Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Dawidowski
Wys³any: 2010-05-02, 19:42   Efekt Drobnego Baranka
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam wszystkich jestem na tym forum nowy wiêc prosze o wyrozumia³o¶c, a wiec moje pytanie, po karzdym lakierowaniu elementu wychodzi mi efekt bardzo drobnego baranka pow³oka sie nie swieci tak jak powinna, wydaje mi siê ¿e wykonuje wszystko ok. a mianowicie cisnienie na kompresorze 4 bary w momencie malowania na pistolecie 2,5-2,8 , akryl w stosunku do utwardzacza 2:1 i troche rozpuszczalnika nitro do lakierowania wychodzi mi taka ¿adka zupka , pokazywa³em mój pistolet lakiernikowi i stwierdzi³ ¿e jest ok, kosztowa³ ok.160z³, znajomy urzywa pistoletu za 1500 wiec chyba jaka¶ ru¿nica jest czy siê myle? czy kto¶ wie jaka mo¿e by przyczyna ¿e mi to tak wychodzi ¿e farba siê nierozlewa tylko tworzy tak± chropowat± powierzchnie, czy to mo¿e byæ przyczyna pistoletu czy w czym innym tkwi problem?dodam ¿e podk³ad mam dobrze wyszlifowany i odt³uszczony Zmywaczem Silikonu.Dzieki za ka¿d± pomoc Pozdrawiam :roll:
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-02, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja bym obstawia³ zbyt niskie ci¶nienie.Za 160 z³ kupi³e¶ pistolet HP,nie wa¿ne,co o nim pisano,za t± cenê ani prawdziwego HVLP ani RP (LVLP) nie kupisz.Podkrêæ ci¶nienie na 3,5-4,powinno siê poprawiæ.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-03, 08:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego pistolet ,jego cena nie jest tutaj przyczyn± tego co opisujesz. Piszesz o skutkach a nie interesuj± ciê przyczyny! Sprawdz w jakich proporcjach i co nale¿y dodawaæ gdy dorabiasz lakier? Czy w karcie technicznej jaka jest na opakowaniu tego lakieru jest zaznaczone ¿e nale¿y dodaæ "troche" rozpuszczalnika? Czy raczej konkretnie w procentach np. 10% lub 20% ,oraz jest podana lepko¶æ jak± powinno siê uzyskaæ na np. kubku Forda? Twoja lepko¶æ jest sprawdzana wzrokowo ,cyt. "¿adka zupka" ^^ Skoñcz kolego z dodawaniem rozpuszczalnika Nitro do lakieru ,je¶li nitro by³oby takie uniwersalne i dobre to producent lakieru sam zaznacza³by ¿e mo¿na go stosowaæ ale tak nie jest! :nie: Nie bêde pisa³ dlaczego nie nale¿y nitro stosowaæ poniewa¿ by³o na tym forum o tym ju¿ wielokrotnie pisane! :tak: Do lakierów stosuje siê tylko te rozpuszczalniki które zaleca producent danego materia³u ,nie mo¿na dowolnie dodawaæ co siê chce i jak siê chce. Je¶li lakier akrylowy to dodajesz rozpuszczalnik akrylowy!!! Zastosuj siê te¿ do zaleceñ z ustawieniem pistoletu mojego przedmówcy i napisz o efektach po wprowadzeniu "zmian"! ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

Dawidowski
Wys³any: 2010-05-03, 09:07   
0
UP DOWN

Posty: 4
Tak wiêc drodzy koledzy jaki pistolet polecacie kupiæ maluje niezarobkowo tylko dla siebie mam dwa autobusy a tam co chwile trzeba co¶ malnaæ wiêc prosze o pomoc w doborze pistoletu a z tym ci¶nieniem to mo¿e i racja bende musia³ sprubowaæ ale watpie by to co¶ pomog³o a odno¶nie lakieru akrylowego to mieszam go w sklepie lakierniczym pyta³em go¶cia jakie proporcje stosowaæ i on powiedzia³ ¿e 2:1 a rozpuszczalnika wed³ug uznania znajomy lakiernik powiedzial mi to samo ¿e jedni wol± gê¶ciejsze a jedni ¿adsze i dodam jeszcze ¿e dodaje rozpuszczalnik NITRO dla lakiernictwa tak pisze na etykiecie i poleci³ go go¶c w sklepie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-03, 10:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nitro jest dla lakiernictwa .... jak skoñczysz musisz umyæ sprzêt i tyle ... tylko do tego.
Podaj jeszcze rozmiar g³owicy tego cacka za 160 z³ ? bo jak to 1,5 lub wiêcej, to raczej zapomnij o ³adnej rozlewno¶ci. Powiniene¶ kupiæ sobie dobry pistolet, tak czy siak i to ju¿ na pocz±tku. Czy malujesz amatorsko, czy zawodowo to akurat jest najwa¿niejsze narzêdzie lakiernika i jak jest kiepskie to mo¿e wysokiej klasy fachowiec maj±cy wyczucie spustu i odleg³o¶ci co¶ z niego wyci¶nie ... ale ja ty malujesz sporadycznie to raczej ci siê to nie uda.

Na szybko taka rada bez inwestycji ... wkrêæ regulator spustu i iglicy z ty³u pistoletu tak ¿eby iglica otwiera³a tylko po³owê ¶rednicy dyszy i g³owicy ( krótki spust ) ... uzyskasz lepsze rozbicie / rozpylenie materia³u i maluj wolniej .... chyba ¿e masz takie wyczucie ¿e mo¿esz na sta³e przy lakierowaniu wciskaæ ten spust tylko do po³owy.

... a docelowo kup sobie SATA Jet90-2 B RP 1,3. Jeszcze nie drogo, a ju¿ profesjonalnie.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Dawidowski
Wys³any: 2010-05-03, 11:39   
0
UP DOWN

Posty: 4
Kolego projekter urzywam dwóch pistoletów Speed dysza 1,4 i Sico tools dysza 1,4 ten drugi chyba HVLP szcze¿e mówi±c nie bardzo wiem co to za ró¿nica hvlp hp, rp jak piszesz ale jeszcze o tym poczytam dodam jeszcze ¿e jak maluje mniejsze elementy wychodza fajnie np. felgi.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-04, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego musisz w takim razie du¿o "trenowaæ" na ma³ych elementach! Jak to mówi±: "trening czyni mistrzem". J koniecznie kup sobie (je¶li nie wierzysz) pistolet Sata ,wtedy przekonasz siê ¿e twoje "niepowodzenia" nie s± spowodowane przez "s³aby" pistolet :nie: ,tylko brakiem do¶wiadczenia ,praktyki i lekcewa¿eniem zaleceñ producentów mat. lakierniczych :tak: . Nie bêde pisa³ jeszcze raz tego co ju¿ wcze¶niej ci napisa³em troche wy¿ej! ;) Wiesz to nie "pantofelki" powoduj± ¿e "baletnica" jest "baletnic±" ,w gorszych jako¶ciowo "pantofelkach" te¿ tak samo piêknie zatañczy :tak: A zwyk³ej "babie" dasz super najlepsze i najdro¿sze pantofelki i wiesz co wyjdzie jej z tañca.......... ^^ Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group