Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2010-04-01, 11:06   Moje 3 warianty polerowania.
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Witam, rozpoczyna przygodê z polerowaniem pojazdów, mam pytanie do Was i prosi³ bym o konkretn± odpowiedz na temat.
Spotka³em siê z pastami APP oraz 3M dzia³a³em troszkê na G3. Chcê wybraæ na pocz±tek jaki¶ zestaw, my¶la³em o APP a konkretniej o 3 jego pastach - grubo ziarnista P03, ¶rednioziarnista P06, a na koniec drobnoziarnista P10 do usuwania hologramów. Co mo¿ecie mi powiedzieæ i czy mo¿ecie mi poleciæ te pasty. Do jakich lakierów nadaj± siê bardziej a do jakich mniej.

Drugi wariant to polerowanie past± G3 a potem wykoñczenie drobnoziarnist± do usuwania hologramów z Firmy 3M pasta z niebieskim korkiem i niebieska g±bka profilowana. Pytanie jak wy¿ej jak to widzicie? Czy mo¿e u¿yæ innej kombinacji?

Trzecie wariant to pytanie o pasty 3M czy mo¿ecie poleciæ mi kombinacje 2 - 3 past tej firmy bo ja siê nie orientuje w tych kolorach korków, a chcia³bym ¿eby wypowiedzia³ siê kto¶ kto ma co¶ do powiedzenia. ;)

Mam nadziejê ¿e Was nie zanudzi³em ale proszê szczerzê o pomoc w tym temacie.
 

ADHD 85 
Wys³any: 2010-04-03, 19:57   
0
UP DOWN
ADHD 85

Posty: 13
APP na poczatek wystarczy ja robilem na 01-intesywnie scierna,06-srednio zirnista,10-drobno zirnista,i na sam finisz na szmatke bezpylowa -P 15 wosk Carnauba









p-15
 

Benos77
Wys³any: 2010-04-03, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
U mnie lakiernik robi na farecli. Mi przedstawiciel APP przyniós³ 01 na testy ale w porównaniu z G3 to strasznie ostra jest. U nas robimy- G3 na bia³ej g±bce a potem G10 na czarnej profilowanej i jestem zadowolony z efektu.
 

marikk 
Wys³any: 2010-04-03, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Kolego G3 to ju¿ przesz³o¶æ polecam 3m bia³y kurek i na koniec niebieski po 1 znacznie szybciej wyci±gniesz po³ysk a po 2 nie narobisz sie przy czyszczeniu po polerowaniu co po G3 a je¶li chodzi o APP to sie nie wypowiem bo nie u¿ywa³em tego nigdy ale z tego co wiem to se chwal± wiêc chyba nie jest taka z³a ale nie ma co sie cofaæ trza i¶æ do przodu ja moge 3m z czystym sumieniem poleciæ pozdrawiam
 

ADHD 85 
Wys³any: 2010-04-04, 09:44   
0
UP DOWN
ADHD 85

Posty: 13
To prawda G3 brudzi plastik cizko domyc,pasty 3M so bardzo dobre szczegolnie polecam kr±¿ek trajzak przygotowuje lakier bezb. do polerowania tylko troche drogi 3M
 

Benos77
Wys³any: 2010-04-05, 11:23   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
To jest temat z cyklu czy smaczniejsza jest ogórkowa czy ¿urek. Jeden woli to a drugi to. Robili¶my tak z pó³ roku na 3m. Mia³em pe³en zestaw past ,przeszkoli³ nas technik i jako¶ wrócili¶my do farecli. Mi brudzenie nie przeszkadza bo ka¿de auto po robocie l±duje na myjni ;P
marikk napisa³/a:
Kolego G3 to ju¿ przesz³o¶æ

to oczywi¶cie powiedzia³ Ci kole¿ka który Ci sprzedaje 3m ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-05, 12:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dosta³em jaki¶ czas temu na próbê 3M w puszce rozlewan± na 250-ki.Nie wiem,co to za pasta kolor bia³y,ale wiem,¿e jeszcze d³ugo postoi.Po pierwszych dwu podej¶ciach wróci³em do Farecli,i tak raczej zostanie.Mirka te¿ stoi...I profix fast cut...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-05, 16:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jacenty 741,
Te¿ nie zmienie farecli na cos conajmniej 3 krotnie drozszego daj±cego taki sam efekt.
Ale jak bedzie okazja to sprawdze jak sie robi 3M. Aby porównac skutecznosc.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

obcy_69
Wys³any: 2010-04-17, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Jezeli chodzi o 3M...
1.krok pierwszy pasta 50417 (zielony korek)...
2.krok drugi pasta 80349 (zolty korek)...
3.krok trzeci do wyboru pasta 09377 (czerwony korek)..pasta 50383 (granatowy korek do usuwania hologramow po polerowaniu).
 

zibi86
Wys³any: 2010-04-18, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 54
Je¿eli chodzi o 3m to ostatnio mia³em dziwny przypadek postanowilem kupic i zobaczyc jak tym sie robi bo dotychczas robi³em farecl±, w Intercarsie za paste 3M09376 zap³acilem 24z³ 1L nie wiem skad ta cena sprawdzilem date produkcji i jest do czerwca 211. Nigdy nie uzywalem tych past, nie wiem jak to sie ma do pracy osi±gniecia po³ysku ale trzeba sie strasznie nierd.....ic ¿eby sie swiecilo pewnie jest po terminie bo cena mowi za siebie... jak ktos chce to moge za³atwic w tej cenie bo jeszcze chyba maj± :D
 

billli1
Wys³any: 2010-04-20, 19:58   
0
UP DOWN

Posty: 1
ja znowu próbowa³em pasty 3m podio³em nastêpuj±ce kroki
1 krok z zielonym korkiem tward± g±bk± kolor pomarañczowy 3m
2krok z granatowym korkiem na miêkiej g±bce kolor czarny 3m
3krok mleczko firmy sonax i miêka szmatka
po tym dzia³aniu jest super ale mam zastrze¿enia do tej pasty z zielonym korkiek poniewa¿ ciê¿ko siê poleruje ale efekt jest ok je¶li kto¶ ma lepsze sposoby prosze o opinie z góry dziekuje :spoko:
 

obcy_69
Wys³any: 2010-04-24, 18:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Co znaczy "ciezko poleruje"..??
Po zielonym korku, jako drugi krok-korek zolty...krok trzeci do wyboru granatowy lub czerwony korek..
Mozna jeszcze , dla postewienia kropki nad "i"...zastosowac wosk Rosa o numerze 80345.
 

binsu18
Wys³any: 2010-04-25, 08:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Obcy_69 :spoko:
http://www.google.pl/url?...LfcrCOjzLJdx8Zw - optymalna kolejno¶æ stosowania materia³ów polerskich 3M w formacie pisma obrazkowego ;) (PDF)
"Ciê¿ko poleruje" ??? -3M z zielonym korkiem jest materia³em do¶c agresywnym wiêc trudno o zadowalaj±cy efekt. St±d producent "wymy¶li³ " ca³± gamê pozosta³ych materia³ów.
Pozdrawiam wszystkich. :)
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-04-25, 17:44   pasta,pasta i tak dalej
0
UP DOWN

Posty: 70
Panowie ale namieszali¶cie ch³opakowi i mi te¿ bo jestem nowicjuszem,to wkoñcu czym polerowaæ ? ?,ja jecha³em teraz crx-a PO1 ZA OSRA ! ! a pó¿niej G3 mo¿e byæ,ale fajnie by by³o mieæ jaki¶ pewny system, jak kto¶ taki posiada to prosze o pomoc-pozdrawiam ADAM.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-04-25, 22:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Dokladnie binus18 o tym pisalem wyzej ..zwaz jednak ,ze pasta z zielonym korkiem jest pasta wstepna i aby uzyskac zadowalajacy efekt polerowanej powierzchni, potrzebne sa kolejne jak to obrazkowo przedstawiles pasty. Takze nie ma sie co dziwic, bo nie jest to zadna trudnosc przy polerowaniu. Poza tym, bardziej agresywna od zielonej jest pasta z bialym korkiem (09374)..

Adam Rentel..jak dla mnie to wlasnie system 3M jest dobry (zeby nie napisac, bardzo dobry) dlatego tez na nim pracuje, jak i polecam .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime