¶m±.
potem pasta.ja u¿ywam past polerskich firmy Cocept która nie jest zbyt popularna w Polsce z uwagi na ceny tych ¶rodków.nazwa pasty to rapid ultra mo¿esz oczywi¶cie u¿yæ innej pasty znanej tobie ale jak na razie to najlepsza jak± mia³em okazje u¿ywaæ.
nak³adam oko³o 4 wiêkszych kropek na gombke o ¶redniej twardo¶ci i poleruje bez wody ta pasta jej nie wymaga po polerce oczyszczam i sprawdzam jak wygl±de czy rysy usuniête je¶li tak przechodzê do nastêpnego elementu,po zakoñczeniu zaczynam polerkê drugi raz u¿ywaj±c pasty ultimate gleze na miêkkiej g±bce która usuwa hologramy i dodatkowo nab³yszcza.
Czêsto do zaoszczêdzenia czasu nie ¶cieram ca³ego auta papierem tylko wybrane rysy i miejsca poniewa¿ matowienie ca³ego samochodu to bardzo pracoch³onne dzia³anie. Po zakoñczeniu myje auto i woskuje.
oto link do concept http://www.conceptchemica...e=4&subcatid=25
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-14, 11:07   Re: Matowienie i polerowanie MDF'u na wysoki po³ysk
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przem833 napisa³/a:
nie moge sie pozbyc tych "koleczek/sprezynek".?

Spróbuj na wykoñczenie politury 3M z czerwonym korkiem.
 

przem833
Wys³any: 2009-11-14, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 12
Z tego co sie orientuje lakiery samochodowe inaczej sie zachowuja, jak meblarskie.
Samochod jest latwiej wypolerowac...

Stosuje past 3M bialy korek. Polysk uzyskuje bezproblemowo, ale sama polerska nie usune sprezynek i glebszych rys.
Jakis blad jest w matowieniu, a nie polerce.
 

adam12
Wys³any: 2009-11-14, 13:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
a lakiery jakich u¿ywasz s± nitro czy dwusk³adnikowe?? je¶li nie s± chemoutwardzalne to bêdzie lipa z polerka wypolerowaæ mo¿e sie da ale s± na tyle miekkie ¿e zawsze zostanie jaka¶ skaza
 

przem833
Wys³any: 2009-11-14, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 12
http://www.ica.pl/index.php?page_id=9 - lakiery poliuretanowe.
 

hitrus
Wys³any: 2009-11-14, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
a moze to sprêzynki na podk³adzie ,jakim papierem matujesz (gradacja) ?
 

pepi 
Wys³any: 2009-11-14, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
b³±d w przygotowaniu i tyle -polerka tylko nab³szcza klar :)
 

przem833
Wys³any: 2009-11-14, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 12
Podklad matuje papierem 500 lub 600.
Izolant/podklad/podklad/lakier polysk (kolor).

To nie sa sprezynki na podkladzie. Po lakierowaniu ich nie widac.
Przy matowieniu Platin 2000 Festoola sprezynki znajde pod swiatlo i pod odpowiednim katem.
Jak schodze np do 2000 na sucho lub 2000 na mokro (papier nie na gabce), czy tez 1500, aby sciac wtracenia, to tych sprezynek jest o wiele wiecej. Nie trzeba sie na nich koncentrowac, aby je dostrzec.

Producent podaje, ze mozna polerowac po 72 godz., ale z tego co widze, to lakier jest wciaz dosc miekki. Paznokciem przyciskajac moge zrobic ryse. Nie wiem, moze trzeba poczekac z 10dni? W firmie ciagle grzeje i temp jest okolo 20st, ale moze trzeba dluzej czekac...
 

przem833
Wys³any: 2009-11-14, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 12
Platin 2000 mozna zmatowic powierzchnie, ale nie da sie sciac wiekszych wtracen. Mozno to zrobic grzybkiem, ale wtedy tym platin 2000 trzeba od cholery jezdzic, aby usunac powstale rysy.

Jak widze na necie, jak ktos samochod matuje 1500, pozniej bierze 2000 na gabce i nastepnie paste, to mnie cholera bierze, ze to idzie tak latwo.

http://www.festool.pl/ima...adzi_sie_09.pdf
Tu festool radzi, ze rysy usuwa sie polerka na pomaranczowej gabce.
Jakim cudem to nie wiem.

Mze w tescie byly zastosowane lakiery jakiejs innej firym? Jakiej nie podaja...
 

hitrus
Wys³any: 2009-11-15, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
czy kolega do polerowania uzywa szlifierki mimosrodowej? czy zwyczajnej polerki z obrotami do 2800 obr/min?
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-11-16, 01:29   
0
UP DOWN


Posty: 21
witam stolarza-lakiernika :spoko:

wiêc tak lakiery z ICA mo¿na polerowaæ po minimum 2-3 dniach ja u¿ywam LP152 PEC jego py³osucho¶æ jest szybka a poler po 3 dniach , jest jeszcze LP152 PINK na szybk± robotê i jego mo¿na polerowaæ po 24h do 3 dni bo pó¼niej jest ju¿ za twardy czy co¶ tam nie wiem co dok³adnie ale m±dre g³owy z ICA tak mówi±

te rysy (kó³ka) masz po kr±¿kach 1500 i w dó³ ja testowa³em ró¿ne cuda na te kó³ka i mój sposób jest taki :
szlifierka mimo¶rodowa (skok 3mm) i kr±¿ki ASSILEX ORANGE P1500 i tym ¶cinasz paprochy i wyrównujesz powierzchniê nastêpnie kr±¿ki TOLEX one s± odpowiednikiem P2000 i na koniec kr±¿ki BUFLEX BLACK wszystko na mokro ! ¶rednia ilo¶æ wody tak aby powstawa³a piana
te kr±¿ki s± firmy KOVAX i one s± jak dot±d najlepsze jak dla mnie czasami po assilex-ie potrafi± powstaæ owe rysy ale s± one na tyle p³ytkie ze tolex je zbiera
samo polerowanie to pasty 3M i pierwsza to zielona pó¼niej b³êkitna i koniec ;P
po wszystkim przecieram mikrofibr± z p³ynem z firmy Presta

jeszcze kusi mnie spróbowaæ pasty czerwonej na koniec ¿eby daæ g³êbie koloru
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

No-limit
Wys³any: 2009-11-16, 17:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przem833 napisa³/a:
Podklad matuje papierem 500 lub 600.
Izolant/podklad/podklad/lakier polysk (kolor).

To nie sa sprezynki na podkladzie. Po lakierowaniu ich nie widac.
Przy matowieniu Platin 2000 Festoola sprezynki znajde pod swiatlo i pod odpowiednim katem.
Jak schodze np do 2000 na sucho lub 2000 na mokro (papier nie na gabce), czy tez 1500, aby sciac wtracenia, to tych sprezynek jest o wiele wiecej. Nie trzeba sie na nich koncentrowac, aby je dostrzec.

Producent podaje, ze mozna polerowac po 72 godz., ale z tego co widze, to lakier jest wciaz dosc miekki. Paznokciem przyciskajac moge zrobic ryse. Nie wiem, moze trzeba poczekac z 10dni? W firmie ciagle grzeje i temp jest okolo 20st, ale moze trzeba dluzej czekac...

Te sprê¿ynki to s± chyba paprochy,które rysuj± powierzchniê.Najpierw trzeba usun±æ paprochy,przetrzeæ powierzchniê po ¶ciêciu w/w i dopiero szlifowaæ p³aszczyznê.Drug± przyczyn± mo¿e byæ za du¿y nacisk ,przygrzanie lakieru i zaszlichcone punkty na papierze powoduj± zarysowania.
 

przem833
Wys³any: 2009-11-16, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 12
Zgadza sie LP152 PEC poleruje sie po min 2-3 dniach. Zauwazylem, ze jak sie dluzej poczeka, to lepeij wychodzi. W firmie grzejniki grzeja, ale moze mimo wszystko ze wzgledu na to ze jest zima elementy musza dluzej postac.
Warto tez ustawic je tak, aby byla mozliwa swobodna cyrkulacja powietrza.

Polerke teraz robie 3M pasta biala - gabka pomaranczowa, nastepnie pasta blekitna - gabka czarna. Z uzyskaniem polysku nie mam problemow. Efekt jest zadowalajacy nawet po samej pascie bialej. Wystarczy odpowiednia rozgrzac lakier (nie za mocno).


Kilka slow na temat baczkow/koleczek.
Kiedys myslalem, ze sie one pojawiaja w momencie gdy jakis paproch mi wpadnie na element (wiadomo wszech obecny pyl w zakladzie). Pozniej myslalem, ze krzywo naklejam papier i to rzep wystaje w dziurkach i to on rysuje.
Teraz wiem na 100%, ze glownym powodem powstawania tego efektu jest pyl powstaly podczas matowienie powierzchni.
Gdy robie na sucho na nawet z odkurzaczem podczas szlifowania pyl w szybkim czasie zbija sie w papierze.
Na mokro jak sie da malo wody, to czuc jak papier "zasysa" sie do elementu. Dalej jak sie szlifuje to sie robi kolomyja.
Przedmuchiwanie co chwila, czy tez scieranie pylu i tak nic nie dalo.
Trzeba byloby 2 dni poswiec, zeby zmatowac element.

Narazie robie tak:
- syfy scina grzybkiem wlasnej produkcji na mokro papierem 2000.
- matowie 1000 na gabce Festoola, aby sciac te ryski po grzybku
- pozniej 2000 na gabce
Jak sie patrzy pod swiatlo to jest lustro. Trzeba wiedziec jak spojrzec aby znalesc jakiegos baczka. No, ale skurki pomaranczy to sie nie wyprowadzi tym sposobem...

Zobacze te KOVAX'y. Jaka predkosc masz ustawiona w szlifierce? Wolno ja poruszasz, czy szybo? Ile czasu poswiecasz srednio na 1m2?
 

hitrus
Wys³any: 2009-11-16, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
Skórke to trzeba usuwac bez podk³adek g±bkowych,twardy talerz ¶cina skórkê a g±bka uk³ada sie do skórki i j± tylko wyb³yszcza,sprób€j jeszcze KOVAXA te papiery mozna uzywac na sucho i na mokro,znam kilku gosci którym na nich wychodzi,nawet czarny po³ysk na lakierze poliestrowym!!!ja proponuje taki system YELLOW 1200 na twardym rzepie ale jesli nie trzeba duzo zbierac to 1500 lub ASSILEX 1500 pracuje szybciej ale zostawia nieco ostrzejsz± ryse jak YELLOW i na koniec jedziesz BUFLEXEM o gradacji 3000,,BLACK,,.Kolega DARECKI uzywa jeszcze TOLEXA 2000 co tez jest dobre ale w tym systemie mozna sobie pokombinowac i dopasowac papiery do wymagañ.Je¶li kolega PRZEM jest zainteresowany KOVAXEM to proszê o wiad. na priva.
 

przem833
Wys³any: 2009-11-16, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 12
http://www.2w.pl/ - znalazlem taka stronke.
Chyba trzeba kupowac cale opakowania, ale nie logowalem sie wiec nie wiem, czy na 100%.

Kolega Darecki stosuje do kazdego papieru podkladke?
Czy te papiery 1500 (6zl netto/szt) sa tak samo trwale, ja te 2000 i 3000?
Stosowalem 1500 innej firmy, ale takie papier wystarczal na 1 element.
Jaka predkosc maszynki ustawic, aby papier sluzyl jak naj dluzej?
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-11-18, 09:29   
0
UP DOWN


Posty: 21
przem833 nie poleruj past± 3M korek bia³y bo ona jest zbyt ostra i te¿ zostawia rysy ale takie du¿e koliste po g±bce , zacznij od zielonej :!:

dla mnie to assilex P1500 w³a¶nie zostawia mniej rys ni¿ Yelow Film

ja dotychczas szlifowa³em Rotexem i obr. na maxa ale on ma za du¿y skok mimo¶rodu teraz czekam na dostawê szlifierki Festoola 150/3 :)
podk³adki stosuje tylko do kr±¿ków Tolex i Buflex ale tylko do p³askich du¿ych powierzchni jak mam blat gr. 60mm to czo³o jadê bez podk³adki bo siê mocno przysysa i mo¿na kant przeszlifowaæ
natomiast Assilexem jadê bez podk³adki a stopa na Rotexie jest najtwardsza :!:
ja ostatni zu¿y³em 2x Assilex + 2xTolex +2xBuflex na 10-15 m2 poleru czarnego po³ysku

1 m2 -> szlif + poler = 1h tak +-

hehe witam kolege "hitrus" ;)

przem jak chcesz Kovaxy na sztuki to siê odezwij do kolegi hitrus ja siê chyba u niego zaopatruje na sztuki :spoko:

na koniec powiem tak ¿e z polerowaniem jest jak z gotowaniem jednym siê udaje a innym nie , nie ma sztywnego przepisu ka¿dy robi to inaczej i ty sam musisz pokombinowaæ jak tobie pasuje najlepiej
wszyscy którym polery wychodz± to z kolei ka¿dy z nich robi to inaczej
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

przem833
Wys³any: 2009-11-22, 13:28   
0
UP DOWN

Posty: 12
Jakie maszynki mimosrodowe pozwalaja na matowienie na mokro (papier z otworami)?

Kiedys pracownik matowal papierem 2000 z otworami na mokro.
Dwa razy padlo lozysko (rdza). Nie musze mowic, ze koszt wymiany byl dosc spory:/

Szlifierka to Festool 150/3
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-11-22, 17:10   
0
UP DOWN


Posty: 21
:arrow: Rotex
ale on ma za du¿y skok :nie:

ja do swojej nowej 150/3 wykombinuje tward± przek³adkê bez dziurek :spoko:
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

Airbart 
Wys³any: 2009-11-22, 21:55   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam. Przem833 po matowieniu szlifierk± (kó³kiem) spróbuj na sam koniec przedmuchaæ dobrze element i jeszcze rêcznie tym samym papierem na kostce zmatowiæ na przemian delikatnie wzd³u¿ i wszerz elementu i i obserwowaæ pod ¶wiat³o jak d³ugo trzeba te oprecje powtarzaæ. Trzeba tez zaznaczyæ jak koledzy pisali wy¿ej, ¿e skok mimo¶rodu szlifierki powinien byæ jak najmniejszy, jednak¿e z do¶wiadczenia wiem, ¿e du¿± role w matowieniu owymi szlifierkami ma sama si³a nacisku szlifierki na dan± powierzchnie oraz kwestia dobrania obrotów a ca³o¶æ po³±czyæ z wpraw± w u¿ytkowaniu sprzêtu.
 

iras18
Wys³any: 2009-11-24, 22:40   
0
UP DOWN

Posty: 22
U¿
  
 

iras18
Wys³any: 2009-11-24, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 22
U¿ywam przewa¿nie lakierów firmy Adler s± naprawdê bardzo dobre,ale troche dro¿sze ni¿ ICA.K³adê po³ysk czekam 24godz,lub 72 jak w karcie technicznej.Ogl±dam p³aszczyznê i tak:

-Kr±¿ek 3m 260L P800 lub P1000(na sucho) po wyszlifowaniu ogl±dam czy jest idealnie matowa w ka¿dym miejscu
-Zak³adam Pas polerski na szlifierkê ta¶mow± .Poleruje z past± te¿ na sucho
-Ogl±dam czy wszystkie ¶lady po festool 150/3 zosta³y zdjête (czyli te drobne koliste ryski)
- smaruje powierzchniê past± 3m z zielonym korkiem pomarañczowy pad wcieram mocno wolne obroty,pó¿niej na maxa i mniejszy docisk.(oczywi¶cie te¿ na sucho)
-Gdyby zdarzy³o siê ¿e klient widzi ryski pod s³oñce.U¿ywam 3m do usuwania hologramu

Powierzchnia jest dopieszczona idealnie.Sam mam dobre oko na partaczy którzy robi± po³ysk z mor± itp.(tragedia)

20m2 mówiê serio 1 osoba zrobi na lustro w jeden dzieñ

Systemy festool mleczka itp to wydawanie kasy w b³oto i czas tysi±c mleczek i past i jeszcze ich zakichana instrukcja .Polerowanie mam obcykane je¶li chodzi o fornir i MDF.
 

przem833
Wys³any: 2009-11-25, 19:51   
0
UP DOWN

Posty: 12
Odkrecilem pad od Festool'a 150/3.
Od wewnatrz zakleilem dziurki tasma izolacyjna.
Po przetestowaniu widze, ze sie nie odkleila i skutecznie zabezpiecza lozysko przed woda.

Jutro zaczne polerowac pare elementow, ktore byly zrobione w sobote.
Tym razem odczekalem troche wiecej czasu, zobaczymy jak pojdzie...
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-11-27, 21:09   
0
UP DOWN


Posty: 21
iras18 napisa³/a:
Zak³adam Pas polerski na szlifierkê ta¶mow±

mo¿esz ten temat rozwin±æ , o jaki pas chodzi konkretnie i z jak± past± ?
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

przem833
Wys³any: 2009-11-27, 22:57   
0
UP DOWN

Posty: 12
Dzis mialem mala dostawe papierow firmy Kovax.
Narazie zaobserwowalem, ze:
ASSILEX na mokro (nawet przy sporej ilosci wody) potrafi bez problemu zmatowac i wyrownav powierzchnie.
Na sucho moim zdaniem za mocno zdziera.
Yellow Film jest duzo mniej agresywny. Dobrze dzialal punktowo na wtraceniach.
Przy probie zmatowienie calej powierzchni zabijal mi sie (szlifowanie na sucho).
Nie wiem co moze byc przyczyna. Moze obroty...

Kolego Darecki, jak to bylo u Ciebie z tym papierem?

Na czolach (6cm) syfy scialem kostka+tolex pozniej buflex black i polerka.
Wyszlo bardzo dobrze.

Reszte sprzetu bede mial w przyszlym tyg...
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-11-30, 08:40   
0
UP DOWN


Posty: 21
ju¿ ci kilka razy pisa³em ¿e ja szlifuje na mokro :spoko: od samego pocz±tku

wed³ug mnie Assilex jest najbardziej agresywny ale za to najmniej zostawia rys
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

przem833
Wys³any: 2009-12-03, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 12
Probowalem Assilex, Tolex oraz Buflex na mokro, ale wyszla lipa.
Assilex bez problemu zmatowil powierzchnie, ale zostawil takie rysy i kolka, ze
kolejne papiery nie daly rady tego zebrac.

Najlepszy efek uzyskalem za pomoca papierow:
- Yellow 1500 na sucho (na mokro slabo bral, moze zbyt dlugi czas schniecia lakieru).
- Tolex na przekladce, metoda na sucho - przy jego pomocy udalo sie usunac najwiecej kolek
- Buflex - przygotowanie do polerki

Latwo jest uzyskac lustro, gdy sie patrzy centralnie pod swiatlo (tak, ze sie ono odbija w elemencie). Ja jak patrze na polysk to z odleglosci 20cm pod pewnym kontem i jestesm w stanie wylapac kazda ryse, czy tez baczka.
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-12-04, 09:46   
0
UP DOWN


Posty: 21
tak jak to mówi³em ka¿dy to robi inaczej :)

a kto kontroluje po³ysk patrz±c centralnie :shock: zawsze siê patrzy pod katem i pod ¶wiat³o odbite :!:
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

cinac
Wys³any: 2010-12-10, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam

ostanio robi³em próby z matowieniem na mokro szlifierk± rotex 150.Pierwsza próba by³a na papierze 1500 i tak : papier siê zabija³, robi³ niez³e rysy i s³abo matowi³ powierzchniê.natomiast przypomnia³em sobie ¿e ów rotex ma te¼ opcjê szlifowania wykañczaj±cego i przy urzyciu tej ¿e opcji i papieru o w/w gradacji papier siê miej zabija³ i lepiej matowi³ powierzchniê.CZy Panowie koledzy orientujecie siê mo¿e jaki jest skok mimo¶rodu rotexa przy opcji szlifu wykañczaj±cego?
 

obcy_69
Wys³any: 2010-12-11, 08:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
http://www.festool.pl/Pro...RO-150-FEQ-Plus
 

wezuwiusz3 
Wys³any: 2011-10-26, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 56
Co robicie za zwyczaj jak ju¿ macie baczki na lakierze ??Powstaj± nawet jak siê rêcznie poleruje papierem na mokro.Wystarczy ¿e ¶wi¶nie i po PTOKACH,zw³aszcza na miêkkich lakierach.Te¿ mam ten problem
 

g_marker 
Wys³any: 2011-11-05, 15:08   
0
UP DOWN
Crazy_Peon

Posty: 88
Jak szlifujesz na mokro rêcznie, podwijaj rogi papieru, w drug± stronê wtedy nie bêdzie Ci kantem robi³ rys. Przeczyta³em du¿o z waszych opinii, i moim zdaniem z tego co pamiêtam najlepiej wychodzi³o mi to jak robi³em to w³a¶nie kovaxem na sucho ¿ó³tym, gradacja 1200, na mokro 3000 na szmacie, i pasty presta, ultra cat, futrem czarnym dwu stronym, druga strona s³u¿y³a do te¿ presty chroma polish, i by³o b³ysk jak ta lala, za du¿o tych korków tego 3 M, jedyne co z nich teraz u¿ywam to ró¿owy korek do rêcznego nab³yszczania.
 

adrian bold
Wys³any: 2011-12-04, 13:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
witam mam takie pytanie odnosnie polerowania pasta g3
maluje fronty od niedawna farba milesi . matowie ca³om p³aszczyzne papierem 1ooo i potem poleruje na mokro pasta g3 ale widze ze nie jest to takie jak byc powinno wychodza rysy po pascie ,a element zamiast nabierac po³ysku robi sie pó³ mat .
mie wiem czy zle nie robie bo matowie elementy do polerowania po 48h prosze o porade
 

adrian bold
Wys³any: 2011-12-04, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 3
moze zmiana pasty moze ktos maluje milesi i poleruje inna pasta prosze o porade
 

lak 
Wys³any: 2011-12-04, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 223
Papier 2000 nie 1000 pasta 3m na sucho..
 

adrian bold
Wys³any: 2011-12-04, 21:03   
0
UP DOWN

Posty: 3
MYSLISZ ZE POMOZE PAPIER 2000
A CZY JEST TAKI NA KRA¯EK DO MASZYNY
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-05, 08:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Oczywi¶cie lakierujesz poliuretanem przemys³owym ?

Nie dziwi wiêc fakt,¿e nie mo¿esz tego doprowadziæ do po³ysku. Chcesz idea³u to zmieñ lakiery na tanie akryle ( tak wogóle to 4 lata zajmuje siê lakierniami stolarskimi szczególnie MDF i zawsze siê zastanawiam sk±d Wy Panowie macie taki pomys³ ¿eby malowaæ te fronty poliuretanami ... cena ??? No fakt jest troszkê taniej ... ale to "oczy kupuj±" te fronty ^^ . Po co siê tak szarpaæ ... a ju¿ przy fornirach to zupe³nie nie rozumiem tych lakierniczych zwyczajów :x: )

¯eby ca³o¶æ wygl±da³a super to musisz chyba sporo zmieniæ w ca³o¶ci technologi. Przy papierze 1000 i maszynie obstawiam, ¿e ranty s± poprzecierane ... je¿eli nie s± w r2. ;)

Napisz do mnie na e-mial dostaniesz takie ogólne info w PDF o lakierowaniu frontów. To moja publikacji z targów poznañskich z czasopisma "Lakierowanie Drewna".
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga