Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-21, 10:19   MODULAR CAR SERVICE - koszty budowy i sposób finansowania
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Elementy techniczne dla koncepcji MODULAR opisane s± w temacie :

MODULAR CAR SERVICE - opis techniczny - http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2486

Precyzyjna wycena to zawsze najtrudniejsza czê¶æ prac projektowych przy inwestycji.
Na przyk³adzie obiektu mini lakierni mo¿na jednak wskazaæ do¶æ precyzyjne koszty budowy obiektu i jego wyposa¿enia i tak :

Dla tego obiektu ECONOMI 2+1 mini lakiernia :

Koszt budowy obiektu wynosiæ powinien ok…… 248 000 z³ netto
Koszt wyposa¿enia technicznego budynku ok…… 84 000 z³ netto
Koszt wyposa¿enia technologicznego ok. ……….160 000 z³ netto ( zak³adaj±c ¿e to dobrej klasy nowe wyposa¿enie ).

Wiem ¿e kwoty mog± niektórych szokowaæ … ale pamiêtajcie ¿e to na razie tylko koszty ! i to bez prac zwi±zanych z uzbrojeniem terenu wykonaniem parkingów i ogrodzeñ oraz bez prac projektowych i dzia³añ formalno prawnych !

Za³ó¿my jednak dla przyk³adu … ¿e koszt ca³ej inwestycji zamknie siê w 500 000 z³ !

Finansowanie :

Oczywi¶cie nie bêdê was oszukiwa³ i pisa³ ze da siê to zrobiæ bez poka¼nego wk³adu w³asnego. Niestety musicie ju¿ dysponowaæ terenem pod inwestycje i minimum 100 000 z³ ¶rodków w³asnych ( mo¿e byæ jaki¶ kredyt ).

Dalej pomys³ jest taki :

Hala konstrukcyjne opracowana jest tak ¿e da siê j± przykrêciæ do podstawy fundamentowej.
Obiekt budowlany bêdzie demontowalny przez co daje siê obj±æ warunkami LEASINGU.

Powiedzmy 250 000 z³ na piêæ lat bez wp³aty w³asnej - to ok. 5000 z³ miesiêcznie
( uwzglêdniaj±c najwy¿sze mo¿liwe oprocentowanie i prowizje ).

Reszta kosztów inwestycji to kredyt, lub odrêbne umowy leasingowe na urz±dzenia :
Powiedzmy 200 000 z³ na piêæ lat bez wp³aty w³asnej - to ok. 4000 z³ miesiêcznie
( uwzglêdniaj±c najwy¿sze mo¿liwe oprocentowanie i prowizje ).

W efekcie rata miesiêczna przez 60 mc = 9 000 z³.

Planujemy obj±æ koncepcjê Modular sta³± dotacj± Unijn± z UM, a na terenach wiejskich dotacj± z ARiMR. Realnie to ok. 20 % - 30 % warto¶ci ca³ej inwestycji. Samo pozyskanie dotacji to ju¿ zmartwienie generalnego wykonawcy, a nie inwestora ! Przy powtarzalnym obiekcie to w³a¶ciwie gotowiec wiêc nie powinno z tym byæ problemu.

Po zwrocie dotacji inwestor zyskuje gotówkê na dzia³alno¶æ … lub ( zale¿nie od umowy z bankiem ) sp³aca czê¶æ kredytu. Za³ó¿my ¿e sp³aca i przez to rata spada do poziomu 6300 z³.

Czy da siê tyle zarobiæ z dwóch stanowisk lakierniczych …. Nie wiem ! to ju¿ ka¿dy z was musi przeprowadziæ sobie tak± symulacjê - ale ….

Powiêkszenie obiektu o kolejne dwa stanowiska np. blacharskie to wzrost kosztów inwestycji tylko o 20 % !!!! a nie o kolejne 500 000 z³ … bo najdro¿sze w budowie s± ma³e obiekty.
Koszt prac projektowych, uzbrojenia terenu, ogrodzenia wej¶cia ekipy budowlanej z w³asnymi kontenerami socjalnymi przy³±cza medialne … kosztuj± prawie tyle samo bez wzglêdu na to czy obiekt ma dwa stanowiska, czy osiem !

Gdy rata nie spina siê ekonomicznie z mo¿liwo¶ciami przerobowymi to mo¿na powiêkszyæ mo¿liwo¶ci przerobowe ( wiêkszy obiekt ) lub obni¿yæ ratê ( d³u¿szy okres kredytowania i leasingowania … powiedzmy 10 lat …. przy racie 4 000 z³ ! ).

Koncepcja Modular i sposób jej finansowania opracowana zosta³a dla ma³ych przedsiêbiorstw bran¿y motoryzacyjnej. Po 10 latach projektowania obiektów samochodowych i 18 w bran¿y motoryzacyjnej stwierdzam ¿e jest to PIERWSZA TAKA KONCEPCJA która sprowadza 90 % problemów inwestycyjnych do … wysoko¶ci raty ! To jedyne zmartwienie inwestora. ¯adnych problemów - Jak to zrobiæ ? Gdzie to zrobiæ ? Czym to zrobiæ ? Jak wyposa¿yæ ? Czym ogrzewaæ ? Jak wentylowaæ ? i Sk±d na to wzi±æ pieni±dze ( te problemy to po³owa tematów na forum ) Wszystko inne powinno zostaæ rozwi±zane przez szczegó³owy projekt precyzyjn± jego wycenê i towarzysz±cy koncepcji, system finansowania. No i … budowa w 60 dni ! … oraz gwarancja wszystkich odbiorów formalnych, dopuszczeñ, zg³oszeñ i pozwoleñ !

To propozycja ! …. Masz swój wymarzony warsztat za 4 – 6 000 z³ miesiêcznie !

Nie wiem czy to kogo¶ zainteresuje, lub przekona … ale za nim ktokolwiek zacznie narzekaæ ¿e to nadal kupa kasy i nieosi±galne to przypomnê króciutko temat z kwietnia 2009 o warsztacie za 2 900 000 z³ tj. ok. 580 000 EUR ( + koszty terenu i jego uzbrojenia ) oferta NUSSBAUN CAR SATELITE … a to jedyna konkurencyjna oferta dla koncepcji MODULAR ( o zbli¿onym charakterze i budowie ) … i to oferta bez lakierni tylko mechanika SKP i mo¿e blacharnia !

Oferta z Niemiec to rata = 30 000 z³ …. to tylko 5 x wiêcej za to samo !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

polski
Wys³any: 2011-02-06, 13:26   
0
UP DOWN

Posty: 10
czytam,czytam,czytam....i nie wierze,TO WSZYSTKO MA SENS;MA POCZATEK,WATEK,I KONIEC!czytam to wszystko po kilka razy,dostaje gesiej skorki .....nie mam slow PROJEKTER---PELNY RESPEKT!!!!!!!A JEDNAK MOZNA SIE NAUCZYC JESLI SIE CHCE!!!! :tak: NAPRAWDE POSIADASZ NIESAMOWITA WIEDZE.........SZACUNEK
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-02-06, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Mi³o mi to s³yszeæ. Zapraszam na stronê programu ... Od czerwca 2009 sporo siê pozmienia³o. Mamy w ofercie wiêcej modu³ów. Np. Czê¶æ biurowo - mieszkaln± z 40 lub 80 metrowym mieszkaniem nad biurem i niekrêpuj±cym wej¶ciem z ty³u obiektu. Mamy modu³ z kana³em rewizyjnym do obs³ugi samochodów ciê¿arowych i geometrii. Sami budujemy komory lakiernicze w tych obiektach tylko jednostka termo wentylacyjna i sterowniki s± od renomowanego producenta. S± ju¿ wersje z podpiwniczeniem.

Dwa obiekty przygotowane zosta³y dla znanych w Polsce sieci detalingu samochodowego.

Gorzej, ¿e jak na razie ¿aden z nich nie zosta³ zaprojektowany i wybudowany w standardowej wersji Modular. Albo dzia³ka wymusza ogromne zmiany, albo inwestorzy stawiaj± takie wymagania, ¿e powoli, powoli obiekt nabieraj±c profesjonalnego drogiego wygl±du przestaje byæ Modularem z programu "tanie budowanie".

Tworz±c ten program my¶la³em, ¿e to oferta dla inwestorów którzy maj± ma³o kasy ... a w praktyce okazuje siê, ¿e tylko kilka osób liczy na jakie¶ wsparcie dotacj±. Tylko jeden inwestor powa¿nie potraktowa³ ofertê leasingow±. Wiêkszo¶æ to kredyt hipoteczny i ku mojemu zaskoczeniu ... w³asne ¶rodki inwestycyjne siêgaj±ce 70 % warto¶ci inwestycji. Do tej pory tylko trzykrotnie kontaktowa³em inwestorów z bankiem z którym wspó³pracujemy i ten jedne raz z leasingiem. Czasami s± takie tygodnie ¿e jest 20 zapytañ o szczegó³y. w ubieg³ym roku wys³a³em prawie 200 ofert, a w tym przez styczeñ ju¿ 37... 10 -15 % z tego to powa¿ni inwestorzy.

Jednak najwiêcej zleceñ jest tylko na projekt i uzyskanie pozwolenia na budowê. W sumie to sprytne dzia³anie bo te koszty i tak musza byæ poniesione, a od rozpoczêcia budowy ( czyt. za³o¿enia ksi±¿ki budowy ) do jej zakoñczenia inwestor ma 10 lat. W tym czasie zmiany przepisów budowlanych ochrony ¶rodowiska, czy radykalne pomys³y urzêdników w Gminie o likwidacji ¶mierdz±cych lakierni w regionie ju¿ takich inwestorów nie dotycz±. W ten sposób mo¿na spokojnie czekaæ na rozwój miejscowo¶ci w której siê chce zaci±gaæ kredyt na lata. No i przez 10 lat bêdzie dwa razy po cztery lata programów rozwojowych UE. Do¶æ czasu i mo¿liwo¶ci na wybranie powa¿nej dotacji.

W efekcie na ka¿de dziesiêæ rozpoczynanych projektów tych obiektów jeden, lub dwa zostanie wybudowany w ci±gu dwóch nadchodz±cych lat ( rok trwa uzyskanie pozwolenia na budowê ).
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

polski
Wys³any: 2011-02-08, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 10
dzis zwolnilem sie z pracy,mnie nie bolalo ale moj BOSSSSS.......on wie ze mialem wiele ofert dotyczacych pracy w innych warsztatach ,ale ja zawsze powtarzalem JESTEM LOJALNYM PRACOWNIKIEM,........doszedlem do wniosku ze ZA lojalnym ,prosto mowiac DURNY I NAIWNY JESTEM.............ale dosyc zalow,pragne wrocic do kraju ale na swoj maly warsztat,6 miejsc pracy,poki mam jeszcze sily a w tym zawodzie szybko jej ubywa musze cos wymyslec,a Pan jest PROFESJONALISTA,naprawde SZACUNEK,nie chce rozmawiac ZE ZNAJOMYMI bo takie porady nie sa mi potrzebne ,ja rowniez mam swoje ,swoj wlasny obraz tego przedsiewziecia wiec potrzebuje DYSKUSJI z PROFI a wnioski bede wyciagal PRZEZ KILKA POZNIEJSZYCH TYGODNI;PRACUJE PO 18 godzin bo duma nie pozwala mi na to by BRON BOZE nie wyrobic sie z jakims terminem,dlatego pracuje do oporu I NARESZCIE CHCE PRACOWAC NA WLASNE IMIE!!!!MAM 3 uczni i sam musze dopilnowac jakosci szybkosci perfekcji i lakier naturalnie,moj rekord 7 kabin na dzien w kazdej po minimum 2 rozne kolory ale w czasie od 3 rano do 23 w nocy SAM SZLIFOWALEM ALE MIALEM JUZ CHALUCYNACJE ZE ZMECZENIA!!!CHCIALBYM OSOBISCIE SIE Z PANEM SPOTKAC JESLI TO W OGOLE MOZLIWE I USLYSZEC PRAWDE NA TEMAT MOJEGO WYOBRAZENIA:POZDRAWIAM SERDECZNIE Z deutschland
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-02-08, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Oczywi¶cie, ¿e mo¿emy siê spotkaæ osobi¶cie ... nie da siê poprowadziæ takiej inwestycji jak budowa warsztatu ... korespondencyjnie ^^ .

Co do pracy po 20 godzin na dobê i spania po 3 ... to przyznam, ¿e sam kiedy¶ wpad³em w tak± pu³apkê, ale ze wstydem przyznam ¿e mnie akurat zawróci³y w g³owie pieni±dze jakie zarabia³em pracuj±c na dwóch etatach lakiernika i jednym etacie pracownika biurowego 20 lat temu w jednej stacji ASO. Zarabia³em masê pieniêdzy ... pad³em na pysk po 5 miesi±cach ... i niewiel brak³o ¿ebym przegapi³ narodziny w³asnego dziecka ( cz³owiek czasami zachowuje siê jak dureñ :shock: ) Có¿ ... m³ody wiek i chêæ szybkiego osi±gania sukcesów czasami tworzy zabójcz± mieszankê.

Dzi¶ ju¿ wiem z ca³a pewno¶ci±, ¿e uczciwie dorabianie siê pozycji zawodowej i pieniêdzy to ¿mudny d³ugotrwa³y proces i m±dre przemy¶lane decyzje. Szybko to mo¿na tylko ... nakra¶æ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

polski
Wys³any: 2011-02-10, 00:44   
0
UP DOWN

Posty: 10
KOLEJNY CIEZKI DZIEN;DO 16go PRACUJE NA STARYM WAARSZTACIE,BOSS probuje ,skacze,rozmawia,jest mily JAK KIEDYS ,ale powtarzam krodko WIESZ ZE JESLI COS POWIEDZIALEM TAK BYLO,POWIEDZIALEM ZE GRADOBICIE W 4 DNI ZROBIE PERFEKT MOZESZ SPAC SPOKOJNIE TO ZROBILEM (JEEP PEUGEOT NA SAMYM PRAZKOWANYM DACHU 130 wgniecen do tego byl bez przebiegu z salonu peugeot ,jakosc musiala byc najwyzszej klasy) OLDTEIMERY W SWIETA WIELKANOCNE W WIGILIE .......ZROBILEM BEZ SLOWA ,Z SATYSFAKCJA ZE INNI NIE MUSZA PRZEBYWAC W TYM SYFIE BO JAK WROCILI BYLO PIEKNIE WYSPRZATANE,A TERAZ POWIEDZIALEM ZE ODCHODZE CO OZNACZA WIECEJ DLA CIEBIE NIE PRACUJE a Twoje dyskusje lub propozycje moga tylko spowodowac natychmiastowe odejscie i TO BEDZIE DOPIERO ROZCZAROWANIE,bo kiedy ja mowilem jestem ubezpieczony na 400 euro bo na poczatku bylo ciezko i taki mielismy KOLEZENSKI uklad i chce minimum( co juz jest ponizeniem)tyle co blacharze otrzymalem odpowiedz KURCZE NAPRAWDE ....POMYSLIMY .......(szczegoly opowiem kiedy sie spotkamy) gdzie NA POCZATKU PRZED 3 LATY MOWIL ZE JESTEM FENOMENEM I JESLI POJDE DO NIEGO OTWORZY WARSZTAT LAKIERNICZY ;MOWIE ZE PASUJE!!ON MIAL WTEDY TYLKO BLACHARNIE I PRACOWAL SAM!!!! I BYL START JA DOSTALEM 3 UCZNI jednego po miesiacu wyrzucilem DRUGI KLOPOTY ZDROWOTNE PO POL ROKU ZWOLNIENIA LEKARSKIE TRZECI RUSKI SIE STARA PRZED DWOMA TYGODNIAMI ZDAL EGZAMIN ALE MUSZE MU SZPACHLOWAC WIEKSZE ELEMENTY,ITP;DOBRE SAMOCHODY ROBIE SAM MIEDZY LAKIEROWANIEM LUB WCZESNIE RANO LUB NOCAMI; A NA BLACHARNI JEST 4 BLACHARZY W TYM DWOCH MAJSTROW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KIEDY TO PISZE TERAZ GOTUJE SIE WE MNIE DLATEGO ZA NIC TAM NIE ZOSTANE JUZ ZA POZNO!!!!!!!!LAKIERUJEMY ROWNIEZ DLA INNYCH BLACHARNI CZY SALONOW PEUGEOT,PORSCHE,HYUNDAY,FIAT,BMW.......niech Pan mi wierzy ze w tym momencie DUSZA MI KRZYCZY.JA NIE DYSKUTOWALEM OTRZYMUJAC ODPOWIEDZ OD NIEGO WIEC TERAZ NIECH I ON NIE DYSKUTUJE.WIEM BRZMI AROGANCKO I PISZE NIESKLADNIE ALE TO NERWY,ZACZALEM TE WIADOMOSC PISAC OK 18tej ALE BYLEM DO TERAZ NA MOIM NOWYM MIEJSCU PRACY A TAM MNIE NA REKACH NOSZA....JAK NARAZIE!!!!!!CHCE BUDOWAC WLASNY WARSZTAT POKI MAM SPOKOJ,jest 00:38 a jutro musze o 6 tej wstac i OGIEN CHCE BYC DO KONCA LOJALNY :tak: PRZEPRASZAM ZE TAK GLEDZE ^^ ALE TAK MNIE PONIOSLO;NAPRAWDE PRAGNE SWOJ WARSZTAT I WIEM JACY SA KLIENCI :)MIMO TO, CHCE :D POZDRAWIAM SERDECZNIE;A PROPOS MAM 30 lat.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-02-12, 10:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
W³asna firma to jednak du¿a odpowiedzialno¶æ ... tak¿e za ludzi których siê zatrudnia. Gdy to jednoosobowa dzia³alno¶æ gospodarcza i samemu robi siê wszytko to w efekcie po latach zauwa¿a siê ¿e daje siê z tego jako¶ ¿yæ ale dorobiæ i inwestowaæ w rozwój na pewno nie. Z indywidualnego punktu widzenia wymiana pistoletu na markowy czy sprê¿arki na now± jest traktowane jako rozwój zawodowy firmy ... ale to w tej bran¿y mikro ruchy inwestycyjne zajmuj±ce lata.

We w³asnej firmie trzeba byæ "mózgiem" a nie "rêkoma". M±dre decyzje przynosz± wiêcej pieniêdzy ni¿ kolejny skoñczony samochód. Oczywi¶cie rozumiem ¿e jak siê ma wiedzê i umiejêtno¶ci zawodowe mo¿na czasami zast±piæ w³asnego "sfochowanego" pracownika na jego stanowisku pracy, albo utrzymaæ ci±g³o¶æ funkcjonowania warsztatu gdy pracownik jest na urlopie lub nie przyjdzie do pracy. Jednak takie planowanie firmy w oparciu o w³asn± osobê jako blacharz, czy lakiernik nie pozwala na
planowy rozwój warsztatu. Oczywi¶cie wiem ¿e znajdzie siê kilka osób które napisz± ¿e od lat sami pracuj± we w³asnym warsztacie i sobie radz±, ale tych co osi±gnêli naprawdê du¿y sukces jest garstka. Kilka wyj±tków przytwierdzaj±cych ¿e regu³a jest jednak znana. Szef to "mózg".

Z tego powodu miêdzy innymi gdy piszê ¿e koszt budowy i uruchomienia niedu¿ego warsztatu wynosi 500 ty¶ z³otych a rata to 10 ty¶ miesiêcznie przera¿enie w oczach maj± tylko ci co sami chc± na to zarobiæ w³asn± prac± na lakierni blacharni czy pod podno¶nikiem. "Szef" nie jest nigdy przera¿ony. On od razu siada i liczy ile musi wykonaæ napraw zatrudniæ ludzi czy sprzedaæ czê¶ci.

Piszê to dlatego ¿e przy koncepcji MODULARNY WARSZTAT wielokrotnie w tygodniu rozmawiam lub wymieniam e-maile z lud¼mi którzy pracuj± samodzielnie w jedno czy dwóstanowiskowym warsztacie bêd±c sobie szefem lakiernikiem zaopatrzeniem ksiêgowo¶ci± i pracownikiem biura obs³ugi klienta. Z takiego punktu wyj¶cia inwestycja w podstawowy warsztat jest przera¿aj±ca ... Jednak wszystkie przeszkody s± w "g³owie", a nie w realnym ¿yciu. Dzia³ka pod inwestycje jest obok ... fach w rêkach ... sprzêt u dostawców ... formalno¶ci za³atwia biuro projektów ... potrzeba tylko pieniêdzy a te s± w banku ... trzeba tylko mieæ pomys³ jak je oddaæ w ustalonym terminie.

Jak widaæ ... wszystkie problemy s± zawsze w g³owie inwestora. Kto my¶li negatywnie tyra do koñca swych dni w zimnym i ma³ym gara¿u narzekaj±c na otaczaj±cy go ¶wiat. Kto my¶li pozytywnie i dzia³a ... spêdza wakacje z rodzin± w ciep³ych krajach i jedzie tam nowym samochodem.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

polski
Wys³any: 2011-02-12, 11:15   
0
UP DOWN

Posty: 10
ma Pan racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "POLSKA TO KRAJ W KTORYM JESLI SIE KOMUS COS UDAJE;TO SIE GO NIE WIDZI" DLATEGO O MOICH PLANACH CHCE KONSULTOWAC SIE TYLKO Z PANEM, (bo zyjemy w innym otoczeniu,nie laczy nas nic,nie widzujemy sie,Pan wie co mam na mysli)!!!!! BOSS MUSIAL POWIADOMIC PRZEDSTAWICIELI SIKKENS O MOIM ODEJSCIU, oni przyjechali i do biura,gadka z szefem,potem odwaznie do mnie,CO?DLACZEGO?CZY PRZEMYSLALEM?.............ja im Z DUZEGO KALIBRU!!!!!! NAGA PRAWDE!!!!!!!! JEDEN Z NICH MIAL LZY W OCZACH......PRZEPROSILI BO NIE MIELI POJECIA JAKA PRAWDA,PROSILI O KONTAKT ZE MNA NA PRYWATNY NUMER ONI OFERUJA I ZOBOWIAZUJA SIE DO TEGO ZE JESLI JESTEM TAK BARDZO PEWNY MOJEJ DECYZJI ZALATWIA MI NOWE MIEJSCE PRACY,PODZIEKOWALEM ,POWIEDZIALEM ZE NARAZIE..... ROBIE PAUSE: BEDA ORGANIZOWAC SZKOLENIE DLA FIRMY,JAK ORGANIZOWAC PRACE,JAK WSPOLPRACOWAC I DLA BOSSA WAZNE KIEROWANIE FIRMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYCHODZAC BYLI TAK ZSZOKOWANI ZE JEDEN COFNAL SIE O DWA KROKI PRZEPROSIL JESZCZE RAZ I MOWI ZE NAPRAWDE MAJA DLA MNIE OFERTE.Z BOSSEM ZAPOMNIELI SIE POZEGNAC!!!!!!BRAT SZEFA MOWIL ZE DOSKONALE MNIE ROZUMIE I JEGO RODZICE ROWNIEZ!!!!!!!!! KAZDY POWTARZA NIE WYOBRAZAM SOBIE CO TERAZ BEDIE,JA TEZ NIE, SIKKENS JUZ KIEDYS OFEROWAL MI KONTAKT Z POLSKIM PRZEDSTAWICIELEM I POMOCA;PORADAMI PRZY BUDOWIE WARSZTATU W PL.JESLI CHODZI O KOSZT BUDOWY TAK 500 tys.(jasli chodzi o wyposazeni porzadne dwa duze promienniki ......ach pogadamy ,WYGRZAC ELEMENTY TO PODSTAWA DLA MNIE PRZY SZYBKICH USLUGACH;NIE ZE ZA MIESIAC BEDZIEMY POLEROWAC BO AUTO BYLO W DWA DNI ZROBIONE A TERAZ RYSY SIADAJA: POZDRAWIAM I CALUJE :) :) DAMY RADE , to jak lakierowanie CAK CAK i gotowe ^^NIEKTORZY PYTAJA OD RAZU "ile to bedzie kosztowac i dlaczego tak drogo" ^^ DZIS WYSTARTOWAC I DOBRZE WBIC SIE W RYNEK TRZEBA POKAZAC CO SIE MA I CO SIE POTRAFI!!!!!!!!!!!! DAMY RADE :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-02-12, 15:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
polski napisa³/a:
... SIKKENS JUZ KIEDYS OFEROWAL MI KONTAKT Z POLSKIM PRZEDSTAWICIELEM I POMOCA;PORADAMI PRZY BUDOWIE WARSZTATU W PL.JESLI CHODZI O KOSZT BUDOWY TAK 500 tys.(jasli chodzi o wyposazeni porzadne dwa duze promienniki ......


Co do tzw. wsparcia finansowego to jest ono w pewnym zakresie w ka¿dej firmie oferuj±cej mieszalniki. To z³o¿ona sprawa bo w praktyce nikt niczego nie rozdaje za darmo. trzeba siê zdecydowaæ czy bierze siê np. promiennik i sp³aca to w materia³ach p³ac±c za nie dro¿ej ni¿ inni, czy te¿ zakupy z w³asnych ¶rodków i swoboda w doborze materia³u z ro¿nych firm ?

W Polsce rynek jest inny ni¿ za granic± ( zreszt± w ka¿dym kraju Europy jest nieco inaczej ) Tu Sikkens by³ potêg± w latach 1993 - 2000. Mia³ pod kontrol± prawie po³owê rynku lakierni samochodowych posiadaj±cych w³asne mieszalniki. Jednak po wej¶ciu lakierów wodorozcieñczalnych powoli oddawa³ palmê pierwszeñstwa Glasuritowi i PPG. Glasurit z winy ówczesnych dystrybutorów niestety przepad³ i dzi¶ jest w Polsce produktem ¶ladowym. PPG nadal w czo³ówce, ale zdecydowanym liderem w lakierach wodorozcieñczalnych jest teraz DUPONT, a jako grupa STANDOX, SPIEC HECKER, DUPONT praktycznie maj± rynek pod spor± kontrol±. W materia³ach konwencjonalnych rynek jest bardziej rozproszony i tu dzieli siê na ma³e firmy ( tañsze produkty - znaki towarowe - du¿ych koncernów ).

Kilka lat temu importerzy i dystrybutorzy lakierów kupowali swoim klientom komory lakiernicze w ramach kilkuletnich umów na wy³±czno¶æ. Dzi¶ to raczej rzadko¶æ ... choæ czasami mo¿na liczyæ na niewiarygodne rabaty rzêdu 50 czy 60 % za sprzêt prezentacyjny czy z jakiej¶ wpadki innej lakierni.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

polski
Wys³any: 2011-02-13, 12:10   
0
UP DOWN

Posty: 10
tak DUPONT JEST NA WARSZTACIE NA KTORYM BEDE PRACOWAL OD SRODY JUZ DO CZASU UKONCZENIA MOJEGO WARSZTATU :tak: :tak: :tak: MIALEM TEZ STYCZNOSC ZE STANDOX I MOJA JAK I OPINIA WIELU ZNAJOMYCH ROZNICA I TECHNIKA LAKIEROWANIA JEST NIEODCZOWALNA POMIEDZY TYMI MIESZALNIKAMI,SIKKENS NATOMIAST ,50% DLUZSZY CZAS LAKIEROWANIA ,ZE WZGLEDU NA OGRZEWANIE I PRACE KABINY NUMEREM JEDEN JEST DUPONT,JEDNA WARSTWA PYLENIE NA MOKRO I PO KRZYKU,ALE ZNOW BEZBARWNY SIKKENS SUPERRIOR LV!!!! DO TEGO PRZYSPIESZACZ (accerelator) i po 20 MINUTOWYM SUSZENIU W 60 STOPNIACH MOZNA JECHAC SAMOCHODEM PROSTO NA MIASTO :spoko: ^^ ;WSZYSTKO CO SZYBKIE W MOIM ZAWODZIE JEST DO KITU ALE JESLI CHODZI O TEN BEZBARWNY!!!!DWIE CIENKIE WARSTWY I PIEKNY POLYSK ,STRUKTURKA JAK ORYGINALNA!!!!!!PERFEKT!!!!!PODKLADY NATOMIAST Z KENT,PO PRZYLOZENIU PROMIENNIKA PO 40 MINUTACH JEST TAK SUCHY JAK I PO MIESIACU,SZLIFOWANIE NA SUCHO,PO SZLIFOWANIU GRZEJE JESZCZE RAZ 10 MINUT I ZNOW LEKKO NA KLOCKU 800 NA SUCHO ,gdyby cos ,jakas ryska jeszcze wyszla widac od radu ,potem ladnie wydmuchac,wilgotna gabka ladnie zebrac kurz i OGIEN DO KABINY!!!!!!!!!!!!!!!!! ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ :cool: KOCHAM MOJA PRACE :spoko: KABINA NAJ NAJ NAJ OSZCZEDNIEJSZA Z OSZCZEDNYM ZAMKNIETYM OBIEGIEM BLOWTHERM!!!!!!KOLEGA KUPIL TAKA 64 tys euro;ALE IDE SMIGAM BAZA 10 minut,wychodze ,pilotem przelaczam na (abluften) wylacza swiatlo, podgrzewa do 40 stopni i znow schladza,automatycznie wlacza swiatlo gdy baza jest sucha i gotowa do klaru,ide smigam cienko klar,po chwili drugi raz potem SUSZENIE I PERFEKT(JAK SIE SUSZY PISZE WYSOKI RACHUNECZEK ^^ ^^ TAK TAK ZARTUJE) .SZCZERZE TO MYM NAJWIEKSZYM ZMARTWIENIEM JEST ZNALEZIENIE LOJALNYCH PRACOWNIKOW,AMBITNYCH,TAKICH Z ZAPALEM;KTORYM PRACA ROBI PRZYJEMNOSC, jestem bardzo otwarty potrafie zadbac o ludzi docenic i sprowadzic na ziemie,tylko takich ktorzy mysla w pracy o pracy jest niewielu.W 99 ROKU PLANOWALEM ROZKRECIC WARSZTAT ;MIALEM MNOSTWO SAMOCHODOW NA PODWORKU,PORZADNE FURY ;WZIALEM DWOCH KOLEGOW I .........??????pracowalem pracowalem oni mogli dopiero w poludnie zaczac, po poludniu mieli sprawy do zalatwienia a potem mieli pretensje ze za samochod mieli miec 50 zl za czesc a maja tylko 200 za tydzien pracy, ale to byla porazka ja wczesnie robilem szpachle potem podklad i sniadanie,wtedy przychodzili MOI POMOCNICY pojedlismy posprzatali i oni musieli znow sprawe............,mialem 19 lat i postanowilem EWAKUOWAC SIE Z KRAJU,dostawalem samochody od goscia ktory ma pomoc drogowa i blacharnie dlatego pracy nie brakowalo,ale sil i odpornosci psychisznej;jak rowniez sprzetu i doswiadczenia gdybym mial jakiekolwiek wsparcie PSYCHICZNE BYLBYM W KRAJU PRAWDOPODOBNIE NA SWOIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZALUJE EMIGRACJI:WPADL KLIENT Z NIEMIEC DAL MI KONTAKT NA NIEMCY I DWA DNI POZNIEJ SZPACHLOWALEM NA BUDOWIE W DE!!!!!!POTEM JEDNA LAKIERNIA DRUGA I PRZY ZWOLNIENIU CHCIELI MI RECE LAMAC :D :D :D ;I TAK DALEJ AZ ....................? pojawil sie PAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MADRY INTELIGENTNY;ULOZONY CZLOWIEK KTORY POMOZE MI OPUSTOSZYC BANK I RAZEM WYTAPETUJEMY SCIaNY TYMI STUZLOTOWKAMI W MOIM NOWYM WARSZTACIE :spoko: ;) .SERDECZNIE PANA POZDRAWIAM I ZYCZE WIELU DALSZYCH SUKCESOW ZAWODOWYCH JAK I ROWNIEZ W ZYCIU PRYWATNYM: PO KONTAKCIE Z PANEM CZUJE SIE JAKOS LEPIEJ!!!!!!!!ZNOW DOSTAJE MOTYWACJI

[ Dodano: 2011-02-13, 13:01 ]
TA KABINA TO TYLKO TAK NAPISALEM BO TO JUZ CHYBA O STOPIEN ZA WYSOKO ALE CHCE TYLKO BY PAN WIEDZIAL ZE ZNAM O DROBINE ROZNICE POMIEDZY OSZCZEDNOSCIAMI ZWIAZANYMI Z DROZSZYM KUPNEM A TANSZA EKSPLOATACJA SPRZETU I DROZSZYM MATERIALEM A OSZCZEDNOSCIA CZASU ,BO CZAS GRA TU GLOWNA ROLE NIE WSPOMINAJAC O JAKOSCI ,CO WIAZE SIE Z POWAZSZYM.POLSCY LAKIERNICY MAJA DUZE KLAPY "TAK TAK ZROBIMY ZO NA PRZYSZLY TYDZIEN A JESLI PAN MOGLBY DAC ZALICZKE......"po dwoch tygodniach dopiero wpychaja auto na warsztat bo stoi tak dlugo ze akumulator juz wyzional ducha.MOIM ATUTEM I PRZEPISEM NA SUKCE JEST OCZYWISCIE JAKOSC ALE ROWNIEZ "TAK TAK DO MAX.powiedzmy 4 dni samochod bedzie wyklepany ,polakierowany ,poskladany do odbioru,i prosze zostawic numer tel,"robilbym wszystko by w 3 dni byl gotowyTUTAJ BIORE AUTO W PIATEK WIECZOREM I W NIEDZIELE RANO GO ODSTAWIAM KLIENTOWI,co prawda fakt ze niektorzy mi wyliczaja pozniej "TYLE PIENIEDZY ZA JEDEN DZIEN??????????" BO WSZYSCY MYSLA ZE TYLKO LADNIE ROWNO WYSTARCZY PISTOLET TRZYMAC I AUTO SAMO DOPROWADZA SIE DO STANU PIERWOTNEGO :) ALE NAPRAWDE JESLI CZLOWIEK DOTRZYMUJE SLOWA TO OWOCUJE W OSZALAMIAJACYM TEPIE ,MAM TUTAJ JAK ROWNIEZ W KRAJU BARDZO DOBRA RENOME SLYSZE JUZ OD LAT DLACZEGO NIE OTWORZE TUTAJ WARSZTATU,moze brak wiary,moze to ciemnota ktora spowodowana jest klapkami na oczach bo czlowiek przez cale zycie tyra nie widzac swiatla dziennego i troche go pozniej przerasta ROZMOWA URZEDOWA i takie nazwy jak URZAD SKARBOWY i wiele innych.........mam w kraju DWIE FANTASTYCZNE CORKI DLATEGO PRAGNE DAC IM SIEBIE ,WIEM ZE WARSZTAT TYM BARDZIEJ NOWY KOSZTUJE CZAS,ale wazne by CORKI wiedzialy ze w kazdej chwili moga liczyc na TATE a nie tylko 5 WEEKENDOW W ROKU I TYDZIEN WAKACJI!!!!!!!!!!!!!! JAK PAN WIDZI JEST KILKA POWODOW KTORE NAPRAWDE MOTYWUJA MNIE DO WLASNEJ DZIALALNOSCI JAK ROWNIEZ PAN;MAM O TYM POJECIE I W CIAGU 4 LAT CHCIALBYM TYRAC NA SIEBIE I KAPKE KREDYTU, :D TAKIE JEST MOJE WSTEPNE WYOBRAZENIE.POZDRAWIAM JESZCZE RAZ :)
 

ZIEMBA
Wys³any: 2011-02-13, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Polski, troche dziwny jeste¶ cz³owiek ;) I prosze Cie pisz normalnie, czyli ma³ymi literami. Bo mi, zreszt± pewnie jak i wiêkszo¶ci, ciê¿ko siê czyta tak± mieszankê du¿ych i ma³ych liter.
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-13, 18:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
To poprostu euforyczny krzyk... :)
 

Benos77
Wys³any: 2011-02-13, 18:17   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
mo¿e tak byæ ¿e po zderzeniu z rzeczywisto¶ci± w Polsce wy³±czy Caps Locka ;)
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-13, 19:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
ZIEMBA napisa³/a:
Bo mi, zreszt± pewnie jak i wiêkszo¶ci, ciê¿ko siê czyta tak± mieszankê du¿ych i ma³ych liter.
Ale¿ sk±d¿e.
Mi wcale.
Przy drugim -max trzecim- wersie odpuszczam sobie - opuszczam stronê i czytam inne posty w innym temacie.
No problem :)
Pozdro
 

polski
Wys³any: 2011-02-14, 17:29   
0
UP DOWN

Posty: 10
macie racje to "euforyczny krzyk" :D :D troche mi "lyso teraz" ale o wiele lzej!!!!!!! dobra dosyc zalenia sie i powiedzcie panowie az tak bardzo zle wyglada polski rynek?? woze samochody do PL i musze powiedziec ze jako klient jestem korekt,bez sciemy,ale kiedy czekam na samochod (nie wszedzie) trzy tygodnie gdzie sa do wymiany drzwi ktore tez daje i wystarczy przezbroic i polakierowac caly bok, do tego wymienic prog to o czym mowa ,to kicha ,czy nie???????? place za lakier 450 zl za element,jesli caly bok to ok.1300 ,mowie tylko lakier ,gosc robi dobrze ale bardzo dlugo,u innych znow jakosc jest do niczego nie mowiac ze auto upaprane ze musialem oddac do czyszczenia,i ciagle cos cenzura,terminy sa o wiele za dlugie,dlaczego tak jest??? jesli ktos paprze sie z trzema autami po pare elementow na kazdym miesiac czasu to wierze ze wszystko kleka a do tego wkurzony klient bo termin sie przeciaga mimo ze prawie miesiac na auto czeka!!!!! :rotfl: :roll:
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-14, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
polski napisa³/a:
jesli ktos paprze sie z trzema autami po pare elementow na kazdym miesiac czasu to wierze ze wszystko kleka a do tego wkurzony klient bo termin sie przeciaga mimo ze prawie miesiac na auto czeka!!!!!


Po przeczytaniu Twojej lektury ...rozumiem , ze naprawiasz caly bak w dwa dni..?
A te trzy wspomniane auta jestes w stanie zrobic w tydzien czasu..??
 

polski
Wys³any: 2011-02-14, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 10
obcy_69, z pelnym respektem .TAK , :) jestem w stanie to zrobic.nie chce pisac ze jestem taki szybki i taki naj naj,bo tak nie jest ale majac konkretny sprzet i podstawawa jest PROMIENNIKI ,......pobijalem tu rekordy w ilosci przygotowanych elementow na dzien ,co prawda to byl bardzo dlugi dzien ale patrzac na zarobek oplacalny :spoko: powiedz jest na polskim rynku firma KENT??? podlady od nich sa rewelacja,lekkie do szlifowania.,bok w A4 kombi od piatku wieczoru do nastepnego dnia 19tej mialem gotowy w miedzy czasie gdy podklad i lakier schnely robilem co innego i naturalnie w piatek tylko okleilem i rozebralem ,co trzeba,jesli chodzi z wymiana progu pelne dwa dni.PRZY PORZADNYM SPRZECIE I CZESCI.....z lakier....calej strony spokojnie bez szalenstwa ;)

[ Dodano: 2011-02-14, 21:06 ]
obcy_69, powiedz po mojej odpowiedzi ,usmiechnales sie ironicznie ?czy raczej starasz sie mi uwierzyc?

[ Dodano: 2011-02-14, 21:40 ]
obcy_69, wiesz,naprawde twoj pierwszy komentarz na moj temat jest trafiony,obudziles mnie prawde mowiac ,potraktowalem ten portal jak KACIK ZLAMANYCH SERC,glupio mi ale poprostu puscily mi nerwy :sciana: :tak: ,skomentuj jeszcze czy mi wierzysz w to ze mozna zrobic w takim tepie bok,jesli sie ze mna nie zgadzasz,wyloguje sie :spoko: ,to byl nieodpowiedni moment na zalogowanie sie tutaj ,wylalem zale i najgorsze ze nie mozna tego usunac co wypisalem ^^ ^^ ale tak czy inaczej NIKT nie odpowiedzal mi czy na polskim rynku naprawde takie stresy???? w rejonie TYCH musze czekac zanim przyjma auto nawet dwa miesiace ,BO TYLE PRACY.
 

Siekiera
Wys³any: 2011-02-14, 21:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
polski napisa³/a:
jest na polskim rynku firma KENT???


Czy to o t± markê chodzi?
http://kenteurope.com/uk/...taloguehome.php
 

polski
Wys³any: 2011-02-14, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 10
czytam moje posty i sie czerwienie!!! PANOWIE,SORRY :D NERWY :D

[ Dodano: 2011-02-14, 21:59 ]
Siekiera, hej ,tak to ta firma,podklady w spray,i normalne dwuskladnikowe sa rewelacja!!!uzywales?sa na pl.rynku?
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-15, 07:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
[quote="polski"]obcy_69, powiedz po mojej odpowiedzi ,usmiechnales sie ironicznie ?czy raczej starasz sie mi uwierzyc? [/quot
Spokojnie ..to nie loza szydercow :cool:
Sam pracowalem na poczatku wedlug scenariusza ktory przytoczyles - codziennie do 23.00 - 24.00. Stad moja reakcja..(przerabiane na wlasnej skorze). Najgorsze byly letnie weekendy - siedzialem w lakierni, wachajac tylko zapach grilowanej karkowki z sasiedzkich bibek. Nie musze chyba pisac co sobie myslalem. Kazda praktycznie sobota konczyla sie o 23.00, po czym zimny prysznic, podpinalem przyczepe i o 1.00 w nocy wyjazd na coniedzielna gielde w Slomczynie, do ktorej mialem 300 km. Jak wielka polac zajmuje nie trzeba nikomu tlumaczyc, takze nachodzic sie trzeba bylo, poznosic graty. Najgorszym okresem byla zima...6 - 8 godzin na mrozie 15-20 stopni nie bylo przyjemne. Droga powrotna tez nie byla latwa..nie dosc, ze wsiadajac do cieplego auta praktycznie natychmiast mozyl sen..to perspektywa 300km do domu w zimowych warunkach, nie napawala optymizmem - wracalem okolo godziny 20 - 21..
Pisze to wszystko nie po to by Ciebie odwiesc od zalozonych planow - raczej by pokrzepic na duchu.
Jednak osobiscie..nigdy juz nie wroce do takiego trybu pracy..
I powiem Ci szczerze , ze zaluje tamtych lat - zdrowia , rodziny..

Ps..pracowalem w Niemczech, doskonale wiem czego oczekuja od pracownika z Polski. Wiem jak traktuja prace inne nacje pracujace na tamtym rynku - oby do pauzy. Wiem tez..jakie sa roznice rentownosci pomiedzy zakladami niemieckimi a polskimi (w jednym z nich pod Kolonia, na element przypadaly 4 godziny, wszystko poza bylo juz strata)..zaznaczam , ze wiekszosc elementow byla nowa. Takze z tym bokiem czesc prawdy piszesz..nie wiem tylko czy sam to rozbierasz , skladasz, polerujesz, pucujesz auto przed wydaniem.??
Takze ..zrob sobie szczegolowy biznesplan. Rozwaz za i przeciw , zebys sie nie przeliczyl. :)
 

polski
Wys³any: 2011-02-15, 16:58   
0
UP DOWN

Posty: 10
obcy_69, kurcze skasowal mi sie post dla CIEBIE,musze spadac wiec napisze....widze ze starasz sie mnie kapke zrozumiec,dzieki,emigracja to wegetacja...Ty to doskonale rozumiesz i wiesz ze nie mozna nikomu ufac wiec dlatego wylalem swoje zale na tym (jak powiedzialem wczesniej,nieodpowiednim)portalu.ale gdyby tutaj wiedzieli ze jest mi zle,zmotywowalo by ich by mnie dobic,a wole by zrobili to obcy :cool: :D rowniez zaluje. wyjazdu.....!biznesplan;tak;nie podejmuje pochopnie decyzji, Rozbieram i skladam sam ale wiem ze w pl nie dam rady na swoim; w tym tempie i sam,dlatego mam obawy co do znalezienia LOJALNEGO pracownika blacharza,pomocnika na lakiernie.....nie poleruje na lustro,tylko po syfkach.blacharke robi znajomy jest bardzo dobry ,wtakim ukladzie klapuje wszystko perfekt.czytajac logike PROJEKTERA ....jesli naprawde tak sie myle to chce by on mi to uswiadomil, :) ,pozdrawiam

[ Dodano: 2011-02-15, 20:43 ]
obcy_69, kurcze ,szukam cwiartki do vw scirocco 2010 rok,nie musi byc z podluznica,grunt by byl prog,A slupek,wewnetrzny i zewnetrzny do polowy przedniej szyby i mocowanie lewego blotnika,wszystko to naturalnie lewa strona.,kurcze szukam wszedzie i nic,jest na allegro ale,kretacz.a blacharz w pl.powiedzial ze WYGODNIEJ mu bedzie uzywana cwiartka niz nowe czesci,bo sobie wytnie jak chce;a co JA-KLIENT,trace swoj czas juz trzeci miesiac ,a jego cena to 3500 tysiaca , :D ,podluznica jest nienaruszona,czysta robota,a mimo to PLACZ.,nie rozumiem takiego czegos a do tego voll przed domem bo warsztat na dwa stanowiska i ciagnie dobrze bo dom buduje,stac go i dobrze ale nie rozumiem ze jest w stanie narzekac na NOWE CZESCI!!!!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group