Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dc-cap
Wys³any: 2010-05-29, 12:18   Potrzebna pomoc fachowców przy ocenie po zdjêciu
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam
Od d³ugiego czasu mêczê siê z takimi jakby do³kami - szlak mnie trafia ju¿ z tym...
Przedmioty malowane to plastiki ze skutera... Pistolet SICO dysza 1,4mm, ci¶nienie pracy to 3bary, filtr odwadniaj±cy nowo zakupiony montowany pod pistolet - my¶la³em, ¿e to tego przyczyna.

Malujê lakierem akrylowym do tego utwardzacz i rozcieñczalnik akrylowy.

Pod³o¿e robi³em ju¿ na dwa sposoby... 1) plastiki zmatowione do tego pó¼niej spryskane ¶rodkiem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ z novola, nastêpnie podk³ad akrylowy i wszystko ³adnie dotarte... lakierowane by³o po oko³o tygodniu po tych zabiegach... Tutaj wysz³o nawet nie ¼le, ale i tak parê takich do³ek siê porobi³o, ale to ju¿ tak zostawi³em...

Przy malowaniu czachy zrobi³em tylko matowienie i spryskanie ¶rodkiem z novola i dupa pe³no tych oczek dos³ownie pe³no... Czego to przyczyna... zawsze mi siê robi± czy tak czy siak...

Jak malujê farb± bazow± to wszystko jest ³adnie... nie ma ¿adnych oczek... lecz znów klar to wystêpuj± tê oczka lecz to tak nie podpada jak przy samej czarnej akrylowej farbie...

Zauwa¿y³em, ¿e oczka siê robi± zawsze jak malujê farb± do której dodaje siê utwardzasz... np. farby akrylowe i klar...

Jak siê tego pozbyæ i co robiæ, ¿eby to nie wystêpowa³o...??? doczyta³em siê, ¿e mo¿e dodaæ jakiego¶ antysilikonu do farb akrylowych do pistoletu razem zmieszaæ z farb± czy to mo¿e podzia³aæ??

TO chyba moja jedyna deska ratunku bo ju¿ wiêcej nie wiem co mo¿e byæ...

Do³±czam zdjêcie jak to mniej wiêcej wygl±da.
Dodam ¿e powierzchnie zawsze odt³uszczam nitrem - nie wiem czy to dobrze czy ¼le...
Dodatkowo teraz wyst±pi³y objawy igie³kowania wiêc to ju¿ pad³o po ca³ej linii:(

DSC04477ppp.jpg
Plik ¶ci±gniêto 125 raz(y) 412.06 KB

 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-29, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Lakier masz zgazowanay. trochê mniej warstw wal, i chyba za szybko je k³adziesz.
Jaki to lakier?
Masz reduktor pod pistoletem ?, filtr masz przed reduktorem tak?

dc-cap napisa³/a:
Dodam ¿e powierzchnie zawsze odt³uszczam nitrem - nie wiem czy to dobrze czy ¼le...

chyba siê pomyli³e¶, chodzi³o Ci o benzynê ?. Bo jak siê nie pomyli³e¶ i przecierasz nitrem to wielki b³±d.
Ja kiedy¶ te¿ przeciera³em benzyn±, ale czêsto by³o co¶ nie tak, teraz przecieram zmywaczem antysilikonowym (12 z³ /litr) i jest lepiej.
Dodatkowo przecieram ¶ciereczkami antystatycznymi (2 z³/sztuka) i paproszków ju¿ prawie nie spotykam.
A co do filtracji to takie ma³e pod pistoletem to s± s³abe. Te¿ kiedy¶ taki posiada³em, ale jak psika³em powietrzem na d³oñ to robi³a siê wilgotna, a teraz mam filtr CKD 1/2' na ¶cianie i ju¿ tego nie ma.
 

dc-cap
Wys³any: 2010-05-29, 19:09   
0
UP DOWN

Posty: 13
Lakier akrylowy czarny b³yszcz±cy HS.
Reduktor mam tak jak odwadniacz pod pistoletem... najpierw mam pod pistolet odwadniacz podpiêty a za odwadniaczem reduktor...

Odt³uszcza³em i nitrem i benzyna i denaturatem i tak dupa zawsze to samo...
Kupien ten odt³uszczaæ silikonowy i zobacze...
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-29, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
z tym reduktorem i filtrem masz ¼le.
Pistolet -> reduktor - > filtr - > przewód
ale to nie ma wp³ywu na te kropki, tylko na g³adko¶æ lakieru bo masz wtedy za niskie ci¶nienie.

Sprawd¼ czy ten filtr przepuszcza wodê, czyli psikaj na kartkê, na rêkê i zobacz czy nie zostawia ¶ladu wody.

W gara¿u masz czysto ?. Mo¿e w okolicy masz jaki¶ brudny interes :)
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-29, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A mo¿e kochasz u¿ywaæ Plaka lub inny specyfik zawieraj±cy silikon w gara¿u,w którym lakierujesz?Taki lotny silikon potrafi przez d³ugie tygodnie paskudziæ robotê.Jedynie min. ilo¶æ antysilikonu dodana do ostatniej warstwy mo¿e pomóc.
 
 

dc-cap
Wys³any: 2010-05-30, 00:03   
0
UP DOWN

Posty: 13
Spróbujê to z kartka czy wodê przepuszcza.
Wstyd siê przyznaæ ale ja lakierujê na dworze na w³asne potrzeby:P
Dlatego u¿ywam akrylu a ¿eby jak jaki¶ syf os±dzie to ³adnie mo¿na dotrzeæ i spolerowaæ, tylko tych do³ków nie mo¿na tak zrobiæ bo muszê przycieraæ a¿ do starej farby wiêc t jest inny problem...

W poniedzia³ek zobaczê z tym anty silikonem i zmywaczem silikonu.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-05-30, 10:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ilo¶æ ¶mieci mo¿esz te¿ zmniejszyæ ¶ciereczk± antystatyczn± przecieraj±c przed na³o¿eniem bazy i przecieraj±c delikatnie bazê przed klarem.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-05-30, 12:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Sa to tuste oczka zwane "silikonami" ..Musisz miec gdzies kontak z produktami zawierajacymi ten specyfik..Tak jak pisal jacenty741 PLAK lub jakies inne.
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-05-30, 13:20   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Hmmm, a to przypadkiem nie jest teraz zmatowane? Tzn. wygl±da mi na ¼le przygotowane pod³o¿ê, podk³ad ¼le zmatowany z pozostawieniem takich jakby oczek, co po pó¼niejszym przykryciu akrylem itp uwidacznia siê. Przynajmniej ze zdjêcia takiego to wnioskujê. Czyli moja rada, docieraj podk³ad, jakiekolwiek warstwy po ca³o¶ci, dok³adnie ¿eby nie by³o miejsc nie zmatowanych o "chropowatej" powierzchni
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

dc-cap
Wys³any: 2010-05-30, 13:40   
0
UP DOWN

Posty: 13
Jest to pomalowane akrylem i zmatowione a ¿eby pokazaæ problem... Malowana powierzchnia by³a idealna g³adka... W takim razie mam ju¿ pewno¶æ, ¿e to problem z tym silikonowym badziewiem... Jak to siê mówi - uczy siê na b³êdach... Jutro kupiê ca³y arsena³ do odt³uszczania novola 780plus a tak¿e pojadê do mieszalni kupiæ dodatek anty silikonowy do farby.

Ostatnio w mieszalni by³ kole¶ który malowa³ kompresorem bezolejowym - bardzo chwali³, ¿e wszystko mu ³adnie wychodzi, ale z tego co wiem kompresor taki ma ma³± wydajno¶æ - co o tym my¶licie??

Ja te¿ bêdê musia³ kupiæ kompresor bo ten co teraz mam jest ju¿ do¶æ stary i trzeba bêdzie go zmieniæ bo ma nieszczelno¶ci, ale to bêdê mia³ tak± poradê na przysz³o¶æ bo na razie na tym jeszcze z rok poci±gnê...

Nie potrzebujê super kompresora, bo u¿ywam go tylko czasami jak trzeba co¶ przedmuchaæ lub napompowaæ ko³a no i czasami co¶ trzeba pomalowaæ na w³asny u¿ytek.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group