Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Drakiva
Wys³any: 2011-02-14, 00:55   Cieniowanie
0
UP DOWN

Posty: 23
Witam, maluje zderzak który jest lekko przerysowany po boku (jakie 5cm) i nie chce malowaæ go ca³ego. Chce u¿yæ rozpuszczalnika do cieniowania. A moje pytanie brzmi. Jak miejsce w podk³adzie pomaluje baz±, nastêpnie trochê wiêkszy obszar poci±gnê bezbarwnym i.....
jak malowaæ tym rozpuszczalnikiem??? Czy miejsce gdzie bêdê malowa³ nim ma byæ zmatowione??? Tam gdzie bezbarwny zmaluje 1200 ale nie wiem jak sie wci±æ tym "wtapiaczem". Pomó¿cie. Z góry dziêkuje :) DRAKIVA
 

pawel1108 
Wys³any: 2011-02-14, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Czy miejsce gdzie bêdê malowa³ nim ma byæ zmatowione???

Tak kolego miejsce musi byæ zmatowione i czyste i nie musi byæ to P1200,mo¿na szmatk± do matowania z u¿yciem pasty do matowania.Je¿eli tego nie zrobisz bêdzie widoczne przej¶cie w postaci odciêcia nowego lakieru który bêdzie otaczac brudny stary lakier
Powiniene¶ zakoñczyæ klarem trochê dalej ni¿ baz±,poprostu zostaw sobie trochê miejsca aby podprysn±æ tym rozpuszczalnikiem do cieniowania ale tylko na czysej wcze¶niej przematowionej powierzchni.Pamiêtaj,¿e wystarczy jedna warstwa-zapylenie,nie lej tego na po³ysk,bo jest rzadkie i pop³ynie.
Pamiêtaj o u¿yciu szmatki antystatycznej po ka¿dej warstwie bazy i przed po³ozeniem klaru bo bez tego bêdzie bida,chyba,ze masz super kabinê.Pozdrawiam ,powodzenia

poni¿ej masz przyk³ad

IMAG0064_1200x718.jpg
Plik ¶ci±gniêto 1607 raz(y) 94.21 KB

 

Drakiva
Wys³any: 2011-02-14, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 23
Bardzo dziêkuje za pomoc. Bo w³a¶nie znajomy mi co¶ wspomina³ ¿ebym nie matowa³ powieszchni pod rozpuszczalnik do cieniowania. Nie, maluje w garazu, gdzie oczywi¶cie syfki to normalka. Wiec u¿ywam szmatek antystatycznych.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-17, 00:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
To czym pryska na koñcu tego filmiku to w³a¶nie rozpuszczalnik do cieniowania
 

luka
Wys³any: 2011-03-01, 23:32   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam!
Temat zainteresowa³ mnie do tego stopnia, ¿e postanowi³em siê zarejestrowaæ.

Odno¶nie ostatniego postu i owego filmiku, chcia³em zapytaæ do którego miejsca mniej wiêcej by³ zmatowiony pierwotny lakier? Bo wygl±da, ¿e on tym rozpuszczalnikiem do cieniowania pryska tak do¶æ swobodnie i do¶æ daleko, co jest zrozumia³e. I to co widzimy na pocz±tku filmiku to s± na³o¿one dwie warstwy bazy, a nastêpnie (co ju¿ zosta³o ujête na filmie) nak³ada bezbarwny i ten rozpuszczalnik, zgadza siê?
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-02, 00:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Zmatowiony jest do miejsca gdzie lakierowa³ to jest jakie¶ 4cm od ta¶my, reszta to oczyszczona powierzchnia papierem p4000

Takie co¶ mo¿na robiæ je¶li sprzêt Ci na to pozwala. Jak bêdziesz robi³ gównianym pistoletem to ta¶mê trzeba odsun±æ o jakie¶ 20cm
 

obcy_69
Wys³any: 2011-03-02, 07:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
@Mart-Dent ..w dalszym ciagu zastanawia mnie ten papier 4000. Rozumiem , ze jest to papier na maszynke i operacje przeprowadzasz na sucho - czy nie jest on za drobny ..?? Czy odpolerowujac miejsce przejscia nie zerwiemy klaru..??
No chyba , ze (jak pisales w innym z postow) nie ma potrzeby polerowania po tak zrobionym przejsciu.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-03, 23:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
obcy_69,p4000-p5000 wodny tylko po to ¿eby oczy¶ciæ miejsce gdzie poleci odkurz. Zauwa¿ ¿e przewa¿nie odkurz idzie na w ogóle nie zmatowiony obszar i i jako¶ siê go nie ¶ciera no chyba ¿e siê kto¶ o to postara :D Je¶li nie z³apie siê ¿aden syf na przej¶ciu to polerujê tylko obszar za przej¶ciem ¿eby odkurz z rozpucha wypolerowaæ. Jest normalne ¿e jak posiadaj± jakie¶ badziewia to papier i jazda z tym ¿e na ³±czeniu bardzo ostro¿nie.

Tak to wygl±da po zabiegach pielêgnacyjnych






 

obcy_69
Wys³any: 2011-03-04, 07:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Mart-Dent napisa³/a:
obcy_69,p4000-p5000 wodny tylko po to ¿eby oczy¶ciæ miejsce gdzie poleci odkurz.

W takim razie nie zrozumielam Cie jak pisales w innym poscie , ze zamiast scierki miejsce przejscia traktujesz papierem 4000...co oczywiscie nie dawalo mi spokoju.
W takim razie jeszcze raz napisz prosze - miejsce pod odkurz z bezbarwnego..czym traktujesz ??.
Mart-Dent napisa³/a:
Zauwa¿ ¿e przewa¿nie odkurz idzie na w ogóle nie zmatowiony obszar i i jako¶ siê go nie ¶ciera no chyba ¿e siê kto¶ o to postara

Element na ktorym mam juz wykonac taka operacje ..po calosci z wszelkiego rodzaju zanieczyszczen, oczyszczam oczywiscie przemywajac i odpolerowujac wstepna pasta.
Sprobuje oczywiscie z tym papierkiem 4000 ..
Mart-Dent napisa³/a:
. Jest normalne ¿e jak posiadaj± jakie¶ badziewia to papier i jazda z tym ¿e na ³±czeniu bardzo ostro¿nie

No dokladnie ..w miejscu przejscia to raczej w ogole papieru nie stosowac. W zupelnosci wystarczajaca jest sama pasta.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-04, 09:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
obcy_69 napisa³/a:
W takim razie nie zrozumielam Cie jak pisales w innym poscie , ze zamiast scierki miejsce przejscia traktujesz papierem 4000...co oczywiscie nie dawalo mi spokoju.
W takim razie jeszcze raz napisz prosze - miejsce pod odkurz z bezbarwnego..czym traktujesz ??.


Co¶ siê nu nie mo¿emy zgraæ. To zale¿y kto co nazywa miejscem przej¶cia. Dla mnie jest to miejsce gdzie poleci odkurz z klaru i muszê je zalaæ losserem. I to miejsce w³a¶nie matujê(je¶li mo¿na tak napisaæ) papierem p4000. ¯eby nie by³o to te¿ przed zaczêciem zabiegów myjê, odt³uszczam i pozbywam siê wszystkich niechcianych obcych(bez obrazy) cia³. Je¶li element jest bardzo zorany przez ¿ycie to tak¿e go polerujê.
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-04, 21:04   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
witam jestem ¶wie¿y ale z tego co wyczyta³em to wygl±da to tak:
1. naprawa miejsca elementu
2. podk³ad jakies tam przygotowanie
3. matowanie pod baze jakie¶ tam powiedzmy 600/800 i za miejcem gdzie nie bêdzie ju¿ bazy papierem 4000
4. baza w miejscu matowania 600/800
5. clar do miejca w którym by³a baza i odkurz na powierzchnie gdzie by³o 4000
6. losser (rozpuszczalnik do cieniowania)w miejscu odkurzu claru
dobrze to zrozumia³em?
ps jak jest z przej¶ciami w akrylach takich jednowarstwowych ? tzn baza + utwardzacz
pozdrawiam
 
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-04, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
wsmpw napisa³/a:
witam jestem ¶wie¿y ale z tego co wyczyta³em to wygl±da to tak


Przeczytaj jeszcze raz jak nie pomo¿e to kilka razy.
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-04, 21:13   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
spoko,a moje pytanie odno¶nie akryli na które nie k³adzie siê bezbarwnego?
 
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-04, 21:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
W tym wypadku nie pomogê bo akrylu nie mia³em w gunie chyba od 8lat i nigdy nim nie robi³em ¿adnych takich rzeczy.
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-04, 21:35   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
ok rozumiem,dziêki
 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-04, 21:40   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
wsmpw, do akrylu lejesz utwardzacz i rozpuszczalnik jesli potrzeba---> rozlewasz go i wszytko ladnie zasycha
 
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-04, 21:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
kropen16, a mnie siê wydawa³o ¿e chodzi³o o cieniowanie akrylu
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-04, 22:03   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
Mart-Dent, dok³adnie ;)
kropen16 napisa³/a:
wsmpw, do akrylu lejesz utwardzacz i rozpuszczalnik jesli potrzeba---> rozlewasz go i wszytko ladnie zasycha

ok ale jak mam b³otnik który zachodzi na pas tylny i pod lamp± nale¿y naprawiæ element a b³otnik jest ok to nie bêde malowa³ ca³o¶ci wiêc moje pytanie by³o jak siê przechodzi ¿eby nie by³o to widoczne czy poprostu zapyliæ lekko i potem polerowaæ to miejsce przej¶cia czy mo¿e rozlaæ to rozpuszczalnikiem do cieniowania
 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-04, 22:32   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
zawsze lekko zapylam. rozpucha do cieniowania nie uzywam do akrylu. potem poleruje ale mozesz sprobowac rozpuszczalnikiem od cieniowania
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga