Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
iras136
Wysłany: 2010-12-14, 16:16   lakier bezbarwny
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich.Jestem jeszcze niedoswiadczony w temacie lakiernictwa,troszke juz wiem i mam pytanie...Chcialem sie upewnic czy kiedy polozy sie juz baze a roznice odcieni miedzy nowa a stara warstwa lakieru chce zniwelowac bezbarwnym pokrywajac nim caly element(bo doczytalem,ze tak bedzie najlatwiej poczatkujacemu)jaka gradacja papieru powinno sie zmatowac stara powloke na calym elemencie.zeby pokryc go bezbarwnym.Mam nadzieje.ze moje pytanie bedzie zrozumiale.?
 

Arbuzz
Wysłany: 2010-12-14, 16:48   
0
UP DOWN

Posty: 15
Witaj. Ró¿nice odcieniu to raczej samym bezbarwnym nie zniwelujesz.
Trzeba cieniowaĂŚ bazÂą.
A potem caÂłosĂŚ bezbarwnym.
Jeœli jestem w b³êdzie porawcie.
 

gugun 
Wysłany: 2010-12-14, 22:57   
0
UP DOWN



Pomógł: 52 razy
Posty: 2819
Skąd: kuj-pom
iras136 napisał/a:
Witam wszystkich.Jestem jeszcze niedoswiadczony w temacie lakiernictwa,troszke juz wiem i mam pytanie...Chcialem sie upewnic czy kiedy polozy sie juz baze a roznice odcieni miedzy nowa a stara warstwa lakieru chce zniwelowac bezbarwnym pokrywajac nim caly element(bo doczytalem,ze tak bedzie najlatwiej poczatkujacemu)jaka gradacja papieru powinno sie zmatowac stara powloke na calym elemencie.zeby pokryc go bezbarwnym.Mam nadzieje.ze moje pytanie bedzie zrozumiale.?
chodzi ci o roznice pomiedzy elementami...jak malujesz blotnik to cieniujesz drzwi czyli drzwi matujesz i przechodzisz z blotnika na drzwi i calosc lakierem...acha ja matuje pod przejscie 2000 ale z tego co wiem to mozna nawet 1200 ale nie probowalem
 
 

iras136
Wysłany: 2010-12-15, 01:11   
0
UP DOWN

Posty: 5
A czy w takim razie te drzwi tez trzeba cale zmatowac i cale pokryc bezbarwnym?
 

obcy_69
Wysłany: 2010-12-15, 07:51   
0
UP DOWN

Pomógł: 24 razy
Posty: 704
gugun napisał/a:
ja matuje pod przejscie 2000 ale z tego co wiem to mozna nawet 1200 ale nie probowalem

2000 jest za drobnym papierem do matowania pod lakier - stracisz przyczepnosc..
1200 to ostatnia gradacja jak powinno sie uzywac do matowania pod lakier.
iras136 napisał/a:
A czy w takim razie te drzwi tez trzeba cale zmatowac i cale pokryc bezbarwnym?

Dokladnie..mozesz uzyc do tego celu wlokniny - np. 3M kolor miedziany z dodatkiem pasty do matowania tez firmy 3M..
Sa tez specjalne papierki do matowania maszynowego na sucho..
 

iras136
Wysłany: 2010-12-15, 16:17   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dzieki za podpowiedzi.A co chodzi o pistolety...czy musialbym zakupic oddzielny do podkladu inny do bazy a jeszcze inny do lakieru bezbarwnego?O jakosc nie pytam bo z tego co doczytalem to czm drozszy tym lepszy,ale madra rada nie pogardze jaki bylby na dzien dzisiejszy w miare najlepszy.zeby nie sprawial klopotow i zeby jakos wychodzilo malowanie elementow w autach no i mnie nie wyprowadzal z rownowagi ha,ha...?
 

jacenty 741
Wysłany: 2010-12-15, 17:48   
0
UP DOWN

Pomógł: 39 razy
Posty: 1343
Skąd: MakĂłw Mazowiecki
Musisz kupiĂŚ oddzielny pistolet do podkÂładu,a do bazy i bezbarwnego wystarczy (od biedy)jeden,z dyszÂą 1.3.
 
 

gugun 
Wysłany: 2010-12-16, 00:06   
0
UP DOWN



Pomógł: 52 razy
Posty: 2819
Skąd: kuj-pom
obcy_69 napisał/a:
2000 jest za drobnym papierem do matowania pod lakier - stracisz przyczepnosc..
1200 to ostatnia gradacja jak powinno sie uzywac do matowania pod lakier.

akurat tego co uzywam idzie nim jak 1500:) no ale nazwy nie pamietam:P no i jeszcze nie mialep problemow nigdy zeby cos odpadlo bo o tym chyba mowimy??
iras136 napisał/a:
A czy w takim razie te drzwi tez trzeba cale zmatowac i cale pokryc bezbarwnym?
o tym wlasnie mowa...cieniujesz blotnik z drzwiami np wiec matujesz drzwi rowniez wluknina jak kolega nap lub tez papierem na mokro i przechodzisz baza z blotnika na drzwi zeby zgubic roznice koloru i calosc"2 elementy"jedziesz lakierem... jak nie zmatujesz drzwi to 1 myjnia i lakieru nie masz:_)
 
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group