Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mechanik93
Wys³any: 2010-05-08, 09:29   Szlifierka oscylacjna pomoc przy wyborze...
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam.Potrzebujê jakas tania szlifireke oscylacyjna glownie do wyrownywania szpachli i cenzura nie potrzebuje takiej super wypasionej i tu moja pro¶ba.Dorad¼cie mi co¶ taniego, ale ¿eby po 15 minutach pracy nie poszla do kosza.Z góry dziêki.Pozdrawiam.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 10:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Skill 7405 AA. Za 130 z³ masz ju¿ co¶ porz±dnego, markowego. Skill to licencja zielonego boscha, wiêc nie jakie¶ gówienko. Sam mam i u¿ywam, jestem zadowolony.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 11:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ryba napisa³/a:
Skill 7405 AA. Za 130 z³ masz ju¿ co¶ porz±dnego, markowego. Skill to licencja zielonego boscha, wiêc nie jakie¶ gówienko. Sam mam i u¿ywam, jestem zadowolony.


@Ryba ! tak dla porz±dku ... zielony Bosch to w ca³o¶ci CHRL ... nie znam urz±dzeñ Skill, ale próbuje sobie teraz wyobraziæ jak mo¿e jako¶ciowo sprawdzaæ siê urz±dzenie, które jest robione w chinach na chiñskiej licencji urz±dzeñ produkowanych z chiñskich podzespo³ów ? ... dodam, ¿e tych dedykowanych dla amatorów domowego majsterkowania.

Nie wszystko co z Chin jest g ... warte najwy¿ej 50 % tych produktów ... i na pewno 100 % tych tanich. Wyobra¼ sobie jednak ile mo¿e kosztowaæ produkcja takiej szlifierki, jak w sklepie kosztuje 130 z³ w tym jest europejski vat ( zostaje 101,00 z³ ) mar¿a i gwarancja - 40 % ( zostaje 40,4 z³ ) mar¿a importera - 10 % ( zostaje 36 z³ ) opakowanie - 5 % (zostaje 34 z³ ) ... czyli mo¿e z 10 $ ! ... zak³adaj±c ¿e fracht i transport l±dowy jest gratis ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 11:11   Re: Szlifierka oscylacjna pomoc przy wyborze...
-1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
Witam.Potrzebujê jakas tania szlifireke oscylacyjna glownie do wyrownywania szpachli i cenzura nie potrzebuje takiej super wypasionej i tu moja pro¶ba.Dorad¼cie mi co¶ taniego, ale ¿eby po 15 minutach pracy nie poszla do kosza.Z góry dziêki.Pozdrawiam.


Doradziæ Ci ... OK ! ... pomyli³e¶ forum ! ... poszukaj sobie na portalach zestawiaj±cych ceny ró¿nych produktów. ... albo zapytaj tu o szlifierkê do wyrównywania szpachli !

... bo widzisz twoja sytuacja ekonomiczna raczej nie interesuje producentów urz±dzeñ które siê do tego nadaj±, a ja dodam jako zawodowiec ... Nie staæ Ciê na sprzêt i pewnie dobre materia³y .... to po jak± cholerê siê za to bierzesz ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

BigBlock 
Wys³any: 2010-05-08, 11:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 22
Sk±d: Gdynia
PROJEKTER napisa³/a:


@Ryba ! tak dla porz±dku ... zielony Bosch to w ca³o¶ci CHRL ... nie znam urz±dzeñ Skill, ale próbuje sobie teraz wyobraziæ jak mo¿e jako¶ciowo sprawdzaæ siê urz±dzenie, które jest robione w chinach na chiñskiej licencji urz±dzeñ produkowanych z chiñskich podzespo³ów ? ... dodam, ¿e tych dedykowanych dla amatorów domowego majsterkowania.

Nie wszystko co z Chin jest g ... warte najwy¿ej 50 % tych produktów ... i na pewno 100 % tych tanich. Wyobra¼ sobie jednak ile mo¿e kosztowaæ produkcja takiej szlifierki, jak w sklepie kosztuje 130 z³ w tym jest europejski vat ( zostaje 101,00 z³ ) mar¿a i gwarancja - 40 % ( zostaje 40,4 z³ ) mar¿a importera - 10 % ( zostaje 36 z³ ) opakowanie - 5 % (zostaje 34 z³ ) ... czyli mo¿e z 10 $ !


Witam

Nie do koñca masz racjê PROJEKTER - zielony BOSCH to tak¿e Wêgry - szlifierki k±towe na tarcze 115 i 125 oraz wiertarki udarowe 500W (ko³o 160z³).
Co w nich siedz± za elementy - typu wirnik, stojan przek³adnie? Byæ mo¿e i import z chin, ale monta¿ na Wêgrzech. [Przynajmniej tych 2 wymienionych przeze mnie grup narzêdzi]
Pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 11:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No i co z tego, ¿e zielony bosch to CHRL. Na pewno sprawdzi siê lepiej ni¿ jaka¶ toya, topex itp. Skill to to samo, czê¶ci s± zamienne, skille sa tañsze, bo najczê¶ciej sa bez pude³ek. Ja mam wkretarkê zielonego Boscha, szlifierkê k±towa sklill i na prawdê uwierz mi, ¿e do moich zastosowañ wystarcza i siê nie psuje. K±tówkê mam 5 lat, i ostatnio zaczyna niedomagaæ mechanizm blokowania tarczy, poza tym wszystko jest ok. Cena mechanizmu 15 z³ (pyta³em siê ju¿ w sklepie), szlifierka kosztowa³a 160 z³ i ... daje radê. Na prawdê do tago typu zastosowañ nie potrzeba mi szlifierki za 600 z³, a znowu to co mam nie jest gównem, gdzie po 3 w³±czeniu psuje siê w³±cznik, a po 5 pada ³o¿ysko.
Chce ch³opak tanie, to mu pokazujê tanie i takie, które nie p......nie po 15 min pracy, bo SAM to sprawdzi³em.

PS. Gdzie¶ pisa³e¶, ¿e nale¿y siê wypowiadaæ tylko o tym, co siê samemu przetestowa³o, wiêc po co piszesz o czym¶, czego nie u¿ywa³e¶. Wiem, ¿e sadzisz, ¿e to shit, ale czasem wydaje mi siê, ¿e nie potrafisz zrozumieæ, ¿e nie ka¿dy musi od razu mieæ najlepszy sprzêt bo i tak nie wykorzysta jego mo¿liwo¶ci.
To co ja polecam, to jest co¶ na czym mo¿na polegaæ do niezarobkowych, domowych, czy gara¿owych zastosowañ i byæ pewnym, ¿e nie zawiedzie, co w przypadku Toya, czy topex jest w±tpliwe.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 11:23   Re: Szlifierka oscylacjna pomoc przy wyborze...
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
PROJEKTER napisa³/a:
... bo widzisz twoja sytuacja ekonomiczna raczej nie interesuje producentów urz±dzeñ które siê do tego nadaj±, a ja dodam jako zawodowiec ... Nie staæ Ciê na sprzêt i pewnie dobre materia³y .... to po jak± cholerê siê za to bierzesz ?


to idac tym tokiem rozumowania, to ja powinienem wyrzuciæ wszystko co mam i si±¶æ i p³akac, bo swoim kompresorem nie napompuje ko³a do auta, pistolet (mimo, ¿e dzia³a ju¿ 3 rok tak samo) rozsypie siê po 1 malowaniu, w szlifierce skill silnik wyleci w powietrze po 1 w³±czenieniu, a wiertarka porazi mnie pradem itp itd ... wszystko dlatego, ¿e jest z chin i nie jest najlepsze z mo¿liwych. Jednak ¿ycie pokazuje co¶ innego.

I proszê nie stawiaæ zielonego boscha, skilla na równi z toya czy topex bo to przeginanie pa³y
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 11:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ryba napisa³/a:
No i co z tego, ¿e zielony bosch to CHRL. ....

PS. Gdzie¶ pisa³e¶, ¿e nale¿y siê wypowiadaæ tylko o tym, co siê samemu przetestowa³o, wiêc po co piszesz o czym¶, czego nie u¿ywa³e¶. Wiem, ¿e sadzisz, ¿e to shit, ale czasem wydaje mi siê, ¿e nie potrafisz zrozumieæ, ¿e nie ka¿dy musi od razu mieæ najlepszy sprzêt bo i tak nie wykorzysta jego mo¿liwo¶ci.
To co ja polecam, to jest co¶ na czym mo¿na polegaæ do niezarobkowych, domowych, czy gara¿owych zastosowañ i byæ pewnym, ¿e nie zawiedzie, co w przypadku Toya, czy topex jest w±tpliwe.



A przypadkiem nie jest tak ¿e po paru letnich malowaniach i pochwa³ach absolutnych laików oraz kilku tolerancyjnych profesjonalistów "sodóweczka" uderza ci ju¿ do g³owy ? ... Chcia³em tylko siê upewniæ ... mo¿e ( podkre¶lam mo¿e bo to foto ! ) robisz samochody poprawnie, ale niestety gównianym sprzêtem. Nie polecaj go innym ... bo siê o¶mieszasz.

Ja mam wkrêtarkê za 30 z³ od trzech lat ... raz skrêci³em meble ... Mam teraz napisaæ ¿e to jest kur...a doskona³y sprzêt bo mam go 3 lata ? Ryba ! ... darzê ciê sympati± za twoje zaanga¿owanie w naprawy, ale uwa¿aj raczej jak udzielasz innym rad. Nie zapominaj ³askawie, ¿e w ¿yciu nie mia³e¶ w rêku profesjonalnego sprzêtu i nim nie pracowa³e¶ ... nigdy nie by³e¶ nawet na profesjonalnej lakierni wiêc nie pisz publicznie, ¿e taki szajs jest ¶wietny i doskona³y bo nie masz ¿adnego porównania. Mo¿e go i u¿ywasz w swoim gara¿u ... ale kto twierdzi ¿e to jest dobrze - TY ?

i wyja¶nij mi ...zaczynasz reprezentowaæ tu jakie¶ stowarzyszenie gównozjadów, czy jednak pozostaniesz na prawid³owej ¶cie¿ce rozwoju jak± przyj±³e¶ w lakiernictwie ?
Sytuacja ekonomiczna @ xxxx nikogo nie obchodzi ... je¿eli rady udzielane s± na bran¿owym portalu w temacie lakiernictwa. Tu pisze siê jak ma byæ robione dobrze ... a zagadnienia "jak przy tym ma byæ tanio" ... to do³±czaj± tu ju¿ gównozjady, a nie lakiernicy !

Pamiêtaj o tym zanim zaczniesz co¶ czego ju¿ nie zatrzymasz ... ! ... bo to nie jest nowy spór. Nie mo¿na wyeliminowaæ pytañ ... Pistolet dla amatora do 50 z³ ? ... ale mo¿na zacz±æ siê liczyæ z tym co siê na takie pytanie odpowiada ... albo nie liczyæ, pisaæ durnoty i przyjmowaæ baty z obelgami za g³upie durne rady.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 11:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
hmmm ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 11:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
BigBlock napisa³/a:


Witam

Nie do koñca masz racjê PROJEKTER - zielony BOSCH to tak¿e Wêgry - szlifierki k±towe na tarcze 115 i 125 oraz wiertarki udarowe 500W (ko³o 160z³).
Co w nich siedz± za elementy - typu wirnik, stojan przek³adnie? Byæ mo¿e i import z chin, ale monta¿ na Wêgrzech. [Przynajmniej tych 2 wymienionych przeze mnie grup narzêdzi]
Pozdrawiam


Mo¿e tak jest ... mo¿e tylko by³o ? ... ale jak na razie ka¿dy zielony Bosch w markecie to MADE IN TAIWAN i MADE IN CHINA.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 11:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ale czy ty nie rozumiesz, ¿e go¶æ mo¿e nie potrzebuje takiej szlifierki bo otwiera warata lakierniczy z komor± itp, tylko chce sobie robiæ np. stó³ do kuchni ? Po co mu szlifierka za 600 z³ jak zrobi ten stó³ i od³o¿y ja w k±t, na nastêpne 5 lat.
Powiedz mi czy jak by³e¶ ma³y i bawi³e¶ siê autkami to te¿ musia³e¶ mieæ te z firmy Retel, co w skali 1:54 maj± odwzorowany bie¿nik na oponach i ogrzewanie tylnej szyby, bo tylko one zapewniaj± dobr± zabawê ? Tak samo jak jedziesz autem, s³uchasz muzy z g³o¶ników - czy masz g³o¶niki hi - end za 1000 z³ sztuka bo tylko z takich g³o¶ników mo¿na s³uchaæ muzy ?

Podejrzewam, ¿e nie ! I tu chodzi o to samo. Jak kto¶ siê pyta w dziale przypominam POMOC DLA AMATORÓW, to nie oznacza od razu, ¿e otwiera wielki warsztat i bêdzie z tego zy³. A do jedngo sto³u, drzwi od auta, czy tez pó¼niejszych napraw balustrady czy drzwi w domu ... czy do tego musi mieæ szlifierkê za 600 z³, pistolet za 1000 i kompresor za 5 tys ? No nie musi.

A ja polecaj±c to co ja mam to nie polecam, bo raz u¿y³em i le¿y. U¿ywam tego do¶æ czêsto. Szlifierk± zrobi³êm 2 motorki, 2 maluchy i honde. Wiem, ¿e to nie tyle co w warsztacie przez miesi±c, ale nie mam warsztatu. Natomiast równie¿ z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e toya czy topex nie warto stosowaæ bo takie narzêdzia padn± nawet przy domowym u¿ywaniu. Mo¿e skill rozwali³ by siê po 1 miesi±cu u¿ywania w warsztacie, ale do amatorskich zastosowañ (a o takich mówimy), jest ca³kiem w porzadku.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:00   Re: Szlifierka oscylacjna pomoc przy wyborze...
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ryba napisa³/a:


to idac tym tokiem rozumowania, to ja powinienem wyrzuciæ wszystko co mam i si±¶æ i p³akac, bo swoim kompresorem nie napompuje ko³a do auta, pistolet (mimo, ¿e dzia³a ju¿ 3 rok tak samo) rozsypie siê po 1 malowaniu, w szlifierce skill silnik wyleci w powietrze po 1 w³±czenieniu, a wiertarka porazi mnie pradem itp itd ... wszystko dlatego, ¿e jest z chin i nie jest najlepsze z mo¿liwych. Jednak ¿ycie pokazuje co¶ innego.

I proszê nie stawiaæ zielonego boscha, skilla na równi z toya czy topex bo to przeginanie pa³y


Id±c tym tokiem rozumowania to powiniene¶ zrozumieæ, ¿e masz tani tandetny sprzêt i jak chcesz normalnie lakierowaæ to kupuj od razu dobry. A jak nie zamierzasz ju¿ nic lakierowaæ i swoje zrobi³e¶ ... to siê tym pochwal ... ale nie udzielaj rad innym.

Na razie ca³y wymieniany przez ciebie sprzêt ... w³±cznie ze sprê¿arka to szajs. Proszê Ciê Ryba nie ci±gnij tego tematu bo stoisz na przegranej pozycji. Zacz±³e¶ przygodê z lakiernictwem na tanichgównianych urz±dzeniach planujesz jakie¶ dalsze dzia³ania to rusz trochê g³ow± zorientuj siê co i jak w tej bran¿y i przestañ my¶leæ jak tandeciarz. Zrobi³e¶ fajnie jeden samochód .... i co teraz ? staniesz w miejscu ? Jak taki masz plan to bez zastanowienia trafisz do szuflady z gównozjadami i g³upkami gdzie kilka osób ju¿ jest ... nie bêdziesz tam sam ^^ . Pomy¶l lepiej i siê zastanów .... Co Ty tu wypisujesz za durnoty na temat urz±dzeñ ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mechanik93
Wys³any: 2010-05-08, 12:08   
0
UP DOWN

Posty: 22
PROJEKTER Doradziæ Ci ... OK ! ... pomyli³e¶ forum-wtf???
Po huj co¶ takiego piszesz w ogóle mi to nie pomog³o...ty jak zwykle szukasz zaczepki czlowieku opanuj sie.Pyta³em o tanie szlifierki oscylacyjne jedyny kto odpowiedzial na temat to
Ryba jedyny porz±dny:P Reszta filozofuje wielkie dyskusje na temat chiñskich podzespo³ow...
A pan zaczepka(PROJEKTER) naucz sie, ¿e poprzednich postów sie nie cytuje i po co piszesz kilka postow pod rzad zamiast edytowac??
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ryba napisa³/a:
... Ale czy ty nie rozumiesz, ¿e go¶æ mo¿e nie potrzebuje takiej szlifierki bo otwiera warata lakierniczy z komor± itp, tylko chce sobie robiæ np. stó³ do kuchni ? Po co mu szlifierka za 600 z³ jak zrobi ten stó³ i od³o¿y ja w k±t, na nastêpne 5 lat.



@Ryba ? Gów...o mnie to obchodzi !!! ... Facet wchodzi na Forum dla lakierników i pyta o sprzêt. Rada ma byæ m±dra i profesjonalna jak to forum dla lakierników ... a jak jest tandetna i durna to jej autor dostaje w ty³ek. Przeczytaj swoje w³asny posty i zobacz ile teorii i w±tków podorabia³e¶ do prostej banalnej sprawy ? :shock: , albo siê na tym znasz albo nie ?
Jak siê nie znasz, a udzielasz rad to siê wyg³upiasz. Jak zaczynasz tego broniæ to siê jeszcze o¶mieszasz ? ... Co Ty teraz jeste¶ spec od szlifowania sto³ów i krzese³ ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mechanik93
Wys³any: 2010-05-08, 12:11   
0
UP DOWN

Posty: 22
Ryba napisa³ 1 post ty dopisa³es swoje wypociny dlatego jest niepotrzebna dyskusja, tylko Ryba napisa³ na temat a ty nie.

albo to Nie staæ Ciê na sprzêt i pewnie dobre materia³y .... to po jak± cholerê siê za to bierzesz ? Skad ty to mo¿esz cz³owieku widzieæ ?Nie staæ Ciê na sprzêt i pewnie dobre materia³y .... to po jak± cholerê siê za to bierzesz ?? Normalnie mnie rozwali³e¶ tym haha.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
PROJEKTER Doradziæ Ci ... OK ! ... pomyli³e¶ forum-wtf???
Po huj co¶ takiego piszesz w ogóle mi to nie pomog³o...ty jak zwykle szukasz zaczepki czlowieku opanuj sie.Pyta³em o tanie szlifierki oscylacyjne jedyny kto odpowiedzial na temat to
Ryba jedyny porz±dny:P Reszta filozofuje wielkie dyskusje na temat chiñskich podzespo³ow...
A pan zaczepka(PROJEKTER) naucz sie, ¿e poprzednich postów sie nie cytuje i po co piszesz kilka postow pod rzad zamiast edytowac??


Pomog³o ???? W³asnie dlatego ¿e pytasz o tanie ... a nie szlifierki ... to dlatego mo¿na z ciebie tylko polewaæ i wys³aæ Ciê na inne portal z tandet±, albo na bambus, a nie udzielaæ pomocnych rad ... O co ty pytasz ? Kup sobie cz³owieku co chcesz i szlifuj co chcesz ... JA swoje napisa³em i bêdzie tu to tak wisieæ latami. Bo Ja siê na tym znam .... a Ty Nie ! i zrobiê tak pod ka¿dy durnym postem zawieraj±cym pytanie o taniochê lub szajs ... albo odpowied¼ w tym stylu.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
Ryba napisa³ 1 post ty dopisa³es swoje wypociny dlatego jest niepotrzebna dyskusja, tylko Ryba napisa³ na temat a ty nie.


Ty z t±d znikniesz Ryba kiedy¶ te¿ ... a moje "wypociny" o gównozjadach pozostan± :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
Bo Ja siê na tym znam .... a Ty Nie ! i zrobiê tak pod ka¿dy durnym postem zawieraj±cym pytanie o taniochê lub szajs ... albo odpowied¼ w tym stylu.

ty chyba kabareciarzem jeste¶ ty wiesz na czym sie znam, a na czym nie skoro swoje napisales to sie nie cenzura tu juz ok?? Bêdê wdziêczny.


Oczadzia³e¶ ??? zada³e¶ durne pytanie ... badziewiarzu ... a teraz sugerujesz, ¿e masz jakiekolwiek pojecie o lakiernictwie ... bo to chyba o tym to Forum ? ... a nie o tanim sprzêcie.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mechanik93
Wys³any: 2010-05-08, 12:25   
0
UP DOWN

Posty: 22
haha Dobre panu zaczepce juz naprawde dziekuje, ale naprawde.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To co ty jeszcze chcesz tu znale¿æ ... CASTORAMA do 15.00 lepiej siê pospiesz po super tani± szlifierkê ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mechanik93
Wys³any: 2010-05-08, 12:28   
0
UP DOWN

Posty: 22
soczewki ci z oczu wypad³y czy czytac nie umiesz??
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 12:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Czytaæ nie umiem :nie: .... i co z tego ?

My¶lisz, ¿e zniknê, a Ty bêdziesz siê tu siê rozwodziæ na temat szlifierki za 10 z³ ? ... Rozwali³e¶ i o¶mieszy³e¶ ten temat w pierwszym zdaniu jakie napisa³e¶ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 13:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
£o jezu no juz si³ nie mam tego czytaæ ! Nie jestem expertem od szlifowania sto³ów i krzese³ ...
To jest forum o lakiernictwie, ale dzia³, w którym zadano pytanie to dzia³ POMOC DLA AMATORÓW !! A amator, to kto¶ jak ja - robi w weekendy, czy po szkole/pracy, a nie za.......a na szlifierce po 8 h 5 dni w tygodniu.

Z w³asnego amatorskiego do¶wiadczenia wiem, ¿e zielony Bosch, Skill nadaj± siê dla amatorów - nigdzie nie napisa³em, ¿e dla kogo¶ kto robi 5 aut dziennie. Natomiast Toya, topex i inne tego typu sprzêty nawet do tego siê nie nadaj±.

Kolega chcia³ szlifierkê do amatorskich zastosowañ, to ja jako równie¿ amator poleci³em mu to co sam sprawdzi³em, nie poleci³em Topexu, bo wiem, ¿e nie da rady. Jak by napisa³, ze potrzebuje tego bo robi du¿o aut itp, to pewnie kto¶ kto takie rzeczy robi polci³by mu co¶, co sie do tego nada. Masz racje, ¿e jak siê chce nazywaæ profesjonalist± to tzreba mieæ te¿ do tego odpowiednie kwalifikacje i narzêdzia, ale jak siê jest amatorem to nie trzeba mieæ nar¿edzi zarezerwowanych dla profesjonalistów. Nie znaczy to, ¿e polecam robiæ najtañszym gównem, bo jak ju¿ wspomina³em, najtañsze nie daj± rady. Poleci³em to co sam sprawdzi³em, i wiem, ¿e da rade.

To powiedz mi dlaczego w domu nie masz np. pralki takiej jak maj± w hotelach o wsadzie 40 kg, która mo¿e chodziæ non stop przez tydzieñ ? No nie masz - jeste¶ nieprofesojnalny w praniu swoich gaci ! Zgiñ przepadnij !! Nie masz jej, bo nie zu¿ywasz tyle gaci, po¶cieli co zu¿ywaja profesjonali¶ci w hotelu ... wiêc taka pralka nie jest Ci potrzebna, tak samo koledze amatorowi do jego domowych zastosowañ nie jest potrzebna szlifierka, której u¿ywa profesjonalista w swoim warsztacie ... gdy¿ nie wykorzysta jej mo¿liwo¶ci.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 14:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@Ryba ! Na si³ê siê pchasz podzajebist± krytykê tego co tu piszesz ! Najpierw to poczytaj sobie archiwalne posty z takimi durnotami, potem przyjmij do wiadomo¶ci, ¿e twoje rady s± dziecinne i prostackie, przez co szkodliwe ... bo kto¶ to przeczyta i uzna ¿e skoro Ty lakierujesz z kompresora 24 litr to on te¿ tak mo¿e ... a twój kompresor to g...o tak jak i szlifierka i pistolet ... a co do roboty to tylko foto, wiêc ostro¿nie z zachwytami ... bo na razie nikt tego jeszcze nie obejrza³ fachowym okiem.

Nie dorabiaj do tego co zrobi³e¶ @Ryba, ¿adnych g³upich teorii bo z tych twoich postów to taki F247 i pewnie nie jedne jeszcze dyletant ... nagle wywnioskowa³, ¿e jeste¶ lepszym fachowcem ni¿ niejeden warsztat ... a Ty kolego przez ten swójgówniany sprzêt to Honde lakierowa³e¶ w kawa³kach pó³ roku ... i tylko TY wiesz ile razy musia³e¶ poprawiaæ bo tego ... to ju¿ nie napiszesz. ^^

Takie posty jak twój i durne stwierdzenia, ¿e amatorstwo usprawiedliwia w tej bran¿y gównozjadztwo s± @Ryba szkodliwe. :x:

Nie propaguj kolego tandety na bran¿owym Forum, usprawiedliwianej brakiem pieniêdzy bo siê o¶mieszasz. Od tego s± "portale clubowe". Nie u¿ywaj te¿ skrajnych porównañ bo pomiêdzy moj± pralk±, a t± z holetu jest jeszcze masa ró¿nych innych profesjonalnych modeli których nie kupi³em bo mnie nie staæ, a nie dlatego ¿e s± identyczne jak moja tylko dro¿sze i dlatego jestem cwany i m±dry i dumny z doskona³ego wyboru.

Pozostañ przy tym co robisz i siê dalej rozwijaj ... na razie to widzê ze jednak po kilku "achach" i "echach" na temat twoich fotorelacji "sodóweczka" do g³owy trochê uderza. :tak:

Amator, czy profesjonalista ... poziom naprawy powinien byæ idealny. TAKI JEST CEL M¡DRYCH RAD. Jak pomalujesz z zaciekami krzywe ³aty to jeste¶ paprol, a nie amator i czym siê tu zachwycaæ ... bo siê za to wzi±³e¶ sam ^^ ? ... jak piszesz ¿e Skill jest ¶wietny bo tani to znaczy, ¿e nie masz o tym pojêcia, nie masz do¶wiadczenia ... ale siê stawiasz pomimo takiej niewielkiej wiedzy. Jak siê stawiasz przy tym na poziomie doradcy ... to ju¿ wpadasz do szuflady z durniami.

Zdajesz sobie z tego sprawê czy nie ? .... bo Her. @mechanik wlaz³ tu na Forum dla lakierników z idiotycznym tematem o taniochach igównie i dostaje rady od ciebie @Ryba. Nie w±tpiê, ¿e znajdzie siê tu jeszcze kilku pacanów pisz±cych podobne teorie ale tobie @Ryba radzê wys³aæ Her.@mechanika do Castoramy do pana w ¿ó³to-niebieskim uniformie po poradê w sprawie szlifierki .... bo pracowa³e¶ na jaki¶ autorytet fotorelacjami, a teraz sam go niszczysz tak± dziecinad±.

Raczej uwa¿aj .... ju¿ swoje @Ryba napisa³e¶ ... bêdzie do pobrania za kilka lat z archiwum forum ... jak doro¶niesz i zrozumiesz o co chodzi ... mo¿e wtedy ci przypomnê cytatatmi ... ¿eby¶ siê trochê wi³ wstydzi³ i przeprasza³, ¿e by³e¶ wtedy nie do¶wiadczony i nie wiedzia³e¶ jak to jest lakierowaæ dobrze i ³adnie samochody i na czym polegaj± ró¿nice pomiêdzy jedn± szlifierk±, a drug± i jak to jest malowaæ z wydajnego kompresora SATA 3000 RP .... Nie pisz wiêc Amator o Gównozjadzie.

Amator robi tak samo profesjonalnie tylko z tego nie ¿yje. Nigdy o tym nie zapominaj bo naprawdê stracisz swój autorytet amatora i .... moj± sympatiê dla twojego nicku ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 14:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
Go¶ciu bo chce sobie zrobic przy domu maluszka to bede [...] tak jak ty kupowal kompresor za 8 tys, pistolet za 600 szlifierke za 500, a no przeciez chlopie ja sobie musz kabina postawic zeby go pomalowac bo pan zaczepka powie ze robie tanim kosztem.Nie mam zamiaru d³u¿ej odpowiadac na twoje durne posty.Pisz sobie co chcesz mnie to jebie i tak. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^


Pomyli³e¶ portale ... id¼ do Castoramy na dzia³ z tanimi narzêdziami tam dostaniesz fachow± radê i zrobisz sobie maluszka ... tylko jeszcze zajrzyj do durnego tematu o malowaniu sprayem ... a na temat tego jak to zrobiæ znajdziesz informacje tu :

http://www.auto-swiat.pl/...o-,18628,1.html ... póki jest ciep³o w tej twojej przydomowej altance ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-08, 15:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A ja powiem tak: jak bym w wieku 15 lat, gdy zaczyna³em mia³ neta i wiedzia³ o istnieniu forum, to pewnie ustrzeg³ bym siê wielu b³êdów, ale czytaj±c ca³e forum. Natomiast s³uchaj±c tylko Ciebie Projekter b³êdu bym nie pope³ni³ ¿adnego ... bo do dzi¶ zbiera³ bym na kompresor za 8 tys i Sate za 1,5 tys i komorê za 20 ... dalej bym by³ "lam±' co nic nie umie zrobiæ :cool:

I nie s±dzê, ¿e to by by³o lepsze, mimo, ¿e straci³em trochê kasy na poprawianie swoich b³êdów, a efekty nie zawsze (szczególnie na pocz±tku) by³y zadowalaj±ce.

Poza tym moim zdaniem amator jak robi, to tak, ¿eby siê jemu podoba³o, bo nikt z tego poza nim nie bêdzie korzysta³, profesjonalista musi na siebie zarobiæ - wiêc jak bêdzie robi³ byle jak to nie zarobi i kicha.

I po raz n-ty powiem, ¿e nikt nie kupi do roboty jednego maluszka saty za 1,5 tys, kompresora za 8 i nie postawi komory za 20 ... choæ by¶ nie wiem jak kl±³ i stawa³ na g³owie.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 16:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ryba napisa³/a:
A ja powiem tak: jak bym w wieku 15 lat, gdy zaczyna³em mia³ neta i wiedzia³ o istnieniu forum, to pewnie ustrzeg³ bym siê wielu b³êdów, ale czytaj±c ca³e forum. Natomiast s³uchaj±c tylko Ciebie Projekter b³êdu bym nie pope³ni³ ¿adnego ... bo do dzi¶ zbiera³ bym na kompresor za 8 tys i Sate za 1,5 tys i komorê za 20 ... dalej bym by³ "lam±' co nic nie umie zrobiæ :cool:

I nie s±dzê, ¿e to by by³o lepsze, mimo, ¿e straci³em trochê kasy na poprawianie swoich b³êdów, a efekty nie zawsze (szczególnie na pocz±tku) by³y zadowalaj±ce.

Poza tym moim zdaniem amator jak robi, to tak, ¿eby siê jemu podoba³o, bo nikt z tego poza nim nie bêdzie korzysta³, profesjonalista musi na siebie zarobiæ - wiêc jak bêdzie robi³ byle jak to nie zarobi i kicha.

I po raz n-ty powiem, ¿e nikt nie kupi do roboty jednego maluszka saty za 1,5 tys, kompresora za 8 i nie postawi komory za 20 ... choæ by¶ nie wiem jak kl±³ i stawa³ na g³owie.


Dobra @Ryba sugerowa³em ci ¿eby¶ ruszy³ pecynkiem, ale Ty za wszelk± cenê chcesz nale¿eæ do forumowych paproków. Moje pogl±dy i agresjê w tej sprawie znasz nie od dzi¶. Nie mam ¿adnej lito¶ci dla lakierniczych g³upków i nicków wypisuj±cych b³azeñstwa. Do tej pory nie wypowiada³e¶ siê tak obszernie na temat wyposa¿enia, ale teraz zacz±³e¶ i ju¿ trafi³e¶ do szuflady z durnot±.

Nie pisz ³askawie na publicznym forum, ¿e robisz tak jak ci siê podoba bo ka¿de wpisane tu s³owo stawiasz do publicznej oceny. Nie wiele wiesz o lakierowaniu samochodów tak jak przyklaskuj±cy ci Her.@mechanik ... bo ten to wogólu nie wiele te¿ wie o samochodach.

Przeczyta³e¶ mo¿e jego 25 durnych postów zanim wszed³e¶ z nim w koalicjê gównozjadów ? To przeczytaj sobie jak zrobiæ geometriê w samochodzie za pomoc± sznurka zamiast urz±dzenia za 15 000 z³ ... poczytaj sobie o lakierach syntetycznych i innych syfach nie maj±cych nic wspólnego z naprawami samochodów, a szczególnie z ich lakierowaniem

Ponosi Ciê @Ryba i padasz ofiara w³asnych ograniczeñ. Co ty TU promujesz i czym siê chwalisz ? ... raczej lepiej by by³o jakby¶ nic nie robi³ ... ni¿ dotar³ do punktu w którym ci siê wydaje, ¿e jeste¶ takim doskona³ym lakiernikiem i znawc± tematu, ¿e ju¿ ¶miesz udzielaæ porad na temat sprzêtu.

Poczytam z uwag± twoje posty ... Zobaczymy czym siê wydyrnisz poza t± szlifierk± i kompresorem 24 litry ^^ ... i nie pisz ju¿ nigdy o sobie Amator bo wyra¼nie widaæ ze nie wiesz co to znaczy.

... i przemy¶l co ty wypisujesz za durnoty z tym malowaniem jednego maluszka ? ... Twój przyjaciel @mechanik próbuje ju¿ lakierowaæ kolejny samochód po masce do Clio i tylnym mo¶cie do traktora .... i doskona³y profesjonalny pistolet kosztuje 900 z³ a kompresor 2 000 ... wiêc nie zaciemniaj obrazu i nie odskakuj z chiñskiej tandety na najwy¿szej pó³ki bo jest jeszcze ca³y doskona³y "¶rodek" ¿eby mieæ profesjonalne wyposa¿enie amatorskiego gara¿u ... ale Ty przy zerowej wiedzy .... siêgasz oczywi¶cie po najtañsze ... i jeszcze ¶miesz tego broniæ. ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 17:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie k³am ! nie masz zadowolonych klientów ... chyba ¿e ¶lepych ^^ ... a skoro malujesz to znaczy ¿e jednak nie masz klientów na mechanice , ale widzisz tak to ju¿ jest jak siê robi tanio, szybko i solidnie ^^ ^^ ^^ najlepiej wszystko na raz wtedy wszystko jest spartolone i na wszystko na co ciê staæ to ju¿ tylko tania szlifierka. @mechanik !!! 25 postów i obraz twojej fachowo¶ci i pojêcia o motoryzacji jest jasny jak s³oneczko ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 18:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mechanik93 napisa³/a:
Z kazdym twoim kolejnym postem jestem coraz bardziej pewien ze to pisze jakies dziecko neo...

Panie zaczepka, ale spokojnie mo¿e nie jest za pó¼no to sie mo¿e uda jeszcze wyleczyæ ^^


Do³±cz do klubu tych co mi ju¿ przysrywali takimi tekstami ^^ ^^ ^^ ... bo widzisz ja bez zastanowienia w³o¿y³em ciê do worka z durniami ... chcesz z niego wyle¼æ ? to siê raczej mocno postaraj, albo zostaniesz forumowym durniem i gównozjadem do robienia sobie z ciebie ¶michów chichów ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-08, 18:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Cz³owieku ! Ja w ca³ej Polsce codziennie ogl±dam miejsca gdzie jeden dureñ, wielkiej grupie innych durniów odwala fuszery ... i co ? .... mam piaæ z zachwytu ? Jak robisz za darmo to ludzie ci wybacz± syntetyczny lakier bez podk³adu i to, ¿e nie masz wyposa¿enia ... darowanemu koniowi w zêby siê nie zagl±da .... ale spróbuj zrobiæ naprawê samochodu wartego z 5000 z³ i j± spartoliæ to klient ciê zabije ... to¿ to maj±tek samochód za 5 ty¶. ^^ ... albo podnie¶ ceny za naprawy mechaniczne powy¿ej 10 z³ za godzinê ( wymiana klocków hamulcowych 5 z³ ^^ ) ... wtedy przyjadê ¿eby siê z ciebie po¶miaæ w oczy ¿e nie masz klientów bo tanim sprzêtem partolisz robotê.

My¶lisz ( jak niektórzy ju¿ wcze¶niej ^^ ) ¿e ja mam jakie¶ opory przed powiedzeniem mojemu potencjalnemu klientów, ¿e jest durniem, jak zaczyna chrzaniæ bzdury o tanimgównianym wyposa¿eniu warsztatu ... ¿adnych absolutnie ¯ADNYCH ... to ju¿ nie klient tylko gównozjad ... i doskonale znaj± mnie ci co ze mn± ju¿ wspó³pracuj± ... TU w biznesie, @mechaniku nie ma kompromisów ... albo jeste¶ dobry i masz odpowiednie wyposa¿enie, albo do koñca swoich dni zjadasz gnojowicê.

12 lat to obserwujê jak powstaj± i znikaj± warsztaty i serwisy jak jedni siê rozwijaj± b³yskawicznie dziêki m±drym decyzj±, a inni zwijaj± po kilku latach z d³ugami.

W 90 % zwijaj± interes gównozjady ... wyja¶nij mi to m±dralo od taniej szlifierki ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-05-08, 19:38   szlifierka
0
UP DOWN

Posty: 70
PANOWIE ! ! opanujcie siê troche ! zalogowa³em sie na tym forum miesi±c temu nie poto ¿eby czytaæ takie GÓWNO ! zrozumcie zala³ nasz rynek tani sprzêt i do póki bêdzie w sklepach to bêdzie kupowany ! ja dzisiaj ogl±da³em kompresor 4KW. 250li.firmy ABAC za prawie 5ty¶.i wiece co za darmo bym tego niechcia³ bo to gówno w³oskie jest a w³osi to tylko makaron dobrze robi± :D jaki mora³ z tego :cool: ¿e cena to nie wszystko,narzêdzia maj± dzia³aæ i to siê liczy.
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-05-08, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie, czestotliwosc bluzgow przekracza normy :D .Zluzujmy troche... :cool:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

stek
Wys³any: 2010-05-10, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
przemo1972 napisa³/a:
Panowie, czestotliwosc bluzgow przekracza normy :D .Zluzujmy troche... :cool:
. @przemo1972, niektórzy siê nakrêcaja,bo nie dochodzili w³asnymi rêkami do sukcesu, i tak gnoja innych bo "tatu¶ im zafundowa³" nie rozumiej± pewnych spraw. To jest forum o lakiernictwie a nie o tym kto co ma i za ile, , pozdr.
 

pitool
Wys³any: 2010-05-30, 23:25   
0
UP DOWN

Posty: 2
Nie wiem czy zauwa¿yli¶cie ale tam gdzie pojawia siê PROJEKTER zawsze dochodzi do bluzgów. Mo¿e czas na administracje która za blokuje tego reklamiarza który wci±¿ podnosi ci¶nienie ch³opakom ciê¿ko tutaj haruj±cym. ... PROJEKTER tak ci tylko dodam ze posiadam warsztat mechaniczny a od nie dawna do³o¿y³em lakiernie bo szlagier nie mia³ gdzie siê podziaæ i powiem ci ze nawet bez twoich milionów które ¿mudnie obliczasz w swoich kosztorysach mo¿na zarobiæ do skarbonki dyszkê wzwy¿ kosztem naprawdê nie du¿ych
inwestycji.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-31, 01:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pitool napisa³/a:
Nie wiem czy zauwa¿yli¶cie ale tam gdzie pojawia siê PROJEKTER zawsze dochodzi do bluzgów. Mo¿e czas na administracje która za blokuje tego reklamiarza który wci±¿ podnosi ci¶nienie ch³opakom ciê¿ko tutaj haruj±cym. ... PROJEKTER tak ci tylko dodam ze posiadam warsztat mechaniczny a od nie dawna do³o¿y³em lakiernie bo szlagier nie mia³ gdzie siê podziaæ i powiem ci ze nawet bez twoich milionów które ¿mudnie obliczasz w swoich kosztorysach mo¿na zarobiæ do skarbonki dyszkê wzwy¿ kosztem naprawdê nie du¿ych
inwestycji.


TAK .... regularnie tu na Forum jaki¶ oszo³om z malutkiego przydomowego gara¿yku wyskakuje publicznie z takimi durnotami :tak: .... popitol tu tak jeszcze troszeczkê i siê po wyg³upiaj. Do³±czysz do szuflady z durniami którym siê wydaje, ¿e profesjonalne naprawy samochodów mo¿na prowadziæ w szopie z dech utykaj±c szpary starym swetrem grzej±c siê przy kozie, czy rumcajsie ( co kolwiek to jest ) ^^ i malowaæ sprzêtem z allegro ... oczywi¶cie chowaj±c siê w kanale ... jak przychodzi kontrola z sanepidu ... ^^ ... zm±drzej cz³owieku ! ... i postaraj siê to zrobiæ w miarê szybko ! :tak:

Zanim siê zaczniesz wyg³upiaæ i ferowaæ wyroki na mój temat to zadaj sobie ciut trudu i poczytaj moje posty ... zanim siê odwa¿ysz publicznie wyskoczyæ z jakim¶ têpym pomys³em

Mo¿e ci te¿ pomog± troszeczkê posty tych co my¶leli dwa lata tamu tak jak ty ... ale doro¶li ... i teraz pisz± bardzo m±dre rzeczy .... i oczywi¶cie naum sie rachowaæ przy tej lekturze .... 300 ty¶ !!! , a nie miliony ... tyle musisz mieæ na budowê legalnego warsztatu z lakierni± ... i to jest minimum dzieciaku ... minimum absolutne :tak: ... i raczej siê zaprzyja¼nij z tym kosztorysem zanim "zfroñciejesz" ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

dc-cap
Wys³any: 2010-05-31, 12:23   
0
UP DOWN

Posty: 13
PROJEKTER napisa³/a:


malowaæ sprzêtem z allegro ...

300 ty¶ !!! , a nie miliony ..



Z tego co wiem i widzê na allegro s± sprzêty dla profesjonalistów... Chyba ¿e wolisz przep³acaæ w sklepie lakierniczym w twojej wsi. Dodam jakby¶ nie wiedzia³ to allegro sprzedaj± normalne sklepy lakiernicze tylko - po zazwyczaj op³acalnej du¿o ni¿szej cenie.
Ale po twoich postach widaæ, ¿e nale¿ysz do tych ludzi, którzy wola przep³acaæ i dawaæ zarabiaæ prezesom...

Raz da³em do malowania drzwi z auta w komorze bez py³owej i na szyldzie mieli jeszcze w pizdu zachwalañ i co z tego jak by³o gorzej pomalowane ni¿ w gara¿u u innego lakiernika... A dlaczego ?? bo ten szef co kiedy¶ to zak³ada³ i robi³ dobrze to na dupie teraz siedzi a robi³ to jaki¶ szczawik - mo¿e na praktyce... i za co mam p³aciæ za partactwo>?? widocznie sprzêt za 300tys temu m³odemu go¶ciowi nie pomóg³...

Skoro mówisz tu o najlepszy rzeczach to ciekawe jakim je¼dzisz samochodem no bo chyba nie tymi szajsami z globalnej produkcji tylko jakim¶ porschakiem albo innym rêcznie wykoñczonym samochodem... Pewnie masz te¿ kosiarkê husqvarna za 8tys i kose spalinow± za 4tys. Ale uwa¿aj tego innego tañszego szajsu nie kupuj bo sie cenzura po 1 koszeniu.

Zrozum maniaku, ¿e forum jest dla tolerancyjnych ludzi!!! Kto¶ ma zamiar zacz±æ przygodê z lakiernictwem to musi nabraæ do¶wiadczenia ale zazwyczaj jest to m³ody cz³owiek i nie staæ go na profesjonalny sprzêt a to forum ma pomagaæ a nie albo masz 300tys albo cenzura bo nic nie zrobisz i bêdziesz gówniarz.

Zapewne Ty pierwszy raz swoje malowanie robi³e¶ sprzêtem za 300tys bo jakby inaczej.
¯yczê tobie aby¶ do¶wiadczy³ tego samego jak znajdziesz sobie nowe zainteresowanie i bêdziesz pyta³ siê ludzi na forum co i jak a ¿eby cie [...] jak psa...

To tyle...Nie masz siê co produkowaæ bo i tak tego nie bêdê czyta³ bo szkoda czasu...

PS: DO go¶cia który za³o¿y³ temat - jak bêdzie tu wiêcej takich da³nów to zapraszam na inne forum lakiernik . orge . pl tam s± ludzi o wiele bardziej wyrozumiali i napewno dostaniesz solidn± poradê jak i dla pocz±tkuj±cych i dla profesjonalistów.

A ty projektor tu sobie sied¼ a niech inni przejd± na inne forum a to sobie ³adnie wyga¶nie z twoim sprzêtem... chyba, ¿e admin w koñcu zrozumie, ¿e jest to forum dla ludzi tolerancyjnych którzy maj± sobie pomagaæ a nie gnojiæ - jeszcze w temacie dla amatorów debil bêdzie gada³ o sprzêcie dla profesjonalistów...
 

elspasoo 
Wys³any: 2010-05-31, 12:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 24
Dla osób zainteresowanych tematem za³o¿onym przez autora, na pocz±tek proponujê METABO FSX200. Dla rozwi±zañ hobbystycznych wystarcza, u¿ywam takiej i jestem zadowolony.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-31, 12:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
dc-cap napisa³/a:


PS: DO go¶cia który za³o¿y³ temat - jak bêdzie tu wiêcej takich da³nów to zapraszam na inne forum lakiernik . orge . pl tam s± ludzi o wiele bardziej wyrozumiali i napewno dostaniesz solidn± poradê jak i dla pocz±tkuj±cych i dla profesjonalistów.

A ty projektor tu sobie sied¼ a niech inni przejd± na inne forum a to sobie ³adnie wyga¶nie z twoim sprzêtem... chyba, ¿e admin w koñcu zrozumie, ¿e jest to forum dla ludzi tolerancyjnych którzy maj± sobie pomagaæ a nie gnojiæ - jeszcze w temacie dla amatorów debil bêdzie gada³ o sprzêcie dla profesjonalistów...


TY ... ³adnie jeste¶ trzepniêty w ten swój pusty dekiel :shock: ... ZAPRASZASZ LUDZI OTWARTYM POSTEM NA INNE FORUM ... OCIPIA£E¦ ??? ... no ale có¿ - niech skorzystaj± ... :D :D :D

Tylko tak co¶ mi siê wydaje, ¿e jak wyskoczysz "tam" z takim durnym postem z którego absolutnie nic nie wynika ... poza totaln± ignorancj± i dyletanctwem ... to twoja pisanina zakoñczy siê na jednym temacie ( jakie¶ dwie godziny ^^ ) ... ale co Ja tam mogê wiedzieæ ... specjalisto ! ^^

Zacznij lepiej ... czytaæ ^^ .... i nigdy, przenigdy nie wa¿ siê ani tu, ani tam, ani na ¿adnym innym forum o lakiernictwie udzielaæ komukolwiek rad bo ja mam tak± pasjê w sieci ... têpienie durniów ! ... i nigdy nie mów o amatorach ¿e s± bezmy¶lnymi biedakami i paprolami ... bo to w³asnie sugerujesz tym swoim pustym postem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

camel
Wys³any: 2010-05-31, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
po przeczytaniu tego tematu nachodzi mnie jedna refleksja - projekter Ty to musisz mieæ w ch.... wolnego czasu :)
 

crystal
Wys³any: 2010-05-31, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
dc-cap napisa³/a:
zapraszam na inne forum lakiernik . orge . pl tam s± ludzi o wiele bardziej wyrozumiali i napewno dostaniesz solidn± poradê jak i dla pocz±tkuj±cych i dla profesjonalistów.

Co z tego jak siê tam nie da czytaæ, oczy bol± od tych kolorów itd. bo kto¶ tak straszliwie zje-ba³ typografiê.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-05-31, 21:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
camel napisa³/a:
po przeczytaniu tego tematu nachodzi mnie jedna refleksja - projekter Ty to musisz mieæ w ch.... wolnego czasu :)


Chcia³bym .... oj bardzo chcia³bym ... ale rodzina ma niezaspokojone potrzeby i wszyscy w stadzie przychodz± do "samca dominuj±cego" i ze s³odycz± w oczkach prosz± o kasê wiêc trzeba tyraæ i to non stop ... bo tak w temacie to ... Ja po prostu, pracujê przy komputerze. Taki zawód ! ... niestety czasami od samiu¶kiego rana do pó¼na w nocy ... bardzo pó¼na.

Czasami w przerwie na kawkê zajrzê wiêc na forum i komu¶ pomogê, czasami co¶ wyja¶niê, lub przybli¿ê jakie¶ zagadnienie ... ale najwiêksz± przyjemno¶æ sprawia mi "dureñ w sieci". Jak siê taki pojawi to normalnie nie mogê siê nadziwiæ mieszkaj±c w ¶rodku Europy ¿e s± jeszcze w Polsce miejsca gdzie z pod mchu i paproci wype³znie "Co¶" z durn± teori± na temat budowy lakierni, przepisów, technologi .... czy mojego ulubionego tematu ... tanich i gównowartychnarzêdzi z aukcji internetowych ... typu szlifierka oscylacyjna za 50 z³ ? Dureñ na bran¿owym forum to najwiêksza rozrywka w trakcie nudnego, monotonnego rysowania i opisywania przez mnie projektu ... 190 ju¿ lakierni. ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

wodyn
Wys³any: 2010-06-15, 07:48   
0
UP DOWN

Posty: 8
Owróci³ siê i majestatycznie odszed³ w kierunku zachodz±cego s³oñca, pozostawiaj±c porozrzucane wokó³ dymi±ce szcz±tki amatorów taniochy ( w tle :podk³ad muzyczny Enio Moricone).Pozdr.
 

pepi 
Wys³any: 2010-06-15, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
poczyta³em tak po ³epkach -szanowny kolego projekter czy jako¶ tak - je¶li kto¶ chce robiæ skilem to nie jest to a¿ takie badziewie serwis to ma 2 lata na paragon i naprawiaj± to albo daj± nowe wiem bo ja wszystko mam skil , jak ka¿dy bêdzie mia³ polecane produkty bez ciebie to partaczy ju¿ nie bêdzie pewnie ??? coby nie pisaæ to i tak maszyna max 50 % sukcesu a reszta to i tak cz³owiek i zawsze tak bêdzie i nic kasa tu nie zmieni a partacz zawsze bêdzie partaczem - ja te¿ siê kiedy¶ pyta³em jakie auto masz ??? mo¿e by¶ raczy³ napisaæ bom ciekaw jak ty siê znasz na tej motoryzacji ;P
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-06-16, 07:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Szanowny kolego pepsi - czy jako¶ tak ... skill to szajs w tej bran¿y i raczej siê tym nie chwal, ¿e ich u¿ywasz bo to akurat ¿aden powód do dumy. ... i raczej poczytaj sobie ³askawie ( skoro nie chcesz sprawdziæ i siêgn±æ po profesjonalny sprzêt ) jak dzia³a markowa szlifierka oscylacyjna i jaki zostawia rys ... czyli ¶lad ... poczytaj sobie, lub popro¶ kogo¶ o prezentacjê maszyn FESTOO, RUPESA, HAMACHA ... zestaw to z tym swoim Skill ogl±daj±c efekt w minimalnym choæ powiêkszeniu ... a przestaniesz wypisywaæ m±dro¶ci ¿e to zale¿y od cz³owieka ... bo to co robi stopa szajsowatej szlifierki to akurat ¶rednio od ciebie zale¿y.

Dla twojej informacji - dwa lata gwarancji na elektronarzêdzia to unijny standard.

Ciekawy te¿ jestem jak± to teoriê wysnujesz w sprawie mojej znajomo¶ci bran¿y jak ci odpowiem na twoje nic nie wnosz±ce do sprawy pytania, ¿e mam :

OPLA ASTRÊ, RENAULT KANGOO, FIATA PUNTO, CITROENA BERLINGO ... a teraz prawdopodobnie kupiê SKODE OCTAWIE ... ale z fanaberii rozwa¿am jeszcze zakup MERCEDESA W124 ... taki kaprys. Czy w zwi±zaku z zawarto¶ci± mojego parkingu fachowo¶æ w sprawie szlifierek wzros³a ... czy ten staruszek W124 ju¿ mnie dyskwalifikuje ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group