Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PIK 
Wys³any: 2010-02-18, 13:36   poczatkuj±cy malarz
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam!

Otó¿, poczyta³em co nie co na waszym formu i potrzebujê g³êbszej porady. Do rzeczy:

Planujê amatorsko malowaæ rower, nie jest to tak obszerna dziedzina jak wasz, ale równie¿ wymaga technicznej wiedz. Chcia³bym zakupiæ sprê¿arkê i pistolet w miarê dobry dla pocz±tkuj±cego lakiernika. Przegl±dam ró¿ne oferty. Czy kto¶ mo¿e mi powiedzieæ jaki sprzêt
by³ by dobry do zapocz±tkowania takiego dzia³ania. Przegl±dam ró¿ne sprê¿arki i my¶la³em o kupnie takiej ze zbiornikiem 50L np. Metabo BASIC 240-8/50. Czytaj±c instrukcjê do tego urz±dzenia natkne³em siê na zapis na " S3 - 25 oznacza: 2,5 minuty pracy i 7,5 minut przerwy"
który mnie zaniepokoi³. Bo czas pracy jest nie za du¿y. O pistoletach te¿ czyta³em równie¿ na waszym formu, ale do koñca nie wiem jak by mi pasowa. Czy mogê podk³ad i g³ówny lakier robiæ jednym rodzajem pistoletu. Prosi³ bym o jakie¶ porady fachowe. Bo jest tego tyle, ¿e sam nie wiem co mam kupiæ.

Pozdrawiam .
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-02-18, 16:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Malarzy tak pocz±tkuj±cych,jak i zaawansowanych,zapraszamy na forum dla malarzy,tu siê mówi o lakierowaniu :D :D :D A tak na powa¿nie:wiêkszo¶æ sprê¿arek nie nadaje siê do pracy ci±g³ej,i chwa³a firmie Metabo,¿e wyra¼nie to podkre¶la w opisie produktu.Cykl pracy sprê¿arki to zazwyczj w³a¶nie 30/70 lub podobne proporcje,ma to na celu zwiêkszenie trwa³o¶ci ,to czas ,,odpoczynku" dla kompresora.A zak³adaj±c Twoje LAKIEROWANIE :D roweru to i tak nie zdarzy Ci siê ci±giem z wci¶niêtym spustem upuszczaæ powietrza ze zbiornika.50 litrów to wystarczaj±cy bufor do takiego LAKIEROWANIA :D ,jak Twoje.Nabijesz zbiornik przed LAKIEROWANIEM,skoñczysz je,a kompresor pewnie siê jescze nie w³±czy.No,chyba ¿e bêdziesz MALOWA£ ;) stodo³ê,to mo¿e nie wydoliæ.Zalecane jest kupienie oddzielnych pistoletów do podk³adu i do lakiery wykoñczeniowego,no,chyba ¿e masz to opanowane,stosujesz podk³ad mokro na mokro,i na niego bazê,to wtedy mo¿na siê pokusiæ o tak± ,,oszczêdno¶æ".
 
 

PIK 
Wys³any: 2010-02-19, 08:26   
0
UP DOWN

Posty: 4
A zna kto¶ takie firmy, bo zastanawiam siê czy kupiæ t± sprê¿arkê Metabola . Wiadomo firma jest dobra ponoæ ludzie chwal± sobie. Tyle ¿e ten model to wyjedzie mnie z 800zl . Widzia³em ró¿ne odpowiedniki na allegro i tañsze ty, ¿e nie wiem czy to dobre firmy. Na pewno wychodzi taniej. 1) BLACK&DECKER CP5050 KOMPRESOR SPRʯARKA 50 L
http://www.allegro.pl/ite...zarka_50_l.html
2) Straus Austria
http://www.allegro.pl/ite...8bar_gw_fv.html
3)MAR
http://www.ceneo.pl/3792037
4) Granit
http://www.allegro.pl/ite...jakosc_hit.html
Jest tego pe³no czy co¶ z tego mo¿e siê nadawaæ czy to s± a¿ tak kiepskie sprzêty?

A i czy do takiego sprzêtu mo¿na pod³±czaæ aeograf. Wydaje mi siê ¿e tak skoro jest regulator ci¶nienia na wyj¶ciu.

Dziêki za pomoc !
 

lukasz509
Wys³any: 2010-02-19, 10:00   
0
UP DOWN

Posty: 389
aeograf. da siê pod³±czyæ. z tego co widze to wszystkie s± 1 t³okowe wiêc ci nie polecam. lepiesz szukaj 2 t³okowego.pozdro
 

PIK 
Wys³any: 2010-02-19, 11:00   
0
UP DOWN

Posty: 4
tak tylko czy dwut³okowe nie bêd± dro¿sze? Nic poszukam zobaczê. Tylko siê zastanawiam czy przy moim malowaniu rowerów naprawdê dwut³okowa jest potrzebna. Do tego szukam jeszcze pistoletów. I raczej nie EVO, Air Gan bo to zbyt drogi sprzêt. Chce kupiæ co¶ do 150zl maks.

Pozdro
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 11:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Do rowerów to mo¿e lepszy pistolet mini?
Nie masz wielkiego wyboru do 150zl, zwróæ uwagê na pobór powietrza je¶li kompresor zamierzasz s³aby kupiæ.
 

PIK 
Wys³any: 2010-02-23, 09:57   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki za radê, sprawdzê .
Je¶li bêdzie trzeba zwiêkszê fundusze. Nie chcia³bym jednak przesadziæ z wydatkami na ca³y sprzêt, poniewa¿ nie bêdzie to jaki¶ mój interes na którym zbije kasê maluj±c rower. Raczej chcê dla siebie odremontowaæ czasem. I jako¶ powoli dobiorê co¶. Bêdê szpera³ dalej. W razie wu zadam znów pytanie fachowcom od Lakiernictwa samochodowe.

Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group