Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KAMILcom
Wys³any: 2010-04-28, 13:53   malowanie wnêtrza i komory silnika
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
studiuje od d³u¿szego czasu forum, jednak informacji jest b du¿o i prawde mówi±c pogubi³em sie. zacznijmy od tego ¿e mam go³± bude sprowadzon± z niemiec, mimo ¿e ma ju¿ z 15-20 lat to nie ma praktycznie grama rdzy. z zewn±trz buda zosta³a polakierowana przez poprzedniego w³a¶ciciela. ja muszê pomalowaæ komore silnika, bo lakier odpada (podejrzewam ¿e kto¶ nie przy³o¿y³ sie do przygotowania powierzchni) i wnêtrze poniewa¿ docelowo nie bede mia³ tapicerki (rajdówka). samochód wielko¶ciowo jest miêdzy CC,SC a punto

z wnêtrza ju¿ zerwa³em wszystkie maty. tak jak pisa³em wcze¶niej nie ma rdzy.
Q1. jakim papierem zmatowiæ lakier (nie mam maszyny chce to zrobiæ rêcznie)
by³ bym wdziêczny jak by mi kto¶ powiedzia³ ile mniej wiêcej arkuszy i jakiego typu mam zakupiæ ?

po zmatowieniu, wyczyta³em ¿e na blache bez rdzy najlepszy bêdzie podk³ad epoksydowy.
Q2. czy u¿ywaæ ten podk³ad równie¿ do komory silnika? i czy litr wystarczy na pomalowanie wnêtrza i komory ?

po po³o¿eniu epoksydowego matowie go i k³adê podk³ad akrylowy.
Q3. Ile kupiæ podk³adu na wnêtrze i ile na komore (komora bêdzie czarna, a wnêtrze bia³e, wiêc chyba musze kupiæ dwa kolory?)

po podk³adzie jak wiadomo k³adê ju¿ akryl
Q4. standarowe ju¿ pytanie ile tego kupiæ na wnêtrze, a ile na komorê. i czy ewentualnie istniej± jakie¶ lakiery typowo do wnêtrza o podwy¿szonej trwa³o¶ci ( nie planuje wycieraczek pod nogi, bo to dodatkowa masa...)

na pistolet wybra³em sobie SICO TOOLS BRONZE z allegro za 79zl
Q5. warto kupiæ odwadniacz i reduktor do niego? bo tu spotka³em sie z podzielonymi opiniami. robota bêdzie raczej jednorazowa. nic wiêcej w najbli¿szej przysz³o¶ci nie planuje robiæ przy aucie z lakierowania.
kompresor mam 100l o wydajno¶ci powiedzmy 200-250l/h

wszelkie uwagi mile widziane
 

Greg
Wys³any: 2010-04-28, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Q1.jak nie ma rdzy to matuj p800 p1000- zale¿y pod jaki kolor- domy¶lam siê, ¿e bia³y. Pod³ogê pewnie tez bêdziesz chcia³ lakierowaæ, wiêc matowanie te¿ CIe czeka, ale ja bym to zrobi³ pierwsze grubszym papierem (240-320) na³o¿y³ podk³ad akrylowy i potem ju¿ j.w
arkuszy to trudno powiedzieæ ile, kup sobie z 3 na pocz±tek- jak zostanie co¶, bêdziesz mia³ na potem, a jak braknie to dokupisz- proste.
Q2. Podk³ad epoksydowy stosuje siê wszêdzie jako warstwa antykorozyjna na go³± blache, bez wzglêdu czy to samochód, motocykl czy brama do posesji ;) Je¿eli masz na my¶li epoks Novola Protect 360 1:1 to masz razem 1,6 gotowej mieszanki, wiêc powinno starczyæ.
KAMILcom napisa³/a:
po po³o¿eniu epoksydowego matowie go i k³adê podk³ad akrylowy.
mo¿esz nawet zastosowaæ technike m/m o ile podk³ad na to pozwala w karcie technicznej.
Q3. po litrze z ka¿dego koloru. U mnie np nie mo¿na kupiæ podk³adu na "setki" tylko ca³e puszki 1l
Q4.
KAMILcom napisa³/a:
standarowe ju¿ pytanie ile tego kupiæ na wnêtrze, a ile na komorê. i czy ewentualnie istniej± jakie¶ lakiery typowo do wnêtrza o podwy¿szonej trwa³o¶ci ( nie planuje wycieraczek pod nogi, bo to dodatkowa masa...)

to zale¿y ile tego lakieru pu¶cisz w luft :D Na wnêtrze bym wzi±³ z 1,5 litra bo zakamarki, dach , wzmocnienia itp . Do takich celów najlepszy by³oby poliuretan- stosuje siê go na busy itp.
KAMILcom napisa³/a:
Q5. warto kupiæ odwadniacz i reduktor do niego? bo tu spotka³em sie z podzielonymi opiniami. robota bêdzie raczej jednorazowa. nic wiêcej w najbli¿szej przysz³o¶ci nie planuje robiæ przy aucie z lakierowania.
kompresor mam 100l o wydajno¶ci powiedzmy 200-250l/h
jak nie masz porz±dnych filtrów to kup pod pistol- nie bêdziesz mia³ niespodzianek na lakierze. Reduktor wskazany. Wielki minus. jak bêdziesz mia³ taki zestaw pod gunem to powodzenia w komorze i innych zakamarkach ;] :spoko:
 

KAMILcom
Wys³any: 2010-04-29, 01:09   
0
UP DOWN


Posty: 32
Sk±d: Grodzisk maz.
dziêki !
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group