Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
front247
Wys³any: 2009-12-18, 09:17   Czy efekt wizualny bedzie dobry? ca³osciówka
0
UP DOWN

Posty: 127
witam
Chcia³bym polakierowac swoje auto,jest to mitsubishi colt z 1994 roku,chodzi o to ze jest kilka mikro wgniotek,kilka rys nie do spolerowania,delikatna rdza na nadkolu...tyle ze na kazdym elemencie cos tam jest ,wiec wola³bym pociagn±c wszysto.
Teraz pytanie do fachowców....ze wzgledu na ma³y kompresor o wydajnosci okolo 150-170 l/min. 50 l ,nie uda mi sie tego zrobic jako ca³osci jednym ci±giem-to wiem na bank,pytanie czy gdybym malowa³ po kolei tzn po elemencie czyli ...najpierw maska-przerwa..potem b³otnik itd to bedzie potem po wyschnieciu widac róznice np...miedzy stykajacymi sie elementami np. b³otnik i drzwi?
Kolor bedzie czarny,taki jak jest teraz i raczej na moje oko to nie metalik.
Po prostu chcia³em kazdy element oklejac ,lakierowac itd..oczywiscie na aucie ,nierozbieraj±c niczego.
Planowa³em oddac auto do lakiernika...ale ceny mnie zabi³y,a jakosc delikatnie mówiac ¶rednia.Powiem tylko ze za cene polakierowania ,spokojnie kupi³bym profi sprzet do malowania.
Nawet przez chwilke przesz³o mi przez mysl ,karko³omna decyzja zeby kupic kompresor za 3000 tys ,wydajny....potem pistolet jakis profi sata.za 1000....polakierowac i....sprzedac :cool: ...to i tak by bylo 70% ceny jaka zadaj± u nas lakiernicy...ale jak zwiedzi³em u jednego garaz i zobaczy³em ten syf.....i cena 6500zl :help:
pozdrawiam
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-18, 13:04   Re: Czy efekt wizualny bedzie dobry? ca³osciówka
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
front247 napisa³/a:
czy gdybym malowa³ po kolei tzn po elemencie czyli ...najpierw maska-przerwa..potem b³otnik itd to bedzie potem po wyschnieciu widac róznice np...miedzy stykajacymi sie elementami np. b³otnik i drzwi?
Kolor bedzie czarny,taki jak jest teraz i raczej na moje oko to nie metalik.
Po prostu chcia³em kazdy element oklejac ,lakierowac itd..oczywiscie na aucie ,nierozbieraj±c niczego.

Nierozbieraj±c?Lakieruj.Czarny lakier solid/bez efektu met., czy per³y.Na wiosnê polerowanie po ca³o¶ci.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-18, 15:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
kolory bez per³y da rade pomalowacv osobno i nie bêdzie ró¿nicy. Warunek - malowanie ca³o¶ci tym samym lakierem - lepiej kup wiêcej ni¿ ma brakn±æ, takie samo ci¶nienie. B³otniki drzwi, maske, tylna klape lepiej zdj±æ ni¿ siê z tym bawiæ na aucie - w przypadku lakeirownaia po kolei strasznie du¿o czasu i materia³u stracisz na maskowanie.

Prowizoryczny stojak mo¿esz zrobiæ np z 5 kó³ po³ozonych na siebie i na górze paleta ... i ju¿ masz stojak, 0 oklejania :cool:
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-18, 17:40   
0
UP DOWN

Posty: 127
Upewni³em sie juz ze to rzeczywiscie solid czarny..nie met/per³a,zreszta bardzo mi sie podoba taki,,normalny ,, kolor..bardzonie podobaja mi sie metaliki i per³y tem bardziej jasne np szare czy srebrne...ale to juz kwestia gustu.
Czyli powinno sie udaæ :) ...super dzieki za rady.
Jesli chodzi o sciaganie elementow :nie: ..nie podejmuje sie ...po stokroc wolê obklejaæ bo potem moge niezbyt dobrze z³ozyc,zreszta wydaje mi sie ze to kupa roboty itd...bede okleja³..papier i tasma nie sa takie drogie.Chyba ze s± jakies minusy takiego malowania ,,na aucie,,?
dziêki serdeczne
pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-18, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
bêdziesz mieæ problem z malowniem spodów drzwi, miejsc przy zawiasach - na drzwiach i we wnêkach; to samo tylna klapa. Je¶li nie robisz wnêk to w sumie nie ma minusów.
 
 

front247
Wys³any: 2009-12-19, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 127
oo widzisz a o tym nie pomysla³em....hmmm jednak przemysle opcje zdjecia drzwi ,klapy tylnej...z mask± dam sobie rade bez sciagania.
A mam pytanie jak to wyglada z wyciaganiem np. drzwi? czy to jest duzo problemu? Moze ktos napisze w dwoch zdaniach jak to uczynic?
dzieki i pozdrowienia
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-19, 18:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Musisz popatrzec jak jest w Twoim aucie. W niektórych sa zawiassy bez mo¿liwo¶ci regulacji; tam wybija siê trzpieñ i drzwi wychodza, a gdzie indziej s± zawiasy odkrêcanie. Czasami aby zdj±æ drzwi trzeba zdj±æ b³otnik ;P
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-12-19, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
front247 napisa³/a:
z mask± dam sobie rade bez sciagania.

Proponowa³ bym Ci zdj±æ maskê i lakierowaæ ja na pionowo. Bo pewnie nie masz sterylnych warunków, wiêc ¶mieci bêdzie masa, a to jest wizerunek auta.
 

Badi1971
Wys³any: 2009-12-20, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 10
smieciami sie nie martw idzie je zawsze usunac po lakierowaniu jak juz wszystko wyschnie wez papier 2000 i na mokro lekko przetrzyj to smieci znikna a potem wypoleruj maszynowo i bedzie jak nowe chyba ze bedzie smiec pod baza to juz masz problem nie usuniesz dlatego przed lakierowaniem lepiej dobrze wyczysc element i przedmuchaj pistoletem to powinno byc ok pozdro :)
 

front247
Wys³any: 2009-12-21, 09:54   
0
UP DOWN

Posty: 127
dzieki za rady juz wiem wszystko:)...powoli zabieram sie do roboty.
Jeszcze jedno pytanie odnosnie plastiku.
wyczyta³em na forum ze aby polakierowac plastiki trezba uzyc podk³adu który zwieksza przyczepno¶æ i dodatkowo u¿yc jakiegos uelastyczniacza do lakieru,a jesli plastiki sa polakierowane ,nieuszkodzone w idealnym stanie i chodzi o zmiane koloru ,to takze nalezy zastosowac ca³a procedure na plastik czy moze wystarczy zmatowic i mozna dawac podklad akrylowy ,baza i klar?
pozdrawiam
 

Bodzio 
Wys³any: 2009-12-21, 14:51   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Kiedy¶ pomalowa³em dobre plastiki tzn zmiana koloru tak ¿e zmatowa³em star± pow³okê, na to baza, bezbarwny z uelast. i utw. i nic nie odpryskiwa³o itp, Wszystko by³o jak nale¿y, lecz te plastiki by³y do¶æ twarde i nie wygina³y siê na prawo i lewo
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-21, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Je¶li nie masz przeszlifek do plastiku,szpachli ani odprysków do usuniêcia,to wystarczy zmatowaæ i baza,a na ni± bezbarwny z uelastyczniaczem.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group