Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 10:05
Autor Wiadomo¶æ
danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 13:58   Aerograf a Reklama Prosze o wypowiedzi
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Od dwoch lat spro ludzi dzwoni do mnie lub przyjerzdza chcac sie dowiedziec czy, jak i za ile namalowalbym im szyld reklamowy. Ja jakos uciekam od tego tematu, jak mi sie nie udaje i klient dalej chce malowac mimo :twisted: ceny zaporowej i dlugiego okresu realizacji :twisted: to maluje ale jakos bez przekonania. Nie wiem czy jest sens konkurowania z cyfrowymi drukami wielkoformatowymi i wyklejkami. Powiedzcie mi czy w tej walce cenowej i jakosciowej z maszynami japonskiej produkcji nie ginie gdzies sztuka i artystyczne podejscie do wizualnych form przekazu???? Jak byscie obliczali ceny za takie malowania???? i przede wszystkim czy wogole powinnismy brac sie za takie malowania, czy nie zabijamy tym sztuki aerografu????
Jakiegos mam dziwnego moralniaka z tego powodu. Moze dla tego ze moje zycie to samochody i motocykle, ryk silników i zapach benzyny??
Tu jest kilka fotek szyldów które malowalem, powiedzcie co myslicie w tym temacie

http://www.fotosik.pl/sho...65851e8c0a06d0f

http://www.fotosik.pl/sho...4c2a1a70df8ba4d

http://www.fotosik.pl/sho...8ea6d3fed27f6c9

http://www.fotosik.pl/sho...24b06c8b1db446f

Pozdrawiam
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-16, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Powiem tak- chcia³bym malowaæ tylko swoje obrazy. Niestety nikt nie chce ich kupowaæ. Zacz±³em malowaæ samochody i jako¶ p³ac± i s± chêtni. Malujê te¿ szyldy, nie odmawiam ,choæ s± w cenie solwentu / 150 z³ za 1metrkw/ , zawsze to jaka¶ wprawka, przy której mo¿na potrenowaæ,a s± trwalsze , bo szewcowi 3 razy pomalowali spreyem i sobie nitro zmy³ ,a solwent by przepad³. Jak nie ma co robiæ , to trzeba robiæ wszystko np: szyldy.
 

online 
Wys³any: 2007-12-17, 10:14   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ja sie na aerografingu nie znam, ale na pewno nie stracisz maluj±c szyldy :grin:

Zarobisz, zdobêdziesz byæ mo¿e do¶wiadczenie, a zadowolenie klienta jest b. wa¿ne, wiêc je¶li bêdzie zadowolony, to bêdzie Cie dalej poleca³ :wink:
 
 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-17, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 36
ale w pracach widaæ ¿e robisz je bez przekonania...
jest tyle ile musi byæ i wiêcej siê nie pie¶cisz
móg³by¶ spróbowaæ dodaæ sztuki do tego
wydaje mi siê ze ka¿de zlecenie powinni¶my traktowaæ jako miejsce na sztukê której w dzisiejszych czasach jest tak ma³o
no a przy tym sam æwiczysz rêkê i oko :cool:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-17, 22:10   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
No tak ale jezeli za malowanie maski od samochodu liczy sie miedzy 800 a 1200 zl a za metr kwadratowy szyldu nie chca zaplacic wiecej niz 400, chcialbym znalezc gdzies w tym logike bo przy takiej rozbierznosci cen nie wiem jak wyjasnic klientowi, temu od maski, czenu musi zaplacic dwa lub trzy razy wiecej od tego któremu malowalem szyld. :???:
CZy przy szyldach wskazane jest wbijanie sie a szczegó³y???? Naogó³ ogl±dane sa z daleka a patrzac z daleka szczegó³y sa niewidoczne, czy nie psu³yby efektu????
 
 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-17, 23:15   
0
UP DOWN

Posty: 36
co do klienterii dwie opcje...
albo mówisz ze nie namalujesz szyldu za mniejsze pieni±dze, albo mówisz temu od maski ze prace na pojazdach wymagaj± o wiele wiêcej pracy ze wzglêdu na przygotowanie powierzchni i prace czysto lakiernicze ...
a co do szczegó³ów to ju¿ zale¿y na ile wdasz siê w te szczegó³y ...
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-18, 00:51   Re: Aerograf a Reklama Prosze o wypowiedzi
0
UP DOWN

Posty: 71
wychodze z zalozenia, ze powinnismy stac sie fachowcami w danej dziedzinie, wtedy zawsze bedziemy mieli prace, w aerografie jest bardzo duzo pole do popisu, sciany, motoryzacja, reklama, maluje motocykle dlatego ze juz wszystko na ten temat wiem w sensie lakierniczym, i ogolnie trendow jakie panuja w tej dziedzinie, natomiast kazda inna kategoria rzadzi sie swoimi prawami,
pozdr.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-18, 03:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
ak wyjasnic klientowi, temu od maski, czenu musi zaplacic dwa lub trzy razy wiecej od tego któremu malowalem szyld


wyjasnij mu tak:

zwykle malowanie maski 500 zl + malowanie grafiki x zlotych.
w przypadku szyldu odpada mu ten pierwszy koszt.
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-18, 09:43   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Powiem Wam tak, za reklamê powinno sie braæ konkretne pieni±dze. Przez jaki¶ czas pracowa³am w reklamie i robi³am takie projekty. Oto jeden przyk³ad: za tak± ma³± reklamê formatu A5 lub nawet mniejsz± (nie pamiêtam) klient p³aci 1000z³. Ja co¶ takiego robi³am w pó³ godziny, a z poprawkami mo¿e trochê d³u¿ej. Dodam, ¿e to grafika komputerowa, która nijak ma sie do aerografii!! To daje trochê do my¶lenia. Nie muszê mówiæ dlaczego.
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 10:23   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
No wlasnie, nastêpny przyk³ad cisnie mi sie na usta, jezeli wykonujemy typowa naprawe lakiernicza np maski samochodowej która ma okolo jednego metra kwadratowego, ³atka szpachlówki, podk³ad i lakier, malujemu w jeden kolor i bierzemy za to 500 zl, a jak aeroarte napisal za metr kwadratowy szyldu bierze 150 zl, przecierz tak± blache tez trzeba zmatowac, uzyc wash primera, mnustwa róznych warstw lakierów, bezbarwny i wypolerowac. gdzie jest w tym sens, nie moge poj±æ??????
Postaram sie wrzucic dzisiaj foty jednego z moich ostatnich szyldów i pociagn±c temat dalej, ciekawia mnie bardzo wasze opinie
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-18, 10:38   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
No wlasnie, nastêpny przyk³ad cisnie mi sie na usta, jezeli wykonujemy typowa naprawe lakiernicza np maski samochodowej która ma okolo jednego metra kwadratowego, ³atka szpachlówki, podk³ad i lakier, malujemu w jeden kolor i bierzemy za to 500 zl, a jak aeroarte napisal za metr kwadratowy szyldu bierze 150 zl, przecierz tak± blache tez trzeba zmatowac, uzyc wash primera, mnustwa róznych warstw lakierów, bezbarwny i wypolerowac. gdzie jest w tym sens, nie moge poj±æ??????
Postaram sie wrzucic dzisiaj foty jednego z moich ostatnich szyldów i pociagn±c temat dalej, ciekawia mnie bardzo wasze opinie


IMO nie ma, dlatego trzeba dazyc do jak najwiekszych umiejetnosci i za tym powinny isc ceny,
wychodze z zalozenia ze malujac motocykl mam swoja cene znajac wartosc uslugi, 10u klientom ona nie odpowiada, trafi sie jeden a mnie sie przyjemniej pracuje,
pozdr.

[ Dodano: 2007-12-18, 10:42 ]
danielpainter napisa³/a:
No wlasnie, nastêpny przyk³ad cisnie mi sie na usta, jezeli wykonujemy typowa naprawe lakiernicza np maski samochodowej która ma okolo jednego metra kwadratowego, ³atka szpachlówki, podk³ad i lakier, malujemu w jeden kolor i bierzemy za to 500 zl, a jak aeroarte napisal za metr kwadratowy szyldu bierze 150 zl, przecierz tak± blache tez trzeba zmatowac, uzyc wash primera, mnustwa róznych warstw lakierów, bezbarwny i wypolerowac. gdzie jest w tym sens, nie moge poj±æ??????
Postaram sie wrzucic dzisiaj foty jednego z moich ostatnich szyldów i pociagn±c temat dalej, ciekawia mnie bardzo wasze opinie


dodam jeszcze, ze raz mialem goscinnie okazje malowac z kolezanka z ASP, ktora zajmuje sie m.in. wnetrzami, byl to sklep w BlueCity w Wawie, dzien naszej pracy kosztowal 1000 zl, dziewczyna ma nadmiar zlecen,
pozdr.
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-18, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Ceny pewnie s± ró¿ne w ró¿nych miejscach kraju . Moje miasto jest biedne ,¶rednia pensja to 800z³. Na szyldach zarabia siê w³a¶nie na powierzchni ,która nie jest ,a nawet nie mo¿e byæ wype³niona ca³a skomplikowan± grafik±. Dodajê zdjêcia ,ale nie wiem co z tego wyjdzie.

natty.jpg
60x40 czas 2godz
Plik ¶ci±gniêto 15178 raz(y) 62.63 KB

trimexim 008.jpg
jeszcz jeden znalaz³em ok³o2,5mx0,80 czas 10godz
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 788 raz(y) 130.83 KB

DSC06009.jpg
180X60 czas wykonania 4godz
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 775 raz(y) 138.7 KB

 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-18, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 36
jak czytam o jakich w cenach rozmawiacie to nie mogê szczêki pozbieraæ :shock:
za pomalowanie kasku wstyd mi jest zawo³aæ 150 z³, a tu dzieñ pracy 1000 z³ :shock:
niech mi kto¶ powie sk±d siê bior± takie ceny?
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-18, 23:45   
0
UP DOWN

Posty: 71
Grandi napisa³/a:
jak czytam o jakich w cenach rozmawiacie to nie mogê szczêki pozbieraæ :shock:
za pomalowanie kasku wstyd mi jest zawo³aæ 150 z³, a tu dzieñ pracy 1000 z³ :shock:
niech mi kto¶ powie sk±d siê bior± takie ceny?


z Warszawy :) ale ona jest dobra, naprawde dobra w tym co robi, jej portfolio to znane osoby, trzeba zrozumiec ze rozwoj jest podstawowa sprawa (jesli naprawde potrafimy), i reklama aby dotrzec do ludzi, ja za kask wolam od 600 zl,
pozdr. Arek

[ Dodano: 2007-12-18, 23:50 ]
Grandi napisa³/a:
jak czytam o jakich w cenach rozmawiacie to nie mogê szczêki pozbieraæ :shock:
za pomalowanie kasku wstyd mi jest zawo³aæ 150 z³, a tu dzieñ pracy 1000 z³ :shock:
niech mi kto¶ powie sk±d siê bior± takie ceny?


dodam jeszcze tak, ja z tej pracy postanowilem zyc, po jakims czasie zastanawiasz sie jak zarobic i niestety musisz wykorzystac swoje umiejetnosci by zyc na jakims poziomie, jesli nie malowalbym za takie ceny dawno bym to zostawil i poszedl do jakiejs tepsy ;) z wyksztalcenia jestem mgr teleinformatyki
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-19, 07:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Grandi napisa³/a:
za pomalowanie kasku wstyd mi jest zawo³aæ 150 z³


i wlasnie przez takich ludzi jak ty lakiernicy przymieraja glodem. za 150 zeta to MOZE bym przemalowal na jeden kolor.
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-19, 22:08   
0
UP DOWN

Posty: 45
Grandi, Facet ja na towim mijescu ni episla cen za ile to robisz przeciez to jest skandal liczyles kiedys sobie materialy ile cie kosztuja amortyzacje sprzetu swiatlo moze robisz przy ognisku ale dren tez drogie 150 zl masakra to powinno sie tyle brac za no nie wiem hmmm pomalowanie brewek chociazby.
 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-20, 13:35   
0
UP DOWN

Posty: 36
eee jakby to powiedzieæ...
dobrze wiedzieæ :mrgreen: od teraz bêdê ¶wiadom :mrgreen:
rbfm napisa³/a:

i wlasnie przez takich ludzi jak ty lakiernicy przymieraja glodem.

co ja mogê ¿ycie jest brutalne :wink:
dziêki i pozdrawiam :mrgreen:
 
 

domi.nika
Wys³any: 2022-05-26, 11:10   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sylwia napisa³/a:
Powiem Wam tak, za reklamê powinno sie braæ konkretne pieni±dze. Przez jaki¶ czas pracowa³am w reklamie i robi³am takie projekty. Oto jeden przyk³ad: za tak± ma³± reklamê formatu A5 lub nawet mniejsz± (nie pamiêtam) klient p³aci 1000z³. Ja co¶ takiego robi³am w pó³ godziny, a z poprawkami mo¿e trochê d³u¿ej. Dodam, ¿e to grafika komputerowa, która nijak ma sie do aerografii!! To daje trochê do my¶lenia. Nie muszê mówiæ dlaczego.



no troche myslenia, ale nie ka¿dy sobie umie to wyobrazic. Mysli ze to takie proste ogarnac reklame


______________
https://www.tathe.pl/graphic-recorder/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group