Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
landcar
Wys³any: 2010-11-29, 02:00   malowanie golej blachy
0
UP DOWN

Posty: 7
witam posiadam mercedesa sprinter i mam na nim wykonana zabudowe z golej blachy , jak ja zabezpieczyc przed korozja i czym ja ogulnie malowac , czy nadajke sie do lakierowania hlorokauczukowa farba?
 

gomez405
Wys³any: 2010-11-29, 10:50   
0
UP DOWN

Posty: 38
na go³± blachê reaktywny pó¼niej akrylowy i dopiero wierzchni
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-11-29, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Jak go³a blacha na której nie by³o ognisk rdzy to mo¿na zamiast reaktywnego daæ epoksydowy.
Bêdzie to zawsze bezpieczniej je¶li np. podczas szlifowania -je¶li takowe bêdzie- bêd± przeszlify podk³adu akrylowego, bo na epoksydzie pó¼niej nie pogotuje, a na niektórych reaktywnych potrafi.
Tak samo je¶li trzeba bêdzie co¶ podszpachlowaæ: na epoksyd mo¿na, a na reaktywny nie.

Co do chlorokauczuków nie wiem osobi¶cie.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-30, 10:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Przy³±czam siê do przedmówcy kolegi ³ysy73 :tak: Je¶li masz czyst± blache bez ognisk korozji ,nalotu rdzy itp. to ¶mia³o nak³adaj podk³ad epoksydowy a na to lakier poliuretanowy (dowolny kolor do nabycia w mieszalniach z lakierami samochodowymi) który to jest "dedykowany specjalnie" do: lakierowania ciê¿arówek ,aut dostawczych ,przyczep ,naczep itd. :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

landcar
Wys³any: 2010-11-30, 18:26   blacha
0
UP DOWN

Posty: 7
a jak mam nalot rdzy???????
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-30, 18:54   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
jak masz nalot to albo piaskojesz, albo czyscisz papierem sciernym lub wstawke robisz . i reszta czynnosci tak jak wyzej
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-11-30, 19:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
landcar napisa³/a:
a jak mam nalot rdzy???????
kropen16 napisa³/a:
jak masz nalot to albo piaskojesz, albo czyscisz papierem sciernym
...i na to,je¶li idealnie nie mo¿esz doczy¶ciæ,podk³ad reaktywny + obowi±zkowo akrylowy,a jak jest czysta blacha,mo¿e byæ sam epoksydowy w 2 warstwach.
 
 

landcar
Wys³any: 2011-01-09, 11:26   rama
0
UP DOWN

Posty: 7
wracajac do watku , mam rame od busa jest na niej rdza czyli trdze oczyscic do golej blachy i na to polozyc podklad reaktywny?????? czy podklad reaktywny mozna klasc tez na stry lakier ????
jakiej firmy polecacie podklad reaktywny???????
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-09, 18:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mo¿na k³a¶æ na stary lakier,a co do rdzy,to nie jest to cud-¶rodek z reklamy telewizyjnej,który po³o¿ony na ³uszcz±c± siê rdzê powstrzymuje jej rozwój na lata,tylko nak³adaj go na maksymalnie dok³adnie oczyszczon± powierzchniê.I obowi±zkowo pokryj podk³adem akrylowym.Co do firmy:im bardziej szanowany producent chemii samochodowej tym lepiej,ale nawet Novol bêdzie lepszy ni¿ nic.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga