Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zip09 
Wys³any: 2010-04-10, 14:41   pomalowalem akrylem - brak polysku
0
UP DOWN

Posty: 19
witajcie, pomalowa³em w³a¶nie akrylem drzwi b³otnik i maskê oczywi¶cie akryl na³o¿y³em na podk³ad, jednak po malowaniu i wyschniêciu lakieru nie ma w ogóle po³ysku. Czy to trzeba polerowaæ ? i jak tak to jakim sposobem ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-10, 15:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Wyjasnij dok³adniej.
Czy ten akryl??? by³ w komplecie z utwardzaczem czy tylko rozcienczalnik?
Bo nie widz±c twojej roboty to ¶miem twierdzic ze jest to baza solidowa (czyli tak jak metalik tyle ze bez metalu - sam kolor) i by³o to bez utwardzacza.
Na to przychodzi dopiero klar czyli bezbarwny lakier 2K czyli z utwardzaczem.
Jak by³o , znaczy jest naprawde????
Napisz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-10, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 19
da³em klapkê od baku kolesiowi z mieszalni, dobrali mi kolor akrylowy taki jaki mam na aucie oryginalnie i dodatkowo dal mi utwardzacz na 0,5l akrylu da³em 0,25l utwardzacza. 1sze co zrobi³em to zeszlifowa³em stary lakier z elementów, potem pomalowa³em podk³adem, podk³ad wysech³, to papierem ¶ciernym spolerowa³em i odt³u¶ci³em powierzchnie i pomalowa³em akrylem = zero polysku tylko taki mat. A mo¿e wystarczy teraz zrobiæ polerkê ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-10, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ciekawa sprawa.
Zrob probke polerki na jakims ma³ym kawa³ku.
Bo jesli WCALE po³ysku niema to raczej solid.
No jesli jest drobna kasza i ma jak±s tam b³yszcz±ca pow³oke to polerka pomoze.
Da³bys foto to by by³o bardziej wymowne niz opisy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-10, 17:28   
0
UP DOWN

Posty: 19
jadê po auto teraz do gara¿u, jak wrócê wstawiê zdjêcia
_________________
Pomoc Drogowa Katowice Pomoc Drogowa Gliwice Pomoc Drogowa Zabrze
 

gizbern 
Wys³any: 2010-04-11, 07:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Byæ mo¿e dosta³e¶ baze zamiast akrylu,albo podk³ad nie wysech³.
_________________

 
 

walo
Wys³any: 2010-04-11, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
Mi te¿ to wygl±da na solid a nie na akryl. A to 0.25 to pewnie rozpuch. Co kole¶ z mieszalni n apisa³ na buteleczkach co Ci dawa³ komplet
 

crystal
Wys³any: 2010-04-11, 14:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Cytat:
Mi te¿ to wygl±da na solid a nie na akryl.

Masz na my¶li ¿e baza systemu 2 warstwowego a nie akryl czyli system 1 warstwowy.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-04-11, 15:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
crystal napisa³/a:

Masz na my¶li ¿e baza systemu 2 warstwowego
:spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-11, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 19
nie jestem w stanie teraz zrobiæ zdjêæ, bo strasznie pada a w deszczu nie wyjd± zdjecia, jak tylko bedzie okienko pogodowe to zrobie zdjecia i wstawie na forum
_________________
Pomoc Drogowa Katowice Pomoc Drogowa Gliwice Pomoc Drogowa Zabrze
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-12, 14:25   
0
UP DOWN

Posty: 19
zrobi³em zdjêcia. podk³ad "chyba" by³ wyschniêty, czeka³em 2h a¿ wyschnie, nie wiem mo¿ne ¼le spolerowa³em podk³ad

 

walo
Wys³any: 2010-04-12, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 12
crystal napisa³/a:

Masz na my¶li ¿e baza systemu 2 warstwowego a nie akryl czyli system 1 warstwowy.


Chodzi³o mi o dwu warstwowy.
Ale po tych zdjêciach moim zdaniem to akryl tylko nie wylany bo miejscami jest ma³y po³ysk ale jest. Jak masz t± farbê rozrób jej troszkê w takich proporcjach jak robi³e¶ i pomaluj kawa³ek pêdzelkiem i zobaczysz czy bêdzie po³ysk (wed³ug mnie bêdzie).
Czeka Cie powtórne malowanie.
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-12, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 19
najgorsze jest to ze tej farby ju¿ nie mam - rozcieñczy³em go z rozcieñczalnikiem jakim¶ i zrobi³ siê momentalnie glut ;) , bêdê musia³ zamówiæ nowa, czy 90zl za 0,5l + utwardzacz to dobra cena ? czy na necie lepiej zamówiæ podaj±c numer koloru. Czy jak bêdê siê od nowa zabiera³ za to, to zeszlifowaæ wszystko jak tak to jakim papierem. Wydaje mi siê ze moja wina by³a w podk³adzie. Nie zeszlifowa³em dok³adnie, bo jak pomalowa³em pas przedni pod maska to siê idealnie b³yszczy
 

marcpol
Wys³any: 2010-04-12, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Bia³ystok
To z³a cena - dzisiaj pyta³em o czarny akryl - 106 z³ za litr z utwardzaczem Deeber. Na allegro s± akryle po 40 z³ za litr bia³e na dostawczaki.
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-12, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 19
myslicie ze jak bede znal kod mojego koloru na aucie to ten akryl bedzie dobry ?

http://www.elakiery.pl/pr...cjalny-akrylowy ?

czy to ma byæ jaki¶ inny akryl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-13, 08:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
walo napisa³/a:
Mi te¿ to wygl±da na solid a nie na akryl....


Panowie :sciana:

solid to zasadniczo typ / rodzaj efektu optycznego. Kontrefekt to per³a metalic lakier zmiennooptyczny itd. Ka¿dy z tych efektów mo¿e wystêpowaæ w jedno lub dwu a nawet trójwarstwowych lakierach z ro¿n± substancj± b³onotwórcz± w lakierze ( czasami te¿ z ró¿n± substancj± b³onotwórcz± w bazie ).

Ostatnio coraz czê¶ciej bran¿owy ¿argon .... pozycjonuje okre¶lenie "solid" przy jednopow³okowych lakierach ( systemu 2 K ) bez efektu zimennooptycznego. Dlatego lakier typu ... Akryl, Poliuretan, ¯elkot, Epoksyd, Syntetyk itp. w jednym kolorze to SILID ... baza jednorodna i jednobarwna pokryta bezbarwnym to te¿ solid ...

.... choæ tu ju¿ niektórzy mog± siê spieraæ, ale tylko dlatego, ¿e faktycznie to okre¶lenie ( solid ) towarzyszy³o akrylom systemu 2K, a kiedy powszechnie pojawi³y siê bazy wodorozcieñczalne i wszystkie kolory s± ju¿ dwupow³okowe z bezbarwnym na wierzchu to okre¶lenie solid ... lekko ewaluowa³o i bardziej dotycz lakieru barwnego systemu 2K tj.. popularnych akryli z utwardzaczem ... ale nazwanie czerwonej bazy ( nie wa¿ne czy wodnej, czy konwencjonalnej ) pokrytej klarem .... - solidem - zgodnie z pierwotnym znaczeniem tego okre¶lenia - jest poprawne !!! Natomiast sformu³owanie :

.... wygl±da na solid, a nie na akryl ! ... to ju¿ ogromne pokrêcenie znaczeñ ....
to tak jakby kto¶ napisa³ ... wygl±da na metalic, a nie na bazê wodorozcieñczaln± !

to tak .... w ramach sprostowania :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zbovid 
Wys³any: 2010-04-13, 16:05   
0
UP DOWN

Posty: 1
Ja mam podobny problem z uzyskanie polysku.
Ale zauwazylem ze gdy napsikiam aerografem wieksza ilosc farby w jedno miejsce wtedy polysk jest, gdy jednak psikam mgielka polysku nie cholery nie ma.
Niestety jest to trudna sprawa bo cholernie latwo zrobic zacieki.
W weekend sprobuje pomalowac mniej rozcienczona farba nie wiem tylko ze kompresor pociagnie :-(
 

aut
Wys³any: 2010-04-13, 17:40   
0
UP DOWN

Posty: 24
To chyba normalne, ze trzeba lakier rozlaæ, ¿eby mia³ po³ysk.
 

slavok
Wys³any: 2010-04-13, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
Piêknie ¿e¶ to pomalowa³, razem z uszczelkami i szyb± :rotfl: masakra
 

crystal
Wys³any: 2010-04-13, 18:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Czepiasz siê, zip09 z pewno¶ci± widzi niedoci±gniêcia i nastêpnym razem bêdzie lepiej.
 

slavok
Wys³any: 2010-04-13, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
no racja lekkie niedoci±gniêcia, wybacz nie lubiê smyrania po jajach.
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-13, 18:52   
0
UP DOWN

Posty: 19
to by³o moje pierwsze malowanie, ale olaæ to... ;-) bêdê siê przyk³ada³ przy drugim malowaniu, tylko muszê jeszcze raz zamówiæ lakier. Czy mo¿ecie opisaæ co bêdzie mi potrzebne ¿eby tym razem wysz³o ok? czy mam zeszlifowaæ ten lakier i na³o¿yæ podk³ad ? jakich rozcieñczalników mam u¿ywaæ itp, jaki papier ¶cierny, i gdzie mogê tanio dobraæ lakier z okolic Gliwic - ¦l±skie i czy lakier ma byæ dwu czy jedno sk³adnikowy. Proszê bardzo o rade i rozpiskê co muszê kupiæ ¿eby by³o OK
_________________
Pomoc Drogowa Katowice Pomoc Drogowa Gliwice Pomoc Drogowa Zabrze
 

Dawidowski
Wys³any: 2010-05-02, 20:11   
0
UP DOWN

Posty: 4
Hej mam ten sam problem tylko ¿e u mnie dodatkowo wystêpuje, jak rek± przejade wyczówalna chropowato¶æ i nie ma po³ysku a podobnie jak u Ciebie jak pomaluje mniejszy element to jest ok. czy poradzi³e¶ sobie z tym problemem ???
 

gizbern 
Wys³any: 2010-05-03, 13:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Dawidowski napisa³/a:
Hej mam ten sam problem tylko ¿e u mnie dodatkowo wystêpuje, jak rek± przejade wyczówalna chropowato¶æ i nie ma po³ysku a podobnie jak u Ciebie jak pomaluje mniejszy element to jest ok. czy poradzi³e¶ sobie z tym problemem ???

Lakier trzeba rozlaæ a nie popruszyæ.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga