Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2010-03-07, 13:16   Jak naostrzyæ iglicê Aerografu?
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Czy kto¶ mo¿e wie jakim sposobem mo¿na naostrzyæ iglicê aerografu?
Papier wodny 2000?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

lak 
Wys³any: 2010-03-07, 16:41   
0
UP DOWN

Posty: 223
A,,,po...co... :?:
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-07, 17:00   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Chcesz mi powiedzieæ wiêc, ¿e to nie ma znaczenia czy ig³a jest ostra czy têpa?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

manieks 
Wys³any: 2010-03-08, 00:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
ma znaczenie, mo¿e nie zasadnicze ale ma
w ten sposób odzyska³em jedn± skazan± na zapomnienie ig³ê i powiem wiêcej- po tym zabiegu mogê ni± uzyskaæ detal mniejszy ni¿ nomina³em

je¿eli czubek nie jest zagiêty to papierek 1500/2000/2500 (drobnoziarnista ose³ka lub nawet pilniczek do paznokci) dobrze siê do tego nadaje- a nastêpnie pasta polerska.
nie wiem jak to robi± inni...
ja wk³adam tak± igie³kê do ma³ej "frezareczki" typu Dremel, nastawiam na najni¿sze obroty i trzymaj±c jednocze¶nie za ¶rodek jedn± rêk± (przez szmatkê), drug± (w której mam papier/kawa³ek filcu z past±) szlifujê/polerujê koñcówkê ig³y.
mo¿na to samo zrobiæ (chocia¿ mniej porêcznie) wk³adaj±c ig³ê do zwyk³ej wiertarki (w miejsce wiert³a)

Nie zabieraj siê do szlifowania w ten sposób bez rekawic i okularów ochronnych!
Nie szlifuj papierem ca³ej powierzchni ig³y bo j± zdekalibrujesz
(je¿eli istnieje takie s³owo :) - czyli utworzy siê zbyt du¿y luz pomiêdzy ig³±, a uszczelk± "prowadz±c±")

Pytanie - po co?
s± dwie szko³y:

- jedna uczy, ¿e im mniejszy opór powietrza na iglicy tym mniejsze zawirowania farby, co w przypadku malowania drobiazgów mo¿e zaowocowaæ lepszymi efektami przy mniejszym stresie ;)
- druga (prawdopodobnie oszczêdno¶æ kosztów wytworzenia, jak w przypadku nowych igie³ Badgera) twierdzi, ¿e odpowiednio chropowata iglica ma wytwarzaæ kontrolowane "zawirowanie" farby co teoretycznie ma siê przek³adaæ na stabilno¶æ strumienia wyj¶ciowego (¿e niby taka symulacja rotacji pocisku jak w gwintowanej lufie karabinu)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

malchov 
Wys³any: 2010-03-08, 11:30   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Takich operacji chirurgicznych to jeszcze nie wykonywa³em (pewnie i tak by mi to nie wysz³o). Za to na bie¿±co "konserwujê" ig³ê smaruj±c j± olejem, który u¿ywam do kompresora. Nie mam pojêcia, czy to co¶ w rzeczywisto¶ci daje, ale postêpujê za rad± starszego kolegi.
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

Asellus5
Wys³any: 2010-03-10, 00:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Manieks ma racje! ja tez mam wszystkie moje igly poostrzone, zwiekszony kat i wypolerowane! i po takiej operacjii jest wieksza dokladnosc kreski,tzn ciensza! Wszystko to co opisal Manieks jest ok! dodam tylko ze zly kat iglicy,a wlasciwie nierowna powierzchnia stozka moze powodowac gromadzenie sie farby przy zamykaniu i owocowac kleksem! zeby tego uniknac pod papier scierny nalezy podlozyc cos plaskiego! typu deseczka czy kawalek plaskownika,sztywnej blaszki! i nie przesadzac z naciskiem i wyginaniem jej bo peknie (tak jak dla mnie)! ja na poczatek jechalem papierem 500,pozniej 1000 i 2500 nastepnie polerka! na koniec w miare mozliwosci wyprostujcie ja aby nie ocierala o dyszke bo przetrze szybciej niz zalozyl producent! To taki domowy,malo profesjonalny aczkolwiek skuteczny sposob! ktory sam na poczatku wyprobowalem i jest skuteczny,pozniej gdy nadazyla mi sie okazja zrobilem to profesjonalnie w tokarce za pomoca oselki szlifierskiej ktora wyprowadzilem idealna powierzchnie stozka!Pozwolilem sobie tez na modyfikacje mojej Iwaty i teraz (od niedawna) jestem w stanie uzyskac linie ciensza od wlosa,przy dzyszy 0,3 i w pelni ja kontrolowac!
 

manieks 
Wys³any: 2010-03-10, 02:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Racja Asellus- zapomnia³em dodaæ, ¿e "kszta³towanie" sto¿ka odbywaæ siê powinno na twardej powierzchni :) .
Sam± polerkê koñcówki od czasu do czasu robiê na kawa³ku grubej skóry bawolej ;P przetartej jubilerska past± polersk± (taka w kamieniu -zielona). Jest to trochê dzi¶ zapomniana metoda ostrzenia koñcowego dobrej jako¶ci d³ut rze¼biarskich ;) - jak widaæ przydaje siê i tutaj.
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2010-03-10, 07:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
ja równierz potwierdze dzia³anie polerowania , z tym ¿e ja tak drobiazgowo nie podchodzi³em , jeden papierek 2500 , ruchem jak "struganie o³ówka" i moj stary chinol lepiej pracowa³ , mniej plu³;] w iwatce jeszcze tego nie probowalem i trocha sie boje , ale kiedys nasostrzyc bêdzie trzeba , co do ostrzenia to dajcie jaki¶ filmik instruktarzowkê koledzy fachowcy bo przepolerowaæ to jedno ale ingerowaæ w krzta³t sto¿ka to drugie pozdrawiam;D
 

malchov 
Wys³any: 2010-03-10, 12:28   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Linia ciensza od w³osa? WOW! A da siê tak przypolerowaæ, ¿eby mo¿na by³o niewidzialn± liniê poci±gn±æ? :P
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-10, 13:59   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Co do polerowania: mo¿na to zrobiæ tak± past± polersk± do samochodów? (pewnie nie, ale kto pyta nie b³±dzi :D )
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-10, 14:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja polerowa³em elementy cynowane bast± G3 i Luster z K2 i powiem , ¿e ¶wieci³o siê fajnie... ale cyna jest miêkka... napewno przetestujê te pasty w wolnej chwili na igle...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

dawid
Wys³any: 2010-03-10, 17:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
igle do wkretarki ( nie za duze obroty) w dlon papier 2500 miedzy papier igle i szlifowanko bez przesady oczywiscie nastepnie szmatka pasta polerska i krecumy dalej, na koniec cos ekstra czyli cos na wysoki polysk i wtedy krecimy jak dlugo chcemy:) pod mikroskopem efekt jest idealny, ale nie dajcie sie zwiesc jesli igla nie bedzie pasowal idealnie do dyszy cienka linia bedzie nadal tylko na innych pracach:)
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2010-03-10, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Widac manieks ze znasz sie na rzeczy! zielona pasta polerska jest sredniej gradacji,niebieska,najgrubszej,a zolta wykanczajaca!ale kazda z nich poradzi sobie z powodzeniem z igliczka! mozna tez pasta do polerowania lakieru! ja nakladalem ja na lewa strone papieru sciernego i tez dawala rade!na plaskim dobrze widac ktora czesc sie poleruje!
Cienka linia malchov jest zasluga zmienionego kata w igliczce a nie polerki:)!
 

Neonis 
Wys³any: 2010-03-10, 21:47   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Mówicie, ¿e w celu "uprecyzyjnienia" sprzêtu nale¿y zadbaæ o "k±t" ostrza iglicy... Tak wiêc sto¿ek iglicy powinien byæ ostrzejszy czy bardziej têpy (czyli: czy d³ugo¶æ tego "sto¿ka" powinna byæ wiêksza czy mniejsza")? Pytam poniewa¿ kto¶ wy¿ej u¿y³ stwierdzenia: "nale¿y zwiêkszyæ k±t..."...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-10, 22:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Im d³u¿sza ig³a wystaje z dyszy tym bardziej precyzyjna linia...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

manieks 
Wys³any: 2010-03-10, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
ale wszystko z umiarem, bo tuneliki nakierowuj±ce strumienie powietrza na wylocie z koronki nie s± dzie³em przypadku i jak przesadzisz z d³ugo¶ci± koñcówki to (jak w ¿yciu) mo¿esz uzyskaæ efekt odwrotny do zamierzonego ;)
- optymalnym (teoretycznie) k±tem sto¿ka na igle jest ten, który opracowa³ producent, co wcale nie znaczy, ¿e jest to jedyny mo¿liwy k±t :P

...
psss...
przetestujê temat z ciekawo¶ci... jak znajdê chwilkê zaostrzê zdecydowanie mocniej ni¿ zazwyczaj i wklejê fotki na Labie :)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

dawid
Wys³any: 2010-03-12, 07:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
polerowanie ogly w 90 % zapobiega zasychaniu farby na koncowce
cienkosc lini zalezy od gestosci farby, cisnienia, wspolpracy igly z dysza, a przede wszystkim umiejetnoscia jezeli tego nie ma to nie ma cienkich lini niestety
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-08, 06:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No i sta³o siê :) tutorial gotowy, zapraszam....

http://airbrushlab.pl/en/...olerka-igy.html

A tutaj w galerii jest fotka moich igie³ do dysz 0,2 i 0,15 , w tym jedna ostro szlifowana....

http://airbrushlab.pl/en/...-marki-has.html
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

setka 
Wys³any: 2010-04-08, 13:35   
0
UP DOWN

Posty: 13
Dla fanów pracy bez "koñcówki". Jak wyprostowaæ iglicê:

http://www.youtube.com/wa...next=1&index=16
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-08, 13:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja mam troszkê inny patent... postaram siê to wyja¶niæ na LABie razem z fotkami jak tylko znajdê woln± chwilê...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-01-17, 10:42   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
LoboLoco napisa³/a:
No i sta³o siê :) tutorial gotowy, zapraszam....

http://airbrushlab.pl/en/...olerka-igy.html

A tutaj w galerii jest fotka moich igie³ do dysz 0,2 i 0,15 , w tym jedna ostro szlifowana....

http://airbrushlab.pl/en/...-marki-has.html


Linki ju¿ niestety nie s± aktywne. Czy jest gdzie¶ jeszcze ten materia³?
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group