Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ManiekCK
Wys³any: 2009-12-13, 16:42   Przerwa w malowaniu - zima - podk³ad ostatni± warstw±
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, aktualnie moja Honda stoi u cz³owieka który zajmuje siê zmian± jej koloru. Niestety samochód by³ w takim stanie, ¿e dla mnie tego wymaga³, a koszta nie pozwoli³y na skorzystanie z lakierni z prawdziwego zdarzenia.

Samochód ju¿ jest prostowany, miejscami poszpachlowany, sk³ada siê z elementów ró¿nych kolorów itp.

Wszystkie materia³y (lakier per³a MaxMeyer, podk³ady itp.) mam kupione i czekaj± na po³o¿enie na samochodzie.

Niestety pogoda siê bardzo zmieni³a przez ostatnie kilka dni i wydaje mi siê, ¿e w tamtym gara¿u jest za zimno na malowanie, a lakier nie bêdzie mia³ szansy wyschn±æ, i tutaj pojawia siê moje pytanie: co dalej z tym fantem zrobiæ?

Nie posiadam w³asnego gara¿u i autko stoi pod blokiem, jazda samochodem widocznie poszpachlowanym przez ca³± zimê nie wchodzi w grê. To samo odstawienie go do gara¿u na zimê i nie u¿ywanie poniewa¿ to mój jedyny samochód.

I w zwi±zku z tym mam takie pytania:
- czy mo¿na je¼dziæ z po³o¿onym jedynie podk³adem pod per³ê (czarny podk³ad)? Zastanawiam siê czy taki podk³ad samodzielnie mo¿e byæ zewnêtrzn± warstw± przez zimê, a jak siê ociepli czy po wyczyszczeniu i zmatowaniu mo¿na dokoñczyæ normalnie malowanie i nic siê nie rozpadnie.

- czy mo¿e dokoñczyæ malowanie w gara¿u i jak ju¿ bêdzie po³o¿ony bezbarwny to skorzystaæ z lamp do utwardzania lakieru w jakiej¶ firmie , a potem wypolerowaæ? (czy nie bêdzie problemu z tym, ¿e bardziej spodnie warstwy by³y malowane w niskiej temperaturze?)

- po³o¿yæ tylko podk³ad i szybko jechaæ dokoñczyæ to w komorze. Je¿eli zgodz± siê skorzystaæ z moich materia³ów i zaproponuj± cenê na któr± mogê przystaæ (niestety jak mówi³em, nie mam za bardzo teraz pieniêdzy, a samochód ju¿ wystarczaj±co nadszarpn±³ bud¿et)

Ja sam jestem za tym ¿eby po³o¿yæ czarny podk³ad i je¼dziæ tak a¿ siê ociepli, tylko czy to potem nie wyjdzie jak siê po³o¿y lakier?

Proszê o pomoc.
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-13, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
a koszta nie pozwoli³y na skorzystanie z lakierni z prawdziwego zdarzenia.
to nie jest t³umaczenie ¿e wstawiasz auto na dzika do gara¿owca którego nie staæ na ogrzewanie swojej budy.
ManiekCK napisa³/a:
(niestety jak mówi³em, nie mam za bardzo teraz pieniêdzy, a samochód ju¿ wystarczaj±co nadszarpn±³ bud¿et)
to je¼dzij rowerem ,chod¼ pieszo ,albo przemieszczaj siê autokarami.
 
 

ManiekCK
Wys³any: 2009-12-13, 23:17   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dzieki, kto¶ jeszcze zechce mi "pomoc"?

baqo 17 pomogl na 1409 posty :sciana: , to juz wiem dlaczego.
 

m³ody19
Wys³any: 2009-12-14, 00:20   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
ManiekCK, jaki k**** idiota pieszesz 2 posta a g**** o nim wiesz wiec zamknij sie!
 

ManiekCK
Wys³any: 2009-12-14, 00:58   
0
UP DOWN

Posty: 5
Pó³tora tysi±ca postów i nie mo¿e normalnie odpowiedzieæ na pytanie czy mo¿na bezpiecznie po zmatowieniu po³o¿yæ bazê na podk³ad w którym samochód przeje¼dzi³ zimê.

Ty te¿ mi nie odpowiedzia³e¶.

Cytat:
ManiekCK, jaki k**** idiota pieszesz 2 posta a g**** o nim wiesz wiec zamknij sie!


Tak naprawdê to nawet szkoda tego komentowaæ.

----

Nadal czekam na odpowied¼ na moje pytania.
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-14, 08:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
baqo 17 pomogl na 1409 posty :sciana: , to juz wiem dlaczego.
ManiekCK, nie o to chodzi. my¶lê ¿e gdyby¶ by³ bystry i przetrzepa³ forum znalaz³by¶ odpowied¼ . co do mojej odpowiedzi robota na czarno ,bo ja nie mam pieniêdzy nie jest t³umaczeniem. zapomnia³e¶ panie ¿e na forum s± lakiernicy co i prowadz± legalne warsztaty ,a gara¿owiec jest dla takich nie lada konkurencj±. wiêc zamiast ³adnie zapytaæ,ty szczycisz siê napraw± po gara¿ach . co innego chocia¿ gdyby¶ ty sam sobie to robi³ ,d³ubi±c we w³asnym gara¿u i pyta³ o poradê.
co do takiej naprawy na raty. nigdy nikomu tak nie robi³em. jak kto¶ wstawia auto do naprawy, to na kompleksow± . zim± s± du¿e zanieczyszczenia na drogach . sole ,rozje¿d¿ona guma z opon ,oleje .wszystko to za pomoc± mokrej nawierzchni ,¶nieg,deszcze ,bêdzie wnikaæ w g³±b podk³adu ,potem wszystkiego dok³adnie nie usuniesz a zakryjesz lakierem .
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-14, 09:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
czy mo¿e dokoñczyæ malowanie w gara¿u i jak ju¿ bêdzie po³o¿ony bezbarwny to skorzystaæ z lamp do utwardzania lakieru w jakiej¶ firmie , a potem wypolerowaæ? (czy nie bêdzie problemu z tym, ¿e bardziej spodnie warstwy by³y malowane w niskiej temperaturze?)
je¿eli u¿ywasz promiennika ,powinno siê wszystkie warstwy kolejno od spodu suszyæ lamp±.
ManiekCK napisa³/a:
po³o¿yæ tylko podk³ad i szybko jechaæ dokoñczyæ to w komorze.
gdzie¶ to jednak w odpowiednich warunkach polakieruj i to bêdzie najlepszym wyj¶ciem .dokoñczyæ lakierowanie!
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-14, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
Nadal czekam na odpowied¼ na moje pytania.
jeszcze ci na co¶ odpowiedzieæ???
ManiekCK napisa³/a:
Pó³tora tysi±ca postów i nie mo¿e normalnie odpowiedzieæ na pytanie czy mo¿na bezpiecznie po zmatowieniu po³o¿yæ bazê na podk³ad w którym samochód przeje¼dzi³ zimê.
¿eby wszyscy potrafili za pomoc grzecznie punktem podziêkowaæ ,by³oby ich wiêcej. ale pisz±c na forum nie liczê na niczyje wynagrodzenie.
 
 

ManiekCK
Wys³any: 2009-12-14, 15:36   
0
UP DOWN

Posty: 5
baqo napisa³/a:
co do mojej odpowiedzi robota na czarno ,bo ja nie mam pieniêdzy nie jest t³umaczeniem. zapomnia³e¶ panie ¿e na forum s± lakiernicy co i prowadz± legalne warsztaty ,a gara¿owiec jest dla takich nie lada konkurencj±. wiêc zamiast ³adnie zapytaæ,ty szczycisz siê napraw± po gara¿ach . co innego chocia¿ gdyby¶ ty sam sobie to robi³ ,d³ubi±c we w³asnym gara¿u i pyta³ o poradê.

Nie doczyta³e¶, ¿e nie jestem na tyle majêtny by posi±¶æ w³asny gara¿, a samochodu potrzebuje, wiêc korzystam z pomocy znajomego i jego do¶wiadczeñ z lakierowaniem by tanim kosztem doprowadziæ samochód do zadowalaj±cego stanu. Uczestniczê w tym ca³y czas i te¿ tam "d³ubê". To nie jest tak, ¿e wstawi³em do jakiego¶ gara¿owca z og³oszenia, je¿eli tym sprowokowa³em twoj± niemi³a wypowied¼.

Samochód kosztowa³ 1000zl, naprawy 2000zl. Teraz stan techniczny jest w porz±dku. Nie mogê sobie pozwoliæ na malowanie za kolejne 3000z³+. Uwierz mi, ¿e je¿eli by³o by to mo¿liwe to bym siê tym nie zajmowa³ w ogóle tylko zostawi³ samochód, kasê, wybra³ kolor i odebra³ gotowe.

Dziêki za odpowiedzi na pytanie. A co do czytania to przejrza³em wszystkie strony tego dzia³u, ale mo¿e nie wystarczaj±co siê skupi³em. Jest temat o je¿d¿eniu samochodem pokrytym samym podk³adem epoksydowym, ale mi chodzi o podk³ad akrylowy po³o¿ony na stary lakier oraz miejsca naprawiane szpachl± itp.

BTW. Taki gara¿owiec jako¶ musi zarobiæ na rozwijanie dzia³alno¶ci. Oczywi¶cie nie pochwalam nielegalnej pracy, ale ja traktuje to jako przys³ugê po znajomo¶ci. Posiada trochê sprzêtu i umiejêtno¶ci wiêc czemu nie. Na codzieñ nie zajmuje siê lakierowaniem :P
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-14, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
Jest temat o je¿d¿eniu samochodem pokrytym samym podk³adem epoksydowym,
sam podk³ad epoxydowy prêdzej by siê nadawa³ na takie tymczasowe zabezpieczenie . ma lepsze w³a¶ciwo¶ci izoluj±ce ,jest podk³adem antykorozyjnym ,stawiaj±cym barierê w³a¶nie takim z³ym czynnikom z drogi.
 
 

Siekiera
Wys³any: 2009-12-14, 23:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
baqo napisa³/a:
ManiekCK, nie o to chodzi. my¶lê ¿e gdyby¶ by³ bystry i przetrzepa³ forum znalaz³by¶ odpowied¼ . co do mojej odpowiedzi robota na czarno ,bo ja nie mam pieniêdzy nie jest t³umaczeniem. zapomnia³e¶ panie ¿e na forum s± lakiernicy co i prowadz± legalne warsztaty ,a gara¿owiec jest dla takich nie lada konkurencj±. wiêc zamiast ³adnie zapytaæ,ty szczycisz siê napraw± po gara¿ach


Sorki ¿e siê wtr±cê ale tematy s± do dyskusji. Po pierwsze: to druga czê¶æ odpowiedzi baqo by³a pomocna i tu nie mam zastrze¿eñ ale co do pocz±tku to nie rozumiem dlaczego naje¿d¿asz na cz³owieka który grzecznie pyta. Go¶æ ma problem, ³adnie opisuje i wcale nie jest z tego dumny ¿e nie mo¿e sobie pozwoliæ na warsztat z komor± a jedynie na gara¿ a tu taka jazda po nim.
Wiêkszo¶æ mieszalni w Polsce ¿yje z takich klientów gara¿owców i fakt, ¿e to co robi± jest niezgodne z prawem finansowym, pracy, ochrony ¶rodowiska i wielu innych ale to nie znaczy ¿e trzeba za to winiæ ich klientów. Jak kto¶ ma wybór to wybiera. Nasi urzêdnicy doskonale wiedz± ¿e tak to dzia³a bo sami ubezpieczyciele tak wszystkich ucz± kombinowaæ i trzeba siê z tym pogodziæ albo namalowaæ baner i urz±dziæ demonstracjê pod sejmem.
Ka¿dego potencjalnego klienta chc±cego naprawiæ auto warte 3 - 4 kpln dok³adnie wali czy go¶æ prowadzi legalny biznes czy nie, wa¿ne ¿e tanio zrobi a wszyscy wiemy ¿e w szopie tez da siê zrobiæ tak ¿eby jako tako wygl±da³o.

A wracaj±c do problemu Mañka CK to baqo wyja¶ni³ ci dlaczego lepiej dokoñczyæ naprawê, wiêc nie kombinuj z szukaniem innej lakierni tylko kup albo po¿ycz co¶ do grzania i dokoñcz teraz naprawê w tym gara¿u bo na wiosnê mo¿e byæ za pó¼no. Nie wierzê ¿e go¶æ nie ma jakiej¶ kozy czy innego parnika, kup wêgla i po k³opocie.
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-15, 08:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Siekiera, ach !!! bo tak wszyscy narzekaj± ¿e nie maj± pieniêdzy. ja gdybym nie zasuwa³ te¿ bym nie mia³ ,a jak jest dziura w bud¿ecie , to nie chodzê i nie marudzê ,tylko my¶lê jak dalej zarobiæ aby wydawaæ . tutaj kolega naprowadzi³ tak± sytuacjê ,¿e gdyby wszyscy tacy byli ,to ja spokojnie mogê zamykaæ swój warsztat ,sprzedaæ kabinê, ramê ,mieszalnik,kompresor ,pistolety sata ,rupesa i wiele wiele innego ca³ego dorobku . ale dobra! luz. czasami ka¿dy ma ciê¿ki dzieñ ¿e mo¿e ponie¶æ.ManiekCK, przepraszam je¶li ciê urazi³em ,ale
 
 

Fytlon
Wys³any: 2009-12-15, 16:04   
0
UP DOWN

Posty: 32
Problem nie polega na gara¿u, tylko czy lakier malowany w temp. ok 20 stopni spokojnie wyschnie.
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-15, 17:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Fytlon napisa³/a:
Problem nie polega na gara¿u, tylko czy lakier malowany w temp. ok 20 stopni spokojnie wyschnie.
to przecie¿ jest idealna temperatura. mo¿e nie wyschnie w trzydzie¶ci minut ,ale schniêcie bêdzie pozytywne.
 
 

stek
Wys³any: 2009-12-15, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Siekiera napisa³/a:
A wracaj±c do problemu Mañka CK to baqo wyja¶ni³ ci dlaczego lepiej dokoñczyæ naprawê, wiêc nie kombinuj z szukaniem innej lakierni tylko kup albo po¿ycz co¶ do grzania i dokoñcz teraz naprawê w tym gara¿u bo na wiosnê mo¿e byæ za pó¼no. Nie wierzê ¿e go¶æ nie ma jakiej¶ kozy czy innego parnika, kup wêgla i po k³opocie.
Ja lakierowa³em swoj± B-4 po dzwonku w gara¿u w temp. ok 10 st. dok³adnie rok temu i usch³o bez ¿adnych nagrzewnic i promienników, lakier do dzi¶ siedzi i nic sie nie dzieje. Producenci pisz± tylko o optymalnej temperaturze malowania, to nie znaczy ¿e sie nie da przy 10 lub 35stopni.Pzdr.
 

crystal
Wys³any: 2009-12-15, 23:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Jak tylko ten gara¿ jest szczelny a nie jaki¶ blaszak jak mój to warto go nagrzaæ.
Koza to otwarty ogieñ wiêc oceñ czy to bezpieczne w Twojej sytuacji, je¶li nie to dawaj termowentylatory 2kW a jak za ma³o to do³ó¿ nastêpny, czym¶ oddychaæ trzeba ale niepotrzebne dziury uszczelnij w koñcu mamy -10C :blee: wygrzewanie ¿ywic 2K zawsze podnosi parametry wiêc sie nie bój 20C+.
Warto teraz to machn±æ naraz i mieæ spokój, powodzenia.
 

malarz
Wys³any: 2009-12-16, 00:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Ja tam sie nie dziwiê baqo ¿e ciê¿ko siê pogodziæ z takim stanem rzeczy. Jedni staraja siê mieæ wszystko na legalu a inni to olewaj±. Mnie te¿ to czasami wkurza ale nic siê nie zrobi. W zasadzie to nawet wolê jak kto¶ od razu mówi ¿e ma ma³o kasy i szuka taniej us³ugi bo nie muszê siê produkowaæ ¿eby wyceniæ robotê, której i tak dla wszystkich wystarcza.
 

Fytlon
Wys³any: 2009-12-16, 15:20   
0
UP DOWN

Posty: 32
Ch³opak wy¿ej napisa³, ¿e nie robi tego u jakiego¶ lakiernika, tylko u znajomego który ma o tym trochê pojêcia. Napisa³ te¿, ¿e mu w tym pomaga. Wiêc je¿eli sam nie ma gara¿u, tylko znajomy ma i robi± to razem to nie rozumiem waszego problemu/oburzenia :P Ja sam np. mam sprê¿arkê i gara¿ i chcê pomalowaæ sobie swój samochód ;p Najpierw wykonam 1000 prób na jednym elemencie, ale w koñcu uda mi siê to zrobiæ jako¶ przyzwoicie ;)

Pozdrawiam ;)
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-20, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ManiekCK napisa³/a:
baqo 17 pomogl na 1409 posty :sciana: , to juz wiem dlaczego.
a to dlatego ¿e siê pomaga takim jak ten user ,co w gara¿u lakieruje i potem znika bez najmniejszej odrobiny podziêkowania :!: :!: :!:
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-21, 10:36   
0
UP DOWN

Posty: 127
Jako ze obserwuje i czytam to forum od jakiegos czasu to zarejestrowa³em sie niedawno,oczywiscie takze zada³em pytanie o pomoc w sprawie lakierowania.
Po przewertowaniu tematow archiwalnych,po prostu poraza prostactwo niektorych userow takich jak np.baqo.
Przeciez to ze ktos sam chce lakierowac to w wiekszosci przypadków przyczyn± jest ca³kowity brak kompetencji oraz ceny takich profi us³ug.
Ja moim samochodem zjecha³em 7 warsztatów w Zielonej Górze....w zadnym nie potraktowano mnie jako klienta zostawiaj±cego kase,mimo kwoty oko³o 6000 z³ za zmiane koloru.To sa zarty..dlatego ludzie kupuja sprezarki w marketach i czytaja o lakierowaniu.
Zgroza jest to ze co 2 temat poraza brakiem kompetencji,k³ótniami,wytykaniem sobie nawzajem b³edów.
Ja mam 1 osobow± dzia³alnosc us³ugowa..ale nie stac mnie na polakierowanie auta u lakiernika. Moze dlatego ze ja musze pracowac miesi±c na 3-4 tys a lakiernik chcia³ mi oddac gotowe auto po 6 dniach (6500zl),bez gwarancjii ze bedzie perfekt.

Lakiernik samochodowy to moim zdaniem powinna byc kompetencja,mi³a obs³uga,i perfekcyjna czysto¶c ...a tymczasem nie dziwcie sie ze klienci narzekaj±,a co 2 co nie ma 2 lewych r±k chce sam.
I nie ma tu nic do rzeczy ze ktos chce legalnie a ktos tam w garazu..jak jest dobry i ma dobre ceny to jest dobrym fachowcem.
Jaw swojej branzy jestem uwazam dobrym fachowcem ale musze sie bic z konkurencja ,jakoscia swiadczonych us³ug a wtedy cena moze byæ wyzsza,u niektorych jednak trzeba robic za cene mniejsz± ale zachowac dalej dobr± jakosc.
Czy wy wiecie ze w Zielonej u mnie nikt ze znajomych nie by³ mi w stanie polecic lakiernika ktory by³by dobry ,zwsze by³y jakies zastrzezenia.....i jeden wspolny mianownik-totalnie niemi³a obs³uga...jakby ³aske robi³ ze polakieruje cos....tak sie nie przetrwa na rynku.Uwazam ze facet ktory kasuje za tydzien roboty 6500 zl powinien na oczach biegac wokó³ mnie bym chcia³ mu powierzyc auto...jak czytam takie tematy ze mi sie lakier w mleko zrobi³,albo czemu sie pomarszczy³o...i to pisz± lakiernicy co biora kase za us³uge to mi sie nóz w kieszeni otwiera.Dajcie gwarancje perfekt rozlanej pow³oki...to i 10-15 beda p³acic.
pozdrawiam
pozdrawiam
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-12-21, 13:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
front247, Jak Cie nie stac na lakiernika mto sprzedaj auto! To co sam bedziesz sie leczyl bo lekarze biora duzo za leczenie, kupisz lawete jak Ci sie popsuje auto bo laweciarze duzo zdzieraja? Powiem Ci tak taki amator kupi kompresor pistolet materialy na cale auto to juz 2 2,5 tysiaca kup teraz polerke i pasty polerskie 400. Spiepszysz cos kupuj znow lakier ktory nie jest tani 250 litr A gdzie jeszcze montarz demontarz gdzie zalpacic jakiemus pomocnikowi tak sie zdaje ale to ciezko jest. A za 1000 zl to ja pieprze truc sie tymi lakierami
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-21, 14:48   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
adams90-90, ¦wiêta prawda... ja tam robiê sam dla siebie ró¿ne naprawy i malowania, choæ w innej bran¿y pracujê, ale... przynajmniej wiem ¿e zrobiê to tak jak ja chcê i tak jak ja oczekujê. No ale trochê czasu trzeba by³o w bran¿y posiedzieæ, ¿eby móc sobie samemu malowaæ, bo jak s³yszê ¿e to nic trudnego to... pora¿ka... I jeszcze mi powie jeden z 2 ¿e sobie kupi pistolet za 50z³, renolaka farbê i ¿e bêdzie mu siê ¶wieciæ jak psu jajca auto... :sciana:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-21, 15:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A poza tym, jak my¶lisz, ¿e ca³osciowkê ze zmian± koloru zrobisz w tydzien to fajnie masz ^^ Ja takie co¶ - blacharka i ca³o¶ciówka ze zmian± kloru robi³em rok - ale tylko w weekendy i wszystko samemu.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-21, 15:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
[quote="front247"],po prostu poraza prostactwo niektorych userow takich jak np.baqo. [quote] nie wiem co ciê gnêbi? ale powiniene¶ mnie za to przeprosiæ!!! a jak nie potrafisz przeprosiæ ,to znaczy ¿e sam jeste¶ prostakiem i nie staæ ciê na to. ten temat my¶lê ¿e wcze¶niej zakoñczy³em ,ale ty musisz jeszcze jakie¶ swoje super uwagi przedstawiaæ . masakra :roll:
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-21, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Czy wy wiecie ze w Zielonej u mnie nikt ze znajomych nie by³ mi w stanie polecic lakiernika ktory by³by dobry ,zwsze by³y jakies zastrzezenia...
naprawdê przykro mi bardzo . czyli ca³a zielona lakieruje w gara¿ach i wtedy popadaj± wszyscy niemili lakiernicy.
front247 napisa³/a:
mimo kwoty oko³o 6000 z³ za zmiane koloru.
naprawdê wybredni . na jakim samochodzie ten kolor chcia³e¶ zmieniaæ? mo¿e nie by³o na co k³a¶æ tego lakieru?
  
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-21, 15:43   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ale ¿e co? prawda kole w oczy?
Przeciez ja jako klient jestem obiektywny ,bo chce kupic us³ugê u lakiernika....i nie mogê...bo potem bede po s±dach chodzi³ i sie wyk³óca³. Przykro mi,ale doswiadczenie pokazuje ze ciezko w tej branzy zaufac fachowcowi,ale to przeciez oni sami taka reputacje sobie robi±,to nie moja wina.
A tak na marginesie ... czy to tak trudno sie przy³ozyc do swojego zawodu? :roll:

Napisa³em wyraznie ¿e chcia³em polakierowac samochód bez rdzy....tylko zmiana koloru w dodatku z czarnego na..czarny metalik.. mitsu colt wiec auto raczej mniejsze,nic wiêcej i za to najnizsza cena by³a 5500 z³ bez mozliwosci targowania i lakiernik sam stwierdzi³ ze zajmie mu to tydzien...wiêc? jakies jeszcze uwagi? i tak jeszcze 7 lakierni z rzêdu.
Bez komentarza.
Baqo przepraszam. :tak:
ten epitet by³ podyktowany tym co niekiedy piszesz ...a takze moim zniecheceniem do lakierników:) Jeszcze raz przepraszam,nie miej mi za z³e.....w nerwach pisa³em.

Ryba ja nie wierze ze moze to zaj±æ rok samo przelakierowanie auta na zewn±trz na inny kolor....nie wierzê.

Moze niektorym wyda siê dziwne ale ja mysle nad polakierowaniem auta nie tylko juz ze wzgledu na drogie us³ugi,ja po prostu boje sie oddac auto po tym co sie naczyta³em tylko na tym forum...nie moja wina.
Baqo u nas w w miescie wiem ze jeden tylko ma kabinê..reszta :>
Tyle ze ja s±dze ze jak sie ktos przy³ozy to bez kabiny tez zrobi ³adnie....
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-21, 16:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="baqo"]
ManiekCK napisa³/a:

Bo to Matuzalem-mistrz Tego forum :D .
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-21, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
Baqo u nas w w miescie wiem ze jeden tylko ma kabinê
te¿ mam kabinê i nie robiê za sze¶æ tysiêcy po ca³o¶ci nawet najnowszych mercedesów. trzysta za element ,w kabinie ,wod± (wiesz co to) DuPonta lakierami ,z epoxydami i innymi rzeczami .front247, po prostu musisz siê przeprowadziæ ,bo w zielonej nie ma lakierników :nie: ,ale to nie znaczy ¿e wszyscy tacy s±.ja w lakiernictwo wk³adam wszystko !!!a pieni±dze jakie biorê to i tak uwa¿am za ja³mu¿nê ,w porównaniu do tego jak siê robi :tak:
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-12-21, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Moze zyczyli sobie za czas ta kase u mnie w okolicy to przeba czekac tydzien na zrobienie 2-3 elementow co mowic o calaku. Ja trabanta robilem miesiac(po szkole 2-3h i tez nie codziennie) tez zmiana koloru
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-21, 18:10   
0
UP DOWN

Posty: 127
Moze by sie odezwa³ tu na forum jakis porz±dny lakiernik z Zielonej...i uratowa³ honor.... ;)
pozdrawiam
w Zielonej nikt za 300 nawet nie rozmawia,akurat kumpel ostatnio tez lata³ z jednym elementem,zero klepania i szpachlu...po prostu kupi³ nowe nadkole w ca³osci i trza by³o prysn±c i za³ozyc.kolor bordo metalik ..najtaniej 500 z³(ale paprok straszny).
wiecie ja rozumiem ze ktos siê ceni ale....niech mi facet da gwarancje,i pokaze czyste miejsce pracy ale o tym nie ma mowy....jak to jeden sie wyrazi³..,,ja nie gwarantuje ze bedzie identyczny kolor bo to mieszalnia Panie ,miesza...ale bedzie pan zaadowoloooony...tu sie prysnie tam spoleruje i bedzie ok,,-- to sie u nas nazywa profi lakiernik 500 zl za element
pozdrawiam
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-21, 22:03   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Ja w £êknicy sobie robiê i jako¶ nie narzekam... i nic nie odpada bo wiem czym robiê, a porobiæ zdjêcia ka¿dego etapu te¿ nie problem ¿eby przedstawiæ co i jak robione jest...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-21, 23:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Tak jak mówi Ryba blacha+ca³o¶æ w oko³o 100 dni to nie jest problem, wiadomo zale¿y co w blacharce bo jak pójdzie woda po ³±czeniach to mo¿e byæ i rok za ma³o i pó¼niej to jest tylko kwestia kiedy powiesz sobie stop bo zawsze znajdzie sie jaki¶ przeklêty zakamar :sciana: nad którym mo¿na by posiedzieæ dodatkowe 2 dni.
 

ManiekCK
Wys³any: 2009-12-25, 17:38   
0
UP DOWN

Posty: 5
Odpowiedzi s± rozbie¿ne, ale jasne. Nie mam narazie wiêcej pytañ, ani tym bardziej nic do dodania.

Ten mój tekst z 17 pomóg³ by³ nie trafiony, wiadomo. Ale ³adnie ukazywa³ akurat wtedy to co chcia³em wyraziæ. Czyli to ¿e odpowied¼ by³a niepotrzebna. Licznik postów i pomóg³ nie ¶wiadczy o do¶wiadczeniu.

Pozdrawiam.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-28, 19:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ten temat i posty to jawny przyk³ad na co raz bardziej ostry konflikt pomiêdzy tymi co lakieruj± samochody legalnie i staraj± siê to robiæ dobrze , a z³odziejami którzy spijaj± widzê za darmo ( miêdzy innymi z tych fachowców tu na forum ) ... a po roku amatorskich prób robi± im konkurencjê na czarno - pistoletem za 50 z³ i sprê¿arka z ciê¿arówki.

Ja jestem projektantem lakierni i warsztatów ... z³odziej nie da mi zarobiæ, a w³a¶ciciel warsztatu który chce go rozbudowaæ lub wybudowaæ i w koñcu mieæ w³asny rezygnuj±c z dzier¿awy ... ju¿ TAK :spoko: . Wielu z was to mo¿e dotknie, ale naprawdê uwa¿am ¿e szara i czarna strefa w ka¿dej bran¿y powinna byæ wytêpiona do korzeni.

Co do pocz±tku tego tematu : merytorycznie odpowiem tak PODK£AD Z WYPE£NIACZEM JEST HIGROSKOPIJNY CO OZNACZA ¯E POCH£ANIA OGROMNE ILO¦CI WILGOCI I ZAMYKA J¡ W ¦RODKU. METAL KORODUJE BARDZO SZYBKO. Po to w³asnie jest politura z lakieru która chroni warstwy pod spodem przed przenikaniem do nich wilgoci. Jak poje¼dzisz w podk³adzie 2 -5 mc to nikt nie uratuje ju¿ twojego samochody bo ogniska korozji bêd± pod podk³adem i wyjd± za rok dwa !

TYLE MERYTORYCZNIE ... ale chcia³bym, ¿eby¶ pamiêta³ o tym ¿e ta rada jest za free ... choæ zdobycie wiedzy na takim poziomie kosztowa³o mnie 16 lat pracy w bran¿y i ogromne nie zliczone pieni±dze. Chcia³bym ¿eby kto¶ p³aci³ za to co robiê bo ja te¿ mam rodzinê i nie mniejsze potrzeby ni¿ ty ... ale zwróæ uwagê ¿e TY jednak swoim dzia³anie komu¶ szkodzisz ... choæ chcia³e¶ dobrze tj. dobrze zaoszczêdziæ ^^ I ca³kowicie rozumiem irytacjê @baqo bo on na takich dzia³anich z³odziej z wsiowych gara¿y, traci wymiernie .... I NIE BÊDÊ PRZEPRASZA£ NIKOGO KTO POCZU£ SIÊ URA¯ONY :paw: Z£ODZIEJ SIÊ NIE PRZEPRASZA ! Co najwy¿ej amatorów ... ale WY panowie nie bierzecie za to pieniêdzy. WAS to nie dotyczy ! ... a reszta niech przestanie udawaæ fachowców tylko zarejestruje sobie dzia³alno¶æ i uczciwie konkuruje z ... @baqo np.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Fytlon
Wys³any: 2009-12-29, 14:42   
0
UP DOWN

Posty: 32
PROJEKTER, Wydaje mi siê ¿e trochê zbyt brutalnie podchodzisz do sprawy xD

Ja mam zamiar pomalowaæ mojego 24 letniego grata sam. Auto jest warte w takim stanie nie ca³e 1000z³. To gdzie jest sens wysy³aæ go do lakierni i zaplaciæ te ok. 4000z³??

Zabytkiem jeszcze nie jest...wiêc warto¶ci nie ma ¿adnej ;d

wiêc jaki¶ procent ludzi w polsce decyduje sie na malowanie w gara¿u w³a¶nie z tego powodu ;p

pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-29, 16:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Fytlon napisa³/a:
PROJEKTER, Wydaje mi siê ¿e trochê zbyt brutalnie podchodzisz do sprawy xD

Ja mam zamiar pomalowaæ mojego 24 letniego grata sam. Auto jest warte w takim stanie nie ca³e 1000z³. To gdzie jest sens wysy³aæ go do lakierni i zaplaciæ te ok. 4000z³?? ....



@ Fytlon ! Nie s±dzê ¿eby jaki¶ lakiernik posiadaj±cy w³asny warsztat siê na ciebie za to obrazi³ , albo robi³ problemy ... ALE zacznij lakierowaæ takie GRATY za kasê i ju¿ nie dla siebie tylko KOLEGOM, ZNAJOMYM, RODZINIE i ... z amatora staniesz siê szar± stref±. To o to w³a¶nie chodzi. Jest mega przepa¶æ pomiêdzy tym o czym piszesz a tym o co chodzi @baqo. ... i nie zapominaj, ¿e zrobisz to taniej bo nie masz wyposa¿enia które wymaga dopuszczeñ pozwoleñ i serwisu, nie masz uprawnieñ ani zezwoleñ które kosztuj± masê kasy i nie musisz przestrzegaæ prawa pracy bo sam ryzykujesz tylko w³asnym zdrowiem.

Do niczego nigdy nie dojdziemy przy takiej filozofii. Ka¿dy powinien uczciwie zarabiaæ na tym na czym siê zna i uczciwie p³aciæ za zrobienie tego na czym siê nie zna, lub na co nie pozwala mu system ( czytaj PRAWO ). Lekarze ganiaj± znachorów, Policja tych co je¿d¿± bez Prawa Jazdy ... ju¿ nikt z was nie zrobi sobie lakierni w gara¿u gdzie za dom inni zap³acili milion z³ !!! - Czemu nikt z was nie bierze siê za hodowlê "zio³a" albo pêdzenie alkoholu ? Te¿ jest drogi ... i te¿ mo¿na na tym nie¼le zarobiæ ! ... Tylko ¿e za to mo¿na siedzieæ ... a za lakierowanie w gara¿u na czarno - na razie nie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2009-12-29, 18:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projektor...z ca³ym szacunkiem ale pleciesz g³upotki....w dodatku na u¿ytek w³asnej niewymiernej korzy¶ci(to oczywiscie rozumiem), niestety nie masz racji.Postaram sie to udowodniæ.
Po pierwsze ¿yjemy w kraju ,gdzie prawo ogólne jest ustanowione...to prawo nakazuje ze,jesli chcesz co¶ robiæ,to musisz to robiæ legalnie(zgodnie z przepisami),niestety to samo prawo w ¿adnym stopniu nie przeciwdzia³a szarej strefie...przez co dobija tych uczciwych(wiem bo sam dzia³am ). Wiêc prosze ciê zrób transparent...idz na manifestacje,zmien prawo tak by by³o koszystne dla uczciwych,legalnych......a tymczasem ze tak powiem ....odwal siê od uczciwych ludzi którzy rejestruj± siê na forum,pytaja,kupuj± pistolety za 50 z³,maluja gruchoty w garazach bez wentylacji...To nie oni s± winnni!!!!!!!!!!! Przemy¶l to.
Zadne prawo nie zabrania mi malowac auta w moim garazu ogólnie dostepnym sprzetem!!!!!!!
Projektor ,moze za ciezko pracowa³es te 16 lat bo co¶ umknê³o twojej uwadze chyba:)....mam pro¶be ..zostaw biednych,uczciwych ludzi w spokoju,chc± pytac na fcorum i malowac..niech to robi±,nie potrzebna jest tu ,,twoja ,,kabina za 100 ko³a ani sata3000...te rzeczy zostaw profesjonalistom.

Ja juz kiedys pisa³em i powtórze...Gdyby poziom us³ug lakierniczych w przeciêtnym 150 tys. mie¶cie by³ na dobrym poziomie,a cena by³aby akceptowalna i rozs±dna to ja nigdy bym nie trafi³ na to forum,tylko po tygodniu odebra³ poieknie polakierowane auto ,poda³ ³ape fachowcowi i to wsio-niestety jest z tym duuuzy problem...i nie pomo¿e tu kabina za 100 tysi.Przykre to ale prawdziwe.
Podejrzewam ¿e jest wielu na tym forum którzy z chêcia otworzyliby legalny interes,ba powierzyli projekt w³asnie komus takiemu jak Ty,czyli z wiedz± i kompetencjami....ale ci sami wiedz± ze ich nie stac po prostu..a nawet jak by by³o stac to niegdy im to sie nie zwróci i pewnie bêdzie bankrut...

Zauwazcie ¿e w Polsce najlepiej zarabiaj±...po¶rednicy...u nas nie ma fabryk,ma³ych firm wytwórczych..wszystko jest z Chin,kazdy pistolet,kompresor ,rurka ....nie ma bo sie nie op³aca..nikomu sie nie op³aca..zatrudnic ludzi,wytwarzac,i na tym zarabiac....nie mamy w³asnych polskich aut,motocykli,samolotów,statków,elektroniki,przemys³u ciezkiego- nie ma podstaw.......wiêc zarabiaja tylko posrednicy...
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-29, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
odwal siê od uczciwych ludzi którzy rejestruj± siê na forum,pytaja,kupuj± pistolety za 50 z³,maluja gruchoty w garazach bez wentylacji...To nie oni s± winnni!!
nikt tu nic nie ma do takich amatorów! ale jak kto¶ siê rejestruje ,a dzia³a na dziko to niech lepiej o tym nie wspomina, bo to nie wypada :nie: front247, przyjmij lepiej do ¶wiadomo¶ci co pisze PROJEKTER ,bo znik±d indziej takich rzeczy nie zdobêdziesz . jeste¶my w uni ,jeste¶my w europie ,jeste¶my w cywilizowanym ¶wiecie i przepisy zawsze bêd± ,a im wiêkszy ba³agan robi siê na ¶wiecie ,tym przepisy bêd± bardziej siê zaostrzaæ . masakra :roll:
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-29, 20:44   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ale nie liczcie na ludzkê naiwno¶c a w dodatku na zle rozumian± uczciwo¶æ.
Jak ktos bedzie mia³ mozliwosc polakierowania elementu za 200 zl a u ciebie bedzie to samo,ta jakosc i efekt za 500 zl to klient pojdzie wiadomo gdzie...niewazne czy na czarno czy nie ...nie zmienisz 50 lat komuny :D
Ale z drugiej strony patrz±c jesli jakis samouk w zwyk³ym garazu polakieruje pistoletem za 300 zl i kompem 50 litrow element,a potem ten sam element zrobi lakiernik po szkole z kabin± i sprzetem za tysiace i bedzie to samo to...? Moze sie okazac ze lakierowanie ..to wcale nie jest magia...to tylko hipoteza z mojej strony nie mówie ze tak jest, ale- byæ moze sie to zdarza.
Ja uwazam ze najlepszym sposobem na wykonczenie konkurencji tej taniej ,garazowej by³oby ..uwaga..Obnizenie cen przy zachowaniu jakosci...to jedyny sposób...jak u garazowca bez rachunku bedzie 300 zl za element i to samo bedzie u goscia z rachunkiem i kabin± to...t³umy bêd± walic ..proste i sprawdzone....z korzyscia dla klientów i lakierników którzy bed± miec wiecej pracy.
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-29, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@front247 mia³e¶ udowodniæ ¿e "plotê g³upotki" ... a jak na razie przestawi³e¶ tu swoj± w³asna rozgoryczon± wizjê tego kraju. PRAWO "obywatelu" to jest po to ¿eby¶ wiedzia³ co jest legalne a co nie. Od likwidacji szarej strefy to s± odpowiednie Urzêdy np.
Urz±d Pracy i jego Wydzia³ do spraw legalno¶ci zatrudnienia ( choæ w±tpiê ¿eby¶ o nim s³ysza³ ? ) ... A o tym dlaczego to dzia³a jak dzia³a poczytaj sobie tu :

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ3.nsf/main/150600E1

ale to nic ¿e tak powiem uczciwy cz³owieku ... bo najbardziej to chcia³bym ¿eby¶ obroni³ swój AUTORYTET i udowodni³ t± bzdurê :

cytata z twojego postu - :shock: "¯adne prawo nie zabrania mi malowac auta w moim garazu ogólnie dostepnym sprzêtem !!!!!!! - ^^ ^^

tak ¿eby by³o krótko i na temat ... OSZALA£E¦ ? CZY JAK ?

... Zwrócê Tobie ³askawie uwagê, ¿e na tym forum pytasz o porady ludzi którzy w przeciêtnym 150 ty¶. mie¶cie lakieruj± samochody na wysokim poziomie i jak twierdz± pomimo ci±g³ego obni¿ania cen a¿ do granic mo¿liwo¶ci utrzymania warsztatu nikt nie skar¿y siê na poziom i jako¶æ ich us³ug ... NO !!! CHYBA ¯E ONI K£AMI¡ NA FORUM :x: ( odwalaj± szajs w tych swoich warsztatach i bior± za element 800 z³ ) A TY MASZ RACJÊ !

Chcia³by¶ mieæ przemys³ ciê¿ki samochody motocykle statki i fabrykê komputerów ... pracuj±c za miseczkê ry¿u 16 godzin dziennie bez ¿adnych praw ??? CZEMU NIKT Z EUROPU NIE EMIGRUJE DO CHIN DO PRACY ?

To lepiej TY pomy¶l do czego doprowadzi ta BRONIONA przez ciebie "uczciwa praca" biednych ludzie w szarej strefie !!! Kto skorzysta z twoich us³ug, lub produktu jak jaki¶ Wietnamczyk co mieszka w samochodzie i szcza w lesie zrobi to samo 5 x taniej ³ami±c wszystkie przepisy normy i wytyczne w tym kraju ? On mnie okrada ! ... i ka¿dy kto nie p³aci za to z czego korzysta, lub bezczelnie i arogancko spycha te op³aty na innych. To nie idealizm - TO KAPITALIZM wszystko jest p³atne ! A ty namawiasz broni±c takich zachowañ do z³odziejstwa i omijania op³at ¶rodowiskowych, sk³adek ZUS, podatków, op³at za dopuszczenia do u¿ytkowania, i pozwolenia ! To nie z³odziejstwo ??? To czego nie wniesie szara strefa musi zap³aciæ ta bia³a ! CZYLI JA !

I niech ci CO¦ NIE UMKNIE tj. moje pytanie ! .... Obroñ swoj± "m±dr±" tezê o legalnym malowaniu w gara¿u i podaj chocia¿ jeden zapis w ustawie, lub rozporz±dzeniu który ci na to pozwoli ! :?: :?: :?: Widaæ ze ma³o czytasz !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-29, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
jak u garazowca bez rachunku bedzie 300 zl za element i to samo bedzie u goscia z rachunkiem i kabin± to.
ch³opie tyle to siê teraz bierze ,a gara¿owcy robi± od stu do dwustu piêædziesiêciu za element . ty my¶lisz ¿e bêdê robi³ za dwie stówy? :shock: :shock:
front247 napisa³/a:
Moze sie okazac ze lakierowanie ..to wcale nie jest magia...to tylko hipoteza z mojej strony nie mówie ze tak jest, ale- byæ moze sie to zdarza.
hipoteza ^^ nigdy by¶ mi nie zrobi³ tak naprawy ,¿ebym odebra³ auto nie doczepiaj±c siê do czego¶. jest milion rzeczy ,ale wydaje ci siê ¿e to takie proste :nie: to co teraz mówisz ,o czym siêgasz my¶lami ,to jest w³a¶nie gara¿owa jako¶æ lakierniczej roboty . ty nie wiesz po prostu jak wygl±da dobrze zrobiona robota :idea: :idea:
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-29, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A czy Wam siê co¶ nie pop.....li³o???To jest temat o podk³adzie jako ostatnia warstwa,te ideologiczne pogaduszki mo¿e kontynuujcie w innym miejscu,za³ó¿cie oddzielny temat do wyzywania siê od z³odziei i oszustów,a nie za¶miecacie temat!!!
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-29, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
:shock: :shock: :shock:

front247 napisa³/a:

Ja uwazam ze najlepszym sposobem na wykonczenie konkurencji tej taniej ,garazowej by³oby ..uwaga..Obnizenie cen przy zachowaniu jakosci...to jedyny sposób...jak u garazowca bez rachunku bedzie 300 zl za element i to samo bedzie u goscia z rachunkiem i kabin± to...t³umy bêd± walic ..proste i sprawdzone....z korzyscia dla klientów i lakierników którzy bed± miec wiecej pracy. pozdrawiam


... ale ¿e¶ wymy¶li³ :fiu: a mo¿e w promocji wszystkie czarne Hondy gratis ? ... a co 20 klient wygrywa rower ... :blee:

:sciana: Lekcja 1. RACHUNEK EKONOMICZNY http://portalwiedzy.onet....czny,haslo.html
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-29, 21:24   Re: Przerwa w malowaniu - zima - podk³ad ostatni± warstw±
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
ManiekCK napisa³/a:
Witam, aktualnie moja Honda stoi u cz³owieka który zajmuje siê zmian± jej koloru. Niestety samochód by³ w takim stanie, ¿e dla mnie tego wymaga³, a koszta nie pozwoli³y na skorzystanie z lakierni z prawdziwego zdarzenia. .....


I o co chodzi @jacenty741 ??? Na resztê pytañ z tego postu ju¿ odpowiedzieli¶my. Teraz omawiamy t± kwestie powy¿ej. Jak widzisz trzymamy siê tematu !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-29, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacenty 741 napisa³/a:
A czy Wam siê co¶ nie pop.....li³o???To jest temat o podk³adzie jako ostatnia warstwa,te ideologiczne pogaduszki mo¿e kontynuujcie w innym miejscu,
jacenty 741, spokojnie! zawsze idzie wydzieliæ do nowego tematu .


a co do lepszych p³atno¶ci i wyciêcia szarej strefy. ubezpieczalnie wci±¿ ,coraz to bardziej obcinaj± stawki kalkulacji napraw kosztorysowych. klienci zaczynaj± wybieraæ rachunek ,gdzie maj± zaoferowan± porz±dn± naprawê i na dobrych czê¶ciach zamiennych ,na co z pieni±¿ków na rêkê i w gara¿u maj± problem aby mieæ ³adnie zrobione auto . wiêc nie ma co tkwiæ w gara¿u na dziko ,tylko siê rozwijaæ.
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-29, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter ,skoro ja mijam sie z prawd± to..sk±d ta ciag³a gorycz twoja i innych profi,ze garazowcy zabieraj± wam chleb? sk±d pytam?
Moge tu teraz zapodac 20 adresow nielegalnych ,,firm,, zapewne ty tez znasz takie...wiec? Co za problem? ktos ci psuje interes to donos na niego do skarbowki,pihu,sanepidu i dupe mu obrobi± no co za problem??????

Baqo jak nie bedziesz robi³ za 200 zl to...splajtujesz ..pasuje Tobie? Zrób cos co pozwoli ci dobrze prospoerowac

Ale nie mieszajcie do tego kogos kto zrobi se poprawke w garazu czy nawet kumplowi i wezmie za to 100 z³...to jest szara strefa nie do wyeliminowania,jesli sankcje prawne nie beda ostre i przede wszystkim EGZEKWOWANE!!!!!!! ,to lipa...i nie ma sie co spierac.Myslimy podobnie tylko ze trzeba zachowac rozsadek...ujadanie na forum tego nie zlikwiduje.
przepraszam autora za offtop
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-29, 21:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No tak 100 z³ bez rachunku w gara¿u jest OK a 200 ?, 300 ?, 400 ? ... nie wiem po prostu gdzie dla ciebie jest granica tolerowania takich zachowañ ? ... u mnie przy 1 z³ + 22 % vat

... i przypominam kolejny raz NIE MAM NIC PRZECIWKO AMATOROM do których zaliczam tych którzy sami sobie lakieruj± samochody we w³asnych gara¿ach choæ to nielegalne !

Chcesz zrobiæ kumplowi zaprawkê ... to zrób ! a on niech ci kupi browarek i kie³baskê na grilla ... to jest kumpelstwo ! ... a za stówkê to jest z³odziejstwo ! Czasami dos³owne ... bo s± i tacy którym materia³y przyklejaj± siê do ³apy w miejscach w których pracuj± ! i dlatego mog± naprawiaæ za 1/3 ceny !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2009-12-30, 02:28   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter,po przeczytaniu kilku tematów z twoim udzia³em ,udzielê tobie rady teraz ja!!!
Zmieñ dilera .....ch³opie p³yniesz strasznie :cool:

Na chwilkê zapomnij o swoim swiecie i wyobraz sobie m³odych ch³opaków,jak maluja auto w zwyk³ym garage ...maja z tego rado¶c i pe³en szpas...i nie ma tu miejsca na miliony ..bo to wszystko by tylko popsu³o...popsu³o by sens normalnego zycia.
Projekter pedzisz w tym swoim inter city..chyba za szybko bo juz nie widzisz jak wiekszosc ludzi ¿yje :spoko: wspó³czuje ;)
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-30, 11:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Musisz w koñcu zdecydowaæ jakie masz na ten temat zdanie bo ciê¿ko dyskutuje siê z cz³owiekiem który w jednej wypowiedzi pisze jedno, a w drugiej co¶ zupe³nie innego !

... m³ody, czy stary biedny, czy bogaty, na wsi, czy w mie¶cie, z g³odu czy chytro¶ci ...
lakierujesz za pieni±dze .... na czarno, w gara¿u lub szopie ... POPE£NIASZ PRZESTÊPSTWO, a w zasadzie szereg wykroczeñ.

Dla mnie CZ£OWIEKA Z P£ACZEM P£AC¡CEGO PODATEK DOCHODOWY I VAT od uczciwie wypracowanych pieniêdzy - jeste¶ Z£ODZIEJEM ! ... a czy moje zdanie popiera wiêkszo¶æ, czy mniejszo¶æ to ju¿ sprawa ka¿dego z was ! Tylko @front247 - JA mam precyzyjnie okre¶lone zdanie w tej sprawie, a TY sam nie wiesz o co ci chodzi ...

Twój ¶wi±teczny przyk³ad z wymian± rurki u starszej pani pokazuje jak niepowa¿ne jest twoje podej¶cie .... chcia³e¶ 60 z³ a dosta³e¶ 100 z³. Naprawdê my¶lisz ¿e dosta³by¶ 10 z³ za t± robotê jakby jaki¶ go¶æ z pod sklepu ... doszed³ do wniosku ¿e zrobi to za dwa piwa ? A co bêdzie jak mu siê to spodoba ? ... zacznie kra¶æ materia³y i robiæ za wódê szajs bo on nie ma firmy i nie udziela gwarancji. My¶lisz, ¿e nie bêdzie mia³ roboty ? Zm±drzej !!! ¦wiat jest pe³en biednych ufnych ludzi którzy powierz± mu swoje ³azienki ( lub samochody ).... a TY ?

Odetn± ci internet za niep³acenie rachunków i stracisz szansê wypisywania g³upot na forum ! Zaczniesz piæ z braku pracy ... ¿ona Ciê zostawi i dzieci uciekn± z domu ... wreszcie z g³odu zdechnie ci pies i zostaniesz ... SAM na dworcu ! ....

a JA ci pomacham z INTERCITI jak bêdê jecha³ do swojego nowego dealera do Amsterdamu ( stolica Holandi ... w Europie ).

I dalej bêdê grzecznie t³umaczy³ ludziom ¿e "interesów nie da siê udawaæ" i chêtnie poka¿ê sk±d pozyskaæ pieni±dze na rozwój, jak tanio i profesjonalnie urz±dziæ lakierniê, jak j± zg³osiæ i dostaæ wszystkie pozwolenia i wyja¶niê im ¿e najgorsza forma pozyskiwania klientów to obni¿anie cen ! ( na tym nikt nie korzysta - a najmniej wyrolowany na tanich materia³ach klient ) ...

a upartych cwanych oportunistów bior±cych kasê na czarno dalej bêdê wyzywa³ od z³odziei .... i tu i w prasie i na wszystkich spotkaniach, oraz prezentacjach ... z³odziej to z³odziej ! Psuje rynek, nikomu nie daje zarobiæ, z nikim nie dzieli siê otrzymanymi pieniêdzmi, ¶mieje siê bezczelnie z uczciwych ludzi ... np. ze Mnie ( bo ja frajer p³acê podatki i to ³±cznie 40 % tego co otrzymujê za swoj± pracê ) !!!

... i ¿eby¶ mnie dobrze zrozumia³ .... "z³odziej" - to nie AMATOR który próbuje co¶ osi±gn±æ i marzy o w³asnym legalnym warsztacie, pytaj±c na forum o ka¿dy aspekt tej bran¿y. Takim osob± MO¯NA ... a w moim przypadku, nawet TRZEBA pomagaæ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2009-12-30, 16:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
Co do rurki ...no facet szuka³ 4 dni kogokolwiek,ja by³em praktycznie ostatni na jego liscie poszukiwan wiêc...ja to zrobi³em bo mia³em wiedze,doswiadczenie,czas,szlifirke k±towa za 1600 z³,i palnik za 260 zl...i tylko dlatego zaje³o to jakies 5 minut...znajdz menela spod sklepu z tym wszystkim który bierze 10 z³ ...a bedzie moim pracownikiem do konca swoich dni....upraszczasz sprawe...te g³upia rurke moze wlutowac kazdy,bo to proste nawet majac brzeszczot.,i mocna zapalniczke benzynowa :cool: ale pociagn±c kilometry z miedzi tak sie juz nie da:).... menel spod sklepu tego nie uczyni bo nikt mu nie da do rêki miedzianej rurki ^^
Dlatego amatorzy niech zostana w garazu ,a profi niech lakieruja metry aut.
Mimo wszystko uwazam ze ¿ycie to..nie firma. Ja po pracy zapominam o pracy i tyle.
Projekter mi chodzi o to tylko ze naduzywasz s³owa z³odziej,poniewaz nie mozna wg ciebie od kolegi wzi±¶c 100 zl za ,,co¶,,...Te twoje podejscie to wchodzenie buciorami w prywatne relacje miedzy ludzkie czy jak chcesz kolezenskie....swiat od zarania dziejów opiera sie na...kolezenstwie,wymienianiu sie dobrami czy informacjami...w starozytnej grecji by³y bazary gdzie ludzie dyskutowali ,wymieniali sie doswiadczeniami a teraz mamy 21 wiek i jest forum...i tu wymieniamy sie doswiadczeniami,radzimy sobie itd. oficjalnie nie ma tu miejsca dla z³odzieji,trzeba ludziom troszke ufac,nie kazdy jest przesiaknietym chêci± zysku ,kapitalist±...ja np. do pieniedzy mam asertywny stosunek,wprawdzie zyjemy w swiecie gdzie za wszystko trezba p³acic,ale staram sie nie popadac w wir pracy i kasy.Mam znajomych podobnie podchodzacych do sprawy ale znam tez takich którzy kazd± wolna chwile gadaj± o interesach i pieniadzach. Ale nie oceniam ich czy to zle czy dobrze..po prostu wolnosc woboru mamy.
Na forum tez jest dzia³ komercyjny ,w³asnie do zarabiania na swoich us³ugach badz nawet radach...pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang