Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
er-ha
Wys³any: 2009-11-22, 15:25   pierwsza wiêkasz praca
0
UP DOWN

Posty: 21
jest to pierwsze moje wieksze malowanie na ¶cianie , przyjmê ka¿d± krytykê ;) ,
ka¿da podpowied¼ siê liczy ,
do tego poszukujê jaki¶ dobrych farb na ¶cianê ale w miarê tanich , czyta³em na forum o arylowych , posiadam jakie¶ tanie akryle ale strasznie szybko zapychaj± dyszê , jak s± za bardzo rozcieñczone to znowu s³abo kryj± , mo¿e polecicie jakie¶ firmy które bêd± siê nadawaæ , oraz czym to dziadostwo rozcieñczaæ , ponoæ rozcieñcza siê wod± destylowan± ,
ja rozcieñcza³em kranów± mo¿e tu by³ problem
z góry dziêki za info.
 

kkk
Wys³any: 2009-11-22, 19:27   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Jak dla mnie - nie¼le :)
A farby - ja u¿ywam akryli Chromakryl - s± dobre, bez niespodzianek i zatykania, jeszcze mam kilka innych akryli ró¿nych tañszych firm i pigmenty takie do farb - ogólnie tez siê da malowac tylko trzeba je przez co¶ "przesitkowaæ" np przez rajstopy :D bo inaczej zapychaj±. A rozcieñczam je wod± albo zwyk³± albo destylowan±- to chyba zalezy od farby bo niektóre w zwyk³ej mog± siê zwa¿yæ. Ch³opaki na forum pisz± jeszcze o dodawaniu kilku kropli gliceryny - nie próbowa³am tego sposobu.
Powodzenia, ja te¿ zaczynam wiêc pchajmy siê wspólnie do przodu :spoko:
Jaki masz sprzêt?
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

er-ha
Wys³any: 2009-11-22, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 21
zakupi³em evolution hs i wg mnie chyba fajnie dzia³a , spust bardzo miêkko chodzi w porównaniu z innymi jak patrzy³em w sklepie to kosmos
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-23, 01:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
co do gliceryny jest to dosyæ dobre rozwi±znie
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-23, 07:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tak , ale nie mo¿na z ni± przesadziæ... bo s³abo schnie, ja ostatnio testowa³em createxy z dodatkiem mixa destylka-medium do akryli-glicer 5/3/1 na plastik i by³o ciê¿ko. Co do rowerzysty to wiadomo ¿e mo¿na by siê czepiaæ ¿e p³askie cieniowanie, ¿e skóra nie taka... ale ogólnie spoko, praca jako ca³o¶æ dosyæ fajnie skomponowana. Wydaje mi siê ¿e wiesz w jakim kierunku zmierzaæ, teraz tylko maluj maluj maluj...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

er-ha
Wys³any: 2009-11-27, 18:24   
0
UP DOWN

Posty: 21
postanowi³em zrobiæ pierwszy portret , aby sprawdziæ czy w ogóle co¶ z tego wyjdzie i czy podo³am to zrobiæ pigmentami ,jak wysz³o oceñcie sami mo¿e jakie¶ ma³e wskazówki co ¼le lub nie tak , w planach mia³o byæ tak jak jest czyli twarz w odcieniach szaro¶ci poza koszulk± i okularami ,
brak³o pomys³u na t³o :/ , mo¿e cosik doradzicie , druga sprawa czy same pigmenty mogê pokryæ werniksem , czy rysunek nie sp³ynie??
 

kkk
Wys³any: 2009-11-28, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Jak na pierwszy portret to nie¼le :) A co do wskazówek: usta i oko maj± z³y"przechy³" zreszt± wybra³e¶ sobie najgorszy model poniewa¿ twarz na 3/4 jest uchwyciæ najtrudniej - ³agodnie siê skraca cze¶æ dalsza twarzy mimo to jest jeszcze widoczna - jest to trudne zadanie by nadaæ takiej twarzy naturalno¶æ i u ciebie niestety siê nie uda³o - oko dalsze jest nie skrócone lecz podniesione do góry i z u¶miechem w tym skrócie te¿ dzieje siê co¶ dziwnego, niestety nie jestem w stanie sprecyzowaæ jak to poprawiæ :/
Jak dla mnie -gratulacje za nos i ucho - wysz³y naprawde dobrze.
A koszulkê mimo ¿e cytrynka to i tak bym zcieniowa³a :)
Co do werniksu to jaki chcesz stosowac i czy koniecznie musisz??
Pozdrawiam
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

er-ha
Wys³any: 2009-11-28, 22:15   
0
UP DOWN

Posty: 21
no w³asnie co do werniksu to siê zupe³nie nie znam , chcê to po prostu zabezpieczyæ bo generalnie robione to by³o samymi pigmentami co nie wró¿y zbytnio trwa³o¶ci ,
nie wiem czego siê spodziewac po werniksie bo nigdy tego nie stosowa³em :shock:
ps twarz na 3/4 nawet bym nie wpad³ ¿e siê to tak nazywa :D
dzieki za porady , trza dalej trenowaæ ;)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-30, 08:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Werniks powinien to spokojnie pokryæ, a co do portretu to bym siê czepi³ tych ciemnych kresek podkre¶laj±cych rysy twarzy... lepiej by wysz³o gdyby¶ to zrobi³ delikatniej lub z szablonu mo¿e... ogólnie nie¼le, widaæ ¿e kombinujesz w dobrym kierunku...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group