Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: DrCruel 2010-04-05, 11:32
Autor Wiadomo¶æ
pufocek 
Wys³any: 2010-03-28, 15:55   ustawienie pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 2
witam.posiadam wysoko cisnieniowy pistolet z dysza 1,4 i moje pytanie takie,podczas lakireowania jak najlepiej ustawic pistolet ze by sie lakier fajnie wylal.malowalem kilka razy i stwierdzilem ze najmniejsze ryzyko zacieków jest w tedy jak sie na maksymalny strumien ustawi pistolet,a jak powinno sie ustawiac ilosc podawania lakieru na dysze,chodzi mi generalnie takie ustawienie przy którym trzeba w miare szybko przemieszzcac pistolet ze by nie zrobic zacieku czy mniejsza ilosc lakieru i wolne przemieszczanie postoletu.pytam sie dlatego bo malowalem kilka razy wieksze powierzchnie i prawie za kazdym razem wychodzila mi delikatna gesia skórka dodam ze cisnienie mialem prawidlowe
 

jurek 
Wys³any: 2010-03-28, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
klarem max powietrze i max dawka materia³u oczywi¶cie w pistoleciku.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-03-28, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jurek napisa³/a:
max dawka materia³u oczywi¶cie w pistoleciku

To juz lepiej puszke srubokretem podziurawic i na element postawic.
Skad takie pomys³y.
max powietrze i miot³a
a ilosc materialu musisz tak ustawic aby kontrolowac nak³adan± warstwe.
Pierwsze warstwy na mat a ostatni± wylewamy wiec dajemy wiecej materia³u.
To taka mini instrukcja, koledzy dok³adniej zapewne Ci wyt³umacz±.

Edit.Cruel
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jurek 
Wys³any: 2010-03-28, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
mo¿e ¿le to uja³em ,chodzi³o mi o zwiêkszenie, a nie max.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-03-28, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego je¶li mogê co¶ dodaæ do tego co ju¿ koledzy napisali to proponuje kupiæ puszke taniego bezbarwnego i trochê potrenowaæ na jakim¶ starym b³otniku. Jak to mówi± "trening czyni mistrzem". Potrenujesz i samemu wyczujesz jak najlepiej jest ustawiæ ilo¶æ materia³u. Napisaæ jest ciê¿ko ,³atwiej jest zawsze pokazaæ ,co tutaj jest niemo¿liwe. Pozdrawiam :spoko:
 

jasiek 
Wys³any: 2010-03-29, 21:01   
0
UP DOWN
lucas

Posty: 8
powiem tak najpierw wyczuj sprzet a potem rob jak lubisz i jak lubi Twoj bezbarwny to wazne :)najbardziej wazne jak wyczujesz to dolej.i zostaw proponuje noc :cool:
 

pufocek 
Wys³any: 2010-03-30, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 2
ale juz lakierowalem kilka razy i np.lakierowanie drzwi ciezko jest mi bez skórki pomaranczy wyjsc,mozenie jest tak najgorzej ale chcial bym tal rozlewac lakier jak to fachowcy robia
.jest tak ze w miare mi sie lakier rozleje ale po wychchnieciu robi sie maky baranek.lakierowalem róznimi lakierami i dalej tego efektu nie ma.jeszzce jedna pytanko mozna z butli gazowej zrobic dodatkowy zriornik na powietrze do malowania?
.
 

crystal
Wys³any: 2010-03-30, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Jakiej butli?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-30, 23:12   Re: ustawienie pistoletu
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pufocek napisa³/a:
witam.posiadam wysoko cisnieniowy pistolet z dysza 1,4 i moje pytanie takie,podczas lakireowania jak najlepiej ustawic pistolet ze by sie lakier fajnie wylal.malowalem kilka razy i stwierdzilem ze najmniejsze ryzyko zacieków jest w tedy jak sie na maksymalny strumien ustawi pistolet,a jak powinno sie ustawiac ilosc podawania lakieru na dysze,chodzi mi generalnie takie ustawienie przy którym trzeba w miare szybko przemieszzcac pistolet ze by nie zrobic zacieku czy mniejsza ilosc lakieru i wolne przemieszczanie postoletu.pytam sie dlatego bo malowalem kilka razy wieksze powierzchnie i prawie za kazdym razem wychodzila mi delikatna gesia skórka dodam ze cisnienie mialem prawidlowe


1. dysza 1,4 to dosyæ du¿a dysza wiêc mniej lakieru bezbarwnego wyjdzie z niego jak iglica nie cofnie siê do koñca. Jak nie masz jeszcze wyczucia to wkrêæ pokrêt³o blokady spustu tak ¿eby nie cofa³ siê on do koñca.

2. pistolet wysokoci¶nieniowy z zasady ³adnie rozbija materia³ wiêæ jak nie robisz zacieków a masz problem ze zbyt du¿± skórk± pomarañczy ( nie gesi± ;) ) to dolej troszkê wiêcej rozcieñczalnika do klaru ¿eby by³ rzadszy i polakieruj cienko i niezbyt szybko jeden raz element .... tak aby wygl±da³ jak by¶ skoñczy³. Ma mieæ wysoki po³ysk doskonale rozlany tj. rozpylony, bo jak dopu¶cisz do tego ¿eby skórka pomarañcza likwidowa³a siê przez rozlewno¶æ materia³u ... zacieki pewne !

Gdy masz ... cienk± warstwê doskonale rozpylonego materia³u na elemencie ... czekasz jak wyschnie .... bardzo dobrze wyschnie ... czyli osi±gnie py³osucho¶æ tj. stan w którym utwardzacz wi±¿e pow³okê, a rozpuszczalnik ju¿ odparowa³ ... nak³adasz drug± identyczna cieniutk± doskonale rozpylon± warstwê. Nie rozlewaj tylko nano¶ rozpylony materia³ na po³ysk ... Przy rzadkim klarze to po³ysk jest od razu po aplikacji.

Bez wzglêdu na zalecenia z instrukcji lakierowania ...o tzw. pó³ warstwach i pe³nych warstwach ... ka¿d± nak³adaj rzadkim klarem tak jakby mia³a byæ na gotowo ... nie dolewaj nie pryskaj grubo i nie wciskaj spustu do koñca nie poprawiaj ... rzadszy lakier zrobi swoje jak g³owica pistoletu go rozbije na drobny py³.

Poniewa¿ takie malowanie daje cieniutkie warstwy to jak chcesz to wypolerowaæ to niestety musisz daæ trzy warstwy ... pamiêtaj jednak o przerwach pomiêdzy ka¿d± z nich bo bêdziesz ganiaæ zacieki po elemencie .. nie ¶piesz siê ... chyba, ¿e w sklepie poprosisz o szybki rozpuszczalnik z aktywatorem i szybki utwardzacz to wtedy odstêpy bêd± krótsze, ale warunek w gara¿u musi byæ ciep³o tj. ok 14 - 16 st C

Jak opanujesz tak± gara¿ow± technikê lakierowania ( bo w kabinie siê tak nie robi ) to bêziesz móg³ spust trzymaæ w odpowiednim polo¿eniu palcami choæ blokada bêdzie cofniêta i wtedy mo¿esz lakierowaæ bez skorki i zacieków latem przy + 40 st C i zim± przy minus 5 st C ... poni¿ej jest zimno w rêce ^^

Pow³oka jest wtedy zbyt cienka ¿eby siê rozlaæ i uformowaæ zacieki i na tyle rzadka i doskonale rozbita przez g³owice pistoletu ¿eby nie by³o skórki.

UWAGA - ten numer nie udaje siê pistoletem HVLP ... ale pyta³e¶ o wysokoci¶nieniowy
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group