Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hlecter
Wys³any: 2009-08-26, 21:18   Hannibal'a prace
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
siemka wszystkim . maluje od jakiegos czasu, powoli sie ucze , zbieram kase na porz±dny sprzêt , oto moje wypociny




 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-08-27, 06:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Linki nie dzia³aj±...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-27, 14:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
http://masty.digart.pl/digarty/ <tak chyba bedzie ³atwiej
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-27, 14:40   
0
UP DOWN


Posty: 331
jak dlugo malujesz??
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-27, 17:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
gdyby podliczyc to aerograf pierwszy raz w d³oni mia³em 9 miesiêcy temu , ale tak od powiedzmy 4-5 regularnie maluje , pope³nia³em mase b³êdów na pocz±tku co stopowa³o mój zapa³ i rozwój w tej dziedzinie ale odk±d porzuci³em "mini super kompresor do aerografu" malowanie sprawia wiecej przyjemno¶ci i jest mniej wypadków przy pracy, pozatym od pocatku pope³nia³em b³±d ¿e wybiera³em zbyt ma³y format prac , pracujê na s³abiutkim sprzêcue( ew6000r) wiec nie mozna liczyc na jakie¶ cuda , szacunek dla ludzi którzy maluj± postacie na formacie ponizej a4, , powiem szczerze ¿e to forum znalaz³em ca³kiem niedawno i "pozna³em prawdy ¶wiadectwo";D dopiero odkrywam malowanie "na kolorowo" , ciêzko mi siê prze¿ucic z czerni i bieli , czemu pytasz jaki mam sta¿ ?
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-27, 17:30   
0
UP DOWN


Posty: 331
ja pierwszy raz mialem aero w dloni rok temu ale od tego czasu namalowalem moze z 7 prac wiec nie chce sie wymadrzac ani krytykowac bo jak mowie sam mam maly staz ale jak ty malujesz od 5 caly czas to czegos mi tu brakuje w twoich pracach chyba tego ze malo uzywasz maskowania i nie ktore k ontury ktore powinny byc ostre i odciete sa jak by razmazane i przez to nie ostre i praca jest mniej czytelna ,ale to tylko moje zdanie amatora:) ja tez do tej pory malowalem mini kompresorem i stwierdzam ze malowanie tym to nie porozumienie i aero tez mialem naj tanszy chinski teraz zamierzam kupic pozadny kompresor i aero chyba H&S evo ale sie jeszcze nie zdecydowalem i wtedy dopiero zaczne malowac na calego :) pozdrawiam
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-27, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
dla mnie regularnie to 2 -3 podejscia w tygodniu do malowania ;D nie ¿e trzaskam codziennie jakis obrazek , co do braków nie bêde siê k³óci³ wiele treningu przedemn± i nauki , widzia³em Twoje prace muszê powiedzieæ ¿e jak na kilka malowañ masz do tego rêkê , ale domy¶lam siê ¿e braki czasu a nie chêci powoduj± to ¿e nie malujesz czê¶ciej
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-27, 18:46   
0
UP DOWN


Posty: 331
to nie braki czasu tylko ten sprzet ktorym dysponuje , jak mam przerywac co 20 min i studzic kompresor albo jak maluje jakis szczegol i to aero wali takiego klekas ze masakra ,wiec dalem sobie spokoj zaczolem malowac prace na konkurs w maju i wlasnie malowalem taki wazny szczegol a tu kleks na 7cm no to poprostu mnie szlak trafil i zostawilem to ,kaski nie bylo to nie moglem nic kupic teraz jest wiec na dniach zamawiam sprzet i do dziela :)
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-08-27, 19:34   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Widze panowie ¿e mamy podobne do¶wiadczenia i sta¿ ,co do aero H&S evolution posiadam wersje silverline (wcze¶niej chinczyka i Ultre H&S) i polecic moge z czystym sumieniem naprawde ¶wietny sprzêcik.Równie¿ mêcze siê na mini kompresorku z braku kasy ale problem z grzaniem siê po d³u¿szym posiedzeniu rozwi±za³em tak ¿e wrzuci³em go do pojemnika z dziurami z trzema wentylatorkami od komputera które wygrzeba³em z rupieci i mo¿ecie wierzyc lub nie ale k³opoty z grzaniem znikne³y :D (dzi¶ malowa³em z ma³ymi przerwami 7 h) .Trzeba sobie jako¶ radziæ ,jak siê nie ma co siê lubi ...bla bla bla .A co do pracy to daje rade choæ trochê wiêcej ostro¶ci by siê przyda³o ...krzywik (szablon jak kto woli) i dzida .Pozdrawiam
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-27, 19:49   
0
UP DOWN


Posty: 331
ja sie zastanawiam nat tymi dwoma i nie wiem ktory wybrac jak ktos wie ktory lepszy to dziekuje za pomoc http://www.aerografia.com...products_id=168

http://www.aerografia.com...products_id=164
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-27, 19:50   
0
UP DOWN


Posty: 331
w sumie to nie miejsce na takie posty sorki :x:
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-08-27, 20:20   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Ma³y OT nie jest z³y ale ¿eby sta³o siê zado¶c ,to tez mia³em ten dylemat ale gdzie¶ przeczyta³em ¿e Evolution ma gumowe uszczelki a Silverline teflonowe i to przes±dzi³o w wyborze.Nie ¿a³uje bo oba maja bardzo podobn± budowe a o czêsci do obu bardzo ³atwo. I tyle w tym temacie.
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-27, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
Kanabeer, widze mia³es ultre , godna polecenia ? my¶le o zakupie jej , co do minikompresorków to tak powiem mialem mar ma 2000 producent pisa³ ze po 20 minutach ma byc wy³±czony..mi sie zapomina³o , pracowa³ po 5 godzin i trzyma³ sie ¶wietnie to tyle jesli chodzi o plusy , najgorsza jest wilgoc która sie zbiera³a , niby by³ odwadniacz itd ale po poewnym czasie w przewodach by³a woda Oo i przy malowaniu szczegó³ów potrafi³o jebn±æ kleksa i odrazu praca do wywalenia....gdybym wczesniej przerzuci³ sie na kompresor który mam teraz w galeri by³oby 2 razy wiecej moich prac...
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-08-27, 21:59   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Jak ka¿dy aero H&S ultra to solidny sprzêt przy moich pocz±tkach ³adowa³em w ni± wszytko co by³o pod rêka z lakierami i nitro w³±cznie , wytrzyma³a kupe czasu jak na te warunki.Ale po pewnym czasie da³o siê odczuæ brak takich bajerów jak odkrêcana koronka(co robi fajn± ró¿nice przy szczegó³ach ;) ) czy wygodna regulacja skoku ig³y.Napewno towar wart swojej ceny ,przy odpowiednim rozcienczeniu farby poci±gniesz cienk± linie i napewno d³ugo ci pos³u¿y.Do dzi¶ jej u¿ywam ogólnie nie do zdarcia :spoko:
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-27, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
my¶la³em ze koronke da rade ¶ci±gn±c,,, no ale co zrobic w tym momencie mojej "kariery" wiecej niz te 300z³ na aerograf nie wydam , ca³e ¿ycie nie mo¿na chinczykien malowaæ , a jesli moe powiedziec o gumowych uszczelkach itd to pracuje teraz z ew6000r i uszczelki sa tak jakos fajnie pochowane ¿e nie puchn± przy malowaniu a bazy rozcieñczam nitro , tak samo nito aero czyszcze , chyba ¿e dysze juz odkrece i wsadze na dluzszy czas w nitro to spuchnie ale tak jak zdarzalo sie malowac 4 gofz bez przerwy i gumki wygladaj± dobrze
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-08-28, 06:55   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Prace nawet niez³e, ciê¿ko jest je oceniaæ, bo nie znam formatów... a co do miniatur to doskonale cie rozumiem, pare razy siedzia³em nad jakim¶ mikro projektem próbuj±c wydobyæ szczegó³... i sie zastanawia³em jak oni to robi±... a odpowied¼ jest prosta ... oni to robi± 6x wiêksze ;) wiêc staram siê nie braæ za formaty A6 i poni¿ej...
Co do aero to ja urzywam Evo silverline i jest miodzio, kompresor za¶ mia³em Mar - na ¶mietnik, teraz maluje euro-teckiem ze zbiornikiem, ale po 3 h buczenia do ucha te¿ dra¿ni, i powoli rodzi sie we mnie chêæ zbudowania samoróbki... bêdzie niewiele wiêksza , lecz nieporównywalnie cicha... bo tak na marginesie ten eurotec jest tak samo g³o¶ny jak Mar...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-28, 07:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
co do wielkosci to nie by³o pracy która by przekroczy³a a3 wiêkrzo¶c to a4 , co do szczegó³ów to przy malowaniu np konia na a3 przy pysku my¶la³em ¿e mi piana z ust pójdzie...teraz juz nie bawie siê w ma³e kartrteczki bo to strata czasu i nerwów
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-29, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-08-29, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 99
hmm.. posiadam Evo Silverline z 3-ma wielko¶ciami dysz. Wart ceny, wysoka kultura pracy, dopracowana konstrukcja, elegancko wykoñczony (np. paashe siê nie umywa), polerowana ig³a, ³atwy w rozbieraniu, sk³adaniu, czyszczeniu ALE mimo wszystko stoi u mnie na pó³ce i ³adnie wygl±da, prawie go nie u¿ywam. Po prostu mojej d³oni nie le¿y jego konstrukcja, przede wszystkim za krótki i nie "pode mnie" wywa¿ony. Jak ju¿ go u¿ywam to z prowizorycznym tuningiem ergonomicznym (ta¶ma do rakiety tenisowej, ok³adzina piankowa, jaka¶ przeciwwaga na koñcu etc ;) Mimo jego technicznych zalet, nie lubiê go. Moim ulubionym z tej pó³ki jest natomiast Renegade Velocity (90-100$ w USA-ñskim sklepie) Je¿eli masz zamiar u¿ywaæ tylko jednego aero, zastanów siê te¿ nad Omni, nazwa nie na wyrost, naprawdê wszechstronny i wdziêczny sprzêt. Co lubiê z H&S to wê¿yk, ten niebieski (miêciutki, elastyczny, nie zwija siê i na szybkoz³±czkê), jak dla mnie idea³, podokrêca³em badgerom koñcówki i tylko z niego korzystam.

Rozpisa³em siê, a do czego zmierzam. Otó¿ wszystko fajnie, poczytaæ co kto poleca, jaki sprzêt dobry, jaki niedopracowany, dane techniczne etc. Ale wg. mnie przede wszystkim, przed zakupem, konieczno¶ci± i rzecz± nie do pominiêcia jest chwycenie sprzêtu w ³apê, je¶li nie zapsykanie paru kartek to przynajmniej pomachanie "na sucho", pobawienie siê cyngielkiem najlepiej pod ci¶nieniem itd. Le¿y, nie le¿y ? Wg. mnie aerograf trzeba dopasowaæ do rêki, nie na odwrót, wywalenie paru stówek na sprzêt i malowanie "pomimo bólu" wszak sztuka powstaje w znoju jest bezsensu i zabija ca³± zabawê. To tak jak kupiæ niewygodne buty, bo dobrej jako¶ci i markowe, a siê rozchodz± i chodziæ w "najach" przez nastêpne parê miechów z odciskami.

Dobrze "przymierz" zanim kupisz, bo mo¿e Ciê taki niecelny zakup mocno zniechêciæ.
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-29, 16:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
co moge odp;D nie podchodze jeszcze do tego w ten sposob bo to moje pocz±tki , w rêce jeno jeden chinczyk wiec co ja wiem o ¶wiecie;D , gdybym mia³ wybór (czytaj mia³ kase) to kupi³bym h&s evo ale jednak mój bud¿et jest ograniczony i szykuje siê na ultre... nawet koronki siê nie ¶ci±gnie ale co zrobic , z czasem bêde dokupywa³ cos lepszego , chyba ¿e wzrosnie popyt na us³ugio malowania w moich stronach;D wtedy odrazu zakupie porz±dny sprzêt
 

sebsa
Wys³any: 2009-08-29, 18:04   
0
UP DOWN


Posty: 331
czy do tego kapitana uzywales farby transparentnej czy zwyklej??
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-29, 18:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
zwyk³a farba marki chromoacryl;D i troche tuszu na koniec
 

hlecter
Wys³any: 2009-09-19, 12:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-18, 15:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213


taka znana pani , obrazek wielkosci 45x50 , akryle chromacryl
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-18, 17:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
nie wiem co to ma byæ zdjecia znikaja...
 

Erni 
Wys³any: 2009-10-18, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Pani Ch. super :spoko:
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-19, 11:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Spoko, pierwsze wra¿enie piorunuj±ce... popracuj nad detalem, brwi , ucho... poszukaj tutoriali jak malowaæ czê¶ci twa¿y... tak czy inaczej usta oczy nosek... ¶wietnie.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-19, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
ucho przyznam spieprzy³em;D robi³em je poznijej, i kolory mi siê pieprzy³y ,poirytowa³em sie i wysz³o jak wysz³o ,a co do brwi to ona na zdjeciu je mia³a takie "ostre" , takie w "prostok±t" strzelone , a sprzetu nie mam zeby pojdeyncze brwi malowaæ , wiele pracy przedemn± dziêki za mi³e komentarze;D
 

sebsa
Wys³any: 2009-10-19, 19:09   
0
UP DOWN


Posty: 331
szkic z lapy czy jak ?
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-19, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
wszystkiego po trochu , przystawki/szablony by³y w ruchu bo sprzet nie daje dok³adnosci takiej jak potrzeba pozatym nie radze sobie jeszcze tak dobrze w "freehandzie" a czy to cos zmienia:P? u³atwiajmy sobie zycie kto chce maluje bez niczego tak jak np PrimoOne ja sie staram rozwijac moze kiedys przyjdzie czas ze bêdzie czysty freehand i sprzet tez bedzie odpowiedni w rêce , czas pokarze
 

sebsa
Wys³any: 2009-10-19, 21:22   
0
UP DOWN


Posty: 331
nie to nic zlego ,tylko jak ostatnio pokazalem moja prace znajomemu to mu sie bardzo spodobala a jak mu powiedzialem ze najpierw sobie kalkuje szkic zeby bylo szybciej to powiedzial eeeee tak to kazdy by umial ,pewnie ze nie kazdy by umial jednak zastanowilo mnie jedno ze to w sumie faktycznie takie troszke oszukiwanie to jak by zaczeta praca do skonczenia takie jak czasami sprzedaja sklepy dla plastykow gdzie jest juz szkic trzeba go tylko pomalowac jak kolorowanke,jedno co mnie podtrzymuje na duchu to to ze jak narazie to tylko portrety sobie kalkuje bo one mi raczej nigdy nie wychodzilly ale mysle za jak wiecej ich pomaluje to moze dojde do wprawy ,:)
 

hlecter
Wys³any: 2009-12-13, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213


pani chuda 70x50 z wolnej ³apy
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-12-14, 08:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Panna "bag of bones" robi wra¿enie... nie warsztatowo (choæ jest ok, gdyby nie detale - czaszka) , ale tematycznie, ¿e tak powiem... naprawdê robi wra¿enie...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2009-12-14, 11:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
dzieki za komentarz, na swoj± obrone powiem ze czaszka z wyobrazni a panne malowa³em z malutkiego zdjêcia dlatego szczegó³ów za du¿o nie ma druga sprawa ¿e nie uzywa³em tutaj prawie w ogole krzywików przez co straci³em na ostro¶ci, moglem jeszcze dopiechciæ j± ale czasu brak..(choc my¶le ¿e j± jeszcze dopieszcze ale to nowym aero)... dzieki za zrobienie porz±dku w mojej galerii LoboLoco
 

hlecter
Wys³any: 2009-12-24, 20:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213

32x34
 

hlecter
Wys³any: 2009-12-27, 13:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

hlecter
Wys³any: 2009-12-28, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

hlecter
Wys³any: 2010-01-23, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
http://img685.imageshack....627/stalowy.jpg <najnowsza praca po 2 tygodniach rozbratu z aero , s³aba fotka , jutro wrzucê lepsz± 35x35
 

lak 
Wys³any: 2010-01-26, 23:11   
0
UP DOWN

Posty: 223
jest oki. tak dalej ,rozwijaæ siê rozwijaæ.. :!: :!: :tak:
 

hlecter
Wys³any: 2010-02-06, 18:33   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

crystal
Wys³any: 2010-02-07, 14:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
:shock: Oh SHIT!!!!
sam to wymy¶li³e¶? zajebiste.
 

hlecter
Wys³any: 2010-02-07, 15:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
chcia³bym powiedziec ze to moj pomys³ ale nie powiem , podobny motyw podpatrzy³em na plakacie koncertu , by³ to prosty obrazek w postaci grafiki liniowej i o ile dobrze pamietam czaszka nie mia³a ¿uchwy , ja to zrobi³em bardziej naturalnym;D dzieki za komentarz
 

Erni 
Wys³any: 2010-02-07, 16:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
w takim razie gratulacje za pomys³, wykonanie równie¿ super. BRAWO, chylê czo³o
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

malchov 
Wys³any: 2010-02-07, 23:06   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Bez ¿uchwy fajniejsze by chyba by³o. Nosi³bym na pewno. Zajebiste!
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-02-08, 07:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
:D wypas.... jakby¶ strzeli³ do tego jakie¶ t³o... mia³by¶ ju¿ 2 klientów...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

hlecter
Wys³any: 2010-02-09, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
 

Asellus5
Wys³any: 2010-02-09, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Naprawde fajny bobas! ma to COS w sobie!
 

hlecter
Wys³any: 2010-03-21, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
[img]http://img411.imageshack.us/img411/9726/robooy.jpg[img]
 

hlecter
Wys³any: 2010-03-21, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
fotka hujowizna , t³o jeszcze gorsze , jak mozecie oceniajcie tylko pana robota
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-22, 12:18   
+1
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Moim skromnym zdaniem zaniedba³e¶ to co jest jedn± z najwa¿niejszych czê¶ci cia³a (tzn. w ka¿dym razie u ludzi, nie wiem jak to jest w przypadku robotów), a mianowicie g³owy: czê¶æ czo³owa i ciemieniowa zlewa siê z t³em, jest nieostre (a to raczej nie jest wina fotki).

Osobi¶cie te¿ nie podoba mi siê miejsce ³±czenia siê czê¶ci ramieniowej rêki z naramienn±, dlaczego? hmm... mam wra¿enie jakby ramiê w tym miejscu by³o wyciête i naklejone na to - niczym w kola¿u (my¶lê, ¿e wiesz o co mi chodzi). Ogólnie brakuje mi cieni w tym obrazie, a te co s± powinny byæ mocniejsze.

Jego "miê¶nie szyjne" za bardzo wchodzi w jego lew± stronê (tak jakby mia³y siê ³±czyæ z jego lew± pach±.

Gdyby¶ zadba³ o to wszystko my¶lê, ¿e by³by naprawdê bardzo dobrze prezentuj±cy siê robocik :)

Potraktuj to oczywi¶cie jako konstruktywn± krytykê... mam nadziejê, ¿e moje nowe prace bêdziecie oceniaæ w taki sam sposób... ;)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime