Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
crystal
Wys³any: 2010-02-23, 18:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Matik napisa³/a:
silnik powinien pocian±c te sprê¿arki przy odpowiednim prze³o¿eniu

Zawsze przy odpowiednim prze³o¿eniu poci±gnie, ale tu chodzi bardziej o to ¿e jak po³±czy paskami klinowymi to po¶lizg bêdzie powodowa³ zmianê fazy sprê¿arek - bardzo nieeleganckie rozwi±zanie.
Lepsze by³yby paski zêbate, ale to nie jest takie popularne.
Jaka jest pojemno¶æ tych hs11? albo chocia¿ wymiary - wysoko¶æ ca³kowita i szeroko¶æ g³owicy.
 

baki
Wys³any: 2010-02-23, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 32
sprê¿arka hs 11 , ¶rednica t³oka 60 mm , skok 38 mm , pojemno¶æ skokowa 107cm^3 , z t± bañk± 200 l nawet dwie sprê¿arki bêd± mia³y co robiæ :D
 

crystal
Wys³any: 2010-02-23, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
W wersji z doprowadzeniem oleju czy w³asnym?
Z silnikiem 1,5kW 2 sprê¿arki mog± pracowaæ na 1300rpm w 100% cyklu, ale wydajno¶æ bêdziesz mia³ poni¿ej 200l/min
 

baki
Wys³any: 2010-02-24, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 32
crystal, o jak± sprê¿arkê ci chodzi (dwut³okowy 424cc ) , czy to jest te¿ sprê¿arka z jakiej¶ ciê¿arówki?
 

crystal
Wys³any: 2010-02-24, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
HS21 z jelcza ma 424, ale jest jeszcze taka z ch³odzeniem powietrznym i smarowaniem rozbryzgowym z jakich¶ maszyn sadowniczych.
 

pio_len
Wys³any: 2010-02-24, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 88
Sprê¿arka powietrza dwucylindrowa 602.07.901/904

Dane Techniczne:
Typ NDR
¦r. cylindra 75 mm
Skok t³oka 48 mm
Pojemno¶æ skokowa 424 cm3
Sposób smarowania TH rozbryzgowe
Ch³odzenie Powietrzne
Ci¶. robocze 900 kPa
Max. ci¶nienie krótkotrwa³e 1000 kPa
Obroty pracy max. 1900 min-1
Max. obroty krótkotrwa³e 2100 min-1
cena 900 z³
Chyba o taka chodzi

sprezarki_jelcz 26664_image005.jpg
SPRʯARKA JELCZ SMAROWANIE CI¦NIENIOWE
Plik ¶ci±gniêto 37938 raz(y) 5.18 KB

sprezarki_26664_image006.jpg
SPRʯARKA SMAROWANIE ROZBRYZGOWE
Plik ¶ci±gniêto 37939 raz(y) 37.83 KB

 

crystal
Wys³any: 2010-02-24, 22:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Tak, ta pierwsza wystêpuje jeszcze z inn± g³owic± - ch³odzona wod±.
 

pio_len
Wys³any: 2010-02-24, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 88
Orientujesz siê jak wygl±da sprawa z czê¶ciami do takiej sprê¿arki (jelcz ) ceny .
 

crystal
Wys³any: 2010-02-24, 23:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Na pamiêæ nie znam ale to nie problem sprawdziæ, s± ³atwo dostêpne i tanie w porównaniu do takich samych urz±dzeñ MAN, VOLVO.
 

Matik
Wys³any: 2010-02-25, 07:26   
0
UP DOWN

Posty: 73
http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif


Kompresor sk³adany przeze mnie - butla lpg 100l i inne graty. Ca³o¶æ kosztowa³a ponad 600 z³ ale pompa, silnik oraz wy³±cznik to nówka, koszt takiego sprzêtu na alledrogo to ok. 1500 z³

[ Dodano: 2010-02-25, 07:26 ]
Kod:
http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif

[ Dodano: 2010-02-25, 07:27 ]
http://www.fotosik.pl/pok...3bf154de9a.html


teraz zadzia³a

[ Dodano: 2010-02-25, 07:40 ]
nie kumam jak dodaæ zdjêcie ale mniejsza o to

Co do kompresora to przy tym prze³o¿eniu nabija butlê 100l w ok. 2 min 45 sek.
Nie ma problemu ze startowaniem pod obci±¿eniem nawet 8 bar.
Pompa GPV 351A
Silnik 2.2 kw/ 2800 obr./min.

Jeszcze nie pomalowa³em kompresora bo zimno by³o i nie chcia³o mi siê siedzieæ w gara¿u.

Moim zdaniem budowa kompresora to doskona³a alternatywa dla kogo¶, kto nie chce wydawaæ du¿o kasy albo kupowaæ sprzêt w±tpliwej jako¶ci z Biedronki.

Jak za t± cenê (pompa wylicytowana 300z³ silnik po normalnej cenie 280z³ + wy³±cznik 70 z³) to chyba siê op³aca. Ciê¿ko kupiæ nowy kompresor o takiej wydajno¶ci, a ten ma nowe podzespo³y, wiêc mo¿na uznaæ, ¿e to nówka.

Mia³em wrzuciæ fotki ju¿ dawno - ale skoro inni siê chwal± w³asnymi wynalazkami to równie¿ pokazuje swoje wypociny. ^^
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-25, 20:09   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Matik napisa³/a:
Co do kompresora to przy tym prze³o¿eniu nabija butlê 100l w ok. 2 min 45 sek.
Nie ma problemu ze startowaniem pod obci±¿eniem nawet 8 bar.
Pompa GPV 351A
Silnik 2.2 kw/ 2800 obr./min

Czy to nie jest za ma³e prze³o¿enie jak na t± pompê?
Jakie obroty wychodz± na pompê?
Jakiej ¶rednicy ma pan ko³o pasowe na silniku
Co to jest przy wyj¶ciu powietrza z kompresora? poxylina?
Próbowa³ pan uzyskaæ wiêksze ci¶nienie niz 8 bar?
Mam identyczn± pompê ale nie mam jednej butli tylko dwie 65 i 75l chcia³em je po³±czyæ jedna na drugiej i ca³osc potem ukryæ za blacha Tak mniej wiêcej ma to wygl±daæ (5 min w paincie)

Tylko czy sie op³aca Narazie staram sie jeszcze znale¼æ jak±¶ wiêksz± butle ale ciê¿ko jest
Czekam na odp w sprawie butli 180l tylko czy nie bêdzie zadurza do tej pompy? A mo¿e do lakierowania elementami tak jak ryba Civica wystarczy³a by sama jedna butla 75l?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Matik
Wys³any: 2010-02-26, 08:11   
0
UP DOWN

Posty: 73
Travolta, odpowiadam na Twoje pytania kolego (nie pisz do mnie per pan - nie jestem taki stary ^^ , chocia¿ mi³o wej¶æ na forum pe³ne kulturalnych, chêtnych do pomocy i udzielania rad ludzi)

1. Obroty optymalne podane przez producenta jak wiesz to 1150/min a u mnie jest 1206/min, co daje prze³o¿enie 2,4 : 1. Jako¶ tak, dok³adnie nie pamiêtam.

2. ¶rednica ko³a na silniku to 112 mm - silnik 2800 obr./min.

3. Je¶li chodzi Ci o wyj¶cie z kompresora pod wy³±cznikiem ci¶nieniowym to jest to poprostu "t³usty" spaw - kilka warstw spawu dla pewnej szczelno¶ci.

4. Bez problemu nabijesz 12 bar (tylko po co - do lakierowania niepotrzebne takie ci¶nienie). Pompa wytrzyma nabijanie do 12 bar, poza tym wa¿na jest tu przede wszystkim moc silnika.

Z tego co pamiêtam to ju¿ pisali¶my na PW. Kupi³e¶ butle holenderskie. Mo¿e poszukaj wiêkszej takiej jak siê montuje w polsce - z jednym du¿ym otworem. Ju¿ mówiê co z nim zrobiæ.
Kupujesz ¶rubunek 2" w obi (sk³ada siê z trzech elementów, zobacz na alledrogo jak to wygl±da) koniecznie stalowy a nie ¿eliwny, bo go nie wspawasz. Jedna czê¶æ wchodzi niemal idealnie do otworu w butli (jest ona gwintowana na 2"). Wspawasz j± i do tego kupujesz korek 2" i masz spust kondenstatu (wody) z kompresora. Wej¶cie i wyj¶cie z butli wywiercisz gdzie Ci pasuje i wspawasz mufê stalow± "do wspawania" 1/2" lub rurê 1/2" jesli potrzebujesz gwint zewnêtrzny.

Je¶li chodzi Ci o ci±g³e lakierowanie to jest to przede wszystkim uzale¿nione od wydajno¶ci pompy (z tego co liczy³em to ok. 270l/min na wyj¶ciu) a mniej od wielko¶ci zbiornika. Zbiornik ma za zadanie przede wszystkim magazynowanie ci¶nienia wymaganego aby dane narzêdzie mog³o poprawnie pracowaæ oraz "t³umi pulsacje" powietrza spowodowane prac± pompy.

My¶lê, ¿e 75l spokojnie starczy do amatorskich poczynañ przy zastosowaniu tej pompy (silnik rozumiem masz 2,2kw jak zaleca producent - chocia¿ widzia³em na alledrogo kompresory w zestawie z t± pomp± i silnikiem 1,5kw). Generalnie producent zaleca do niej zbiornik od 50l do 150l. Mo¿esz zmontowaæ to podobnie jak ja, a t± drug± butlê 65l postawiæ na trzech nogach i zrobiæ wyj¶cie (wspawaæ mufê 1/2") na szybkoz³±czkê jako dodatkowy zbiornik powietrza w razie potrzeby.

Je¶li bêdziesz mia³ jeszcze jakie¶ pytania to pisz w temacie lub na PW. Chêtnie odpowiem. A i jeszcze jedno, je¶li nie kupi³e¶ jeszcze wy³. ci¶. to kup taki 4-dro¿ny, nie jest dro¿szy od zwyk³ego a masz juz jakie¶ wyj¶cia na zawór bezpieczeñstwa, manometr i szybkoz³±czkê.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-26, 15:56   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Dzieki za wyczerpuj±ca wypowiedz na moje pytania Zrobie to na tej butli 75l i najwy¿ej tak jak mówisz postawie za sciana na nózkach drug± butle (i wiêcej miejsca i ³adniej)
Matik napisa³/a:
4. Bez problemu nabijesz 12 bar (tylko po co - do lakierowania niepotrzebne takie ci¶nienie). Pompa wytrzyma nabijanie do 12 bar, poza tym wa¿na jest tu przede wszystkim moc silnika

Tak pytam z ciekawosci jakbym chcia³ kiedys cos pomyslec o piaskowaniu (tez amatorsko) ;) Dzieki za odpowiedzi Ide szukac silnika 2800 obr Bo mam same 1400 :/ a wtedy ko³o pasowe musia³o by miec prawie tyle co ko³o na pompie ;/
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Matik
Wys³any: 2010-02-26, 17:41   
0
UP DOWN

Posty: 73
Jak zrobisz to tylko na 75l i wspawasz kó³ka to zyskasz dodatkowo mobilno¶æ sprzêtu. Pozdrawiam.
 

crystal
Wys³any: 2010-02-26, 18:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Albo wózek osobny i modularno¶æ - mo¿liwo¶æ ¿onglowania podzespo³ami.
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-26, 20:07   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Dorad¼cie mi jaki mam wybraæ presostat do takiego kompresora ¿eby w razie "w" i piaskowania móg³by wy³±czaæ kompresor przy 12bar ale zeby nie wy³acza³ go ca³y czas wystarczy zeby mój kompresor pompowa³ mi to 8bar tylko okazyjnie 12 Czy takie presostaty jak MDR 4/11 http://www.allegro.pl/ite..._mdr4_400v.html maja mo¿liwo¶æ regulacji?
Bo np sa jeszcze LCA3 gdzie ju¿ zakres regulacji jest zró¿nicowany

W przypadku MDR4 nie podoba mi sie ze on za³acza sie przy 8bar a wy³acza przy 10
wola³bym ¿eby za³±cza³ siê przy 4
Tylko moze ja zle rozumiem dzia³anie takiego presostatu?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

przemos10
Wys³any: 2010-02-26, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam :)
Mam pytanie poniewa¿ chcia³bym zrobiæ sprê¿arkê mam silnik trójfazowy( ogólnie z silnikami problemu raczej nie bêdzie), wy³±cznik ci¶nieniowy siê kupi i tam inne rzeczy. Pytanie dotyczy zbiornika poniewa¿ mam ok 300l hydrofor i nie wiem czy on wytrzyma ci¶nienie w granicach 8/9 bar Bojê siê ¿eby go nie rozpierniczy³o przy takim ci¶nieniu. Sprê¿ark± chcia³bym np. pomalowaæ skutera i mia³aby mi s³u¿yæ do u¿ytku codziennego... I lepiej by by³o gdyby mo¿na do niej nabiæ ok 9 bar no ale czy to wytrzyma Aha mam t± ca³± sprê¿arkê z ci±gnika ruskiego i wydaje mi siê ¿e da³o by to rade no ale powiedzcie co o tym s±dzicie i gdzie mo¿na kupiæ tanio dobry mocny ok 100l zbiornik... Aha a co z butlami LPG u¿ywanymi jak to spawaæ ¿eby to nie wybuch³o...?? Tak jak napisa³em chcia³bym pomalowaæ skutera i sprê¿ara mia³a by mi s³u¿yæ na co dzieñ... Z góry dziêkujê :)
 

crystal
Wys³any: 2010-02-26, 23:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Travolta napisa³/a:
W przypadku MDR4 nie podoba mi sie ze on za³acza sie przy 8bar a wy³acza przy 10

Sprawdza³e¶ karty katalogowe pod k±tem zakresów regulacji?
przemos10 napisa³/a:
mam ok 300l hydrofor i nie wiem czy on wytrzyma ci¶nienie w granicach 8/9 bar

Sprawd¼ czy s± gdzie¶ nabite cechy, oceñ stan techniczny czy zbiornik mo¿e od nich odbiegaæ.
Gdzie¶ na forum by³o o rozrywaj±cych siê hydroforach, siej±cych spustoszenie.
Butle LPG s± git, maj± próbê na 30bar, wg mnie bez spawania mo¿na siê obej¶æ tylko musisz dorobiæ dekiel na sze¶æ ¶rub z odpowiednimi z³±czami zamiast wielozaworu.
 

Matik
Wys³any: 2010-02-27, 06:55   
0
UP DOWN

Posty: 73
przemos10, jed¼ na z³om, wybierz butle, go¶æ nie mo¿e Ci jej sprzedaæ z gazem a co z nim zrobi to Ciê nie obchodzi.
Jak ju¿ bêdzie pusta to robisz tak.
1. zalewasz j± wrz±tkiem (tak z 5l wlej) - resztki gazu odparuj± pod wp³ywem ciep³a.
2. do spawania zalewasz j± wod± (najlepiej do pe³na jak siê da, choæ ja zala³em na 1/3 i jak widaæ jestem jeszcze na tym ¶wiecie). Ale na powa¿nie. W rzeczywisto¶ci po zalaniu i przep³ukaniu wrz±tkiem, wylaniu wody i przewietrzeniu nie ma prawa siê nic staæ. Nie wybuchnie, bo nie bêdzie ju¿ tam gazu ale dla pewno¶ci powinno siê zalewaæ wszystkie zbiorniki na paliwo wod± przed spawaniem.
Moja butla ma wybite 4.5 Mpa,czyli 45bar - takie butle doskonale nadaj± siê na kompresor.

Jeszcze jedno. Jak± masz sprê¿arkê: jedno- czy dwut³okow±???
Je¶li jednot³okowa to moim zdaniem zbiornik ok50l, chyba ¿e siê upierasz to 75l te¿ bêdzie ok, ale jak dla mnie to górna granica mo¿liwo¶ci takiego agregatu.

[ Dodano: 2010-02-27, 06:59 ]
crystal, ciê¿ko obej¶æ siê bez spawania bo trzeba dorobiæ jeszcze spust wody na dole. Przecie¿ kolega nie bêdzie ro¿biera³ co chwilê ca³ego kompresora, ¿eby wodê wylaæ. Druga sprawa je¶li postawi butlê otworem na wielozawór do góry to te¿ tego nie zrobi, bo po przeciwleg³ej stronie butli, na dole bêdzie mia³ spaw a tam wierci³ nie bêdzie. Wy¿ej opisa³em jak inaczej z tego wybrn±æ, ju¿ nie bêdê znowu Was zanudza³. ;)

[ Dodano: 2010-02-27, 07:10 ]
Travolta, ja mam taki jak pewnie zauwa¿y³e¶
http://allegro.pl/item930..._230v_lodz.html
jest ok i jest 4 dro¿ny.

Szczerze powiedziawszy to nie jestem przekonany czy bêdzie mo¿na piaskowaæ takim sprzêtem. Podobno "sposobem mo¿na nawet je¿a wy...aæ" ale nie musi to byæ najprzyjemniejsza rzecz. Moim zdaniem zbyt ma³a wydajno¶æ agregatu. Ja nawet nie my¶la³em o piaskowaniu ale na pistolu do przedmuchiwania mam 4mm dyszê i przy zamiataniu gara¿u (po wy³±czeniu ju¿ kompresora) ci¶nienie szybko spada³o, wiêc nie s±dzê ¿eby starczy³o na d³u¿sze piaskowanie.
 

crystal
Wys³any: 2010-02-27, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Matik napisa³/a:
ciê¿ko obej¶æ siê bez spawania bo trzeba dorobiæ jeszcze spust wody na dole

Chodzi³o mi ¿eby gniazdo wielozaworu by³o na dole i w nim spust.
 

przemos10
Wys³any: 2010-02-27, 14:26   
0
UP DOWN

Posty: 12
Matik to jest sprê¿arka od ci±gnika ruskiego jednot³okowa... A gdzie mo¿na by kupiæ sprê¿arkê od jelcza ?? Na z³omie takie rzeczy mog± mieæ?? Wracaj±c do tego zbiornika hydroforowego to pisze na nim ¿e ci¶nienie obl. to 0,85 MPa ale data jego produkcji to 1986 wiêc mo¿e byæ zardzewia³y... Chyba spróbujê z t± butl± LPG a jakby wystarczy³o kasy to i kompresor jaki¶ by siê kupilo.
 

marer 
Wys³any: 2010-02-27, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Witam
Kiedy¶ te¿ siê boryka³em z budow± sprê¿arki .
Zrobi³em sprê¿arkê z silnika od maluch :) .
Tzn. mam z³o¿on± do niej silnik 5,5 kw tylko nie mam zbiornika , bo do niej trzeba przynajmniej baniak 200 litrów.
Szukaj±c tego zbiornika miêdzyczasie kupi³em oryginaln± sprê¿arkê 2 t³okowa , 2 stopniow± o wydajno¶ci 500 litrów.
Je¶li kto¶ jest zainteresowany budow± sprê¿arki z silnika od malucha mogê wyt³umaczyæ co i jak.

DSCF4400.JPG
Zdjêcie sprê¿arki :)
Przepraszam za ba³agan :)
Plik ¶ci±gniêto 5150 raz(y) 598.42 KB

 
 

f_maciej
Wys³any: 2010-02-27, 18:00   
0
UP DOWN

Posty: 174
marer, pisz tutaj o budowie takiej sprê¿arki ;)

Tania alternatywa, ale do ilu atmosfer taki silnik mo¿e nabiæ butlê? Jak szybko nabije butlê 200litrów?
Jak mo¿na to proszê wiêcej zdjêæ, tutaj albo na PW ;)
 

Travolta 
Wys³any: 2010-02-27, 18:16   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Na zdjêciu to ta sprê¿arka wygl±da jakby dawa³a z 1000l na minute :spoko: Fajny projekt Je¶li mo¿na to mo¿e za³ó¿ nowy temat o budowie takiej sprê¿arki bo wydaje mi siê ze on siê nie¼le rozwinie :cool:
Przy³±czam siê do pytania do ilu atmosfer bije taka sprê¿arka?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Matik
Wys³any: 2010-02-27, 21:29   
0
UP DOWN

Posty: 73
przemos10,
przemos10 napisa³/a:
Wracaj±c do tego zbiornika hydroforowego to pisze na nim ¿e ci¶nienie obl. to 0,85 MPa ale data jego produkcji to 1986 wiêc mo¿e byæ zardzewia³y...


Wywal to - nie nada siê - szkoda ryzykowaæ zdrowiem.

Zobaczcie jaki to mo¿e mieæ pie....niêcie

http://kompresory.blogspo...-sprezarki.html

[ Dodano: 2010-02-27, 21:41 ]
A tu kompresor na bazie silnika od malciniego
http://kompresory.blogspo...-sprezarki.html
³adnie nabija - pewnie ok 500l/min

No a co do samoróbek to równie¿ wg. reklamy serwisu s± niebezpieczne.
Choæ to zale¿y g³ównie od materia³ów i wykonania. Czyt³em gdzie¶, ¿e jeszcze nie tak dawno temu (PRL - osobi¶cie nie pamiêtam za wiele z tych czasów) z powodu braku mo¿liwo¶ci kupna kompresora, czêsto warsztaty pracowa³y w³a¶nie na samoróbkach na bazie sprê¿arki od jelcza czy ikarusa, bo to chba ta sama ale nie jestem pewien.

[ Dodano: 2010-02-27, 22:25 ]
http://www.youtube.com/watch?v=LLhrqU1rL30
 

przemos10
Wys³any: 2010-02-27, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 12
Matik a je¿eli kupi³bym butlê LPG to jak± spawark± to spawaæ ¿eby pó¼niej by³o pewne?? Znajomy ma tlenówkê natomiast ja mam zwyk³± ale tlenówk± powinno byæ git??
Jak± lepiej kupiæ sprê¿arkê od jelcz ze smarowaniem rozbryzgowym czy ci¶nieniowym??
 

Matik
Wys³any: 2010-02-28, 00:14   
0
UP DOWN

Posty: 73
http://www.youtube.com/watch?v=M0cWzmJW-tM

tu inny kompresor na bazie malczana - poprzedni link chyba nie trafiony

przemos10 napisa³/a:
Matik a je¿eli kupi³bym butlê LPG to jak± spawark± to spawaæ ¿eby pó¼niej by³o pewne?? Znajomy ma tlenówkê natomiast ja mam zwyk³± ale tlenówk± powinno byæ git??


przemos10, ja spawa³em zwyk³± spawark± transformatorow± na elektrodê (chyba 200z³ kosztowa³a, nie wiem jakie s± teraz ceny). Najlepiej u¿ywaæ elektrod o du¿ej ¶rednicy 3.2 lub 4.0. Ma byæ zrobione dobrze i szczelnie. Ja spawa³em spaw ko³o spawu i na to jeszcze jedna warstwa pomiêdzy poprzednie spawy. Twoja spawaraka wystarczy. Spawasz bez po¶piechu pamiêtaj±c o usuwaniu ¿u¿lu po ka¿dym spawie. Jak nie usuniesz i bêdziesz na to spawa³ to mo¿e byæ nie szczelne i oczwiscie zapomnij o jakiejkolwiek wytrzyma³o¶ci.

przemos10 napisa³/a:
Jak± lepiej kupiæ sprê¿arkê od jelcz ze smarowaniem rozbryzgowym czy ci¶nieniowym??


Rozbryzgowym, bo jak bêdziesz mia³ ze smarowaniem cisnieniowym z silnika to musisz albo pompe oleju dorobiæ albo przerobiæ j± na rozbryzgow± co nie ma sensu je¶li mo¿esz kupiæ rozbryzgow±. Mo¿e poszukaj typowej pompy do kompresora z wiatrakiem bo kupno sprê¿arki od samochodu ciê¿arowego nie koniecznie musi siê op³acaæ. Spróbuj co¶ wylicytowaæ. Mo¿e bêdzie nawet taniej.
 

marer 
Wys³any: 2010-02-28, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Dla wszystkich zainteresowanych budow± sprê¿arki z malca podajê link:

http://www.elektroda.pl/r...7543&highlight=


Edit by Bodzio

http://www.elektroda.pl/r...807543-300.html

Zdjêcia ukoñczonego kompresora w po³owie strony. Kolejne nowe tematy o budowie kompresorów bêd± l±dowa³y w koszu.
 
 

Travolta 
Wys³any: 2010-03-01, 02:36   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
marer napisa³/a:
Zdjêcia ukoñczonego kompresora w po³owie strony. Kolejne nowe tematy o budowie kompresorów bêd± l±dowa³y w koszu.

To jak wyl±da gotowy kompresor to my wiemy zasada wydaje mi sie podobne dla wszystki Projektów DIY wazniejsze jest jak go zbudowac (Co jest bardzo dobrze opisane na pierwszych stronach G³owica itp).
Wed³ug mojego mniemania to takich skoñczonych tematów powinno byæ wiecej i powinien powstac jakis dzia³ DIY w podforum Warsztat z takowych i innych projektóe
No chyba ze moderatorem zostanie pan na P I tak jak pewien pan z w±sikiem bedzie chcia³ wykasowaæ wszystkich Domowych nie rasowych lakierników którzy beda chcieli stwozyc cos sami :> ^^

Ogólnie sorry ze sie czepiam by³me na melanzy I jak wróci³em to musia³em zajzec na ulubione forum :spoko:
A ja po rudej zawsze sie czepliwy robie :cool:

Edit by Bodzio
Jak chcesz mieæ wiêcej tematów o samoróbkach i DIY, to wejd¼ na stronê elektroda.pl Znajdziesz tam du¿o takich tematów... a tutaj na forum powielaæ tego co jest w internecie nie bêdziemy, bo robi siê syf... jak komu¶ siê nie chce ruszyæ mózgownic± to niech usi±dzie w domu, wypije piwko i kupi przez internet z gwarancj± kompresor... A jak bêdzie chcia³ co¶ jednak zrobiæ to znajdzie wszystko co mu potrzebne.
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

baki
Wys³any: 2010-03-01, 14:07   
0
UP DOWN

Posty: 32
wie kto¶ mo¿e co¶ o sprê¿arce ze zdjêcia
1, czy to jest hs 21 czy hs 31
2 , czy zawory w g³owicy s± blaszkowe czy te ze sprê¿ynkami
3, jak dorobiæ rozbryzgi zeby jako¶ to by³o smarowane
4, czy na czopach wa³u s± panewki czy ³o¿yska toczne
5 czy w sprê¿arce dwucylindrowej trzeba dorobiæ odpowietrzenie
Wiem ze troche du¿o pytañ ale widzê ze jest tu paru znawców tematu wiêc mo¿e kto¶ pomo¿e , z góry dziêkujê :help:

936574427.jpeg
Plik ¶ci±gniêto 1248 raz(y) 133.05 KB

 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-03, 20:05   
0
UP DOWN

Posty: 174
Podbijê pytania bakiego, dzisiaj znalaz³em u siebie takie cudo:


Jak rozpoznaæ czy to jest HS21 czy HS31??
Jak± wydajno¶æ ma ta sprê¿arka? Butla 80L bêdzie chyba w sam raz do takiej sprê¿arki??
Gdzie na necie mo¿na kupiæ do niej g³owicê i uszczelki?? Szuka³em przez google i nie potrafiê znale¼æ :sciana: :sciana:

Op³aca siê w ogóle bawiæ z tak± sprê¿ark±?
 

pio_len
Wys³any: 2010-03-03, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 88
Jak rozpoznaæ sprawd¼ pojemno¶æ skokow± jak bêdzie 424 to Hs 31 z g³owic± bêdzie problem
ale uszczelki dostaniesz bez problemu .Co do wydajno¶ci jak bêdzie to HS 31 to 424 *1400obr = 593
wydajno¶ci teoretycznej . Wiêc wydajno¶æ jak w oryginalnej sprê¿arce ze zbiornikiem 270 L .Co do smarowania polecam smarowanie ci¶nieniowe zagwarantuje d³ugie ¿ycie kompresora . A tu masz uszczelki http://anset.pl/uszcz.php .
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-03, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 174
pio_len napisa³/a:
Jak rozpoznaæ sprawd¼ pojemno¶æ skokow± jak bêdzie 424 to Hs 31 z g³owic± bêdzie problem
ale uszczelki dostaniesz bez problemu


No i wed³ug obliczeñ ze wzoru znalezionego w sieci wysz³o mi 441,5625 :D ale nie mierzy³em cyla suwmiark±, tylko zwyk³± metrówk± wiêc, pewnie dlatego taki zysk ;)

Uszczelki ju¿ znalaz³em w kilku miejscach na necie,ale g³owicy nie mogê znale¼æ :sciana: :sciana:

pio_len napisa³/a:
wydajno¶æ jak w oryginalnej sprê¿arce ze zbiornikiem 270 L

Taka wydajno¶æ bardzo mi siê podoba, prawdopodobnie z³o¿ê ten kompresor do kupy, chyba,¿e kto¶ ma stanowcze argumenty przeciw ;)




Gdybym móg³ da³bym Ci gwiazdkê, a tak nie mogê... :/
 

baki
Wys³any: 2010-03-09, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 32
f_maciej, widzê ¿e mam podobn± sprê¿arkê do twojej , moj± kupi³em niedawno , po rozebraniu jej na czê¶ci wszystko siê wyja¶ni³o , sprê¿arka to hs 21 , zaworki w g³owicy s± blaszkowe ( nie wiem czy to dobrze czy zle ) , niestety wszêdzie panewki . Ponawierca³em korbowody i czopy wa³u , mam nadziejê ¿e jakos to bêdzie smarowane , zala³em olejem 15w40 , jutro mo¿e zamontuje j± do baniaka , jak sie wyrobiê to dam znaæ jak to dmucha :!:
 

crystal
Wys³any: 2010-03-09, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
baki napisa³/a:
zaworki w g³owicy s± blaszkowe ( nie wiem czy to dobrze czy zle )

Wytrzymuj± d³u¿ej.
baki napisa³/a:
niestety wszêdzie panewki . Ponawierca³em korbowody i czopy wa³u , mam nadziejê ¿e jakos to bêdzie smarowan

Nie my¶la³e¶ o smarowaniu wymuszonym?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-03-10, 01:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Witam! Je¶li mogê co¶ dodaæ to czê¶ci do tych sprê¿arek HS s± dostepne w sklepie producenta FOS POLMO w £odzi. Pozdrawiam!
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-10, 08:53   
0
UP DOWN

Posty: 174
Moja to na pewno HS31, ciê¿ko by³o dostaæ g³owicê, to popyta³em w kilku miejscach i mam teraz HS21 w eleganckim stanie ;)

Zamiast pasków klinowym chcia³bym za³o¿yæ szpejê i po³±czyæ wa³ek silnika z wa³kiem sprê¿arki, silnik 3kW 1500obr czy jaki¶ wiêkszy??
 

crystal
Wys³any: 2010-03-10, 12:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
4kW 1400rpm
 

f_maciej
Wys³any: 2010-03-14, 13:29   
0
UP DOWN

Posty: 174
baki, sprawdza³e¶ ju¿ jak to hula?

Zawór bezpieczeñstwa mo¿e byæ taki??
http://allegro.pl/item954..._3_8_10bar.html

Czym wyci±æ dziury w zbiorniku do wspawania mufek?? Palnikiem gazowym?
Nyple i mufki chyba mog± byæ ze sklepu hydraulicznego?
  
 

buttiewtz82 
Wys³any: 2010-03-14, 13:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
f_maciej napisa³/a:
bakiCzym wyci±æ dziury w zbiorniku do wspawania mufek?? Palnikiem gazowym?

Wywiercic wiertarka :spoko:
 

gizbern 
Wys³any: 2010-03-14, 13:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Taka zwyk³a mufka od centralnego ogrzewania to siê nie nadaje do spawania,musi byæ króciec wykonany ze stali.
Zamiast nypla proponuje przyspawaæ kawa³ek nagwintowanej rurki 1/2".
_________________

 
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 14:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
f_maciej napisa³/a:
Zawór bezpieczeñstwa...

Lepszy taki z oczkiem, mo¿na wypu¶ciæ nim powietrze i sprawdziæ czy sie nie zapiek³(czy co¶tam)
 

front247
Wys³any: 2010-03-14, 14:21   
0
UP DOWN

Posty: 127
A ja mam pytanie do Was,jak dobrac sprêzarke do silnika?
Bo z tego co czytalem to musi byc kolo pasowe,pasek klinowy...tylko nie bardzo rozeznaje siê w przelozeniach itd.
Chcia³em zrobic tak,kupic butle 50 l...osobno silnik i sprezarke,¿eby nie kupowac chiczyka tylko zlo¿yæ z osobnych elementow lepszej jako¶ci.
Tutaj np sprezarka
https://ssl.allegro.pl/item942930161_sprezarka_pompa_kompresor_gpv_2065b_351_l_mi.html

zalecaj± do niej silnik 2,2 kW,czyli mogê kupiæ obojetnie jaki o tej mocy np. https://ssl.allegro.pl/item944302676_silnik_elektryczny_2_2_kw_230_380_v_1430_obr_min.html


,zalozyæ pasek klinowy i bedzie to sprawnie dzia³ac czy trza to jako¶ inaczej dobierac?
Butle 50 l mam specjalnie do sprêzarki.
pozdrawiam
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 14:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Masz 3 fazy?
 

front247
Wys³any: 2010-03-14, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 127
crystal,jasne ¿e nie...w gre wchodzi tylko 230v.
Powiem tak ja ju¿ w 99% bylem pewny zakupu expo 50l 2 t³oki,ale po tym temacie zastanawiam siê czy nie z³ozyc w podobnej cenie ,wydajno¶c my¶lê podobna ale jako¶c podzespo³ów lepsza.
230v:)
Potrzebujê 200-250 litrow na minute(taki mam pistolet ju¿ kupiony.Speedway),i 2-3 minuty stabilnego cisnienia ..nic ponad to
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 15:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Aha, bo poda³e¶ link do 3 fazowego.
Niestety jednofazowe s± dro¿sze, i jak ja bym mia³ kupowaæ to nowy i made in pl a nie 100pln mniej za chinola z alegro.
Je¶li jedna faza to chyba nie masz wyj¶cia, 2,2kW to max.
W sklepie z silnikami powinni mieæ asortyment kó³ pasowych wiêc od razu kupisz odpowiednie(dowiedz siê jakie jest na tej pompie), przy takiej ¶rednicy na pompie silnik prawdopodobnie bêdzie 2800rpm.
 

front247
Wys³any: 2010-03-14, 15:50   
0
UP DOWN

Posty: 127
acha czyli tam gdzie bym kupowa³ sprêzarke,to mi podadz± wsio? ok
dzieki

albo takie cos,od Kupczyka to uz chyba nie Chinczyk;
https://ssl.allegro.pl/item949249944_pompa_sprezarka_kompresor_k_300.html
tylko ¿e oni nie pisz± realnej wydajno¶ci ...w teorii 295 a w praktyce moze 150...
 

crystal
Wys³any: 2010-03-14, 16:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
https://ssl.allegro.pl/item949249944_pompa_sprezarka_kompresor_k_300.html napisa³/a:
DANE TECHNICZNE :

* jednocylindrowa,dwut³okowa, jednostopniowa

WTF? jaki¶ boxer?

Tam gdzie bêdziesz kupowa³ silnik dobierzesz wszystko pod warunkiem ¿e bêdziesz zna³ parametry pompy w³±cznie ze ¶rednic± ko³a pasowego.
Najpierw dowiedz siê o pompê, pó¼niej o ca³± resztê i jak wszystko siê zgadza to zacznij kupowaæ
 

caci 
Wys³any: 2010-03-14, 16:13   
0
UP DOWN


Posty: 156
front247 napisa³/a:


albo takie cos,od Kupczyka to uz chyba nie Chinczyk;
https://ssl.allegro.pl/item949249944_pompa_sprezarka_kompresor_k_300.html
tylko ¿e oni nie pisz± realnej wydajno¶ci ...w teorii 295 a w praktyce moze 150...


chcesz cos podobnego do expo 2t³okowego ktory ma ok 240l a tutaj dajesz za sam± pompê 450zl a gdzie reszta? I dostaniesz na koncu kompresor ktory bedzie dawal 180-200l/min na wyjsciu... czy to ma sens ?
 

front247
Wys³any: 2010-03-14, 16:19   
0
UP DOWN

Posty: 127
no w³asnioe rozwazam ten sens ;) ,po prostu mysla³êm ze ten sprzet bêdzie bardziej zywotny od expo...przy prawie podobnej cenie
Rzeczywi¶cie kupno wszystkich czêsci oddzielnie to jakie¶ 900-1000 zl. Z³o¿enie do kupy to pikus..
Ok wiem wszystko podejme jak±¶ decyzje:)
dziêki i pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi