Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-22, 14:38   S³aba przyczepno¶æ bazy metalicznej.
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Witam
Tak jak w tytule mam problem z baz± metaliczn±, a byæ mo¿e i zwyk³±. Krótko i na temat:
stosujê podk³ad epoksydowy Novola lub standardowy Haya, nastêpnie szlifujê element (bo mam tak± konieczno¶æ) papierem 500, potem odt³uszczenie i nak³adanie bazy w temperaturze oko³o 17 C - 2 warstwy m/m. Problem to ³atwo odpryskuj±cy lakier w przypadku obiæ, na poziomie baza-podk³ad (ju¿ po wykoñczeniu klarem). S± to elementy z rurek, wiêc ¶rednio ma co t³umiæ uderzenie lub nacisk jak w przypadku blachy.

- czy zbyt ma³a ilo¶æ rozcieñczalnika mo¿e zani¿yæ lepko¶æ do podk³adu?
- czy zbyt wysokie ci¶nienie mo¿e powodowaæ zbyt szybkie odparowanie chemii zanim dotrze do podk³adu
- czy mo¿e to byæ wina tego, ¿e podk³ad ma nisk± adhezje z baz± (co by³o by chyba bez sensu, w koñcu miêdzy innymi do tego jest)

Serwisujê od lat rowery, a ostatnio zacz±³em robiæ projekty z w³asnymi malowaniami.
Zaczynaj± powstawaæ naprawdê fajne cacuszka, ale co z tego je¿eli robota bêdzie "papierowa", a jest to asortyment, który jest bardzo nara¿ony na obicia.
Czekam na rzeczowa krytykê i podpowiedzi ( w tym mo¿e jakie¶ sztuczki, które nawet ju¿ BEZ pope³niania ewentualnych b³êdów jeszcze zwiêksz± przyczepno¶æ pomiêdzy warstwami- jak na przyk³ad lekkie podgrzanie lakieru itp itd).
ps.
wyjadaczy tematu proszê o przyswajalny jêzyk abym poj±³ o czym do mnie... ;)
 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-22, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Witaj...sprobujmy wspolnie wyjasnic Twoje problemy.
Ja¶ napisa³/a:
stosujê podk³ad epoksydowy Novola lub standardowy Haya

- piszac "standardowy Haya"..masz na mysli AKRYLOWY...??
- czy stosujesz te podklady w systemie - warstwa epoksydu po czym m/m akrylowy..??
- czy moze kazdego z nich wybiorczo..??
Ja¶ napisa³/a:
nastêpnie szlifujê element (bo mam tak± konieczno¶æ) papierem 500

- rozumiem , ze jest to matowanie na sucho..??
Ja¶ napisa³/a:
czy zbyt ma³a ilo¶æ rozcieñczalnika mo¿e zani¿yæ lepko¶æ do podk³adu?

- nie stosujesz zalecanej lepkosci materialu (bazy) - dlaczego..??
Nie probowalem nigdy aplikacji drastycznie gesta baza. Poprostu bylby to problem poprawnego nalozenia , a nie przyczepnosci. Taka moja wydumka - pewnosci nie mam.
Ja¶ napisa³/a:
czy zbyt wysokie ci¶nienie mo¿e powodowaæ zbyt szybkie odparowanie chemii zanim dotrze do podk³adu

Polaczenie na linii podklad - baza w Twoim przypadku ma charakter mechaniczny a nie chemiczny. Chyba ..ze kladlbys baze m/m na podklad bo jest taka mozliwosc. Oczywiscie stosujac odpowiedni podklad.
Ja¶ napisa³/a:
czy mo¿e to byæ wina tego, ¿e podk³ad ma nisk± adhezje z baz± (co by³o by chyba bez sensu, w koñcu miêdzy innymi do tego jest)

- chyba , ze jest nieodpowiednio przygotowany..np. za drobny papier scierny , zanieczyszczony , czy tez zle odtluszczony..
Przy okazji napisz czym odtluszczasz..?
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-24, 08:39   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
- pisz±c standardowy nie doprecyzowa³em - chodzi³o o podk³ad akrylowy

- odt³uszczam antysilikonem Novol'a

- podk³ady stosujê w zale¿no¶ci od materia³u który malujê (stal, aluminium, karbon), albo podk³ad akrylowy albo epoksydowy(chocia¿ tym najczê¶ciej bo fajnie siê go nanosi, podk³ad akrylowy Haya wg mnie jest do du... bardziej nadaje siê pod pêdzel ni¿ pistolet, nawet po odpowiednim rozcieñczeniu - w sklepie maj± jak±¶ lipn± partie lub taki ju¿ jest)

- szlifujê podk³ad po jego ca³kowitym wyschniêciu papierem 500, nie wiêkszym i nie mniejszym i dbam o czysto¶æ

- to prawda, ¿e do bazy nie stosujê ilo¶ci rozcieñczalnika zalecanej, a to dlatego, ¿e maluj±c ramy muszê dobrze zalaæ jej zakamarki, jednocze¶nie nie robi±c obok zacieków (rzadk± baz± czy np akrylem musia³bym to robiæ na 4 podej¶cia, a tak nanoszê 2 warstwy m/m i jest dobrze pokryte i nie ma przebiæ) st±d bardziej zwracam uwagê na jej gêsto¶æ - byæ mo¿e to jest decyduj±cy o wszystkim b³±d, nie wiem

Ogólnie zale¿y mi na naprawdê dobrej jako¶ci, st±d pro¶ba o podpowiedzi. Ramki wychodz± bardzo ³adnie, dopieszczone napisy, fajne powierzchnie, ale niestety potem trzeba uwa¿aæ jak z porcelan±, a nie o to chodzi, to jest przedmiot u¿ytkowy kruca fix :sciana: :)
 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-24, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Posluchaj..co do temperatury aplikacji, to miescisz sie w normie (choc nizej nie schodzilbym juz)..
Jezeli chodzi o podklady..Heye bym odstawil , to niska polka. Natomiast epoksyd NOVOLa nie jest zly, jednak sa duzo lepsze. Moze i w tym przypadku warto byloby sprobowac z lepsza marka. Poza tym podklady epoksydowe potrzebuja dluzszego okresu utwardzenia - pare dni. Z reguly jednak, sa bardziej elastyczne od akrylowych, co w Twoim przypadku jakby korzystniejsze.
Nie piszesz jakiego producenta uzywasz bazy..czy do tej bazy uzywasz rozpuszczalnika tego samego producenta..??
Lakier bezbarwny, utwardzacz czy rozpuszczalnik tez powinien byc z jednego zrodla. Moze jeszcze sprobowalbym uelastyczniacza.
Jeszcze jadna rzecz...musisz stosowac sie do czasow odparowania miedzywarstwowego.
Z racji , ze aplikujesz gesta baze, jej powloka jest nieco grubsza..wiec nalezaloby wydluzyc czas odparowania miedzy nalozeniem nastepnej warstwy.

Ze swojej strony dodam jeszcze - stosuj jak najciensze warstwy poszczegolnych materialow. Najlepsza opcja byloby stosowanie materialow jednego producenta.
A z racji tego, ze zalezy Ci na dobrym efekcie , nie robisz tez duzych powierzchni ..co za tym idzie - nie zuzywasz tego materialu duzo. Roznica cenowa wydana na lepszy material nie bedzie az tak znaczaca. :)
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-24, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Faktycznie czêsto rozcieñczalnik mam z innej parafii, a to do czego go aplikuje z innej. Natomiast co do utwardzaczy, to u¿ywam tego co jest dedykowane. Co do bazy metalicznej to te¿ akurat by³a Haya :blee: Potem jak kupowa³em inn± bazê (mniejsze ilo¶ci w mieszalni, zale¿nie od potrzeb) to ju¿ dodawa³em oko³o 20-25 % klaru aby poprawiæ lepko¶æ do podk³adu. Teraz bêdê bardziej uwa¿a³ na stosowane materia³y. Poczytam na forum co tam ludziska polecaj± (jakie firmy), choæ bêdê wdziêczny za podpowiedzi. Ostatnio pyta³em o twarde klary i polecano mi Valspar. Co do rady abym d³u¿ej odczekiwa³ nanosz±c kolejn± warstwê, mo¿e byæ trafiona. Ogólnie odczekujê oko³o 15 minut i jazda z kolejn±. Powiem szczerze, ¿e nie wiem nadal z czego mog³o siê tak gów..nia..nie robiæ i wkurza mnie to, bo chcê unikn±æ tego efektu, a nie wiem jak to zrobiæ. Tak czy inaczej bardzo dziêkujê za s³owa porady.
 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-25, 07:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Ja¶ napisa³/a:
dodawa³em oko³o 20-25 % klaru aby poprawiæ lepko¶æ do podk³adu.

Czy ja dobrze zrozumialem - klar do bazy..??
Ja¶ napisa³/a:
Poczytam na forum co tam ludziska polecaj± (jakie firmy),

Moze inaczej - napisz jakie firmy oferowane sa na Twoim rynku..
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-25, 10:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3387
Sk±d: £ód¿
Kolego Ja¶ ,"stosujesz" jeszcze jakie¶ inne "patenty" przy "malowaniu" ,oprócz tego jednego ,którym siê "pochwali³e¶" a na który zwróci³ "uwage" kolega obcy_69 ? ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-25, 15:28   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
hehehe kolego Roberto wiêc innych "specyficznych" nie stosujê. Efekt odpryskuj±cej pow³oki na poziomie baza-podk³ad by³ tak beznadziejny, ¿e a i owszem DODAWA£EM KLARU...:) Je¿eli grozi to czym¶ strasznym PISZTA :) Sam to wyduma³em i pó¼niej bez wychylania siê z mojej strony podpowiedzia³ mi to stary lakiernik. Jednak aby pozbyæ siê takiego efektu postanowi³em zapukaæ w³a¶nie tutaj. W lakierowaniu samochodów byæ mo¿e to nawet czasami nie jest sprawdzane, choæ zaraz niektórzy oburz± siê "jak to, my robimy i jest super". Z ramami jest tak, ¿e, czêsto kto¶ je opiera o co¶, czasami upada lub zahacza np w czasie ostrej jazdy. Teraz przed malowaniem bêdê robi³ próbki na p³ytkach aby sprawdziæ jak siê trzymaj± pow³oki.
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-25, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Witam.
Tak sobie co nieco tu poczyta³em i z tego co mi lata po ³ysinie, to na wstêpie z pewno¶ci± potwierdzê sugestiê kolegi Obcy.... aby¶ przestawi³ siê na liniê jednego producenta a nie u¿ywa³ wszystkich materia³ów innych producentów mieszaj±c je na dodatek wg. w³asnych wydumanych receptur. Jestem akurat jedn± z tych osób które bole¶nie na w³asnym ty³ku na takich miksach {nawet mniej ekstremalnych} siê przejecha³y. Malujesz w sumie nie za du¿o, wiêc jak wspomnia³ kolega powy¿ej koszt materia³ów jednego producenta i to z najwy¿szej pó³ki bêdzie w przeliczeniu na jedn± pomalowan± sztukê naprawdê znikomy.
Ja¶ napisa³/a:
czy zbyt wysokie ci¶nienie mo¿e powodowaæ zbyt szybkie odparowanie chemii zanim dotrze do podk³adu
Powiedzmy ¿e wysokie ci¶nienie mog³oby trochê przesuszyæ bazê, ale dalej piszesz ¿e lejesz ni± ostro 2x na mokro wiêc przesuszenie ju¿ nie wchodzi w rachubê.
Ja¶ napisa³/a:
maluj±c ramy muszê dobrze zalaæ jej zakamarki, jednocze¶nie nie robi±c obok zacieków
Nie wiem jakie dok³adnie zakamarki masz na my¶li wiêc dodam tylko ¿e niektóre zakamarki ³atwiej domalowaæ na mniejszym ci¶nieniu ni¿ na wiêkszym -tam gdzie ci¶nienie powietrza odbija siê od elementu utrudniaj±c tym samym dotarcie w po¿±dane miejsce dla lakierów

Co do patentów to nie musisz ¿adnych u¿ywaæ.
My¶lê, ¿e problem tkwi tylko w mieszanych liniach i materia³ach.
Poza tym tak jak podpowiedzia³ kolega Obcy... zmniejsz grubo¶æ pow³oki. Chodzi tu m.inn. o bazê. Rozumiem te¿, ¿e matuj±c rêcznie P500 k³ad±c cieniej rzadsz± bazê bêd± widoczne rysy po takim papierze, dlatego od razu musisz te¿ przej¶æ na drobniejszy. Ja matowa³bym to na sucho papierami na g±bce {osobi¶cie jadê na SUNMIGHT-cie} powiedzmy P800 i poprawi³ P1000
Teraz odno¶nie klaru: tak siê zastanawiam czy nie doda³bym do niego uplastyczniacza?. Mo¿e, a w zasadzie powinna byæ wtedy mniejsza krucho¶æ tej pow³oki. Niby do tej pory uplastyczniacz dodawa³em praktycznie tylko do malowania tworzyw sztucznych, ale te¿ i do farb którymi malowa³em dla jednej z firm elementy ci±gników siod³owych bo twierdzili ¿e w praktyce sprawdzili, ¿e tak pomalowane elementy s± odporniejsze na obicia i myjki wysokoci¶nieniowe. Troszkê ju¿ w tym siedzieli wiêc pewnie wiedzieli co mówi± i o co prosz±.
A tak poza tym, to jako¶ nie przychodzi mi nic do g³owy, co dawa³oby jaki¶ konkretny argument ku temu aby tego zabroniæ dodaæ w tym przypadku, bo nawet gdyby nie pomog³o to nie powinno zaszkodziæ.

Ale po mojemu podstawa to jedna linia -sam szybko siê o tym przekona³em.
Pozdro i powodzenia
 

Benos77
Wys³any: 2011-01-25, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Ja¶ napisa³/a:
Co do bazy metalicznej to te¿ akurat by³a Haya
Jeden raz malowa³em ca³o¶ciówkê baz± Haya. Mia³em to samo co u Ciebie. Baza od³azi³a od podk³adu. Nie wiem...mo¿e co¶ nie tak robi³em, ale na tyle siê zrazi³em ¿e ju¿ niczego tej firmy nie dotknê. Potem ju¿ nigdy nie mia³em takich problemów.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-25, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Tak. Trzeba jechaæ na jednej linii i na dodatek markowej, a nie grom wie jakiej bo super hiper taniej.
Ja nie tak dawno sam mia³em ró¿ne problemy i po przej¶ciu na liniê jednego producenta i zmianie jednego narzêdzia wszystkie problemy nagle zniknê³y.

Jak do tego doszed³em? Ano na kilka sposobów: Niby tak sugerowano mi i na forach i u szkoleniowców, ale i jedno i drugie jak masa ludzi niby mo¿na by³o z lekka pu¶ciæ ko³o ucha, bo jak wiadomo z jednej strony niby naj³atwiej jest powiedzieæ : "kup to co najdro¿sze bo musi byæ dobre", a z drugiej strony szkoleniowcy: no przecie¿ Ci s± nie tylko aby podszkoliæ, ale g³ównie po to aby przekonaæ do produktów które sami oferuj±. To przecie¿ normalne.

I co mnie w tym wszystkim przekona³o do testu najbardziej? A no to czego siê nie mówi³o i nie napisa³o. Czyli zacz±³em siê zastanawiaæ kto pisze na forach o problemach? No i zauwa¿y³em, ¿e TYLKO CI KTÓRZY MIESZAJ¡ LINIE I NA DODATEK TE TANIE. Ka¿dy kto pisze o jakich¶ przypa³ach ma to na tanich materia³ach i najczê¶ciej na dodatkowo mieszanych. ALE NIKT, KOMPLETNIE NIKT KTO JEDZIE NA JEDNEJ MARKOWEJ LINII NIE POSKAR¯Y£ SIÊ NA COKOLWIEK.
Na tym forum jest kilkadziesi±t tysiêcy postów: znajd¼ jeden w którym kto¶ kto u¿ywa jednej markowej linii skar¿y siê na jakie¶ kaszanki. Na 40 tysiêcy postów nikt.
I to da³o mi szybko do my¶lenia. Spróbowa³em i siê przekona³em o trafno¶ci wyboru.
Tak¿e jak widaæ najwiêksza sugestia i podpowied¼ jest w tym, czego w prost nie napisano.

Spróbuj wiêc i Ty.
Pozdro
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-25, 23:01   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Super dziêki ch³opaki ! Takich wypowiedzi potrzebowa³em. Mam podej¶cie, ¿e lepiej kupiæ co¶ lepszego ni¿ gorszego, a Haya wynika³a tylko z niewiedzy i kupna tego co mi postawili na ladzie. Fajnie, ¿e chcia³o siê Wam napisaæ i do tego prosto i rzeczowo. Wielkie pozdro ! (a ojca ksiêdza, poproszê, aby tacê z niedzieli przeznaczy³ na dobre piwo dla Was ;) ¿arcik- co by nie uraziæ kogo¶ ... :)
 
 

lak 
Wys³any: 2011-01-25, 23:55   
0
UP DOWN

Posty: 223
Nikogo nie urazi³e¶.Fajnie mieæ za Ojca ksiêdza.... :shock:
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-26, 07:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Jezeli z Torunia, to sie opijemy.. :shock: ^^ ^^ ^^
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-26, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Jestem z Lublina jak by co, ale pracowa³em kiedy¶ w sportowym sklepie w Galerii Copernicus. Niestety nie spotka³em ojca Dyrektora hehehehe :) Kto wie, mo¿e mia³bym cenny na allegro autograf.
 
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-01-27, 10:21   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Jeszcze jedno. Po podpowiedzi kolegi £ysy73, stawiam pytanko, czy dodanie uplastyczniacza powoduje zmniejszenie odporno¶ci na rysy ? I czy po uplastyczniaczu klar mo¿na wypolerowaæ na taki sam wysoki po³ysk jak bez ? (sorki, je¿eli pytanie wydaje siê tendencyjne, ale chcê wiedzieæ...)
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-28, 04:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Wypolerowaæ na wysoki po³ysk-jak najbardziej,oby¶ tylko nie przesadzi³ z ilo¶ci± uelastyczniacza, bo nie wiadomo,jak zareaguje w koñcowym efekcie bezbarwny.Natomiast nie s±dzê,¿eby mia³ wp³yw na podatno¶æ na rysowanie,tutaj wiêksze pole do popisu jest dla lakierów specjalnie do tego przeznaczonych,o podwy¿szonej odporno¶ci na zarysowania,tzw. SR (scratch resistant),np Novol 580
 
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-02-04, 09:10   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
Witam ponownie.
Z rad± Obcy69 i £ys73 sprawdzi³em, linie których firm s± dostêpne w mieszalni, w której kupujê materia³y.
S± to De Beer oraz Spies Hecker. Macie jakie¶ zdanie na temat tych firm ?

Ogólnie cz³owiek poleca³ mi Spies Hecker, ale np w De Beer (jeszcze w puszkach Valspar) maj± bardzo odporny na uszkodzenia klar (a co¶ takie potrzebujê). Co by¶cie wybrali na moim miejscu ?

pozdrawiam
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-04, 16:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Witam.
Ja z Debera mia³em tylko do czynienia z baz±, a ze Spiesa z baz± konwencj± i klarem ale nie pamiêtam ju¿ jakim, bo by³o to kilka latek temu.
Je¶li chodzi o moje wra¿enia porównawcze tych obu firm i tylko tych jak widaæ kilku produktów jakie u¿ywa³em to zdecydowanie Spies Hecker by³ lepszy.
A tak w ogóle to do dnia dzisiejszego z baz konwencjonalnych z jakimi mia³em do czynienia Spies Hecker by³ najlepszy {pod ka¿dym wzglêdem}. Ale oczywi¶cie mo¿e byæ tyle opinii ilu u¿ytkowników.
Co do tej wiêkszej odporno¶ci klaru to pod jakim wzglêdem? Bo mi siê wydaje, a przynajmniej mam takie odczucie, ¿e im twardszy to bardziej odporny na zarysowania a mniej na obicia, a "miêkszy" bardziej odporny na obicia a mniej na zarysowania. To s± moje odczucia i obserwacje, ale mam prawo mieæ je mylne wiêc mo¿e kto¶ powie co¶ innego.
Pozdrawiam
 

Ja¶ 
Wys³any: 2011-02-05, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Lublin
³ysy73 napisa³/a:
Co do tej wiêkszej odporno¶ci klaru to pod jakim wzglêdem? Bo mi siê wydaje, a przynajmniej mam takie odczucie, ¿e im twardszy to bardziej odporny na zarysowania a mniej na obicia, a "miêkszy" bardziej odporny na obicia a mniej na zarysowania.


My¶lê, ¿e tak jest. Nawet w metalach, im twardszy, tym bardziej kruchy. Natomiast wiem jedno. Zazwyczaj dobre firmy rowerowe, lakieruj± swoje ramy takim cholerstwem, ¿e i s± odporne na rysy (oczywi¶cie nie mówiê tu o pi³owaniu pilnikiem ;-) )) i na obicia. Po za tym co napisa³ £ysy73, wg mnie:
- odporno¶æ na rysy warunkuje twardo¶æ materia³u
- odporno¶æ na obicia - w najwiêkszym stopniu/nie jedynym - si³a wi±zañ pomiêdzy warstwami
oraz wiadomo, pomalowany materia³ - czy potrafi st³umiæ uderzenie, czy nie - np. blacha a rura.

Z drugiej strony to co napisa³ £ysy73, uelastyczniacz wzmaga³ wytrzyma³o¶æ na myjki wysokoci¶nieniowe. Byæ mo¿e to powoduje, ¿e same wi±zania s± "bardziej elastyczne" i trudniej zachodzi do ich zerwania/oderwania siê warstwy np klaru. A tym samym mo¿e to byæ proces mikro-t³umienia (?)

Reasumuj±c te teoretyczne kminy hehehehe.

- chyba sk³ania³bym siê do zastosowania bardzo twardego lakieru z niewielkim dodatkiem uelastyczniacza
- lub - i tu czekam na reakcjê :-) ))-, a co gdyby pojechaæ pierwsz± warstwê z uelastyczniaczem, a drug± bez, twardym klarem (?)

pozdr
 
 

fifka 
Wys³any: 2011-02-13, 20:28   
0
UP DOWN
fifka

Posty: 10
Sk±d: Otwock
spróbuj Spectrala :

- epoxyd 385 - bardziej rozlewny i szybciej schnie od 360 z Professionala i ma opcjê "mokro na mokro" , dysze od 1,2 do 1,5 , schnie równie szybko co baza i jest do przemalowania (suchy na dotyk) po 15min w 20stC

- klar 575 SR - to klar typu MS , s± do niego szybkie utwardzacze i szybkie rozcienczalniki , suchy na dotyk (przeniesienie elementu w rêku) 1,5h w 23stC, klar ca³kowicie ceramiczny , w pe³nej warstwie , cholernie ciê¿ki do polerowania po up³ywie wiêcej ni¿ 24h...

www.spectral.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi