Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
skwaros 
Wys³any: 2009-02-13, 18:10   Podk³ad reaktywny, epoksydowy i akrylowy
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
Z tego co wyczyta³em, to podk³ad reaktywny mo¿na k³a¶æ na blachê z nie do koñca oczyszczon± rdz± (w¿ery), bo wchodzi on w zwi±zek z rdza :cool: i dalej nic nie siê bêdzie rdzewia³o, ale trzeba go przykryæ jakim¶ innym podk³adem przed szpachlowanie, mo¿e to byæ np. zwyk³y podk³ad akrylowy czy musi to byæ epoksydowy?

Ten reaktywny to mo¿na na³o¿yæ z pêdzla ¿eby nie brudziæ pistoletu dla paru malutkich miejsc, tak przynajmniej wyczyta³em w ksi±¿ce o lakierowaniu samochodowym.


Je¿eli kto¶ stosuje Corinê do zabezpieczenia go³ej blachy to proszê o opinie na temat tego produkt. Wiem ¿e mo¿na j± normalnie szpachlowaæ i malowaæ, sam sprawdza³em, szpachla trzyma siê nie mi³osiernie :rotfl: .
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-13, 22:59   Re: Podk³ad reaktywny, epoksydowy i akrylowy
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
skwaros napisa³/a:
Z tego co wyczyta³em, to podk³ad reaktywny mo¿na k³a¶æ na blachê z nie do koñca oczyszczon± rdz± (w¿ery), bo wchodzi on w zwi±zek z rdza :cool: i dalej nic nie siê bêdzie rdzewia³o, ale trzeba go przykryæ jakim¶ innym podk³adem przed szpachlowanie, mo¿e to byæ np. zwyk³y podk³ad akrylowy czy musi to byæ epoksydowy?

Ten reaktywny to mo¿na na³o¿yæ z pêdzla ¿eby nie brudziæ pistoletu dla paru malutkich miejsc, tak przynajmniej wyczyta³em w ksi±¿ce o lakierowaniu samochodowym.


Je¿eli kto¶ stosuje Corinê do zabezpieczenia go³ej blachy to proszê o opinie na temat tego produkt. Wiem ¿e mo¿na j± normalnie szpachlowaæ i malowaæ, sam sprawdza³em, szpachla trzyma siê nie mi³osiernie :rotfl: .


Mo¿e byæ akrylowy,przed szpachlowaniem nie trzeba szlifowaæ,po szpachlowniu jeszcze 2-ie warstwy,p800 na mokro po zwyk³y lakier akrylowy.A propo Coriny ju¿ Ci o tym pisa³em.
 

skwaros 
Wys³any: 2009-02-15, 17:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
jaki czas schniêcia jest tego podk³adu reaktywnego nim bêdê móg³ po³o¿yæ akrylowy czy tam epox. Reaktywny i epoksydowy mo¿na kupiæ na setki? Ten reaktywny to mogê k³a¶æ na stary lakier, bo przecie¿ nie muszê lakierowaæ ca³ego elementu, chyba tylko te miejsca gdzie jest go³a blacha?
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-15, 17:52   
0
UP DOWN

Posty: 99
skwaros napisa³/a:
Reaktywny i epoksydowy mo¿na kupiæ na setki?


Zale¿y od mieszalni

skwaros napisa³/a:
Ten reaktywny to mogê k³a¶æ na stary lakier, bo przecie¿ nie muszê lakierowaæ ca³ego elementu, chyba tylko te miejsca gdzie jest go³a blacha?


Tylko miejsca z go³± blach±, a co zaleci na lakier to jego
 

stek
Wys³any: 2009-02-15, 17:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
[
Tylko miejsca z go³± blach±, a co zaleci na lakier to jego[/quote]

Zdenek jakiego podk³adu reaktywnego u¿ywasz? chodzi mi o producenta i nazwê. Z góry dzieki.
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-15, 18:07   
0
UP DOWN

Posty: 99
Zwykle daje tylko epoksydowy (ró¿ne marki, ale dupont chyba 830 jak do tej pory by³ najlepszy, tego podk³adu ju¿ chyba nie produkuj±)

Kiedy¶ mia³em troche reaktywnego kupione na setki (z novola) jak robi³em maske od paldona (ta blacha to jak brat i siostra z rud±)
 

pawel2910
Wys³any: 2010-08-25, 19:01   
0
UP DOWN

Posty: 6
Odkopiê trochê temat, panowie powiedzcie mi czy na Corinê mogê zastosowaæ podk³ad akrylowy ? Chcê zabezpieczyæ, bo wysz³y ma³e purchelki, nie jest to rdza na wylot, a wiêc my¶lê, ¿e po zastosowaniu coriny, rdza nie powinna wyj¶æ. Nie mówcie tylko, abym kupi³ podk³ad reaktywny bo u mnie w mie¶cie nie ma takiego do kupienia nigdzie na ten czas z reszt± na corinie pisze, reaktywna farba do gruntowania a wiêc ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-08-26, 04:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego "takim podk³adem" jaki chcesz zastosowaæ w tym przypadku na swoim aucie to poleci³bym do malowania np. taczki ,bramy ,ewentualne metalowego ogrodzenia :tak: Kup kolego materia³y zalecane do renowacji pow³oki lakierniczej :tak: Jak u ciebie ich nie ma to mo¿esz zakupiæ je w necie :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

gomez405
Wys³any: 2010-09-11, 11:18   
0
UP DOWN

Posty: 38
Witam. Mam pytanie odno¶nie malowania rdzy. Mam w planie wyczy¶ciæ ile sie da slifierka k±tow± + kr±¿ek druciamy a pó¼niej:
1. r-stop app na to co zosta³o z rdzy
2. podk³ad reatywny
3. podk³ad akrylowy
4. konserwacja podwozia app lub lakier akrylowy pod kolor i tu mam pytanie co zrobiæ bo s± to miejsca nie widoczne???
Je¿eli macie co¶ do dodania to proszê wszystkie rady bêd± mile widziane
 

crystal
Wys³any: 2010-09-12, 20:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ostatnio jaka¶ inwazja wielbicieli r-stopa ^^
Usuñ pierwszy punkt i jazda, na podk³ad daj baranek i smo³ê.
 

damian 
Wys³any: 2010-09-14, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
mam byæ mo¿e g³upie pytanie. Czy reaktywny mo¿na po³o¿yæ pêdzelkiem? resztê po³o¿ê normalnie pistoletem, tylko tego reaktywnego nie chcê pistoletem. ostatnio jak k³ad³em go pistoletem to mam niemi³e wspomnienia, jako¶ dziwnie pyli³, taki gruby py³, i pó¼niej to by³o na wszystkim, i z oczami mia³em te¿ problemy, a maski pe³nej nie posiadam i w pomieszczeniu w którym szlifujê rdzê i bêdê podk³adowa³ nie mam wentylacji.
 

plichciorhehe
Wys³any: 2010-09-14, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
a mo¿e ¼le ustawi³es cisnienie algo bistolet ?? mo¿e pokombinuj z ustawieniami ??
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-09-14, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Reaktywny ma byæ na³o¿ony cieniutko i równomiernie,wiêc przy wiêkszych powierzchniach odpada pêdzel.Ma³e,punktowe naprawy mo¿na natomiast tak zaryzykowaæ.Co do pylenia:a mo¿e ¼le rozrobi³e¶?Ogólnie nigdy nie zdarzy³o mi siê ,,pylenie" reaktywnego.
 
 

plichciorhehe
Wys³any: 2010-09-15, 14:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 87
ja widzia³em kiedy¶ koledze jak pyli³o nic nie by³o widaæ ten reaktywny by³ wszêdzie ale okaza³o siê ¿e za wysokie ci¶nienie mia³ :)
 

damian 
Wys³any: 2010-09-15, 15:41   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
ju¿ po³o¿y³em, jako¶ nie pyli³o tak jak ostatnio :) teraz mam jeszcze pytanie, czy akryl mam na to k³a¶æ zaraz, czy mo¿na pó¼niej? firma to max mayer, czy jako¶ tak. ostatnio k³ad³em gdzie¶ tak po ok pó³ godz, ale zosta³o mi jeszcze parê ognisk rdzy do szlifowania, a dzi¶ ju¿ mi siê nie chce, i akryl po³o¿y³ bym na wszystko na jeden raz.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-09-15, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Do 24 h,ale lepiej uporaj siê wcze¶niej.
 
 

damian 
Wys³any: 2010-09-15, 15:58   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
ok, dziêki, w takim razie zaraz to zrobiê :)
 

m³ody19
Wys³any: 2010-09-19, 19:55   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Ja jutro bede robi³ reaktywnym dx 1061 wypiaskowana rame ;) odrazu na to pojdzie akryl i kolor.
 

marcin9913
Wys³any: 2011-10-04, 14:10   
0
UP DOWN

Posty: 24
A podk³ad reaktywny trzeba matowaæ?
Bo akrylowy trzeba jak dobrze pamiêtam.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-10-04, 14:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Nie ,reaktywny nie matujesz tylko k³adziesz podk³ad akrylowy :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-05, 06:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
m³ody19 napisa³/a:
Ja jutro bede robi³ reaktywnym dx 1061 wypiaskowana rame ;) odrazu na to pojdzie akryl i kolor.

... a ten akryl to po co ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

wezuwiusz3 
Wys³any: 2011-10-06, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 56
Pod lakier akrylowy.Podk³ad reaktywny jest tylko do zabezpieczenia przed korozj± i go nie matujesz,na to k³adziesz podk³ad akrylowy ,a po wyschniêciu i przetarciu papierem 2000 k³adziesz lakier akrylowy.1K,lub2K
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-10-07, 03:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
wezuwiusz3 napisa³/a:
Pod lakier akrylowy.Podk³ad reaktywny jest tylko do zabezpieczenia przed korozj± i go nie matujesz,na to k³adziesz podk³ad akrylowy ,a po wyschniêciu i przetarciu papierem 2000 k³adziesz lakier akrylowy
Cz³owiek ju¿ czasami nie wie,czy siê ¶miaæ,czy p³akaæ...
Widzê,¿e zaczynasz ju¿ doradzaæ na forum.
To fajnie.
Ale mo¿e najpierw ³yknij trochê (du¿o,bardzo du¿o) wiedzy o materia³ach,i dopiero nie¶mia³o zacznij popiskiwaæ.
DX 1061 jest podk³adem reaktywnym,ale nie ma potrzeby nak³adania na niego akrylu przy lakierowaniu ramy,tylko od razu mo¿na dawaæ ¶rodki ochrony podwozia,albo na³o¿yæ w 2-3 warstwach,i potraktowaæ go jak podk³ad akrylowy ze szlifowaniem.
No a to
wezuwiusz3 napisa³/a:
po wyschniêciu i przetarciu papierem 2000 k³adziesz lakier akrylowy
przewali³o mnie na plecy i wytarza³o po klepisku.
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-07, 09:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
kolega sobie chyba popala i to coraz czesciej...
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-07, 18:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
wezuwiusz3 napisa³/a:
Pod lakier akrylowy.Podk³ad reaktywny jest tylko do zabezpieczenia przed korozj± i go nie matujesz,na to k³adziesz podk³ad akrylowy ,a po wyschniêciu i przetarciu papierem 2000 k³adziesz lakier akrylowy.1K,lub2K

aaaaaa to OK. Teraz ju¿ wiem.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2011-10-07, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
gugun napisa³/a:
kolega sobie chyba popala i to coraz czesciej...
I coraz mocniejszy TOWAR :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-11, 13:42   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Teraz po wyborach i z now± parti± w sejmie ... bêdzie trend do legalizacji zio³a wiêc na forum w ka¿dy pi±tek i sobotê wieczorkiem ... przybêdzie ciekawostek, ekstremalnych propozycji i odwa¿nych rozwi±zañ technologicznych ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Radi_ii
Wys³any: 2011-10-20, 20:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 27
witam,mam takie pytanie bo ciekawi mnie co by sie stalo jakby na reaktywny dac szpachle,a potem akrylowy podklad i lakier?
 

kalbi 
Wys³any: 2011-10-20, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Radi_ii napisa³/a:
witam,mam takie pytanie bo ciekawi mnie co by sie stalo jakby na reaktywny dac szpachle,a potem akrylowy podklad i lakier?
nic siê nie stanie ale za jaki¶ czas mo¿e wiêc lepiej nie ryzykowaæ jak w karcie technicznej wiêkszo¶ci produktów napisanej jest by na podk³ady reaktywne nie dawaæ poliestrów
_________________

 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-21, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No nie mówi³em ??? :D :D :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Radi_ii
Wys³any: 2011-10-21, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 27
tez tak zawsze robilem ale ostatnio dla testow dol blotnika po wyczyszczeniu rdzy dalem reaktywny i bezposrednio szpachle i lakier,tak z ciekawosci,jak bedzie pekal czy cos to dam znac,a to poprawie
_________________
Lubie to co kocham
 

wezuwiusz3 
Wys³any: 2011-10-21, 18:58   
+1
UP DOWN

Posty: 56
gugun, Pajacu ,zamknij morde ,bo Ci kto¶ j± przymknie i to na dobre i Twoim przyg³upawym kolesiom te¿ tak radzê.
 

kalbi 
Wys³any: 2011-10-21, 19:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
wezuwiusz3 napisa³/a:
gugun, Pajacu ,zamknij morde ,bo Ci kto¶ j± przymknie i to na dobre i Twoim przyg³upawym kolesiom te¿ tak radzê.
o matko, wszyscy siê boj±, opanuj siê i lepiej poczytaj co¶ o lakiernictwie, a dopiero potem udzielaj rad, bo to co piszesz to wiesz...
_________________

 
 

wezuwiusz3 
Wys³any: 2011-10-21, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 56
Radi_ii, Na reaktywny pod ¿adnym pozorem nie mo¿na dawaæ szpachli.Mo¿na daæ na epoksydowy,ale nie odwrotnie.
 

kalbi 
Wys³any: 2011-10-21, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
wezuwiusz3 napisa³/a:
Radi_ii, Na reaktywny pod ¿adnym pozorem nie mo¿na dawaæ szpachli.Mo¿na daæ na epoksydowy,ale nie odwrotnie.
no proszê - widzisz -mo¿na :spoko:
_________________

 
 

senior
Wys³any: 2011-10-23, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
wezuwiusz3 napisa³/a:
Mo¿na daæ na epoksydowy,ale nie odwrotnie.
No widzisz a ja robiê i tak i tak i co ma siê staæ :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Co wiêcej dziesi±tki ludzi tak to robi a nawet technologie niektórych koncernów to w prost zalecaj± ^^ ^^ ^^ ^^
Ojjjj WOLCANO daj na luz i tyle razy Ci mówiono: najpierw sam siê naucz a potem podpowiadaj.
 

piotrrtv 
Wys³any: 2011-11-04, 20:44   
0
UP DOWN


Posty: 34
Sk±d: Beskidy
Pod³±cze siê pod temat a mianowicie konserwujê ca³y spód swojego samochodu i prosi³bym o korektê kolejno¶ci ewentualnie co zmieniæ :

1. Po usuniêciu lu¼nej rdzy tylko w tych miejscach malujê Fertanem .
2. Na ca³o¶æ tak¿e na Fertan podk³ad epoksydowy .
3. Baranek lub jaka¶ inna konserwacja .

I teraz mam problem czy na podk³ad epoksydowy mo¿na bezpo¶rednio po³o¿yæ baranek a mo¿e na epoksyd podk³ad akrylowy i pó¼niej baranek . :?:
 

senior
Wys³any: 2011-11-05, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam. Nie wiem co to jest ten Fertan.
Ale je¶li chodzi o to:
piotrrtv napisa³/a:
problem czy na podk³ad epoksydowy mo¿na bezpo¶rednio po³o¿yæ baranek
Tak. Tylko jest jeszcze baranek i baranek. Je¶li chcesz to zrobiæ naprawdê dobrze to proponuje Ci baranki firmy np. TEROSON. Na pod³ogê mo¿e TEROSON Terotex 3000
Tanich niestety nie polecam.
 

piotrrtv 
Wys³any: 2011-11-06, 15:55   
0
UP DOWN


Posty: 34
Sk±d: Beskidy
senior napisa³/a:
Witam. Nie wiem co to jest ten Fertan.
Ale je¶li chodzi o to:
piotrrtv napisa³/a:
problem czy na podk³ad epoksydowy mo¿na bezpo¶rednio po³o¿yæ baranek
Tak. Tylko jest jeszcze baranek i baranek. Je¶li chcesz to zrobiæ naprawdê dobrze to proponuje Ci baranki firmy np. TEROSON. Na pod³ogê mo¿e TEROSON Terotex 3000
Tanich niestety nie polecam.


OK dziêki . Fertan jest ¶rodkiem wi±¿±cym rdze stosuje siê go pierwsza warstwa na mokr± rdze druga ju¿ na sucho , ma podobne dzia³enie do Brunoxu ale nie jest na bazie epoksydu tyle tylko wiem .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group