Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bogdan3010
Wys³any: 2010-04-06, 20:41   Malowanie zderzaka bez sprzetu?
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
Witam.Chcia³bym pomalowaæ tzn zamalowaæ pewne uszkodzenia zadrapania zderzaka ¿eby to w miarê wygl±da³o nie rzuca³o siê w oczy jak teraz. Ale jest problem otó¿ nie mam dostêpu do sprzêtu lakierniczego chcia³bym to zamalowaæ "zatuszowaæ" .Czy da radê to zamalowaæ za pomoc± farby w spreju?kod farby znam.Jak to zrobiæ?co trzeba kupiæ i co najpierw siê nak³ada?S³ysza³em ¿e trzeba miejsce malowania najpierw papierem ¶ciernym zmatowaæ, potem umyæ i odt³u¶ciæ rozpuszczalnikiem potem daæ jaki¶ podk³ad, na to ta farba w spreju i co na to?jaki¶ lakier?W jakich odstêpach czasu co nak³adaæ?Co kupiæ aby w miarê to zatuszowaæ.Proszê o pomoc poni¿ej fotki tego zderzaka.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-06, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Daj do lakiernika. Tam jest wiecej roboty niz myslisz i szkoda kasy na marny efekt.
Lakier popekany w okolicy uszkodzenia jest do zdarcia.
Szkoda czasu i straconej kasy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-04-06, 21:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tak jak kolega wcze¶niej napisa³ jedz do lakiernika! Ewentualnie mo¿esz je¶li nie masz na chwile obecn± finansów na naprawe to podjedz na mieszalnie i dorób 100ml bazy. Któr± to baz± mo¿esz za pomoc± pêdzelka "zatuszowaæ" do czasu wizyty u lakiernika te uszkodzenia. Bêd± sie mniej rzuca³y w oczy ,ni¿ teraz. Pozdrawiam :spoko:
 

bogdan3010
Wys³any: 2010-04-06, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
Jakbym mia³ hajs to bym nawet tutaj posta nie pisa³. Lakiernik za pomalowanie takiego zderzaka chce od 300z³ i w gore.A ja nie chcem ca³ego malowaæ chcem tylko zatuszowaæ te uszkodzenia ¿eby by³y mniej widoczne. Tylko nie wiem jak , kumpel mi radzi³ ¿eby kupiæ farbe w spreju pod auto bo mo¿na dostaæ podaj±c kod farby do tego dokupiæ jaki¶ lakier bezbarwny bo po samej farbie niby bêdzie mia³ takiego po³ysku i wtedy lakierem przejechaæ bezbarwnym i bedzie niby w miarê.Ale nie wiem czy jak tak zrobiê czy nie bêdzie strasznej ru¿nicy w tym co malowane i nie.Raz mia³em przyjemno¶æ robiæ zaprawki i mo¿na powiedzieæ ze tak zrobi³em jak wy¿ej.Wysz³o niby fajnie ale miejsca przej¶cia z malowanego do niepomalowanego by³o strasznie wid±æ
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-07, 07:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
bogdan3010, W mojej okolicy nawet za 100 zl takie cos robi±, wiec dlatego tak napisa³em bo to koszt sprayów.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-04-07, 09:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego spray to nie pistolet! Sprayem to mo¿na sobie ¶ciany na budynkach "dekorowaæ" ;) Zawsze bedzie widaæ ¿e by³o tym malowane! Pozdrawiam :spoko:
 

marcin 
Wys³any: 2010-04-07, 15:01   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Za stówkê kto¶ ca³y zderzak pomaluje? To jakis ¿art chyba. Widzê ¿e lakiernicy sami sobie strzelaj± w stopy takimi cenami.
 

bogdan3010
Wys³any: 2010-04-07, 17:01   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
Ja nie muszê mieæ ca³ego pomalowanego, aby tylko te uszkodzenia zamalowaæ. Najlepiej jakby to zrobi³ jaki¶ lakiernik.

Wiem, ¿e to bêdzie widaæ, ¿e by³o malowane ale kto¶ wprawiony (lakiernik) lepiej to zrobi ode mnie. Zawsze to bêdzie mniej widaæ, ale kto pomaluje takie fragmenty?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-07, 19:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
marcin,
Bez problemu za 100 zl robi± w okolicy.
Podaæ pare przyk³adow?
Prosze.
focus 2007 5d przeszczep dachu + klepanko + wymiana uszk elementow --- lakierowanie koszt ca³kowity 2300 zl.
c3 podobne 2000 zl cena standardowa.
Mam wiecej przyk³adow ale one s± drastyczne cenowo wiec juz nie bede sie rozpisywa³.
Zeby nie by³o to ja biore po 150 zl za element i czasem jest zdziwienie i jad± gdzie taniej.
Mam tez paru co p³ac± 200 za drozsze fury za lepszy (troche) materia³.
Zeby nie by³o badziewiem nie robie ani tandety nie odwalam nigdy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

bogdan3010
Wys³any: 2010-04-07, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
Lackdoctor, a Sk±d ty jeste¶?ja z zachodniopomorskiego bo mo¿e bym siê z tob± ugada³ na to malowanko
 

bogdan3010
Wys³any: 2010-04-07, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
albo dobra za³o¿my ¿e chce pomalowaæ tak jak pisa³em wcze¶niej.To co w takim razie muszê kupiæ? i jak to mniej wiecej nak³adaæ tzn czym najpierw malowaæ itd. aby by³o dobrze jak na sprey.Bo o to mi Chodzi g³ównie w tym po¶cie.Pozdrawiam i czekam na odp.
 

marcin 
Wys³any: 2010-04-07, 22:30   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Lackdoctor to ty musisz byæ MKautos:) Ja ¶ledzê te fora od samego pocz±tku ich istnienia i prawdê mówi±c nie mogê siê nadziwiæ ¿e niektórzy robicie za takie pieni±dze ale skoro region to wymusza to widaæ nie ma rady.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-08, 00:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Cytat:
Lackdoctor to ty musisz byæ MKautos:)

Ja tez sie dziwie ze jest taka ró¿nica w cenach.
Tak tamtej ja to tez ja. :spoko:
bogdan3010,
Odnosnie zderzaka.
Oprócz widocznego przetarcia masz do usuniecia popekany lakier az do plastyku.
Potem pzp, podk³ad wype³niaj±cy matowanko pod lakier jesli wgniecen niema i malowanie sprayami.
Jedz do mieszalni co nabijaj± w spraye orginalne kolory bazy i najlepiej gdyby ci nabili spray z klarem i utwardzaczem - bedzie super ale mieszanka okolo 3-4 godziny do wykorzystania.
Matujesz pod lakier 800 na mokro, wczesniej lakier zdzierasz jakies 240 - 320 na sucho.
Zrobisz sam jesli bedziesz te spraye nak³ada³ warstwami nie robi±c zaciekow i dawa³ czas na odparowanie.
Z klarem rob przejscie w po³owie zderzaka.
Czyli do po³owy matowanko 800-1000 na mokro.
Pytaj gdyby co ... powodzenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

bogdan3010
Wys³any: 2010-04-08, 00:28   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: Stanomino/Koszalin
Sorki za mo¿e g³upie pytania ale siê zapytam ¿eby potem wiedzieæ wiec;"Potem pzp? co to pzp?, podk³ad wype³niaj±cy?musi byæ?
A w³a¶nie u nas w okolicy nie ma mieszalni wiêc ten pomys³ z "najlepiej gdyby ci nabili spray z klarem i utwardzaczem - bedzie super ale mieszanka okolo 3-4 godziny do wykorzystania."-nie wypali.To co w takim razie kupiæ?kod lakieru znam to mi zamówia puszke z ta farb± i co wtedy jeszcze kupiæ jakie spreye oprócz tej farby?Bardzo bym poprosi³ o dos³owne podanie co kupiæ? ¿eby poprostu pój¶æ i kupiæ

Jeszcze z tym mam problem "Z klarem rob przejscie w po³owie zderzaka.przej¶cie tzn?
Czyli do po³owy matowanko 800-1000 na mokro.jak do po³owy?Ca³y zderzak malowaæ czy tylko te fragmenty?:P?Pozdrawiam i przepraszam za k³opot
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-04-08, 23:03   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Pzp to podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

slavok
Wys³any: 2010-04-09, 23:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
stosowany na tworzywa sztuczne po to by po czasie lakier nie zacz±³ od³aziæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group