Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Grzesiek_1981 
Wys³any: 2010-02-10, 13:49   kompresor expo czy kompresor 3jw60
0
UP DOWN

Posty: 45
witam ktory wybarac ktory lepszy podaje linki
http://www.allegro.pl/ite...esor_3jw60.html
http://www.allegro.pl/ite...min_gratis.html
bo s³ysza³em ze polski lepszy ale chyba nie bo cos zaworami maja niedopracowane mi tam wsumie ten expo by wystarczy³ bo jest na 220V i mug³bym sobie jego przemieszczac a tyle co bym mia³ malowania to 1 na rok.prosze o rade
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-10, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Zapomnij o tym starym padle.
Jak± masz gwarancje ze on jest na tyle sprawny zeby nim cos zrobic.
One s± bardzo awaryjne.
Nie polecam.
Kup expo.
Gwarantuje ze wystarczy nie tylko na pocz±tek.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-10, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
U¿ywa³em ASPÊ przez rok,zrobi³a kilka ca³o¶ciówek,jej jedyn± zalet± jest 180-litrowy zbiornik i w miarê cicha (w porównaniu do WAN-a :D )praca.Ale czêsto zacinaj± siê zaworki w g³owicy,co mo¿e w trakcie lakierowania doprowadziæ do bia³ej gor±czki!I nagle zamiast 3 masz 2 albo tylko 1 cylinder,który nie chce daæ wiêcej ni¿ 2 atmosfery.A ten zawór bezpieczeñstwa-bezcenne do¶wiadczenie!
 
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2010-02-10, 17:37   
0
UP DOWN

Posty: 45
jednak chyba w³a¶nie wezne tego expo 50 l tyle mi bêdzie potrzebny ze prawie nic ale tatko chce kupiæ ¿eby by³ potrzebny w gospodarstwie rolnym bo jest ci±gnik co¶ pod pompowaæ i nawet mo¿na pomalowaæ sprzêt uprawny rozrzutnik ,ci±gnik itp a jeszcze mi siê przyda bo chce opelka zrobiæ progi reperaturki jak to siê mówi jak potrzeba to niema a tu bêdzie i nie bêdê musia³ od kogo¶ po¿yczaæ jak to siê mówi jest swoje i git.jeszcze zostanie zakup pistoletów do malowania (do bazy ,lakieru ,bezbarwnego) kupiæ do tego sprzêtu taki w ma³ej ¶redniej cenie tak dla pocz±tkujacego polecicie????pozdrawiam dziêki za pomoc
 
 

zibi86
Wys³any: 2010-02-13, 13:12   
0
UP DOWN

Posty: 54
Cytat:
jednak chyba w³a¶nie wezne tego expo 50 l tyle mi bêdzie potrzebny ze prawie nic ale tatko chce kupiæ ¿eby by³ potrzebny w gospodarstwie rolnym

I to bedzie twoj njakwiêkszy b³ad uwierz mi mam taka sprêzarke i spisuje sie bez zarzutów, fakt czêsto siadaj± zaworki ale jesli przechowujesz j± w osobnym pomieszczeniu gdzie sie nie pyli i zaworki beda lataæ. T± chiñszczyzne przerabia³em juz szajs ze nie chce tego widziec zobaczysz zreszta sam jak kupisz, 3jw60 mam 6lat i mnie nie zawiod³a.
 

caci 
Wys³any: 2010-02-13, 16:57   
0
UP DOWN


Posty: 156
Tyle ¿e ten expo ma sporo ludzi, tak¿e na tym forum i jako¶ nic nikomu siê nie psuje. Nawet zaworki jak w tym drugim modelu. Do tego masz 24m gwary door2door.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-13, 20:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Bierz expo.
Wydajnosc praktyczna bedzie okolo 250 l/min cokolwiek by nie pisa³o na niej innego.
Ale to starcza.
Mam tak±(z jednym cylindrem) juz 7 lat i nic.
Poza oczywist± spraw± z regulatorem cisnienia ktory jest do d..y.
I nie trzeba 3 faz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kamilbusko
Wys³any: 2010-02-14, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 349
ja mam 3jw60 jakie¶ 1,5 roku i mo¿ecie mi wierzyæ lub nie ale lakieruje sat± 3000 HVLP w³a¶nie na tej sprê¿arce.
 

asharot
Wys³any: 2010-02-14, 21:03   
0
UP DOWN

Posty: 3
Zdecydowanie wybierz EXPO,te 3jw60 to dos³ownie kupy z³omu.
Jak ju¿ kto¶ wcze¶niej napisa³ jedyn± zalet± jest zbiornik 180litr.
 

gizbern 
Wys³any: 2010-02-14, 21:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Kup Expo napewno bedziesz zadowolony.
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2010-02-14, 21:09   
0
UP DOWN

Posty: 349
to dziwne ¿e ta kupa z³omu poci±gnie sate
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-14, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak jest w dobrym stanie,to warto.Ja pomalowa³em kilka ca³o¶ciówek,fakt,¿e EVO STAR-em T2,LVLP.Ma mniejsze zapotrzebowanie na powietrze ni¿ HVLP.
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-02-15, 13:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
kamilbusko napisa³/a:
ja mam 3jw60 jakie¶ 1,5 roku i mo¿ecie mi wierzyæ lub nie ale lakieruje sat± 3000 HVLP w³a¶nie na tej sprê¿arce.


EXPO te¿ poci±gnie SATE, do czasu gdy ci¶nienie w zbiorniku nie spadnie :p.
U Ciebie jest tak samo, tylko ¿e masz zbiornik 180 L, wiêc d³u¿ej bêdziesz mia³ ci¶nienie.

Zrób test taki jak Ja zrobi³em swojej EXPO
http://lakierowanko.info/...light=test+expo
i wtedy siê zobaczy czy faktycznie warto i czy faktycznie daje radê z SAT¡.


Potwierdzam, zrób proszê Kamilu jakie¶ pomiary, wy¶lij mi na PW to jako¶ to zamieszczê na forum je¶li czasu na pisanie d³ugich postów nie masz :) Pozdro Bodzio
 

online 
Wys³any: 2010-02-15, 16:49   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Nurglepl napisa³/a:
Zrób test taki jak Ja zrobi³em swojej EXPO


Ja zrobie, bo mam dwie sprê¿arki aspa, do piaskowania mam je sprezone razem, do lakierowania spokojnie jedna styka.
Tylko nie mam nic do krecenia, ale postaram siê skombinowaæ, nie wiem tylko, kiedy znajde czas ;)
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2010-02-15, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 349
kolego nie muszê robiæ ¿adnych testów. polakierowa³em ca³ego busa sat± 3000 HVLP i ci¶nienie nie spad³o na tyle aby zmieniæ parametry lakierowania. po co mi lepszy test
 

crystal
Wys³any: 2010-02-15, 22:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Po to ¿eby¶ Ty i wszyscy zainteresowani znali warto¶æ, "czym i co siê da" to nie jest ¿adna jednostka.
Ile busów sat± 3000HVLP to bêdzie traktor ursus walcomem HTE?
 

mezotr 
Wys³any: 2010-02-16, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
ile lat ma ta aspa ? 15 a moze i 20lat co
a ten twój EXPO jak bedzie mia³ chociaz po³owe tego to bedzie dobrze(i tak tyle nie wytrzyma i sie rozleci)
 
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2010-02-16, 23:44   
0
UP DOWN

Posty: 45
koledzy juz zamowi³em tego expo 50l w czwartek bedzie co mam zrobic przed jego odpaleniem "w³aczeniem" prosze o rady.dzieki
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-16, 23:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Dobre pytanie.
Sprawd¼ czy co¶ nie goni - czy ¶ruby dokrêcone, jak w nowych pilarkach Husqvarna i Stihl :blee:
albo wywlecz na przed³u¿aczu za mur na pierwsze odpalenie :rotfl:
I najwa¿niejsze sprawd¼ poziom oleju.
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2010-02-17, 00:21   
0
UP DOWN

Posty: 45
a moze jeszcze cos kolego "crystal"nie wywlecze jego za mur bo jest w ciul sniegu
co to ma zczyc mam wkrecic ten zo³ta miarke UWAGA !
Dopiero po wkrêceniu bagnetu olejowego ( jest w zestawie )
urz±dzenie jest gotowe do pracy .
http://www.allegro.pl/ite...min_gratis.html
 
 

crystal
Wys³any: 2010-02-17, 00:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Oj ¿arcik taki z wywlekaniem z gara¿u, chocia¿ czasami warto wzi±æ pod uwagê.
Co z bagnetem? przeczytaj instrukcjê i zastosuj siê, my¶la³em ¿e pytasz o jakie¶ niestandardowe rzeczy.
 

Grzesiek_1981 
Wys³any: 2010-02-17, 00:43   
0
UP DOWN

Posty: 45
oki spoko trzeba bedzie po sprawdzac srubki,olej itp bede mia³ czas.pozdrawiam
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-17, 06:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Prawdopodobnie ma wykrêcony bagnet,jak go uruchomisz w takim stanie,to wydmuchnie olej.
 
 

tomek1983
Wys³any: 2010-02-17, 06:45   
0
UP DOWN

Posty: 5
witam.
Srubki sa na bank nie dokrecone i telepia sie jak flaga na wietrze.
Olej dostaniesz w buteleczce zeby sobie wlac.
Ogolnie fajny kompresor,mam taki sam.

Pozdrawiam ;)
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-02-17, 10:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Zak³adasz ko³a
Filterki przykrêcasz
Olej w buteleczce (wla³em prawie ca³± butelkê)
Na starcie masz zakrêcone szczelnie, ale po wlaniu oleju musisz za³o¿yæ to co¶ ¿ó³te w którym jest kuleczka.
Odkrêæ ¶rubkê na tej bia³ej pokrywce, znajdziesz tam ¶rubkê i przekrêæ j± w stronê + aby za³±cza³a siê od 6 bar i dzia³a³a do 8.
Odkrêæ reduktor i wkrêæ tam sam± szybkoz³±czkê.
Kup reduktor i zaczep go na ¶cianie :)

mezotr napisa³/a:
ile lat ma ta aspa ? 15 a moze i 20lat co
a ten twój EXPO jak bedzie mia³ chociaz po³owe tego to bêdzie dobrze (i tak tyle nie wytrzyma i sie rozleci)

No to jak ju¿ ma 15 lat to siê nied³ugo ca³kowicie rozleci :p
Ogólnie Ci powiem ¿e ja nie kupuje takich sprzêtów na wieki, one nie maj± s³u¿yæ mi 20 lat :p, no chyba ¿e chcê aby TVN Turbo do mnie przyjecha³o z nakrêceniem odcinka Legendy PRL.
To nie jest profesjonalny sprzêt, wiêc s±dzê ¿e 20 lat te¿ wytrzyma, bo nie jest on u¿ywany codziennie po kilkana¶cie godzin.
A jak bêdzie tak u¿ywany to w jakim¶ celu i to zapewne zarobkowym, a jak zarobkowym to trzeba siê liczyæ z tym ¿e nie kupuje siê amatorskich sprzêtów do pracy 24/h. To tak jak by mieæ firmê transportow± i wszystko przewoziæ samochodem typu kombi (niby ma spory baga¿nik ale to i tak ma³o).
Ale te¿ taka sprê¿arka wystarczy dla kogo¶ kto zaczyna dzia³alno¶æ i nie ma kolejki klientów. Z czasem siê dorobi lepszej, a te parê lat wytrzyma.
 

rafalb
Wys³any: 2012-11-26, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 1
witam

pierwszy post wiêc mo¿e siê przedstawiê, na imie mi rafa³,jestem biednym studentem polskim w wolnych chwilach zajmuj±cym siê struganiem ³ady 2107 pod k±tem kjs-ów.

podczas wymiany progów podj±³em decyzjê, ¿e muszê mieæ kompresor. budrzet jaki zdecydowa³em siê przeznaczyæ to oko³o 1000 z³. mam do wyboru jakiego¶ chiñczyka lub polsk± ASPA 3jw60.
Dzisiaj takow± ogl±da³em i pomimo, ¿e wygl±da³a jak trup i podczas pracy my¶la³em, ¿e zaraz siê rozleci to nabi³a 180 litrów od 0 do 6 atm w 3 min i 50 s wiêc ca³kiem nie¼le. Mam na oku inny egzempla¿, po remoncie wiêc powinien byæ minimum tak samo wydajny i teoretycznie bardziej ¿ywotny.

na drugim biegunie moich rozwa¿añ s± wszelkiego rodzaju expo, bassy, euroteki i inne chiñczyki. np co¶ takiego :

http://pl.balagana.net/pa...=28225649-11122

kompresor ma byæ do konserwacji oraz malowania samochdu

[ Dodano: 2012-11-26, 23:10 ]
naturalnie co wybraæ ;)

ponæ w aspa padaj± zawory ( wiele ¼róde³ twierdzi, ¿e mo¿na to ograniczyæ stosuj±c doprowadzenie powietrza z zewn±trz )

w chiñczykach pewnie pada wszystko a jak ju¿ padnie to pewnie nic z tym siê nie da zrobiæ, pozatym s± tandetnie wykonane.

[ Dodano: 2012-11-29, 16:54 ]
sorry za ten link, musia³em go wkleiæ przez przypadek

oto kompresor który rozwa¿am w konfrontacji z aspa:

http://allegro.pl/profesj...2807170093.html

[ Dodano: 2012-11-29, 16:58 ]
albo to , choæ ju¿ zalatuje straszn± tandet±

http://tablica.pl/oferta/...#a3fdda2c;r:;s:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi