Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
comodo27
Wys³any: 2009-05-17, 15:56   jak zabezpieczyæ?
0
UP DOWN

Posty: 15
witam! jestem pocz±tkuj±cy w dziedzinie aerografu ,zrobi³em kilka prac na klapkach od wlewu paliwa na obudowie od komputera,chcia³bym pomalowaæ maske samochodu.Jaj wykoñczyæ pracê tzn.po namalowaniu motywu zabezpieczyæ to jakim¶ klarem,czy innym lakierem bezbarwnym?...aha prace s± wykonane createxem i auto air color
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-17, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
pozostaje zatem lakier bezbarwny. mozesz ewentualnie dogadac siê z kims (z lakiernikiem) który mog³by Ci to lakierowac, jezeli sam nie masz takiej mo¿liwo¶ci.
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-18, 07:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
My¶lê, ¿e to jedyna mo¿liwo¶æ... ma³e prace mo¿na pokryæ lakierem z puszki, maske niestety musisz zostawiæ lakiernikowi... niestety createxy musz± zostaæ zabezpieczone klarem... pochwal siê pracami w galerii...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

airbrush 
Wys³any: 2010-01-03, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Tematem tego posta jest "jak zabezpieczyæ" a wiêc podepnê siê pod ten temat lecz z innym trochê problemem.A mianowicie chcia³ bym siê dowiedzieæ jak zabezpieczyæ koszulki na których co¶ siê namalowa³o farbami AutoAir,tak ¿eby nie farbowa³y i nie traci³y na swojej kolorystyce.Pozdrawiam.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

malchov 
Wys³any: 2010-01-03, 15:37   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Nie wiem jak z autoerami, bo dzia³am createxami. Przepis na utrwalenie wzoru jaki znam jest prosty: wygrzewasz malunek ¿elazkiem, moczysz w roztworze wody z octem i pierzesz pó¼niej najwy¿ej w temp. 30 stopni (choæ najlepiej praæ rêcznie).

W tej dziedzinie najlepiej poradzi³by chyba PrimoOne, ale pamiêtam z którego¶ postu, ¿e ocet poleca³ on jedynie na ryby albo do lasu przeciwko komarom ;)
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-01-04, 00:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Heh;)
Auto airy schodza..Nie nadaja sie do koszulek...Nie ma sposobu na zabezpieczenie..
Pare lat temu, jezdzi³em po farby do berlina.. I w sklepie, facet mi powiedzia³ z auto air, i createx classic to to samo, tyle ze amerykanie wol± jak farba jest dedykowana typowo do xxx...I dlatego ma± inne nazwy...Kupi³em, i sie zawiod³em, bo tylko AA sie wykrusza³y w praniu..juz tam wiecej nie by³em, ale z chcecia bym mu nawciska³...
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Erni 
Wys³any: 2010-01-04, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
PrimoOne napisa³/a:

A w sklepie, facet mi powiedzia³ z auto air, i createx classic to to samo, tyle ze amerykanie wol± jak farba jest dedykowana typowo do xxx...I dlatego ma± inne nazwy...Kupi³em, i sie zawiod³em, bo tylko AA sie wykrusza³y w praniu..juz tam wiecej nie by³em, ale z chcecia bym mu nawciska³...


tacy fachowcy s± nie¼li :D (o ile nie zrobi³ tego umy¶lnie ¿eby Ci tylko wcisn±æ towar) u nas takich pe³no.
co do farb do koszulek, z pocz±tku (z braku laku dobry i kit) malowa³em zwyk³ymi akrylami, siê spieraj±, chocia¿ jakby pra³ rêcznie to byæ mo¿e by jaki¶ czas wytrzyma³y. Niedawno próbowa³em textil color, dosta³em plik ze sklepu czym wed³ug producenta mo¿na nanosic ich farby, jest aerograf z tym ¿e dla dyszy 0.2 nadaj± siê tylko 2 rodzaje (nie ma tam tych do koszulek) natomiast dla 0.3 nie wchodzi tylko brokatowa, reszta podobno daje rade. Wracaj±c do koszulek, nabazgra³em 2 prace czarnym kolorem, pierwsz± wsadzi³em do piekarnika, drug± prasowa³em (takie 2 opcje utrwalania sugeruje sklep) potem w³o¿y³em do pralki i upra³em w 40C, nawet lekka mgie³ka zosta³a, w porównaniu ze zwyk³ymi akrylami jest bardzo dobrze. Nie wiem jak siê maj± do Createxów bo ich nie u¿ywa³em, ale my¶lê ¿e to mo¿e byæ dobra alternatywa, choæ my¶lê ¿e Createxy sprawuj± siê lepiej.
Acha co do octu... tez próbowa³em i nie widzia³em ró¿nicy :p
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group